Viberate Crypto | Przewodnik dla początkujących

Viberate crypto to oparty na Ethereum zdecentralizowany ekosystem talentów do muzyki na żywo. Łączy artystów, fanów, agencje zarządzania talentami i organizatorów wydarzeń na tej samej platformie. Branża muzyki na żywo była przez długi czas zdominowana przez kilka wiodących firm zarządzających, które kontrolują zdecydowaną większość znanych artystów grających w znanych miejscach. Jednocześnie mniejsi artyści walczą o uznanie i łączenie się z miejscami, które chcą prowadzić swój biznes. Viberate uważa, że ​​branża jest gotowa na wstrząs.

W tym przewodniku przyjrzymy się:

Jak to działa?

Viberate to zarówno rynek biznesowy (B2B), jak i biznesowy (B2C). Ma na celu integrację różnych segmentów branży muzyki na żywo. Ogólny model biznesowy może być trudny do zrozumienia, ponieważ jest tak wieloaspektowy.

Zmiany w ofercie B2C

Sprzedaż biletów

Na rynku biznesowym jego podstawową ofertą są bilety na wydarzenia na żywo, w tym koncerty i festiwale. W przypadku tego konkretnego źródła przychodów Viberate nawiązało już współpracę z różnymi agencjami rezerwacji online, takimi jak Ticketmaster, na zasadach stowarzyszonych.

W przyszłości kryptowaluta Viberate planuje oferować własną usługę rezerwacji biletów – cyfrową wymianę biletów (DTX). Konsumenci będą kupować bilety na wydarzenia bezpośrednio za pomocą kryptowaluty i wysyłają bilet do swoich cyfrowych portfeli ERC20 jako token. Inteligentne kontrakty są używane do przechowywania opłat za bilety w depozycie, aby fani mogli otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli wydarzenie się nie odbędzie. Będzie również zawierał funkcje sprzedawcy, dzięki czemu bilety będą mogły być odsprzedawane, jeśli pierwotny nabywca nie będzie mógł w nim uczestniczyć.

Występy w zakresie finansowania społecznościowego

Druga funkcjonalność w przestrzeni B2C jest przeznaczona dla fanów na występy crowdfundowe. Grupy fanów, które mieszkają na obszarach, które zwykle nie są obsługiwane przez wydarzenia muzyczne na żywo, mogą zbierać fundusze społecznościowe, aby przyjeżdżali do nich ich ulubieni artyści.

Grupy stawiają na natywny token platformy Viberate, zwany tokenami VIB. Po osiągnięciu określonego progu aplikacja Viberate przekaże kampanię do kampanii w mediach społecznościowych w celu promocji. W przypadku zebrania wystarczających środków do portfeli darczyńców przesyłane są bilety cyfrowe. Artysta wykonuje i odbiera swój udział w funduszu. Jeśli próg finansowania nie zostanie osiągnięty, osoby, które przekazały darowiznę, otrzymają zwrot pieniędzy z powrotem do swoich portfeli.

Zmiany w ofercie B2B

Podstawą platformy Viberate jest baza danych pięciu różnych graczy z branży. Viberate zawiera bazę danych profili dla każdego z nich, a znaczące liczby są już wymienione w każdym sektorze zgodnie ze stroną internetową firmy. Aukcje ogólnodostępne obejmują:

  • Muzycy / wykonawcy
  • Wydarzenia
  • Miejsca

Ogłoszenia dla organizatorów wydarzeń i agentów rezerwacji są skierowane do grupy docelowej, a nie są otwarte dla publiczności. Krypto Viberate już opracowało lub ma plany dotyczące różnych sposobów łączenia się różnych stron. Token VIB służy jako zachęta dla stron do interakcji, w zależności od tego, kto otrzyma korzyść.


Łączenie muzyków z organizatorami wydarzeń

Viberate służy jako rodzaj platformy dopasowującej, pełniącej podobną rolę do roli agenta rezerwacji. Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy muzycy mogą korzystać z usług agenta rezerwacji ze względu na koszty lub widoczność ich profilu. Dlatego ten model otwiera rynek rezerwacji, dzięki czemu każde miejsce może znaleźć i dopasować dowolnego muzyka i odwrotnie.

