CyberMiles (CMT) a výzva inteligentných zmlúv o elektronickom obchode

Čo je CyberMiles (CMT)?

CyberMiles je nová blockchainová platforma navrhnutá na uľahčenie rýchlych transakcií elektronického obchodu. Je to projekt od spoločnosti 5miles, poprednej spoločnosti a aplikácie pre elektronický obchod v Spojených štátoch. S CyberMiles dúfa 5miles, že vytvorí protokoly a knižnicu inteligentných zmlúv pre budúcnosť elektronického obchodu. Tieto ciele dosahuje pomocou vysoko výkonného delegovaného dôkazu o zhode podielov a nového virtuálneho stroja podobného virtuálnemu stroju Ethereum..

Vlani v novembri spoločnosť CyberMiles získala 30 miliónov dolárov v ICO a rozdelila 420 miliónov CMT. Plán projektu naznačuje, že 5-míľová aplikácia elektronického obchodu spolu s jej 12 miliónmi používateľov začne prijímať CMT ako platbu začiatkom leta. Na konci tohto roka spoločnosť CyberMiles dúfa, že uvedie v1.0 svojho blockchainu.

Aktuálna krajina elektronického obchodu

Prečo vlastne potrebujeme novú platformu elektronického obchodu? Platformám ako Amazon a eBay sa príliš nedarí pri poskytovaní produktov používateľom?

Iste, Amazon je vynikajúci v dodávaní tovaru za rozumnú cenu až k vám domov. Ľahko sa používa a väčšinou funguje dobre. Problém je v tom, že Amazonu sa možno darí príliš dobre, na úkor konkurencie a inovácií. Pretože nie je nikto, kto by spochybnil dominanciu Amazonu v priemysle elektronického obchodu, môže to stagnovať. Môže si dovoliť poskytovať nekvalitné zákaznícke služby alebo neinovovať svoje súčasné technológie a ponuku produktov. Pre špecializované značky elektronického obchodu je navyše ťažké uchytiť sa a ponúknuť niečo jedinečné.

Toto trhovisko, ktoré je určené pre víťazov, nie je omylom. Značky elektronického obchodu sa stávajú cennejšími, keď rastie ich dosah. Využívajú výhody sieťových efektov a existuje pre nich silná motivácia, aby si za každú cenu neustále pridávali používateľov a vylučovali konkurenciu. Platí to najmä preto, že informácie o trhovisku a nakupujúcich sú chránené zákonom. Každá spoločnosť elektronického obchodu spravuje svoje vlastné vyrovnania, transakcie a zákaznícke služby.

Je však možné si predstaviť svet, kde to tak nie je. Čo ak by sa decentralizovalo samotné trhovisko. Mohli by ste vykonať vyrovnania, transakcie, riešenie sporov a vrátiť všetky štandardné inteligentné zmluvy, ktoré bežia na blockchaine. To by úplne rovnalo podmienky pre každého, kto chce nakupovať alebo predávať na danom protokole trhu.

Toto je vízia spoločnosti CyberMiles. Chce nahradiť spoločnosť Amazon knižnicou inteligentných zmlúv, ktoré môže využívať ktorýkoľvek poskytovateľ elektronického obchodu. Či bude úspešný, je ešte otázkou času. Ústredný orgán má určité výhody, napríklad kratšie časy vybavovania a centralizované riešenie sporov. Vytvorenie otvorenej platformy elektronického obchodu je stále ďalším príkladom toho, kde by blockchain mohol odstrániť sprostredkovateľskú inštitúciu.

Nadácia CyberMiles 5 mil

Spoločnosť CyberMiles financuje svoj potenciálny úspech vďaka skutočnosti, že sa spustí na užívateľskej základni 5 míľ. 5 míľ je jednou z 10 najpopulárnejších aplikácií elektronického obchodu v Spojených štátoch. Má celkovo 12 miliónov používateľov a odhadované príjmy ročne predstavujú 3 miliardy dolárov.

Ak 5 míľ môže získať čo len malú časť z týchto 3 miliárd dolárov na obchodovanie v CMT, potom by to mohol byť obrovský prínos pre token a myšlienku blockchainového elektronického obchodu. Spustenie platformy v takom rozsahu prináša svoje vlastné výzvy a vzrušenie. Ak aplikácia 5 míľ úspešne prejde na back-end založený na blockchaine, potom by to bola jedna z najväčších podnikových aplikácií blockchainu k dnešnému dňu..

partneri cybermiles

CyberMiles Foundation je orgán zodpovedný za projekt CyberMiles. Je to hongkonská nezisková organizácia. Jeho cieľom je podporiť vývoj a prijatie protokolu CyberMiles, a to aj mimo 5 míľ.

