Ako nakupovať bitcoiny kreditnou kartou

Na základe tohto Prieskum LendEDU, pätina kupujúcich kryptomien používa kreditné karty. A výnimkou nie je ani najobľúbenejšia minca, bitcoin. Pre tých, ktorí nechcú prepojiť svoj bankový účet s burzou, sa nákup bitcoinu pomocou kreditnej karty môže javiť ako bezpečná stávka.

Ako si teda kúpiť kryptomenu pomocou kreditnej karty? Existujú nejaké mínusy?

Ako nakupovať bitcoiny kreditnou kartou

Čo môžete očakávať po vytiahnutí kreditnej karty z peňaženky: Zdĺhavý proces KYC, ak ste na platforme úplne noví.

Proces samozrejme závisí od výmeny. Pre občana USA by váš vodičský preukaz mal spravidla stačiť. Len pre prípad, že je dobré mať pripravený prehľad o pase. Ak burza nedokáže prečítať váš súbor PDF alebo JPG, pripravte sa na odoslanie priamo ich zamestnancom. Ak sa vyskytne problém, pošlú vám e-mail.

Ak je váš účet aktivovaný a predtým ste jednoducho používali bankový prevod alebo bankový prevod, mali by ste ísť.

Po potvrdení vášho účtu by ste mali byť schopní použiť svoju kreditnú kartu rovnako ako na ktorejkoľvek inej stránke elektronického obchodu. Vyberiete si, koľko BTC chcete kúpiť, prejdete krokmi zahrnutia fakturačných údajov a údajov o karte a potvrdíte nákup. Potom za (zvyčajne) päť rýchlych minút ste hrdým vlastníkom ďalších BTC a máte možnosť ich uložiť alebo obchodovať na burze alebo ich preniesť do hardvérovej peňaženky na bezpečnú úschovu..

Príklad: Ako nakupovať bitcoiny kreditnou kartou na Coinmame

Coinmama je jednou z mála búrz, ktoré umožňujú kreditné karty, nielen debetné verzie. Ako sme už spomenuli, registrácia do Coinmamy si vyžaduje proces KYC. Predtým, ako budete môcť nakupovať bitcoiny, musíte mať naskenovaný a pripravený vodičský preukaz alebo pas. A nezabudnite mať pripravené obe strany vášho vodičského preukazu! Svoj súbor môžete nahrať ako bežný súbor jpg.

Nepotrebujete však iba naskenované dokumenty. S dokumentom si budete musieť urobiť selfie a kúsok papiera s nápisom „Coinmama“ a dátumom prihlášky.

Nakúpte bitcoiny kreditnými kartami: Urobte si selfie na overenie Coinmama

Naozaj chcú vedieť, či ste to vy.

Dokončenie procesu podávania žiadosti by malo trvať iba pár minút. Okamžite dostanete potvrdzovací e-mail s informáciou, že zakúpenie kryptomeny môže trvať až jeden deň. Ak bol váš sken kvalitný, nemal by sa vyskytnúť problém s kontrolou vašej dokumentácie. Po dokončení procesu dostanete ďalší e-mail s oznámením, že ste pripravení.

Ako ste teda pripravení na nákup, ako na to?

Máte niekoľko možností. Bitcoiny si môžete kúpiť za stanovené sumy, napríklad 100 alebo 1 000 dolárov. Alebo si môžete nastaviť vlastnú cenu pomocou bitcoinu alebo fiat ekvivalentu.

Nakúpte kryptomenu kreditnou kartou: možnosti nákupu spoločnosti Coinmama

Táto snímka obrazovky od spoločnosti Coinmama ukazuje možnosti nákupu.

Po kliknutí na tlačidlo Buy BTC je proces pomerne jednoduchý.

Najskôr zadajte adresu svojej bitcoinovej (alebo inej krypto) peňaženky. Potom vyberte spôsob platby a potom zadajte podrobnosti o svojej karte. V závislosti od vašej kartovej spoločnosti môžete mať o jednu zastávku navyše. S najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť zadať bezpečnostný kód odoslaný na váš telefón alebo e-mail od spoločnosti vydávajúcej kreditnú kartu. Po dokončení tohto postupu počkajte, kým sa vaša transakcia zmení z Prebieha procesu na Schválené. Na tomto križovatke by malo trvať asi 10 minút, kým sa BTC uloží do vašej peňaženky.

Áno, je to také jednoduché.

Nakupujte bitcoiny kreditnými kartami: obrazovka platby Coinmama

Toto je platobný formulár pre kreditné karty na serveri Coinmama.

Aké karty používať

Väčšina búrz berie debetné karty. Dokonca aj MyEtherWallet vám umožňuje kúpiť Ethereum, ak máte kartu Visa alebo Mastercard. Najpopulárnejšie burzy ako Coinbase budú akceptované debetné karty od oboch spoločností ale nie kreditné karty.

Tí, ktorí akceptujú kreditné karty, majú tendenciu držať sa aj Visa a Mastercard. Takže ak máte American Express, môžete byť hore potokom.

Niektoré vybrané burzy prijímajú niekoľko ďalších platobných možností. Bitit akceptuje karty EuroCard a N26 a Bitpanda ponúka niekoľko online prevodov služieb, ako je Skrill, alternatíva PayPal. Ak burza neakceptuje vašu kartu, ale ponúka ďalšie možnosti platby online, môžete ich použiť ako náhradné riešenie. Napríklad pomocou kreditnej karty načítajte prostriedky na svoj účet Skrill alebo PayPal a potom ich preveďte na burzu.

Ako nakupovať bitcoiny kreditnou kartou: Screencap od Coinbasem zobrazujúci

Coinbase neprijíma kreditné karty, ale prijíma debetné karty a bankové prevody. Jedinými možnosťami sú opäť karty Visa a Mastercard.

Prečo by ste na nákup bitcoinov nemali používať kreditnú kartu?

Možno sa budete chcieť vyhnúť použitiu kreditnej karty z rovnakého dôvodu, ako by ste sa vyhli online bankovému prevodu: bezpečnosť. Výmeny nie sú také bezpečné ako peňaženky a v prípade napadnutia môžu byť vaše informácie ohrozené.

Majte na pamäti, že rovnaké riziko riskujete pri každom nákupe online alebo použití kreditnej karty v obchodoch. Takže ak používate Amazon alebo si v Targetu vyzdvihnete trochu toaletného papiera, toto bezpečnostné riziko už máte.

Ak sa obávate o bezpečnosť, skontrolujte burzu a hľadajte logo PCI DSS. To znamená, že ich stránka je v súlade s bezpečnostnými štandardmi platobných kariet. Aj keď to nemôže zaručiť stopercentnú bezpečnosť – koniec koncov, súčasťou zabezpečenia je zabezpečenie vašich údajov v bezpečí – je to dôležitá bariéra proti hackerom.

Záver

Mali by ste teda na nákup bitcoinov používať svoju kreditnú kartu? Momentálne sú kreditné karty jedným z najpohodlnejších spôsobov platby a dve najpopulárnejšie možnosti kariet sú všeobecne akceptované. Z hľadiska bezpečnosti neriskujete oveľa viac, ako keby ste svoju kartu vložili do bankomatu. A ak už máte overený Coinmama alebo Bitpanda – bitcoiny si už môžete kúpiť kreditnou kartou pomocou niekoľkých kliknutí.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map