Porovnanie Coinbase vs Binance Exchange

Coinbase vs Binance

Ak ste v oblasti kryptomien nováčikom, je možné, že jediné burzy, o ktorých ste počuli, sú Coinbase a Binance. Coinbase je platforma pre začiatočníkov investorov, zatiaľ čo Binance sa aj v poslednej dobe rýchlo stala najväčšou burzou kryptomien prekonala Deutsche Bank v ziskovosti.

Obidve burzy sú vhodné na rôzne účely a mali by ste ich považovať skôr za doplnkové než za konkurenčné. V tejto recenzii Coinbase vs Binance poskytneme všetky informácie, ktoré potrebujete, aby ste zistili, ktorá výmena je pre vás lepšia (ak nie obe).

Pokryjeme:

Coinbase vs Binance: kľúčové informácie

Metódy financovania

Coinbase má podstatne viac možností financovania vášho účtu ako Binance.

Na Coinbase môžete vkladať peniaze a / alebo nakupovať kryptomeny prostredníctvom ACH prevod, debetná karta, alebo drôtový prenos. Môžete tiež vkladať podporované kryptomeny – momentálne bitcoin, ethereum, litecoin a bitcoin cash.

Binance je čisto a kryptomena, takže svoj účet môžete financovať iba pomocou kryptomeny. Z tohto dôvodu mnoho obchodníkov najskôr kúpi buď bitcoin alebo ethereum na platforme ako Coinbase alebo na inej fiat burze a prevedú ich na Binance, aby získali ďalšie coiny.

Rozhranie

Tím Coinbase navrhol ich rozhranie s ohľadom na začínajúceho investora. Na rozdiel od komplikovanejších obchodných platforiem nemáte možnosti pre marginové obchodovanie alebo dokonca trhové / limitné objednávky. Máte len jednoduché možnosti nákupu a predaja.

To je skvelé, ak práve začínate alebo používate platformu Coinbase ako odrazový mostík k inej platforme. Ak ste však typ, ktorý chce do svojich obchodov zahrnúť technickú analýzu (TA), možno budete hľadať inde.

coinbase

Na druhej strane sa Binance lepšie hodí pre skúsenejších obchodníkov. Výmena však obsahuje platformu „Basic“ aj „Advanced“, takže by ste nemali mať strach, aby ste si to vyskúšali, ak ste nový.


The Základné view vám poskytuje všetky štandardné možnosti obchodnej platformy (knihy objednávok, grafy, história obchodu), zatiaľ čo Pokročilé pohľad poskytuje ďalšie analytické nástroje.

rozhranie binance

Ako už bolo spomenuté, pevnou stratégiou je rýchly nákup mince na Coinbase za účelom jej prevodu do Binance za účelom rozsiahlejšieho obchodovania..

Poplatky za obchodovanie

Binance vyhodí Coinbase z vody, pokiaľ ide o poplatky za obchodovanie. Poplatky za Coinbase sa líšia podľa spôsobu nákupu, zvyčajne sa však pohybujú v rozmedzí medzi 1,49% a 3,99%. Investície do 200 dolárov by vám mohli priniesť ešte vyššie poplatky.

Binance má jedny z najnižších poplatkov zo všetkých búrz na 0,1% za obchod. Tento poplatok sa navyše zníži na polovicu, keď platíte pomocou mince Binance, BNB.

Dostupné kryptomeny

Binance má oveľa väčší výber mincí ako Coinbase.

V súčasnosti Coinbase podporuje iba bitcoin, ethereum, litecoin a bitcoin cash. Tím však oznámil, že čoskoro plánuje pridať na platformu tokeny ERC20.

Binance obsahuje rovnaké mince ako Coinbase a ďalších viac ako 100. Zoznam ďalších coinov okrem iného obsahuje:

 • Archa
 • Cardano
 • EOS
 • Monero
 • NEO
 • Vlnenie
 • VeChain
 • + oveľa viac

Mince na Binance sú v obchodných pároch buď s Bitcoinom, Ethereom, Binance a / alebo Tetherom.

Limity prevodu

Na Coinbase určuje vaša história nákupov, vek účtu a úroveň overenia maximálnu sumu, ktorú môžete previesť do a z účtu za jeden týždeň. S overeným účtom v USA by ste nemali mať problém získať týždenný limit 5 000 dolárov za nákupy na bankový účet a 50 dolárov za nákupy kartou. Limit pre výber je zväčša oveľa vyšší ako limity pre vklad.