Cieľom CyberMiles je vyriešiť dva kľúčové problémy v oblasti elektronického obchodu blockchain:

Problém: Objem transakcie

Ak by ste sa chystali vytvoriť web elektronického obchodu s blockchainom ako DApp, má zmysel, že by ste ho postavili na ethereu. Ethereum je dominantným hráčom vo svete decentralizovaných aplikácií. Pre veľkú aplikáciu elektronického obchodu však nemusí mať Ethereum najväčší zmysel.

Jednou z hlavných výziev je priepustnosť transakcií. Sieť spoločnosti Ethereum momentálne dosahuje maximálnu rýchlosť 10 tx / s. To by sa mohlo veľmi dobre zvýšiť, ak / keď vyjde nová aktualizácia Casper. Avšak až doteraz veľké aplikácie, ktoré dosahujú akékoľvek významné počty transakcií, spomalili sieť Etherea. Aj obchodovanie s kryptokitmi spomalilo sieť Etherea. Predstavte si, čo by web elektronického obchodu s 15 miliónmi používateľov urobil pre Ethereum bez zavedenia akýchkoľvek nových riešení škálovania.

Riešenie: Dôkaz o zhode

Odpoveďou spoločnosti CyberMiles na túto výzvu je vytvorenie vlastného blockchainu s mechanizmom konsenzu, ktorý uprednostňuje vysokú priepustnosť. Cieľom je umožniť tisíce transakcií za sekundu podľa rozsahu protokolu. Rýchle časy potvrdenia by viedli k rýchlemu predaju a realizácii zmlúv.

Za týmto účelom spoločnosť CyberMiles implementuje delegovaný dôkaz o modeli konsenzu kůlu. To znamená, že jednotlivci mohli vložiť určité množstvo CMT ako kolaterál výmenou za príležitosť potvrdiť transakcie v novom bloku na blockchaine. Validátory tvoria kvórum, ktoré hlasuje a vedie ku konsenzu pre nový blok. Doklad o podiele je oveľa efektívnejší a môže mať vyššiu priepustnosť ako doklad o práci. Zlí aktéri, ktorí sú dôkazmi schémy podielov, sú navyše potrestaní za zlé alebo zlomyseľné rozhodnutia.

Výmenou za to, že ste čestným validátorom, je dôkazom práce odmeňovanie záujemcov s určitou percentuálnou návratnosťou investícií z novej blokovej odmeny. V CyberMiles je táto NI nastavená na 8%, čo je dosť vysoké na preukázanie schém vkladu. Bude zaujímavé sledovať, ako sa bude hrať tokenová ekonomika, akonáhle bude blockchain CyberMiles v prevádzke.

Problém: Zložitosť zmluvy

Ďalším veľkým problémom elektronického obchodu na blockchaine je zložitosť. Napísanie inteligentnej zmluvy nemusí byť mimoriadne náročné. Trhy elektronického obchodu sú však vo svojej podstate zložité. Pridajte k tomu zložitosť výziev vývoja na blockchaine, kde je ťažšie zvrátiť chyby.

Najobľúbenejšie platformy elektronického obchodu dnes majú rozsiahle databázy kódov, ktoré pokrývajú všetko od používateľského rozhrania cez databázy produktov až po zabezpečenie platobných informácií. Každá z týchto funkcií, spolu s desiatkami ďalších funkcií dobrého riešenia elektronického obchodu, by potrebovala vlastnú inteligentnú zmluvu.

Riešenie: Knižnica zmlúv

Riešenie spoločnosti CyberMiles je knižnica inteligentných zmlúv, ktoré zvládajú všetky aspekty blockchainového elektronického obchodu. Mnoho z týchto zmlúv je uzatvorených priamo medzi používateľmi, ale veľká časť z nich je to, čo spoločnosť CyberMiles nazýva „middleware“. Sú to látky v strede, ktoré umožňujú vzájomnú komunikáciu všetkých častí celkovej aplikácie. Štandardizácia a zdieľanie modulárnych inteligentných zmlúv pre každú časť skúseností s elektronickým obchodom je hlavnou súčasťou poslania CyberMiles. Je to obrovský podnik, ktorý bude trvať veľa hodín pre vývojárov.

plán cybermiles

Vysoká doba prevádzky

Jedným z hlavných dôvodov, prečo by ste chceli používať blockchain pre elektronický obchod, je doba prevádzkyschopnosti. Blockchainy fungujú ako distribuovaná účtovná kniha v celej sieti počítačov. Pretože neexistuje žiadny ústredný orgán, neexistuje ľahký spôsob, ako blokovať blockchain. Aj keď časť siete stratí pripojenie, blockchain bude stále pretrvávať.

