Recenzie Luno: Burza zahájená na rozvíjajúcich sa trhoch

Luno, pomerne vhodný názov pre burzu, ktorá má tendenciu zachytiť jednu z najviac hovorených fráz kryptomeny: „Na Mesiac!“. Burza je pre nadšencov kryptomeny so sídlom v Amerike a Európe pomerne neznáma. V tejto recenzii Luno však preskúmame niektoré regióny, v ktorých pôsobia, a výhody a nevýhody obchodovania s touto nadchádzajúcou burzou kryptomien..

Spoločnosť Luno bola založená v roku 2013 v Južnej Afrike a v súčasnosti pôsobí vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Užívateľská základňa spoločnosti sa za posledných pár rokov dramaticky rozrástla spolu s obrovským rastom a prijatím bitcoinu. Luno má približne 2 milióny zákazníkov a platby do dnešného dňa spracovala viac ako 2 miliardy dolárov.

Kľúčové informácie Luno

Ako to funguje

Recenzia Luno. Proces registrácie Luno

Proces registrácie Luno

Vytvoriť účet

Počas kontroly Luno sme si založili účet a prešli sme obvyklými registračnými a bezpečnostnými opatreniami. Postup bol dosť jednoduchý. Luno, rovnako ako väčšina dnešných búrz, vás bude informovať o každom prihlásení, ktoré vykonáte, v prípade akejkoľvek podozrivej aktivity

Dashboard

Palubná doska je pomerne dobre organizovaná, aj keď nie najpôsobivejšia, akú sme videli v porovnaní s niektorými inými dobre zavedenými hráčmi. Takže ak plánujete okamžité obchodovanie, potom povoľte dvojfaktorovú autentizáciu (2FA) nastavenie by mal byť váš prvý prístav.

V peňaženky, môžete nájsť prístup k svojim fondom fiat aj kryptomene. Vkladanie a výber prostriedkov na a z bankových účtov bolo hračkou a posielanie a prijímanie prostriedkov medzi digitálnymi peňaženkami bolo ešte jednoduchšie, samozrejme vďaka technológii blockchain.

Výmena Luno

Obchodná platforma Luno je v porovnaní s ostatnými platformami, ktoré sme skontrolovali, úplne základná. Stále však máte k dispozícii obvyklé nástroje. Zahŕňajú kniha objednávok, jednoduché mapovanie, funkcia objednávania objednávok a zoznam posledných obchodov.

Zadanie objednávky za konkrétnu cenu prostredníctvom objednávkového poľa je jednoduché. Zadanie objednávky na trhu však nie je také intuitívne. Najlepším spôsobom, ako to urobiť, je kliknúť na najnovšiu cenu v knihe objednávok alebo v zozname posledných obchodov, aby ste dostali presnú cenu. To by mohol byť potenciálny problém pre aktívnych obchodníkov, ktorí sa snažia pravidelne dostávať a vystupovať z pozícií.


Jednou z funkcií, ktorú by sme radi pridali, je možnosť nákupu Ethereum priamo za vašu národnú menu. Momentálne musíte najskôr bitcoin kúpiť, až potom ho môžete vymeniť za ethereum.

Recenzia Luno. Získanie vášho obchodu na krypto trhoch Luno

Získanie vášho obchodu na krypto trhoch Luno

Balík grafov bohužiaľ neposkytuje dlhodobé údaje pre väčšinu párov kryptomien. Je to pravdepodobne kvôli Lunovmu obmedzenému informačnému kanálu. Pamätajte, že väčšina párov kryptomien sa meria v amerických dolároch ($) kvôli stavu rezervy dolára. V dôsledku toho by sa údaje pre páry miestnych mien mali časom zlepšovať, pretože na platformu pribúda viac používateľov.

Skúsenejší obchodník môže chcieť na sledovanie medzinárodných cien použiť pokročilú obchodnú platformu, ako je TradingView. Máme skvelého sprievodcu pre začiatočníkov pri mapovaní v TradingView, keď ste pripravení posunúť svoje obchodovanie na vyššiu úroveň.

Arbitráž

Arbitráž je termín používaný na popis rôznych cien toho istého aktíva na rôznych miestach. Napríklad, ak sledujete cenu bitcoinu v USD ($) na rôznych svetových burzách, pravdepodobne zistíte, že sa líšia, niekedy výrazne.

