Recenzia výmeny Ether Delta

Čo je Ether Delta Exchange a môžem jej dôverovať?

Ether Delta je burza kryptomeny postavená špeciálne pre obchodné páry ERC20 a Ethereum. Burza beží na inteligentných kontraktoch poháňaných ethereom, ktoré sú zodpovedné za správu obchodovania, vkladov, výberov a integrácie peňaženiek.

Ak ste v Ether Delta nováčikom, môže všeobecné rozloženie vyzerať v porovnaní s Bittrexom a Binance nekomplikovane a jeho používateľské rozhranie môže byť spočiatku nepríjemné a náročné na použitie. Nenechajte sa k vám dostať. Keď sa naučíte jeho vstupy a výstupy, uvidíte, že Ether Delta ponúka jednu z najbezpečnejších a najefektívnejších obchodných skúseností.

Táto recenzia sa bude týkať:

Kľúčové vlastnosti Ether Delta

Ako to funguje

Ethere Delta funguje ako jedna veľká inteligentná zmluva. Inteligentné zmluvy dohliadajú na väčšinu funkcií stránky vrátane integrácie peňaženky, vkladov, výberov a obchodných objednávok. Sú charakteristickým znakom Ether Delta, vďaka čomu je skutočne decentralizovaný a ponúka používateľom väčšiu kontrolu ako iné bežné burzy.

Po otvorení Ether Delta si všimnete, aké kompaktné je celé rozhranie. Peňaženka, kniha objednávok a cenový graf sú na rovnakom mieste a na začatie obchodovania si nemusíte ani vytvárať účet..

ED

Namiesto otvorenia účtu, ako by ste to robili na staršej burze, vám inteligentné zmluvy Ether Delta umožňujú spravovať vaše prostriedky priamo pomocou vášho vlastného účtu peňaženky Ethereum. Môžete eithEDdropdownimportujte už existujúci účet Ethereum alebo vytvorte nový pomocou výmeny. Alternatívne môžete na burzu tiež synchronizovať účet Ledger Nano S alebo Meta mask. Nižšie si podrobne prejdeme každú z týchto možností účtu, ale najskôr sa pozrieme na to, ako začať obchodovať na Ether Delta. Ak chcete spravovať svoje účty, kliknite na rozbaľovaciu ponuku v pravom hornom rohu burzy. Odtiaľ môžete importovať / integrovať peňaženky a kľúče a otvoriť stránku Etherscan účtu.

Je dôležité si uvedomiť, že nemôžete obchodovať priamo zo svojich účtov Etherea. Ak chcete používať burzu, musíte previesť prostriedky z osobnej peňaženky do peňaženky na burze. Ak to chcete urobiť, preskočte na pole Zostatok na pravej strane stránky a vyberte Vklad. Všetky prostriedky, ktoré sa nachádzajú vo vašej osobnej peňaženke, budú uvedené v časti „Peňaženka“, zatiaľ čo všetky prostriedky, ktoré sú súčasťou inteligentnej zmluvy burzy, budú uvedené v časti „Ether Delta“. Ak chcete uskutočniť prevod, musíte zadať množstvo tokenu Ethereum alebo ERC20, ktoré chcete presunúť z peňaženky na burzu, a kliknúť na modré tlačidlo Vklad.

ED vklad

ED stiahnuť


Keď to urobíte, vyskakovacie okno vám dá adresu Etherscan na sledovanie vašej transakcie. Finančné prostriedky sa dostanú do vašej peňaženkovej burzy hneď, ako baníci transakciu overia. Tento postup funguje úplne rovnako aj pri výberoch. Musíte len kliknúť na sekciu Výbery v poli Zostatok, zadať sumu, ktorú chcete presunúť z Ether Delta do svojej peňaženky, a kliknúť na „Vybrať“. K dispozícii je tiež možnosť prevodu posielať prostriedky na burze alebo peňaženke priamo na inú adresu peňaženky Ethereum.

A to je všetko. Proces prenosu sa na začiatku môže javiť ako prehnaný a zdĺhavý, ale nie je to nič, čo už nemusíte robiť s hlavnými výmenami. Okrem toho vám dáva ďalšiu kontrolu nad vašimi finančnými prostriedkami, pretože inteligentné zmluvy zodpovedajú množstvu peňaženiek a možností úložiska.

Tu uvádzame niektoré z možností synchronizácie externého účtu Ethereum s Ether Delta.

Ledger Nano S

Toto je možno najbezpečnejšia a najjednoduchšia možnosť pre správu vašich súkromných kľúčov pomocou inteligentných zmlúv Ether Delta.