Na online trhovisku je to vynikajúca kvalita. Mal by byť otvorený a neustále k dispozícii zákazníkom bez ohľadu na to, kde žijete alebo kto ste. Útočník by to navyše nemal mať možnosť vypnúť.

Správa Spoločenstva & Arbitráž

Výzvou nasadenia elektronického obchodu na blockchain je riadenie a arbitráž. Spoločnosť CyberMiles tvrdí, že bude mať jednoduché spôsoby, ako spochybniť transakcie a získať späť stratené prostriedky. Spoliehajú sa na to, že komunita hlasuje o vrátení finančných prostriedkov, možno vo forme vidličky na blockchaine.

Aj keď to znie ako slušné riešenie, pre členov komunity to bude pravdepodobne nudné. Platformy elektronického obchodu zaznamenávajú vysokú úroveň sťažností na služby zákazníkom. Okrem toho sú terčom podvodov alebo nekvalitných výrobkov. V tejto oblasti je užitočné mať ústredný orgán. Majú výkonnú moc na reverzné transakcie a riešenie nárokov. Môžu filtrovať typy výrobkov, ktoré vstupujú na trh.

Spoločnosť CyberMiles bude potrebovať presvedčivý systém na riešenie týchto základných výziev elektronického obchodu. Vďaka ich skúsenostiam z 5 míľ by človek dúfal, že tím rozumie výzvam komunálneho riadenia a arbitráže a dokáže ich riešiť.

Predaj tokenov & História obchodovania

CyberMiles ICO sa uskutočnilo v novembri 2017. Na naštartovanie projektu získali 30 miliónov dolárov. Keby ste investovali do tohto ICO, dosiahli by ste už 5-násobnú návratnosť svojej investície o 6 mesiacov neskôr.

Predaj tokenov vygeneroval 70% z celkovej ponuky CMT. V súčasnosti je to token ERC-20 v sieti Ethereum. Token bude migrovaný do proprietárnej siete, akonáhle bude hotový do konca roka.

CMT zaznamenala vo svojej obchodnej histórii obrovské výkyvy. Momentálne stúpa späť hore blízko svojich januárových maxim.

Tím

ceo veda vedúca

Lucas Lu založil 5 míľ v roku 2014 a je generálnym riaditeľom pre spoločnosti 5 míľ a CyberMiles. Má doktorát z časticovej fyziky a predtým, ako sa zapojil do technológií, pracoval v CERN-e. Bol manažérom na vyššej úrovni v Alibaba a CTO spoločnosti Light In The Box, ktorá vyšla na burze cenných papierov NYSE.

Michael Yuan má doktorát z astrofyziky a je vedeckým vedúcim projektu. Je autorom piatich kníh o vývoji softvéru a pracoval na projektoch Firefox, Fedora, JBoss a ďalších open source projektoch.

Zvyšok vedúceho tímu je tiež vysoko akademicky vzdelaný a má profesionálne skúsenosti.

Ako nakupovať CyberMiles (CMT)

Aplikácia CyberMiles je momentálne k dispozícii na nasledujúcich burzách:

  • Huobi
  • Binance
  • OKEx
  • BiBox
  • IDEX
  • Cobinhood

Kam uložiť CyberMiles (CMT)

CyberMiles je momentálne token ERC-20, takže ho budete môcť uložiť pomocou ľubovoľnej peňaženky Ethereum. Odporúčame buď MyEtherWallet alebo Ledger Nano S..

Po zavedení hlavnej siete CyberMiles budete musieť za nový proprietárny token vymeniť token ERC-20. To príde s vlastným klientom peňaženky.

Záver

Ak veríte v myšlienku decentralizovaných trhovísk pre elektronický obchod, potom je CyberMiles určite zaujímavý projekt s vysoko kvalifikovaným tímom. To znamená, že pri vytváraní siete s vysokou priepustnosťou čelia významným výzvam. Musia tiež prísť na to, ako vyriešiť spory a vrátiť poplatky pomocou decentralizovaného riadenia. Nie sú tu ľahké odpovede a CyberMiles je stále ještě daleko od vydání verze jedné ze svých platforem. Do tej doby šliapajte naľahko a postupujte opatrne optimisticky.

Dodatočné zdroje

Webová stránka

Biely papier

Twitter

Subreddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map