Inteligentne kontrakty obejmują opłaty dla artystów na rachunku escrow oraz płatności dokonywane w tokenach ETH lub VIB. Platforma Viberate pobiera prowizję za rezerwację, ale po znacznie niższej stawce niż agenci rezerwacji pobierają dziś.

Łączenie innych partnerów branżowych z kontaktami z PR i innymi artystami

Na platformie obowiązują opłaty premium, za które użytkownicy mają dostęp do danych menedżera lub agenta artystów. Ten poziom dostępu premium wymaga wniesienia opłaty w VIB lub ETH. Jest to skierowane do osób, które chcą nawiązać kontakt z artystami w celach biznesowych, np. Merchandiserów.

Możliwe są również inne połączenia za pośrednictwem sieci. Na przykład organizatorzy wydarzeń mogą przeglądać dostępne miejsca dla wydarzenia, które chcą zorganizować.

Zdobywanie nagród

Wszyscy użytkownicy systemu (firmy i konsumenci) mogą zdobywać nagrody z puli nagród VIB. Nagrody są przyznawane na podstawie działań, takich jak rejestracja w usłudze, polecanie znajomych oraz konserwacja i opieka nad bazą danych. Ta ostatnia podlega walidacji przez redakcję.

Pula nagród będzie się składać ze stałej wartości 10 milionów monet VIB, a środki zostaną uwolnione w następujący sposób:

  • 5% wydane w miejscu sprzedaży tokena (zakończone do końca 2017 r.)
  • 5000 tokenów uwalnianych każdego dnia przez pierwsze 2000 dni

Po tym nie jest jasne, jak będzie działać uzupełnienie puli nagród. Podaje się jedynie, że będzie pozyskiwany z innych strumieni, bez wydawania nowych monet.

Zaopatrzenie w monety

Tokeny VIB to tokeny ERC20, więc nie są wydobywane. Tworzone są za pomocą inteligentnych kontraktów opartych na Ethereum. Viberate Crypto wyda skończoną liczbę 200 milionów tokenów ERC20 VIB, przydzielonych w następujący sposób:

  • 60% sprzedane w ICO w celu sfinansowania rozwoju projektu
  • 16% dla zespołu projektowego
  • 4% dla inwestorów wczesnych / aniołów
  • 5% do puli nagród (patrz wyżej)
  • Reszta dla innych partnerów (zespół doradczy itp.)

Mapa drogowa

Funkcjonalność platformy jest wdrażana etapami, dlatego warto patrzeć wstecz i do przodu.

Przed ICO Viberate była istniejącą firmą z aktywną bazą użytkowników, która pozyskała już inwestycje z kilku źródeł. Firma rozpoczęła działalność w 2016 roku jako rejestr DJ-ów. Do połowy 2017 r., Po drugiej rundzie finansowania venture o wartości 440 tys. USD, uruchomiono Viberate 2.0. Była to baza danych muzycznych obejmująca wszystkie gatunki, zawierająca ponad 120 tys. Wpisów, w tym dane z profili społecznościowych i analizy oraz informacje o rezerwacji wydarzeń na żywo.

Następnie ICO uruchomiono w połowie 2017 r. Z rozszerzeniem oddzielna strona internetowa do promocji kampanii. Wyprzedał się, pozyskując ponad 10 milionów dolarów środków.

Strona główna Viberate Token

Strona domowa Viberate Token

W 2017 roku uruchomiono również profile agencji rezerwacji i organizatorów wydarzeń. Nawiązano również relacje partnerskie z usługami sprzedaży biletów, umożliwiając fanom rezerwację biletów za pośrednictwem platformy ze stronami trzecimi, takimi jak Ticketmaster.

Perspektywy na przyszłość obejmują uruchomienie cyfrowej platformy rezerwacji biletów oraz funkcji kojarzenia muzyków i miejsc oraz funkcji rezerwacji

O Viberate Crypto – zespół i firma

Firma została założona w 2016 roku przez trzech słoweńskich przyjaciół i pasjonatów muzyki. W przeciwieństwie do wielu projektów blockchain, żaden z założycieli nie jest programistą blockchain. Założyciel i ambasador Uroš Umek to wielokrotnie nagradzany słoweński DJ i kompozytor muzyki tanecznej. Znany jako DJ Umek, jest uznawany za inicjatora sceny muzycznej techno w Słowenii. Jako muzyk działa od 1993 roku.