Na začiatok stačí pripojiť Ledger Nano S k počítaču, odomknúť ho a otvoriť aplikáciu Ethereum. Ďalej musíte povoliť údaje zmluvy a zapnúť podporu prehľadávača. Keď to urobíte, Ether Delta rozpozná vašu knihu a akékoľvek prostriedky, ktoré máte, sa zobrazia v sekcii osobná peňaženka v poli Zostatok. Kedykoľvek vykonávate alebo prevádzate coiny, stačí potvrdiť transakciu vašej Ledger – Ledger Nano S ukladá vaše súkromné ​​kľúče a adresu účtu, takže o zvyšok sa postará.

edlsn

Maska Meta

metamaskMaska Meta nie je tak bezpečná ako Ledger Nano S, ale je to jej blízka sekunda. Je to DAPP (decentralizovaná aplikácia), ktorá funguje ako doplnok Chrome a môžete si ju zadarmo stiahnuť vo webovom obchode Chrome. Po stiahnutí si vytvoríte heslo, ktoré vám umožní prístup k adrese Meta Mask a súkromnému kľúču.

Váš účet Meta Mask by mal byť viditeľný z rozbaľovacej ponuky v pravom hornom rohu Ether Delta. Rovnako ako v prípade Ledger Nano S, tak dlho, ako je Meta Mask odomknutá a v prevádzke, môžete spravovať jej fondy pomocou inteligentných zmlúv Ether Delta.

Import alebo vytvorenie nového účtu

Máte tiež možnosť importovať akýkoľvek existujúci účet Ethereum do Ether Delta. Urobíte to tak, že kliknete na rozbaľovaciu ponuku výberu účtu v pravom hornom rohu, vyberiete možnosť „Importovať účet“ a zadáte adresu a súkromný kľúč účtu.

Ether Delta vám tiež umožňuje vytvoriť nový účet pomocou inteligentných kontraktov burzy. Stačí kliknúť na „Nový účet“ v schránke a poskytne vám nové ID peňaženky a súkromný kľúč. Nezabudnite si zaznamenať obidva tieto identifikátory, najmä súkromný kľúč. Ak stratíte súkromný kľúč nového účtu, nebudete mať prístup k svojim finančným prostriedkom.

newkeyed

Zabezpečenie účtu

Decentralizovaná povaha Ether Delta, inteligentné zmluvy a integrácia osobnej peňaženky z nej robia jednu z najbezpečnejších búrz.

Tradičné výmeny vyžadujú, aby ste si založili účet na obchodovanie a držanie finančných prostriedkov. Tento účet je založený v sieti burzy a všetky vaše prostriedky sú uložené na tomto účte. Váš účet zabezpečujú heslá, používateľské mená a (niekedy) viacfaktorové overenie.

V systéme Ether Delta sa na správu vášho fondu používajú všetky vaše účty existujú vonku výmeny. Aby mohli používatelia prístup k týmto účtom, inteligentné zmluvy Ether Delta spolupracujú s jednotlivými adresami peňaženiek a súkromnými kľúčmi.

Ak teda nemáte súkromné ​​kľúče adresy, nemôžete získať prístup k prostriedkom tejto adresy, či už sú na pôvodnom účte alebo v rámci inteligentných zmlúv Ether Delta. Vďaka tomu je Ether Delta bezpečnejšia ako tradičné burzy, ktoré pre vás uchovávajú vaše súkromné ​​kľúče. Ak niekto získa prístup na účet vašej burzy povedzme Bittrex alebo Binance, znamená to, že môže s vašimi prostriedkami robiť, čo chce. V systéme Ether Delta si prezerajú adresu vašej peňaženky, ale bez súkromného kľúča tohto účtu sa nemôžu ničoho dotknúť.

To je dôvod, prečo nedávne hacknutie Skúsenosti s Ether Delta neboli pre burzu také škodlivé, ako sme to videli pri minulých výmenách Youbit. Hacker nenarazil na samotnú výmenu – hackol iba názov domény Ether Delta, takže išlo skôr o phishingový podvod ako skutočný hacker. Keby to bola typická burza, mohol by sa hacker nabúrať do centralizovaného servera burzy, dostať sa do horúcej peňaženky, zobrať peniaze a utiecť. Ether Delta však nemá horúcu peňaženku, pretože nedrží finančné prostriedky pre svojich používateľov. Všetci používatelia majú svoje vlastné finančné prostriedky v rámci inteligentných kontraktov burzy, takže hacker k nim mal jediný prístup, iba aby oklamal používateľov, aby odhalili svoje súkromné ​​kľúče na falošnom webe Ether Delta, ktorý použil na nahradenie skutočnej domény.

Tento phishingový útok dokázal, aké silné sú decentralizované výmeny. Bez centralizovaného zdroja na držanie finančných prostriedkov je burza zabezpečená proti priamym útokom na burzu a finančné prostriedky používateľa.

Obchodné páry

Ether Delta je exkluzívny pre tokeny Ethereum a ERC20, takže jediné obchodné páry, ktoré existujú, sú páry medzi Ethereum a coinmi postavenými na jeho blockchaine.