Vklady Coinbase pomocou bankového účtu zvyčajne trvajú 4 až 5 pracovných dní a vklady na karte sú okamžité. Výbery môžu trvať od 2 do 4 pracovných dní.

Binance je k ich limitom zhovievavejší. Sumu, ktorú môžete vložiť, nie je nijako obmedzený a váš limit výberu závisí od úrovne overenia:

 • Neoverené: denný limit 2 BTC
 • Overené: Denný limit 50 BTC

Súčasťou procesu overenia je zaslanie niektorých osobných údajov a preukázanie totožnosti s fotografiou.

Dôvera spoločnosti

Spoločnosti Coinbase aj Binance dostávajú od komunity kryptomien nesmiernu dôveru a rešpekt.

Coinbase je spoločnosť so sídlom v USA, ktorá od svojho založenia dodržiava všetky príslušné predpisy. Platforma má viac ako 10 miliónov používateľov a digitálna mena si vymenila viac ako 50 miliárd dolárov. Majú tiež podporu investorov ako Andreessen Horowitz a newyorská burza.

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Zhao Changpeng je známy svojou transparentnosťou bez ohľadu na to, v ktorej situácii sa Binance nachádza. Či už ide o pokusy o hackerstvo, výpadky platformy alebo fámy, Changpeng informuje používateľov prostredníctvom e-mailu a Twitter. To je len jeden z dôvodov, prečo sa burza v súčasnosti môže pochváliť najväčším objemom obchodovania z akejkoľvek inej burzy s kryptomenami.

# Financie overil, že všetky uvedené tokeny ERC20 nie sú ovplyvnené chybami Batch alebo Proxy Overflow. Ďakujem @Quantstamp za vašu pomoc pri udržiavaní Binance najbezpečnejšej výmeny prostredníctvom efektívneho auditu všetkých uvedených tokenov ERC20.

Prečítajte si viac o médiu: https://t.co/ikfuwYWtI8

– Binance (@binance) 30.04.2018

Zabezpečenie fondu

Vaše prostriedky sú v bezpečí v systémoch Coinbase aj Binance.

Finančné prostriedky v amerických dolároch, ktoré ukladáte na portáli Coinbase, sú kryté poistením FDIC až do výšky 250 000 dolárov. Burza navyše ukladá 98% digitálnych aktív používateľov do offline úložiska, zvyšné 2% sú poistené. Aj v prípade porušenia ochrany údajov je toto poistenie dostatočné na vrátenie všetkých stratených finančných prostriedkov.

Aj keď informácie o zabezpečení nie sú na ich webových stránkach ľahko dostupné, Binance opakovane dokázal, že sú to najvyššia priorita. Nedávno sa niektorí používatelia Binance stali obeťami phishingového / API útoku. Tím Binance okamžite zastavil výbery, keď si všimol podozrivú aktivitu, ktorá zastavila hackerov v ich stopách. Po zmarení zlých strán zvrátili príslušné obchody a vrátili prostriedky používateľov.

Napriek tomu sa stále odporúča, aby ste svoje prostriedky nechali mimo burzy a v peňaženke, aby ste získali ďalšiu vrstvu zabezpečenia.

Zákaznícka podpora

Podpora zákazníkov na oboch platformách bola v porovnaní s tradičnými spoločnosťami z dôvodu rýchleho rastu odvetvia kryptomien historicky pomalá. Zdá sa však, že sa to mení.

Spoločnosť Coinbase nedávno pridala telefónne číslo zákazníckeho servisu. Aj keď e-mailové odpovede môžu trvať aj týždeň, prebehnutie po telefónnej linke je rýchle a ľahké.

Binance má tiež nevybavené lístky na podporu, ale tím komunikuje na serveroch Reddit aj Twitter a pomáha používateľom opravovať problémy, ktoré majú.

Záver Coinbase vs Binance

Oboje Coinbase a Binance sú renomované burzy, ktoré vynikajú v rôznych oblastiach. A ľahko sa dopĺňajú.

Coinbase je perfektné, ak ste začiatočníci alebo chcete rýchlo nakúpiť mince a preniesť ich na iné burzy. Toto však prichádza s vyššou cenou.

Binance je ideálne kúpiť si širokú škálu mincí za minimálne poplatky. Jeho zložitejšie rozhranie vám tiež poskytne viac informácií, aby ste mohli uskutočňovať obchody založené na TA.

(Pozrite si úplný zoznam recenzií kryptomeny CoinCentral)

Ďalšie porovnania Coinbase

 • Coinbase vs GDAX
 • Coinbase vs Kraken
 • Coinbase vs Gemini
 • Coinbase vs XAPO
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map