Dokonalý sprievodca po minciach na ochranu osobných údajov CoinCentral

Kto potrebuje ochranu súkromia?

Vlády, Facebook, možno dokonca aj váš sused – s technologickým pokrokom v dnešnej dobe je pre kohokoľvek pomerne ľahké čupieť a nahliadnuť do vášho súkromného života. Preto je dôležité mince na ochranu osobných údajov.

Mohli by ste si myslieť: „Súkromie, shmivacy – nemám nič skryté.“ Môže to tak byť, ale anonymita vašich finančných transakcií je vec, ktorú by ste mali brať vážne. Naozaj chcete, aby ktokoľvek mohol sledovať vaše nákupy, vidieť váš plat alebo dokonca poznať celú vašu čistú hodnotu?

Aj pri pseudonymite bitcoinu je sledovanie transakcií a výšky peňaženky pomerne jednoduché. V tejto konečnej príručke k minciam na ochranu súkromia sa budeme venovať všetkým (hlavne všetkým) hlavným projektom, ktoré pracujú na zaistení ochrany vášho súkromia..

Mince na ochranu osobných údajov

logo monero

Monero – Mnoho ľudí v krypto komunite považuje Monero za najvyššiu mincu ochrany súkromia. Mince, ktoré boli pôvodne vyčiarknuté z bytecoinu (pozri nižšie), používajú tajné adresy a krúžkové dôverné transakcie (RingCT), aby boli vaše transakcie a vaše peňaženky anonymné..

Vývojový tím Monero neustále pridáva nové funkcie, ako je integrácia Tails OS, aby ste boli o krok vpred pred tými, ktorí sa snažia získať prístup k vašim informáciám. Projekt je úplne zameraný na súkromie, aj keď to niekedy znamená, že použiteľnosť sa dostane do úzadia.

pomlčkové logo

Dash – Aj keď nie je anonymita tak osobitne zameraná ako niektoré z ostatných mincí na tomto zozname, Dash prináša svoj spravodlivý podiel na súkromí. Mince majú funkciu PrivateSend, ktorá vám umožňuje anonymne posielať vaše mince príjemcom. Počas procesu PrivateSend miešajú masternody Dash vaše mince niekoľkokrát s inými mincami, ktoré sa posielajú do siete. Tento proces efektívne robí vaše mince nerozoznateľné od ostatných mincí Dash, keď ich pošlete.

Dash je vidličkou bitcoinu, takže aj v Dash nájdete dobré množstvo osvedčenej a bitcoinovej technológie od Bitcoinu.

logo krajnice

Okraj – Aha, dnes neslávne známa kryptomena Pornhub. Verge má kontroverznú históriu a obhajcovia blockchainu sa rozchádzajú v otázkach svojej legitimity. Ak sa chcete vyhnúť kontroverzii, tu sú fakty.

Verge využíva na transakcie Tor, anonymizátor IP adries, aby sa ubezpečil, že vaše pripojenie k blockchainu je anonymné. Máte tiež možnosť odoslať svoje transakcie prostredníctvom I2P, iného anonymizátora IP adries.


Vergeho nárok na slávu je jeho Wraithov protokol. Tento protokol vám dáva možnosť posielať vaše transakcie prostredníctvom verejných alebo súkromných blockchainov. Transakcie, ktoré odosielate prostredníctvom súkromného blockchainu, používajú tajné adresy podobné Moneru v kombinácii so stratégiou Tor spomenutou vyššie.

logo zcash

Zcash – Možno ste už o Zcashi počuli z podcastovej epizódy Radiolab, “Obrad.” Táto minca ochrany osobných údajov implementuje stručné neinteraktívne argumenty pre vedomosti s nulovými znalosťami alebo skrátene zk-SNARK. Zjednodušene, zk-SNARKs je matematický dôkaz, ktorý dokazuje, že vami odoslané transakčné informácie sú presné, bez toho aby ste museli prezradiť, o čo ide. Zaisťuje šifrovanie všetkých transakčných údajov. Rovnako ako Dash, aj súkromie je v prípade Zcash iba možnosťou.

Tím spoločnosti Zcash bol transparentný aj v súvislosti s rozsahom súkromia mince. Aj keď sú dosť súkromné, bolo im jasné, že nešifrujú údaje z viacerých podpisov ani neštítia adresy IP.

logo bytecoinu

Bytecoin – Niektorí členovia komunity, ktorá bola vytvorená v roku 2012, považujú Bytecoin za originálnu mincu ochrany osobných údajov. Ako už bolo spomenuté vyššie, jedná sa o mincu, z ktorej Monero rozdvojil. Bytecoin používa Protokol CryptoNote – zmes podpisov zvonenia a jednorazových tajných adries.

Každá transakcia s bytmicoinmi používa jedinečný, jednorazový verejný kľúč. Vyhnete sa tak recyklácii adries a zaistíte, že nebudete schopní spätne vystopovať mincu cez jej históriu transakcií.

