Recenzia GDAX: Je GDAX bezpečný spôsob nákupu kryptomeny?

Recenzia GDAX

Global Digital Asset Exchange, najčastejšie označovaná ako GDAX, je jedným z najpopulárnejších svetových miest na výmenu kryptomien.

GDAX riadi rovnaká spoločnosť, ktorá vlastní Coinbase, pravdepodobne najpopulárnejšiu platformu na výmenu kryptomien z týchto dvoch.

Aj keď obidve poskytujú rovnakú funkcionalitu, mnoho pokročilých investorov nevyhnutne robí z GDAX ich primárnu formu kryptoobchodovania.

Kto by mal používať GDAX?

Platforma GDAX je vhodnejšia pre ľudí so stredným porozumením pre kryptoobchod, inštitucionálnych investorov a profesionálnych investorov. GDAX môže pre začiatočníkov pôsobiť mierne skľučujúco, ale je ľahko pochopiteľné, keď sa do toho dostanete.

Finančné prostriedky zákazníka USD v GDAX sú poistené FDIC, čo znamená, že váš zostatok do výšky 250 000 USD je chránený.

Burza má rôzne digitálne menové páry ako Bitcoin, Ethereum, Litecoin a tiež fiat meny ako USD a EUR.

Výmenná platforma GDAX

Počiatky GDAX

Spoločnosti GDAX a Coinbase vlastní rovnaká materská spoločnosť a každá burza je zameraná na rôzne účely.

Coinbase, ako ju poznáme dnes, sa veľmi ľahko používa, a to je z veľkej časti dôvod, prečo toľko prvých kupujúcich bitcoinov začína s Coinbase.

Adam White, viceprezident spoločnosti Coinbase, poznamenal: „Veríme, že burzy, ktoré poskytujú pokročilé obchodné funkcie a spĺňajú regulačné požiadavky, budú s najväčšou pravdepodobnosťou úspešné z dlhodobého hľadiska.“

Je pravdepodobné, že ak kupujete kryptomenu prvýkrát, chcete, aby bol proces čo najjednoduchší. Coinbase rozpoznal rozdiel medzi masovým prijatím používateľov a robustnou funkčnosťou a rozhodol sa rozdeliť do dvoch rôznych obchodných modelov. Cieľom Coinbase je zapojiť čo najviac nových obchodníkov a GDAX chce poskytnúť vzdelanejším investorom potrebné funkcie.


Bielymi slovami: „Coinbase je určený pre maloobchodných zákazníkov, zatiaľ čo GDAX sa zameriava na poskytovanie služieb sofistikovaným a profesionálnym obchodníkom.“

Je dôležité poznamenať, ako tím Coinbase v júni zvládol bleskovú haváriu. Ceny éteru na GDAX vzrástli z 317 dolárov na len 10 centov kvôli objednávke na predaj na trhu v hodnote niekoľkých miliónov dolárov. Táto gigantická objednávka na predaj spustila lavínu okolo 800 automatizovaných príkazov na zastavenie straty a likvidácie financovania marží.

Pokles spôsobil poriadny rozruch medzi obchodníkmi, ktorí sa zobudili na kúsky alebo celé ich éterové jadro zmizlo kvôli zrúteniu GDAX, ale tím Coinbase to zvládol celkom dobre. Obchodovanie s ETH-USD bolo dočasne zastavené, ale potom sa obnovilo potom, čo tím Coinbase zabezpečil, že so systémami GDAX nebudú žiadne problémy.

Spoločnosť GDAX ocenila každú jednu transakciu pomocou finančných prostriedkov spoločnosti a prevzala zodpovednosť za zlyhanie blesku. Aj keď boli finančné škody zmiernené, používatelia stále poukazovali na to, že nedostatočný prístup na platformu počas havárie sa zhoršoval.

Recenzia GDAX: Prieskum platformy

Ak chcete používať GDAX, musíte mať iba účet Coinbase.

Prostredníctvom svojho účtu Coinbase môžete previesť prostriedky do svojho GDAX okamžite bez poplatkov.

