Porovnanie výmeny Bittrex vs GDAX

Bittrex vs GDAX

Bittrex vs GDAX: Obchodníci s kryptomenami bežne používajú Bittrex a GDAX v tandeme na nákup alternatívnych (alternatívnych) coinov. Ak je však vaším cieľom zostať pri jednoduchom investovaní, možno vás zaujíma, ktorá platforma je pre vás vhodnejšia.

Aj keď sa obe burzy môžu pochváliť nízkymi poplatkami, GDAX je známy svojou funkciou fiat až kryptomena (a naopak), zatiaľ čo Bittrex zahŕňa iba obchodovanie kryptomena voči kryptomene.

V tomto porovnaní Bittrex vs GDAX si prejdeme na drobnosti každej burzy, aby ste sa mohli rozhodnúť, ktorú z nich radšej použijete. Možno nakoniec zistíte, že obe sú pre vás ideálne.

Vysvetlíme:

Kľúčové informácie Bittrex vs GDAX

Metódy financovania

Bittrex primárne podporuje čisté obchody s kryptomenami. Preto môžete svoj účet financovať iba pomocou kryptomeny. Na vklady odporúčame používať bitcoin, ethereum alebo tether, pretože to sú tri kryptomeny, s ktorými môžete na platforme obchodovať za ďalšie mince..

Bitcoin, Ethereum a Tether si môžete kúpiť aj bankovým prevodom, minimálna výška nákupu je však 100 000 dolárov.

GDAX ponúka niekoľko rôznych možností financovania. Môžete vložiť USD prevodom ACH, bankovým prevodom alebo z peňaženky Coinbase. Vklady z Coinbase sú bezplatné a okamžité. Na svoj účet môžete navyše posielať podporované kryptomeny (momentálne bitcoin, ethereum, litecoin, bitcoin cash).

Rozhranie

Bittrex nedávno prepracoval svoje rozhranie a dodal mu nový, nový vzhľad. To je povedané, stále je to o niečo zložitejšie ako GDAX.

Rovnako ako väčšina ostatných búrz, Bittrex obsahuje všetky príslušné grafy a dátové nástroje, ktoré potrebujete na vykonanie technickej analýzy, vrátane hĺbkovej tabuľky, sviečkového grafu a ukazovateľov objemu. Medzi rôznymi mincami môžete tiež rýchlo prepínať pomocou ponuky v ľavej časti stránky.

Grafy rozhrania Bittrex


V službe Bittrex môžete vykonávať trhové, limitné a podmienené objednávky na jednej stránke ako dátové nástroje.

Sekcia objednávky rozhrania Bittrex

GDAX tiež umiestňuje základné grafy a nástroje na rovnakú stránku ako kniha objednávok. Ak ste už obchodovali, nemali by ste mať problém s použitím niektorého z týchto rozhraní.

Bitcoinový informačný panel GDAX

Poplatky za obchodovanie

Bittrex má jednoduchú štruktúru poplatkov: 0,25% na všetky obchody.

GDAX sadzobník poplatkov za obchodovanie je trochu zložitejšia. Ak ste výrobca (niekto, kto objedná knihy), tu je žiadny obchodný poplatok.

Ak ste príjemcom (niekto, kto vyplní objednávku z kníh), váš poplatok sa pohybuje od 0,10% až 0,30%. Váš 30-dňový objem obchodovania určuje poplatok, ktorý platíte. Čím vyšší je objem obchodovania, tým nižší je poplatok.

Ako vidíte, poplatky za obchodovanie medzi týmito dvoma platformami sú približne rovnaké

Dostupné kryptomeny

Bittrex ponúka viac ako 100 kryptomien v obchodných pároch s bitcoinmi, ethereum a tether. Niektoré mince zahŕňajú:

 • Auger (REP)
 • Bitcoinová hotovosť (BCH)
 • Cardano (ADA)
 • Litecoin (LTC)
 • Monero (XMR)
 • NEO (NEO)
 • Zvlnenie (XRP)

Môžete si pozrieť celý zoznam dostupných kryptomien spoločnosti Bittrex tu.

GDAX je oveľa obmedzenejší, iba ponúka Bitcoin, Litecoin, Ethereum, a Bitcoin Hotovosť momentálne. Spoločnosť však oznámila, že plánuje čoskoro ponúknuť nejaké tokeny ERC20.

