Recenzia CoolWallet S Čo by ste mali vedieť o mobilnej hardvérovej peňaženke

Ak hľadáte hardvérovú peňaženku, môžete mať dojem, že Ledger a Trezor sú vaše jediné dve možnosti. Aj keď to pred časom mohlo byť, teraz máte k dispozícii množstvo hardvérových peňaženiek.

Jednou z týchto alternatív je CoolBitX a jeho vlajková loď, produkt CoolWallet S. To, čo sa na prvý pohľad javí ako kýčovité meno, má v skutočnosti podstatný význam. Ako cool peňaženka, CoolWallet S sedí na križovatke horúcich (online) a studených (offline) peňaženiek. Spáruje fyzickú kartu, ktorá sa môže pochváliť mikročipom Secure Element certifikovaným na EAL5 +, s mobilnou aplikáciou, aby vám poskytol „jedinú mobilnú hardvérovú peňaženku na svete“.

V tejto recenzii CoolWallet S uvádzame všetko, čo potrebujete o peňaženke vedieť, vrátane:

Recenzia CoolWallet S.

Hneď si všimnete, že CoolWallet S nemá rád iné hardvérové ​​peňaženky. Namiesto variácie USB kľúča, ktorú používajú iné spoločnosti pre svoju fyzickú peňaženku, CoolWallet S využíva elektronickú kartu približne rovnakej veľkosti a životnosti ako kreditná karta.

Elegantná skrinka obsahuje okrem karty do peňaženky aj obnovovaciu kartu, plastovú nabíjačku a nabíjací kábel.

Obsah balenia CoolWallet S.

Obsah balenia CoolWallet S.

Karta CoolWallet S

Karta CoolWallet S je dostatočne odolná, aby ste ju mohli ľahko nosiť v peňaženke. Je vodotesný (až jednu hodinu), mierne ohýbateľný a odoláva teplotám medzi 14 a 122 stupňami Fahrenheita..

Najprv na mobile

Tím CoolBitX zaujal prístup založený na mobilných telefónoch s CoolWallet S. Pred použitím peňaženky si najskôr musíte do telefónu stiahnuť doplnkovú aplikáciu. Aplikácia CoolWallet S je k dispozícii na oboch zariadeniach Android a iOS.

Kartu pripojíte k aplikácii peňaženky cez Bluetooth. Ak to chcete urobiť, musíte tiež aplikácii povoliť umiestnenie.

Aplikácia CoolWallet S sa spája s fyzickou kartou cez Bluetooth.

Aplikácia CoolWallet S sa spája s fyzickou kartou cez Bluetooth.

Spojenie dvoch komponentov peňaženky je pomerne jednoduché. Aplikácia poskytuje ľahko pochopiteľné pokyny a webová stránka ponúka ďalšiu pomoc, ak uviaznete.

Vytvorenie peňaženky

Po spárovaní vašej fyzickej peňaženky môžete začať pripravovať peňaženku pre svoje mince. Pohodlne môžete do jednej peňaženky odosielať, prijímať a ukladať viac mien. Rovnako ako u väčšiny peňaženiek, aj tu môžete získať semienko alebo vytvoriť novú peňaženku od nuly.

Pri vytváraní svojej peňaženky od nuly máte pomerne veľa možností. Môžete upraviť dĺžku úvodnej frázy a zvoliť, či ju chcete vygenerovať pomocou aplikácie alebo karty. Každý výber prináša rôznu úroveň zabezpečenia. Čím dlhšie je osivo, tým bezpečnejšie. Generovanie kariet má vyššiu úroveň ochrany ako generovanie aplikácií.

CoolWallet S má rôzne úrovne ochrany osiva.

CoolWallet S má rôzne úrovne ochrany osiva.

Overenie osiva nie je žiadna prechádzka parkom. Aplikácia CoolWallet S namiesto toho, aby ste kvôli kontrole presnosti zadali niekoľko náhodných semien, vás prinúti zadať súčet všetkých vašich semien. U každého semena s piatimi číslicami je to mierne bolestivé.

Použitie číselných zárodkov namiesto slov poskytuje ďalšiu vrstvu zabezpečenia. Môže sa vám však zdať, že je to nadmerné.

Aplikácia CoolWallet S.

CoolWallet S má jednoduchý dizajn a obsahuje všetko, čo by ste od bežnej peňaženky očakávali (a ešte viac). Na palubnej doske peňaženky môžete vidieť svoje zostatky a celkovú hodnotu účtu. Môžete odosielať a prijímať niekoľko rôznych kryptomien prostredníctvom verejných adries a QR kódov. Obsahuje záložku s históriou všetkých vašich transakcií.

Rozhranie aplikácie CoolWallet S.

Rozhranie aplikácie CoolWallet S.

Okrem jednoduchých funkcií peňaženky obsahuje aplikácia aj integráciu Changelly. Vďaka tejto integrácii môžete priamo v aplikácii vymieňať jedno podporované kryptomena za druhé. Vaša peňaženka tiež spočíva v spôsobe nákupu kryptomeny, aj keď v skutočnosti ide iba o odkaz na Coinmamu.

