Porovnanie výmeny Bittrex vs Bitfinex

Bittrex vs Bitfinex

Bittrex vs Bitfinex: Bittrex a Bitfinex sú v porovnaní s Binance bežne solídnymi burzami pre investorov, ktorí majú teraz nejaké skúsenosti s obchodovaním.

Ponúkajú množstvo obchodných párov s nízkymi poplatkami, čo z nich robí ideálnych kandidátov, ak chcete investovať do alternatívnych coinov (altcoinov). Aj keď majú výmeny podobnú povahu, stále majú určité rozdiely, ktoré môžu spôsobiť, že si vyberiete jednu nad druhou.

V tomto porovnaní Bittrex vs Bitfinex sa ponoríme do všetkého, čo potrebujete vedieť o každej burze, aby ste sa mohli s istotou rozhodnúť, ktorá z nich je pre vás najvhodnejšia..

POZNÁMKA: Bitfinex nedávno odstránil prístup k účtom USA. Takže ak ste občanom USA, nebudete môcť na platforme obchodovať.

Preskúmame:

Kľúčové informácie Bittrex vs Bitfinex

Metódy financovania

Bittrex a Binance zdieľajú rovnaké spôsoby financovania vášho účtu – bankové prevody a kryptomena.

Bezhotovostné prevody na Bittrexe musia byť vyššie ako 100 000 dolárov a môžete ich použiť iba na nákup bitcoinov, ethereum alebo tether. Môžete vložiť akákoľvek kryptomena ktoré však Bittrex podporuje.

Na rozdiel od Bittrexu nemá Bitfinex minimum pre bankové prevody. Rovnako ako Bittrex, aj vy môžete vkladať všetky kryptomeny, ktoré burza podporuje.

Rozhranie

Výmenné rozhranie Bittrex je oveľa priamočiarejšie ako rozhranie na Bitfinexe. Bittrex na umiestnenie objednávky čisto umiestni graf sviečok, hĺbky objemov a knihy objednávok priamo do vstupného poľa..

Grafy rozhrania Bittrex


A na Bittrexe môžete robiť trhové, limitné a / alebo podmienené objednávky.

Sekcia objednávky rozhrania Bittrex

Bitfinex tiež umiestňuje vyššie uvedené obchodné grafy a informácie na tú istú stránku, na ktorej zadávate objednávky; rozloženie je však viac zmätené.

bitfinex rozhranie

Okrem pravidelného obchodovania s trhovými, limitnými a inými podmienenými objednávkami ponúka Bitfinex aj ponuky obchodovanie s maržou. Aj keď môže byť táto obchodná stratégia lukratívna, prináša aj väčšie riziko. Obchodovať s maržou by ste mali iba vtedy, ak ste skúseným obchodníkom.

Poplatky za obchodovanie

Bittrex si účtuje paušál 0,25% poplatok na všetky živnosti.

Bitfinex používa a sadzobník poplatkov za obchodovanie na výpočet poplatkov za každý obchod. Na získanie tohto čísla použije plán vašu históriu objemu obchodov v kombinácii so stavom výrobcu / príjemcu. Ako tvorca (obchodujúci s knihami) budete platiť medzi 0,00% až 0,10%. Zatiaľ čo ako príjemca (vyplňujete objednávku z kníh), váš poplatok je medzi 0,10% až 0,20%.

Ako vidíte, poplatky za Bitfinex sú vždy nižšie ako poplatky za Bittrex. Aj keď sa to nemusí zdať veľa, tento rozdiel sa môže skutočne zväčšiť, ak plánujete obchodovať vo vysokých objemoch.

Dostupné kryptomeny

Obe burzy majú stovky obchodných párov, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou zahŕňajú kryptomeny, ktoré chcete vymeniť. Patria sem okrem iného:

 • Bitcoin
 • EOS
 • Ethereum
 • Golém
 • NEO
 • Tron
 • 0x

Môžete si pozrieť celý zoznam podporovaných obchodných párov tu pre Bittrex a tu pre Bitfinex.

Bitfinex tu získava mierny cíp klobúka, pretože ponúka niekoľko ďalších fiatových (USD, EUR, JPY, GBP) obchodných párov ako Bittrex.

Limity prevodu

Limity prevodu Bittrex sú prísnejšie ako limity, ktoré nájdete na Bitfinexe.