Limity prevodu

Bittrex má reštriktívnejšie limity prenosu ako iné burzy čistej kryptomeny kvôli ich ústrediu v Spojených štátoch. Na svoj účet Bittrex môžete vložiť ľubovoľnú sumu, ktorú si želáte. Ak však chcete kedykoľvek vybrať prostriedky, musíte si overiť svoj účet. Váš denný limit výberu na každej úrovni overenia je:

 • 0 BTC: Bez overenia
 • ~ 0,4 BTC: Základné overenie
 • 1 BTC: Overenie ID (bez povolenej 2FA)
 • 100 BTC: Overenie ID (s povolenou 2FA)

Spoločnosť GDAX neobmedzuje výšku vášho vkladu, ak uskutočňujete kryptomenu alebo bankový prevod. Existuje čiastka, ktorú môžete týždenne obmedziť na čiastku, ktorú môžete vložiť prostredníctvom služby ACH, ktorá závisí od veku vášho účtu, histórie obchodovania a úrovne overenia. Prevody ACH sa zvyčajne vybavia do 3 – 5 pracovných dní, ale môžu trvať až 7 – 10 kalendárnych dní.

GDAX obmedzuje vaše výbery na 10 000 dolárov za deň.

Dôvera spoločnosti

Bittrex a GDAX sú americké spoločnosti so sídlom v Seattli a San Franciscu. Z tohto dôvodu dodržiavajú všetky pravidlá a nariadenia USA týkajúce sa obchodovania s kryptomenami.

Komunita kryptomien sa tiež cíti ohromne pozitívne aj voči týmto dvom burzám. Jediné sťažnosti, ktoré sa objavia, sú reakciou na oneskorené časy podpory zákazníkov, ale zdá sa, že ani dnes nie je dosť.

Zabezpečenie fondu

Znova môžete dôverovať Bittrexu aj GDAX, aby ste zaistili bezpečnosť svojich finančných prostriedkov.

Bittrex založila skupina odborníkov na kybernetickú bezpečnosť. Udržiavajú väčšinu finančných prostriedkov investorov offline pomocou pružnej viacstupňovej stratégie peňaženky. Niekedy až na nervy, integrovali dvojfaktorovú autentifikáciu takmer do všetkých krokov obchodného procesu.

GDAX vlastní a prevádzkuje rovnaká spoločnosť ako Coinbase, takže zdieľajú rovnaké bezpečnostné opatrenia. Všetky vaše finančné prostriedky v amerických dolároch sú poistené FDIC až do výšky 250 000 dolárov. Rovnako ako Bittrex, aj GDAX ukladá väčšinu digitálnych aktív offline do hardvérových peňaženiek.

Zákaznícka podpora

Podobne ako väčšina ostatných búrz s kryptomenami, aj Bittrex a GDAX mali problémy zvládnuť obrovský príliv investorov na konci roku 2017. Bittrex dokonca na krátku dobu zatvoril svoje brány novým registráciám, aby mohol kontrolovať svoje problémy. Teraz sú obe platformy oveľa pripravenejšie zvládnuť väčší objem obchodov.

Bittrex vytvoril a písomný záväzok k zlepšeniu ich služieb zákazníkom. Patrí sem komplexná stránka podpory s rozsiahlymi častými otázkami a ľahko použiteľným portálom s problémami.

GDAX má tiež dobre zdokumentovanú sekciu Časté otázky a zvyčajne odpovie na lístky podpory do 2 – 3 pracovných dní. Spoločnosť navyše nedávno pridala telefónne číslo podpory, na ktoré môžete zavolať, ak potrebujete pomoc.

Záver Bittrex vs GDAX

Pravdepodobne je lepšie považovať toto porovnanie za Bittrex a Skôr GDAX ako Bittrex vs GDAX. Vďaka nízkym poplatkom, dôveryhodnosti komunity a podobným rozhraniam tieto výmeny fungujú dobre.

Možno budete chcieť zvážiť použitie GDAX nakúpiť buď bitcoin alebo ethereum s fiatom. A potom previesť tieto kryptomeny do Bittrex obchodovať za ďalšie altcoiny. Ale v konečnom dôsledku je na vašom rozhodnutí.

(Pozrite si úplný zoznam recenzií kryptomeny CoinCentral)

Ďalšie porovnania Bittrexu

 • Bittrex vs Coinbase
 • Bittrex vs Kraken
 • Bittrex vs Poloniex

Ďalšie porovnania GDAX

 • GDAX vs Gemini
 • GDAX vs Kraken
 • GDAX vs Poloniex
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map