Všimli sme si, že cenový rozdiel za bitcoiny bol na Luno v priebehu niektorých dní v porovnaní s inými dosť veľký. Obchodníci by preto pri používaní služby Luno mali na to pamätať. Pamätajte tiež, že neexistuje žiadny ústredný orgán, ktorý by určoval ceny medzinárodnej kryptomeny, pretože sú určované ponukou a dopytom.

Podporované meny

V súčasnosti Luno podporuje iba účty denominované v nasledujúcich menách:

 • Euro ()
 • Indonézska rupia (IDR)
 • Malajzijský ringgit (MYR)
 • Nigérijská Naira (NGN)
 • Juhoafrický rand (ZAR)

Mobilné obchodovanie & Aplikácia Peňaženka

Mobilná peňaženka je príjemným doplnkom sady nástrojov Luno. V aplikácii bolo celkom ľahké navigovať a prevádzať prostriedky. Aplikácia na tvorbu grafov je však obdobou desktopovej verzie v tom, že je príliš jednoduchá. Rozhranie by mohlo spôsobiť generálnu opravu budúcich aktualizácií.

Recenzia Luno. Aplikácia Luno sa zdá byť celkom ľahká

Aplikácia Luno sa zdá byť celkom ľahká

Majte na pamäti, že na rozvíjajúcich sa trhoch mobilné telefóny výrazne prevyšujú všetky ostatné formy prístupu na internet. Obchod budúcnosti sa bude uskutočňovať na cestách so smartfónom. Veľkou výhodou budú výmeny, ktoré zákazníkom poskytujú vynikajúce mobilné aplikácie.

Poplatky za obchodovanie

Obchodné poplatky spoločnosti Luno závisia od vašej krajiny a podporovanej národnej meny. Poplatky pre európskych a indonézskych klientov sú pomerne konkurenčné a dosahujú 0,20%, respektíve 0,25%. Zatiaľ čo poplatky za iné miesta sú drahšie.

Je to škoda, pretože to nie je porovnateľné s ostatnými výmenami. Tieto poplatky budú takmer určite klesať, až dozrie odvetvie kryptomien a na scénu dorazia konkurenti.

Recenzia Luno. Rozpis poplatkov za obchodovanie Luno

Rozpis poplatkov za obchodovanie Luno

Záloha & Poplatky za výber

Poplatky za vklad a výber sú vo všeobecnosti dosť konkurenčné. Pamätajte však, že ak prevádzate z kryptomeny na svoju krypto peňaženku Luno, platia poplatky z príslušného blockchainu. Tu je príklad blockchainu Ethereum. Môžete na nich nájsť aj podrobný popis štruktúry poplatkov Luno webovú stránku.

Dostupné kryptomeny

Asi najväčšou nevýhodou používania Luna je obmedzený počet dostupných kryptomien. Dodnes poskytujú iba obchodovanie s bitcoinmi a éterom. To sa však hodí k modelu iných dobre zavedených spoločností, ako sú Coinbase a Gemini. Tieto spoločnosti uprednostňujú obchodovanie s renomovanými mincami a budovanie priaznivých vzťahov s regulačnými orgánmi.

Napriek týmto výhodám by pravdepodobne bolo v najlepšom záujme spoločnosti Luno pridať do svojej ponuky ďalšie známe mince, čo by následne prilákalo nových zákazníkov..

Limity prevodu

Ako obvykle, vaše denné limity prevodu závisia od vašej úrovne overenia účtu. Úroveň 1 má nízky maximálny limit pre všetky výbery a vklady. Pravdepodobne to bude pre prvých investorov, ktorí sa chcú namočiť na trhoch s kryptomenami.

Úroveň 2 poskytuje veľkorysú čiastku na vklad a výber mesačne a úroveň 3 je určená pre investorov, ktorí pravidelne obchodujú / pohybujú s veľkým množstvom kryptomeny:

Recenzia Luno. Lunoove obchodné limity

Lunoove obchodné limity

Úroveň 1 vyžaduje základné osobné údaje, zatiaľ čo úrovne 2 a 3 vyžadujú prísnejšiu dokumentáciu v súlade s predpismi KYC (Know Your Customer). Najpozoruhodnejšie, Luno bude potrebovať vládou vydaná identifikácia a dôkaz adresy pre vyššie úrovne.