Bittrex neobmedzuje sumu, ktorú môžete vložiť na burzu, ale aby ste mohli vybrať akékoľvek svoje prostriedky, musíte poskytnúť overenie. Denné limity pre výber spojené s každou úrovňou overenia sú:

 • Bez overenia: 0 BTC
 • Základné overenie: ~ 0,4 BTC
 • Overenie ID (bez 2FA): 1 BTC
 • Overenie ID (s 2FA): 100 BTC

Bitfinex neuvádza žiadne limity vkladov ani výberov pre kryptomeny ani pre fiat, má však niektoré požiadavky na overenie týkajúce sa fiat prevodov. Ak chcete previesť akýkoľvek fiat, musíte poskytnúť:

 • Emailová adresa
 • Telefónne číslo
 • Adresa
 • Dôkaz adresy
 • Vek
 • výpis z bankového účtu
 • Dve formy občianskeho preukazu

To je podstatne viac informácií, ako požaduje väčšina búrz počas procesu overovania totožnosti.

Dôvera spoločnosti

Bittrex má v blockchainovej komunite o niečo lepšiu reputáciu ako Bitfinex.

Pretože Bittrex je prevádzkovaný mimo Seattlu, musí platforma dodržiavať (niekedy príliš prísne) pravidlá a nariadenia Spojených štátov. Aj keď spoločnosť Bittrex musela na konci roka 2017 po krátkom zastavení nových registrácií používateľov, po prekonaní ohromného rastu, platforma je teraz späť v plnej sile s elegantným upgradom používateľského rozhrania.

Opýtajte sa niekoľkých obchodníkov a pravdepodobne budete počuť zmes názorov na Bitfinex. Mnoho používateľov nemalo s platformou problémy, ale niekoľko bežných sťažností sa objavuje znova a znova. Niektorí členovia komunity sa domnievajú, že spoločnosť Bitfinex nelegálne tlačí spoločnosť Tether za účelom riešenia vlastných problémov s platobnou neschopnosťou. To sa však ešte musí preukázať. Ostatní obchodníci tiež uviedli, že minimálna suma potrebná na výber z platformy nespravodlivo zachytáva prostriedky menších investorov.

Ak je pre vás dôvera dôležitým faktorom, môže byť Bittrex lepšou voľbou.

Zabezpečenie fondu

Vaše prostriedky sú na týchto burzách rovnako bezpečné (ak nie bezpečnejšie) ako na akejkoľvek inej platforme.

Tím spoločnosti Bittrex má dlhoročné skúsenosti v oblasti kybernetickej bezpečnosti. Na zabezpečenie väčšiny finančných prostriedkov používateľov v režime offline používajú elastickú viacstupňovú peňaženku. Okrem toho prepracovali dvojfaktorovú autentifikáciu do všetkých dôležitých krokov obchodného procesu.

Bitfinex načrtáva väčšinu z nich bezpečnostné postupy na ich webovej stránke. 99,5% finančných prostriedkov platformy uchovávajú offline v peňaženke s viacerými podpismi. Tiež každý deň zálohujú databázu burzy a pozorne sledujú všetky podozrivé obchodné aktivity.

Zákaznícka podpora

Obe výmeny potrápili pomalé časy odozvy v dôsledku nedostatočne obsadených tímov zákazníckej podpory, ale zdá sa, že to napravili.

Bittrex vyrobil a písomný záväzok vyriešiť túto presnú otázku. Na platforme je teraz robustná stránka podpory zákazníkov s jednoduchým systémom vydávania lístkov a mnohými často kladenými otázkami.

Bitfinex má tiež vyhradenú sekciu zákazníckej podpory s bežnými otázkami / odpoveďami a oblasťou na odosielanie akýchkoľvek problémov.

Záver Bittrex vs Bitfinex

Bittrex a Bitfinex sú si tak podobné, že stále môžete mať problémy s rozhodovaním.

Ak si ceníte dôveru alebo jednoduchosť komunity, Bittrex môže byť lepšou voľbou (aj keď je to za vyššiu cenu). Ak plánujete obchodovanie s veľkými objemami alebo máte záujem o pokročilejšie možnosti obchodovania, mali by ste pravdepodobne dať Bitfinex skús.

(Pozrite si úplný zoznam CoinCentral kryptomien)

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map