Toto robí z výmeny hotspot pre mince, ktoré práve vyšli z ich ICO. Akýkoľvek token ERC20 môže uviesť svoju menu na burze, pokiaľ si zaregistruje svoj token na platforme.

Najobľúbenejšie obchodované meny medzi ktoré patria Populous, OmiseGo, Veritaseum a EOS.

Poplatky a limity obchodovania

Na Ether Delta môžete vkladať, vyberať a objednávať bezplatne. Pri vykonávaní objednávky (t. J. Nákup alebo predaj s existujúcou objednávkou niekoho iného) musíte zaplatiť iba poplatok 0,03%.

Tento poplatok sa týka konkrétne výmeny, ale za každú transakciu musíte platiť aj poplatok v benzíne. Plyn je poplatok, ktorý platí ťažiarom za spracovanie každej transakcie. Používatelia môžu nastaviť svoju vlastnú cenu plynu v rozbaľovacej ponuke vpravo hore v sekcii „Cena plynu“. Vyššia cena plynu pravdepodobne povedie k rýchlejšej transakcii, zatiaľ čo nižšia cena plynu znamená pomalšiu transakciu.

Predvolená cena plynu je stanovená na 4 gwei pre každú transakciu, čo koreluje s nasledujúcimi poplatkami:

Transakcia

Poplatok

Vložte ETH ~ 0,0003 ETH
Vyberte ETH ~ 0,0001 ETH
Vkladový žetón ~ 0,0001 ETH
Vyberte token ~ 0,0002 ETH
Obchod ~ 0,0003 ETH
Zrušiť objednávku ~ 0,0002 ETH

V súčasnosti neexistujú žiadne limity pre výber ani vklad pre Ether Delta. Existuje iba minimálna veľkosť transakcie 0,001 a obmedzenie počtu objednávok, ktoré môže mať účet aktívnych súčasne (maximálne 5 objednávok na nákup a 5 objednávok na predaj)..

Zákaznícka podporaedhelp

Ether Delta neposkytuje sekciu s často kladenými otázkami ako väčšina búrz, ponúka však rozbaľovaciu ponuku „Pomoc“ s užitočnými prostriedkami..

Jedným z týchto zdrojov je podporný chat. Tento chat umožňuje používateľom klásť otázky zástupcom spoločnosti a členom komunity Ether Delta. Nevýhodou tohto chatu je, že ide o verejnú chatovaciu miestnosť, takže otázky sa môžu prehlušiť zverejnením príspevkov od iných používateľov. Zástupcovia však majú možnosť usmerniť členov správ, aby lepšie odpovedali na otázky.

Rozbaľovacia ponuka obsahuje aj odkazy na množstvo príručiek, ako používať Ether Delta. Tieto príručky zvyčajne presmerujú používateľov na príspevky Reddit, ktoré obsahujú odkazy na užitočné zdroje.

Dôvera komunity

Komunita Ether Delta je malá, ale tí, ktorí sa rozhodnú pre burzu, na ňu prisahajú. Celkovo sú jej konzistentní používatelia lojálni k platforme a uprednostňujú ju pred staršími výmenami kvôli jej zvýšenej bezpečnosti a úcte k používateľom riadeným finančným prostriedkom..

Jeho zakladateľ, Zack Coburn, udržuje dosť nízky profil. Má pôsobivé podnikateľské resumé, ale nedostáva sa mu veľa pozornosti ani z médií, ani zo spravodajských webov.

Záverečné zhrnutie

Som veľkým zástancom Ether Delta iba pre jeho vyššiu bezpečnosť a univerzálnosť v porovnaní so staršími výmenami. Mať pod kontrolou svoje vlastné súkromné ​​kľúče je veľké plus a schopnosť integrovať viac peňaženiek do inteligentných zmlúv Ether Delta zjednodušuje prevody prostriedkov.

Rovnaké veci, vďaka ktorým je Ether Delta tak atraktívny, ho môžu tiež pre používateľov znepríjemniť. Medzi navigáciou v inteligentných zmluvách a učením sa, ako prevádzať finančné prostriedky, môže byť krivka učenia sa v porovnaní s inými burzami zložitá. Jeho obchodné páry sú tiež obmedzené na tokeny ERC20, čo z neho robí jednu z mála búrz, ktorá nepodporuje bitcoiny.

Celkovo je Ether Delta vynikajúcou výmenou, ktorá stojí za vzdelávaciu bolesť hlavy potrebnú na jej použitie, najmä ak držíte svoje mince na Ledger Nano S alebo Meta Mark. Jeho decentralizovaná povaha a inteligentné kontrakty vám poskytujú väčšiu moc nad vašou menou ako ktorákoľvek iná burza. Akonáhle sa naučíte jeho rozhranie, umožní vám obchodovanie s finančnými prostriedkami do a z vašej osobnej peňaženky hračku..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map