GDAX vklad od Coinbase

Celkovo sa mi na GDAX najviac páči to, že má extrémne nízke poplatky a bez poplatkov za obchody s výrobcami. Poplatky odberateľa začínajú na iba 0,25% a objemové zľavy môžu tieto poplatky znížiť na 0,1%.

To je výrazný rozdiel od jeho brata Coinbase, ktorý si účtuje 1,49% za transakciu.

Majte na pamäti, že obaja používajú rovnaký back-end a sú poistení a krytí niektorými z najväčších hráčov vo svete financií, ako sú New York Stock Exchange, Union Square Ventures a Andreessen Horowitz..

GDAX je dodávaný s veľmi intuitívnym rozhraním za predpokladu, že máte stredné znalosti o tom, ako tieto burzy fungujú. Používateľom tiež poskytuje nástroje na tvorbu grafov a históriu obchodovania. Niekoľko ďalších funkcií GDAX obsahuje:

  1. Údaje o trhu v reálnom čase. Pozrite si najaktuálnejšie ceny kryptomeny.
  2. Flexibilné API umožňuje bezpečné a programové obchodovanie robotov. To je veľký dôvod, prečo mnoho inštitucionálnych a profesionálnych investorov uprednostňuje GDAX. Pravidelné kontroly bezpečnosti IT a finančné audity. Je dôležité poznamenať, že tím Coinbase kladie na zaistenie bezpečnosti svojich platforiem nesmierne veľkú hodnotu.
  3. Pravidelné kontroly bezpečnosti IT a finančné audity. Je dôležité poznamenať, že tím Coinbase kladie na zaistenie bezpečnosti svojich platforiem nesmierne veľkú hodnotu.
  4. Bezpečné ukladanie. GDAX uchováva 98% finančných prostriedkov svojich používateľov mimo internetu v chladiarenských úložiskách.
  5. FDIC poistený USD zostatky do 250 000 USD.
  6. Široká škála párov fiat a kryptomena. Obchod medzi BTC / USD, ETH / USD, ETH / BTC, LTC / BTC, LTC / EUR, LTC / USD, BTC / GBP, BTC / EUR a ďalšími.

Okrem toho vám GDAX umožňuje obchodovať pomocou rôznych stratégií.

  1. Trhový nákup: Je to dosť štandardné pri akejkoľvek výmene a dá sa to urobiť na Coinbase, ale ak to urobíte na GDAX, zaplatíte nižší poplatok..
  2. Obmedziť nákupy: Toto vám umožní nastaviť cenový limit, za ktorý chcete niečo kúpiť. Ak si napríklad myslíte, že cena bitcoinu bude cez noc klesať, môžete nastaviť limitný nákup za nižšiu cenu. Ak cena klesne, spoločnosť GDAX splní vašu objednávku za nižšiu cenu.
  3. Zastávky: Toto vám umožňuje nastaviť stop loss, čo znamená, že GDAX automaticky predá určené množstvo vašej kryptomeny, ak cena klesne na určitú hranicu.
  4. Margin Trading. To znamená, že môžete obchodovať s maržou s pákovým efektom medzi 2x a 3x v závislosti od kryptoobchodného páru. Toto je veľmi riskantný spôsob obchodovania, ale jeho pozitíva môžu byť obrovské. Pristupuj nežne.

Jedinou nevýhodou je, že si nemôžete kúpiť toľko altcoinov ako iné burzy a sú obmedzené na tie, ktoré sú poskytované na GDAX. Je pravdepodobné, že na burzu nakoniec pribudne viac altcoinov, ale zatiaľ musíte zostať len pri tom, čo sa tam momentálne nachádza.

Záverečné myšlienky

Celkovo, GDAX je skvelá výmena, pretože poskytuje rovnaké zabezpečenie a back-endové obchodné funkcie ako Coinbase, ale so zlomkom poplatkov.

Ak ste začiatočníci, môže sa to javiť ako strašidelný veľký krok skočiť z niečoho tak jednoduchého, ako je Coinbase, do GDAX. Vyzerá to komplikovane, ale dostanete sa do toho, keď si pozriete zopár inštruktážnych videí a budete sa hrať s možnosťami. Nakoniec budete môcť ušetriť kopu peňazí na poplatkoch a využívať oveľa väčšiu funkčnosť.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map