Zdá sa, že kryptomena nemá žiadne limity iba výbery a vklady.

Dôvera spoločnosti

Trochu kopania sme zistili, že spoločnosť dostala od krypto komunity zmiešané recenzie, ktoré boli v mnohých prípadoch blokované. Bezpečnosť bola v posledných rokoch problémom centralizovaných búrz, takže to môže byť dôvod, prečo ju Luno hrá veľmi bezpečne. Vo všeobecnosti však tím podpory rýchlo odpovedal dotknutým používateľom na niekoľkých weboch s recenziami Luno.

Zabezpečenie fondu

Lunova bezpečnosť je celkom solídna a podnikajú sa kroky na rôznych úrovniach:

 1. Skladovanie
 1. Väčšina finančných prostriedkov zákazníkov je uložená v chladiarenský sklad alebo studená peňaženka účtov. Tieto účty nie sú neustále pripojené k internetu a sú podpísané viacerými podpismi, takže jedna osoba nikdy nemá úplný prístup k účtom
 2. Horúca peňaženka Účty (vždy pripojené k internetu) tiež používajú multi-podpis, aby mali zákazníci okamžitý prístup k bitcoinovým prostriedkom, ak ich potrebujú. Ďalej jeden z kľúčov vlastní spoločnosť BitGo, nezávislý správca účtov kryptomeny.
 • Overenie

  1. Heslá sú uložené v hashovacej forme
  2. Pre ďalšiu vrstvu ochrany je k dispozícii dvojfaktorová autentifikácia (2FA). Dôrazne odporúčame povoliť túto možnosť pre všetky vaše účty kryptomeny.
  3. Princípy spoločnosti

   1. Všetky webové služby a komunikácia používajú protokoly a šifrovanie zabezpečenej vrstvy. Zamestnanci tiež nemajú prístup k finančným prostriedkom zákazníkov. Nakoniec sa pravidelne vykonáva audit, ktorý zohľadňuje finančné prostriedky zákazníkov.
   2. Ochrana osobných údajov – prístup k osobným informáciám sa riadi podľa potreby a je prísne kontrolovaný.
   3. Pamätajte tiež, že Luno je centralizovaná burza, a preto je cieľom hackerstva a podvodov. Centralizované burzy uchovávajú veľké množstvo kryptomeny na niekoľkých miestach. Ak ste veľkým kupujúcim a / alebo dlhodobým držiteľom kryptomien, odporúčame vám, aby ste svoje virtuálne meny ukladali do hardvérovej peňaženky, kde máte úplnú kontrolu nad svojimi kľúčmi a prostriedkami!

    Zákaznícka podpora

    Z toho, čo sme mohli zhromaždiť, tím podpory zákazníkov reaguje pomerne rýchlo na recenzných weboch a v sociálnych médiách. Počet blokovaných účtov je však veľmi znepokojivý. Veľký záujem o kryptomenu za posledných pár rokov s najväčšou pravdepodobnosťou vyvinul určitý tlak na podporné systémy Luna. Výsledkom je, že s ďalšími zdrojmi a skúsenosťami by sa tieto problémy mali vyriešiť.

    Záver: Recenzia Luno

    Luno dodáva svojim službám príjemný dojem vďaka pravidelnej aktivite naprieč kanálmi sociálnych médií a ich blogom. Pretože ich marketing navodzuje dojem profesionality, malo by im to umožniť pokračovať v raste počtu používateľov aj v nasledujúcich pár rokoch.

    Prevod prostriedkov medzi fiatom a kryptomenou na Luno bol ľahký. Klientom, ktorí majú problém s medzinárodným prevodom finančných prostriedkov, bude miestna výmena skutočným prínosom. Celkovo je platforma dobrou voľbou pre tých, ktorí majú vo svojej domovskej krajine niekoľko ďalších možností.

    Vysoké obchodné poplatky na niektorých miestach a frustrácia používateľov so zablokovanými účtami však Luno naďalej znepokojuje. Ak sa dokážu rýchlo vyrovnať s týmito problémami, zostanú stabilnou výmenou informácií pre používateľov na rozvíjajúcich sa trhoch.

    Ak chcete získať ďalšie informácie a informácie, môžete zostať v kontakte s Lunom na nasledujúcich kanáloch:

    Mike Owergreen Administrator
    Sorry! The Author has not filled his profile.
    follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map