Aj keď sa Bytecoin v priebehu rokov rozvetvoval viackrát, došlo k nedávnemu oživeniu základného vývojového tímu. Projekt prešiel rebrandingom a začal komunikovať s komunitou podstatne viac.

bitcoinové súkromné ​​logo

Bitcoinové súkromné ​​- Bitcoin Private je „fork-merge“ bitcoinu a Zclassic. Tím vytvoril mincu s cieľom mať rovnakú bezpečnosť a povedomie o značke ako Bitcoin a zároveň zaviesť funkcionalitu ochrany osobných údajov spoločnosti Zclassic. Ak ste držiteľom bitcoinu alebo Zclassic, je možné, že ste dostali výsadok Bitcoin Private v pomere 1: 1.

Zclassic je v skutočnosti iba vidličkou Zcash s odstránením odmeny zakladateľa. Ako vidlička spoločnosti Zclassic má teda Bitcoin Private rovnaké funkcie ochrany osobných údajov ako Zcash.

logo hcash

Hshare / Hcash – Táto minca sama o sebe nie je mincou na ochranu osobných údajov, ale jej cieľom je umožniť prenos hodnoty medzi blockchainmi, ako aj medzi blockchainmi a bezblokovými kryptomenami. Patria sem aj mince na ochranu osobných údajov, takže do siete je potrebné zabudovať anonymitu.

Platforma Hshare / Hcash má dva typy peňaženiek: čiernu a bielu. Biele peňaženky zostávajú verejné, zatiaľ čo čierne sú chránené v súkromí. Na dosiahnutie tohto cieľa používa Hshare stratégiu zk-SNARKs, ktorú Zcash obľúbil.

logo pivx

PIVX – Vidlička Dash, PIVX (Private Instant Verified Transaction) je coin-proof-of-coin zameraný na každodenné použitie. Používa Protokol o nule skryť adresy spojené s peňaženkami a vykonať anonymné transakcie. Na rozdiel od Zcash alebo jeho predchodcu Dash je PIVX úplne odolný voči blockchainovej analýze, čo znamená, že si odosielatelia a prijímatelia zachovávajú svoje súkromie.

Ak chcete odoslať svoje PIVX s anonymitou, musíte ich najskôr previesť na mince zPIV. Odtiaľ pošlite svoje mince zPIV a váš príjemca dostane normálne mince PIVX. Vďaka protokolu Zerocoin je transakcia overiteľná na blockchaine pri zachovaní súkromia odosielateľa aj príjemcu.

logo zcoinu

Zcoin – Menej známa minca na ochranu osobných údajov, Zcoin tiež používa protokol Zerocoin, aby vaše transakcie boli súkromné. Pri typickej transakcii so Zcoinmi skutočne spálite (alebo zničíte) niektoré Zcoiny, aby ste vyrobili stráviteľné nulové mince. S týmto procesom je spojený poplatok 0,01 Zcoin.

Pretože čerstvo razíte nulové coiny, nemajú žiadne transakčné histórie, keď ich miniete. Prostredníctvom dôkazov o nulových znalostiach tiež neexistuje nič, čo by ich spájalo späť s vami ako s raziarom. Ako prijímateľ Zercoin viete iba to, že peniaze boli odoslané do vašej peňaženky, nie od koho boli odoslané.

logo zencash

ZenCash – ZenCash nie je len súkromná mena. Zahŕňa tiež obsahovú platformu, zasielanie správ a decentralizovanú autonómnu organizáciu (DAO). Pokračujúc v rade kódovej línie, ZenCash je vidlicou Zclassic, ktorá, ako už asi tušíte, je vidlicou Zcash.

Rovnako ako mince pred ním, aj pri transakciách máte možnosť ochrany súkromia prostredníctvom adries „z“ (anonymné) a „t“ (pseudonymné)..

Postupne plánuje tím ZenCash implementovať decentralizovanú burzu, bankové služby, peer-to-peer poistenie a Governance-as-a-Service (GaaS). Všetky tieto funkcie budú obsahovať rovnaký pocit súkromia ako zvyšok projektu.

nav mince logo

Nav Coin – Rovnako ako mnoho ďalších v tomto zozname, aj Nav Coin obsahuje anonymnú možnosť transakcií.

Súkromné ​​transakcie NAV sa uskutočňujú v subreťazci NavTech. Namiesto priameho prenosu transakcie príjemcovi ju zašifrujete a odošlete do subreťazca. Vaše mince potom vstúpia do fondu zahŕňajúceho početné servery a šifrovacie vrstvy. Odtiaľ NavTech pošle príjemcovi inú sadu mincí z poolu.

To nie je všetko …

Tento článok obsahuje iba mince zamerané na ochranu súkromia v asi 100 najlepších minciach zoradených podľa trhovej kapitalizácie. Existuje veľa ďalších menších projektov, ktoré majú na zreteli aj súkromie. Šup, Sumokoin (Vidlica Monero) a Aeon (ďalšia vidlica Monero) sú niektoré príklady.

Niektoré projekty navyše rozširujú súkromie na úroveň platformy. Wanchain vytvára súkromné ​​inteligentné zmluvy naprieč reťazcami, zatiaľ čo Enigma umožňuje súkromné ​​decentralizované aplikácie (dapps).

S narastajúcim počtom narušení súkromia jednotlivcov sa tieto zoznamy budú neustále rozširovať.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map