Strona główna DJ Umek

Minimalistyczna strona główna DJ Umeks

Założycielami byli początkowo przyjaciele, ale później spotkali się w biznesie, kiedy Umek poprosił swoich przyjaciół, aby zostali jego menedżerami muzycznymi. Po utworzeniu własnej firmy zarządzającej muzyką, cała trójka wpadła na pomysł, aby założyć witrynę z listą DJ-ów w stylu IMDb. Tak więc Viberate zaczęło życie jako prosty katalog oferujący oceny kilku tysięcy DJ-ów.

Dwaj założyciele oprócz Umek to Vasja Veber i Matej Gregorcic. Veber jest dyrektorem operacyjnym i ma doświadczenie w marketingu cyfrowym i zarządzaniu wydarzeniami. CEO Viberate, Gregorcic, również współzałożycielem Eligma, która jest platformą handlową blockchain i AI.

Dodatkowo zespół techniczny blockchain składa się ze słoweńskich programistów Bostjan Zakelj, Rok Bavec i Rok Babic.

Chociaż inne projekty dotykają branży muzycznej, krypto Viberate wydaje się być wyjątkowym operatorem w dziedzinie muzyki na żywo. Inne projekty, takie jak Soundcoin i Musichain, koncentrują się na zarządzaniu płatnościami tantiem. Ceek to kolejny projekt skierowany do branży muzycznej, ale w celu zarabiania na występach na żywo poprzez transmisje VR.

Firma współpracuje medialnie z Mixmag, największą w branży publikacją poświęconą muzyce tanecznej.

Widok handlu

Podobnie jak w przypadku większości altcoinów, wahania cen tokenów VIB odzwierciedlały te z Bitcoin i innych głównych tokenów kryptograficznych. W związku z tym cena była najwyższa w grudniu i styczniu, ale spadła w lutym i od tamtej pory walczy o poprawę. Dzieje się tak pomimo dodania funkcji profilu agencji rezerwacyjnej i organizatora wydarzeń od czasu ICO.

Przyszłe zmiany, które pojawią się w 2018 i 2019 roku, obejmują uruchomienie aplikacji, które umożliwią rezerwacje za pośrednictwem platformy i płatności za usługi kryptowalutą. Zmiany te mogą mieć pozytywny wpływ na wartość tokena.

Gdzie możesz to kupić?

Możesz wymieniać tokeny VIB z 80 innymi kryptowalutami za pośrednictwem Changelly lub Binance. Jeśli chcesz kupić za pomocą fiat, Changelly umożliwia również zakup Bitcoin lub Ether za pomocą karty kredytowej. Zarejestruj się i utwórz konto, a następnie dokonaj zakupu BTC lub ETH za pomocą karty kredytowej. Gdy masz już swoją nowo nabytą kryptowalutę na swoim koncie, możesz ją wymienić na tokeny VIB również za pomocą Changelly.

Możesz przechowywać tokeny VIB w dowolnym portfelu zgodnym z ERC20.

Wniosek

Viberate ma niezwykle ambitny model biznesowy. Tak, to prawda, że ​​firma ma tę przewagę, że jest pierwszym graczem i obecnie jedynym graczem w muzyce na żywo. Jednak próba bycia wszystkim dla wszystkich ludzi w sektorze, który ma tak wysłużony model biznesowy, może wiązać się z pewnym ryzykiem.

To powiedziawszy, krypto Viberate zebrało już więcej niż jedną rundę finansowania początkowego, a zespół z pewnością ma świetną formę w branży muzycznej. Sprzedaż biletów na występy na żywo to z pewnością obszar, który mógłby skorzystać na dodatkowej przejrzystości i ochronie kupujących, biorąc pod uwagę obecny stan rynku..

Z pewnością interesujące będzie obserwowanie postępów Viberate w ciągu najbliższych kilku lat. Jej cel, jakim jest bycie jedynym w pełni zintegrowanym i zdecentralizowanym rynkiem B2B / B2C dla muzyki na żywo, jest stratosferyczny, ale motywowany prawdziwą pasją. Przede wszystkim pasja to świetny początek.

Dalsze informacje

Facebook

Świergot

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map