Aplikácia mala niekoľko menších chýb a bola občas pomalá, ale žiadna z týchto vecí nebola na úkor celkového zážitku.

K dispozícii kryptomena

CoolWallet S nepodporuje toľko mincí ako iné populárnejšie hardvérové ​​peňaženky. Drží však niektoré menej známe meny, ako sú JAYZ a BDG, ktoré veľkí chlapci nemajú. Zoznam kryptomeny obsahuje:

  • Bitcoinová hotovosť (BCH)
  • Binance Coin (BNB)
  • Bitcoin (BTC)
  • Ethereum (ETH)
  • Litecoin (LTC)
  • Tether (USDT)
  • Zvlnenie (XRP)
  • Zencash (ZEN)
  • Žetóny ERC20

Informácie o CoolBitX

CoolBitX, spoločnosť stojaca za CoolWallet S, začala v roku 2014. V roku 2015 tím CoolBitX spustil kampaň Indiegogo pre pôvodnú CoolWallet, pričom v procese vyzbieral viac ako 20 000 dolárov. O dva roky neskôr získali počiatočné kolo pol milióna dolárov od primárne ázijských investorov vrátane spoločností Kyber Capital a Midana Capital.

V roku 2018 kúpila SBI Holdings 40 percent spoločnosti s cieľom integrovať peňaženku do mnohých ďalších projektov kryptomeny, ktoré holdingová spoločnosť tiež vlastní..

Od prvého uvedenia produktu na trh v roku 2015 má CoolBitX predalo sa cez 100 000 peňaženiek a získal potvrdenia od kryptomien, ako je Charlie Lee z Litecoinu.

Súbor investorov, pozoruhodné podpory a značný objem predaja sú všetko znaky toho, že tejto spoločnosti môžete dôverovať.

podpora

Nastavenie a používanie CoolWallet S nemusí byť pre začínajúcich používateľov kryptomeny intuitívne. Pri tom vám však bude k dispozícii veľká podpora.

Táto webová stránka poskytuje hĺbkový manuál, prevedie vás všetkým, od spárovania peňaženky až po odstránenie účtu. Okrem toho existuje zoznam často kladených otázok ktoré zahŕňajú všetky základné otázky, ktoré môžete mať.

Ak stále máte problémy, môžete ísť na centrum pomoci alebo predložiť a kontaktná žiadosť. Tím tiež aktívne odpovedá na otázky Twitter a Telegram.

Komunitný sentiment

Celkovo sa zdá, že majitelia CoolWallet S sú s nákupmi spokojní. Aplikácia peňaženka má 4,6 z 5,0 hodnotení v obchodoch Google Play aj Apple App. To znamená, že tieto skóre odrážajú názory menej ako 100 používateľov.

Reddit a ďalší členovia komunity fóra všeobecne tiež veľmi dobre hovoria o peňaženke. Vo viacerých diskusiách sa však objavili dve bezpečnostné obavy. Najskôr spojenie Bluetooth medzi kartou a aplikáciou otvorí peňaženku až k niekoľkým útočným vektorom, ktoré pri bežnom pripojení hardvérovej peňaženky k USB nemáte. Po druhé, aplikácia vyžaduje pri odosielaní prostriedkov iba ďalšie biometrické overenie. Niekomu v telefóne nič nebráni v prezeraní vašich zostatkov alebo iných informácií.

Nemali by ste sa však báť. Peňaženka používa na zabezpečenie signálu BLE šifrovanie AES256. Takže aj keby niekto dokázal signál čuchať, mal by prístup iba k podrobnostiam verejnej transakcie, ktoré sa v blockchaine aj tak nachádzajú. Peňaženka tiež prešla tromi nezávislými bezpečnostnými auditmi a za posledné tri roky nezaznamenala ani jednu chybu zabezpečenia.

Záverečné myšlienky

CoolWallet S je inovatívny koncept, ktorý spája bezpečnosť hardvérovej peňaženky s mobilnou softvérovou.

S Cenovka 99 dolárov, je to lacnejšie ako jeho náprotivok Ledger Nano X. Ak je pre vás značka dôležitá, môžete sa radšej pozrieť na knihu Ledger.

Na druhej strane má CoolWallet S v porovnaní s inými hardvérovými peňaženkami malé alebo žiadne bezpečnostné problémy. Okrem toho má jedinečné výhody prenosnosť a umožnenie utrácať vaše kryptomeny priamo z peňaženky v skutočnom svete.

Pokiaľ ide o stratégiu zameranú na zabezpečenie na prvom mieste, odporúčame vám mať tradičnú hardvérovú peňaženku USB (Ledger alebo Trezor) na uloženie väčšiny vašich prostriedkov niekde v bezpečí a na každodenné zostatok výdavkov používať niečo ako CoolWallet S. Aj keď táto metóda zahŕňa dva nákupy v peňaženke, náklady sú malé v porovnaní s pokojom v duši.

Celkovo vzaté, CoolWallet S predstavuje šikovný malý prenosný modul gadget s obrovskou hodnotou ochrany vašej kryptomeny na cestách.

Poznámka redakcie: Autor dostal na testovanie doplnkovú aplikáciu CoolWallet S.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map