Recenzia MyEtherWallet | Vlastnosti a verejná mienka

Recenzia MyEtherWallet

MyEtherWallet je primárne generátor etherea a tokenových peňaženiek.

Táto webová stránka ponúka open-source peňaženku Ethereum, ktorá umožňuje používateľom komunikovať s blockchainom Ethereum priamo z webového prehliadača.

Peňaženku môžete aktivovať priamo prostredníctvom pevných diskov počítača alebo hardvérovej peňaženky, aby ste zvýšili zabezpečenie.

myetherwallet

V tejto recenzii MyEthereumWallet sa dozviete, čo peňaženka ponúka a či je vhodná pre to, čo hľadáte.

Verejný názor

Pokiaľ ide o MyEtherWallet, existujú všeobecne dva veľmi kontrastné uhly pohľadu.

Na jednej strane používatelia hardcore kryptomien vo všeobecnosti ponúkajú MyEtherWallet svoje vysoké chvály. Niektorí hardcore fanúšikovia Etherea tvrdia, že by bez aplikácie nemohli žiť, pretože je to nevyhnutné pre prijatie Etherea. Pretože ide o bezplatnú a otvorenú peňaženku, ktorá podporuje hardvér Trezor a Nano, väčšina základní je pokrytá. Hĺbková funkčnosť spojená s bezpečnosťou je veľkým kliešťom.

Zdá sa, že prví kupujúci Etherea bojujú s peňaženkou. Nie je to také hladké a priateľské ako niektoré ponuky od veľkých spoločností, ako je Coinbase. Stále sa vyskytujú sťažnosti, že rozhranie má tendenciu byť mätúce s malým intuitívnym tokom, ktorý nováčikovia vyžadujú.

myetherwallet

Používateľské rozhranie

MyEtherWallet môžete jednoducho načítať z vybraného webového prehliadača a na prácu s rozhraním vám nebude treba veľa času..

Vaše súkromné ​​kľúče nie sú uložené v MyEtherWallet, takže ide v podstate o webovú aplikáciu, ktorá vám umožní sledovať a komunikovať s Ethereum.

Má pomerne primárny dizajn a zameriava sa na základné komponenty, ktoré umožňujú používateľom odosielať a prijímať ethereum.

K dispozícii je pekné veľké políčko na odosielanie transakcií, do ktorého môžete vložiť éterové množstvo. Ekvivalentná hodnota je uvedená vľavo dole, vďaka čomu je okamžité zobraziť aktuálne výmenné kurzy.

poslať myetherwallet

Adresa účtu je pripravená a ľahko sa nachádza v ľavej hornej časti obrazovky. Jednoducho toto skopírujte a prilepte, aby ste dostali éter z inej peňaženky.

Rozhranie obsahuje zložitejšie oblasti, kde musíte vedieť, čo robíte. K dispozícii sú inteligentné zmluvné interakcie a možnosti výmeny medzi étermi a bitcoinmi, čo je niečo, čo sa na iných bežných kryptomenových peňaženkách nemusí zobraziť..

Škoda, že nie je zahrnutý prieskumník blockchainu, na kontrolu transakcií budete musieť kliknúť na odkaz eterscan na ľavej strane peňaženky.

Bezpečnosť

Skutočnou krásou s MyEtherWallet je schopnosť nastaviť zabezpečenie podľa vašich individuálnych potrieb. Je to peňaženka na strane zákazníka, čo znamená, že k vašim súkromným kľúčom máte prístup iba vy. Nikto v službe MyEtherWallet nikdy nebude mať prístup ku kľúčom.

Z tohto dôvodu je dôležité, aby ste pri každom prihlásení boli mimoriadne ostražití pri phishingových podvodoch. Služba bola v minulosti niekoľkokrát napadnutá. Najlepšie urobíte, keď urobíte záložku https://www.myetherwallet.com/ a vstupujte iba cez tento odkaz. Nikdy sa neprihlasujte cez Google alebo e-mail.

Počas procesu nastavenia musíte zvoliť, kam chcete uložiť svoj súkromný kľúč. To je pre vašu bezpečnosť kľúčové a existujú tri hlavné možnosti:

  • Hardvérová peňaženka – (najbezpečnejšia) Uložte kľúče v hardvéri, ako sú Trezor alebo Nano, k finančným prostriedkom nie je možné získať bez zariadenia.
  • Pevný disk – (menej bezpečný) Uložené vo vašom počítači, ale stále ste náchylní na útoky škodlivého softvéru.
  • Kopírovať súkromný kľúč – (najmenej zabezpečené) Skopírujte si kľúč alebo si ho niekde zapíšte, zakaždým ho budete musieť zadať.

Ak si nebudete dávať pozor, hackerom stále existujú dvere, aby sa dostali na váš účet. Nepáčilo sa mi, ako web zobrazuje váš súkromný kľúč na obrazovke generovania. Môže vás chytiť, ak niekto sleduje, čo robíte.

Z tohto kľúča máte tiež možnosť vytlačiť papierovú peňaženku. Odporúča sa zabezpečiť si zálohu svojej peňaženky.

Prístupnosť

Generovanie a používanie peňaženky je zložitejšie ako iné možnosti na trhu, ale s tým prichádza aj oveľa flexibilnejšia platforma Ethereum.

Noví používatelia môžu mať s registračným procesom ťažkosti, pretože sa zdá byť trochu viac navrhnutý pre technickejšie publikum.

Schopnosť používať peňaženku sa líši v závislosti od toho, kde máte uložené súkromné ​​kľúče. Ak ich ponecháte na pevnom disku, finančné prostriedky sú prístupné iba z tohto počítača. Používatelia Trezor a Ledger majú slobodu zapojiť a spustiť aplikáciu peňaženky z ľubovoľného prehliadača.

V celej peňaženke nie je hromada zvonov a píšťal. Je to skôr platforma typu „choďte k veci a urobte prácu“. Ovládanie je skutočne celkom jednoduché, ak rozumiete rôznym častiam, ktoré tvoria slušnú kryptomenovú peňaženku.

myetherwallet

Peňaženka nemá funkcie, ako sú vyskakovacie okná QR kódov alebo rýchly skener, ktorý sprevádza oblasť odosielania a prijímania. V skutočnosti neexistuje ani karta príjmu, ktorá by niektoré zmiala, iba vaša verejná adresa.

V peňaženke je použiteľný veľký výber žetónov, čo je pre peňaženky Ethereum také dôležité. Mnoho éterových transakcií sa používa na investovanie do ICO a rôznych tokenov. Mnoho používateľov sa spolieha na prístup k rôznym tokenom v sieti Ethereum.

Záver

MyEtherWallet je flexibilná peňaženka, ktorá poskytuje všetky funkcie potrebné na interakciu so sieťou Ethereum.

Používateľ si nastaví svoje vlastné metódy zabezpečenia, z ktorých žiadna nenecháva súkromné ​​kľúče sedieť online. Schopnosť integrácie s hardvérovými peňaženkami, ktoré môžu ukladať iné meny, je ideálna pre kohokoľvek s veľkým portfóliom. Investori ICO môžu navyše dodržiavať ether podľa svojich konkrétnych požiadaviek.

Celkovo nemá super čistý užívateľsky prívetivý dizajn, má však vstavané funkcie pre vážnych používateľov etheru.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map