Recenzja Uphold Exchange: czy możesz zaufać UpHold ze swoim krypto?

Od czasu jej uruchomienia w listopadzie 2014 r. Uphold opracował unikalną giełdę do handlu zarówno aktywami cyfrowymi, jak i fizycznymi. Jest znana jako jedna z niewielu giełd kryptowalut, która obsługuje również handel towarami. Stała się nawet pierwszą w historii firmą świadczącą usługi finansowe, która publicznie dzieli się swoimi rezerwami w czasie rzeczywistym. W tej recenzji zagłębimy się we wszystko, co musisz wiedzieć o Uphold.

Uphold Exchange Key Information

Aplikacja mobilna

Uphold oferuje aplikację mobilną dostępną zarówno na Androida, jak i iOS. Spośród ponad 2700 recenzji w Apple App Store Uphold ma ocena 4,8 gwiazdek. Według jednej recenzji w App Store czasami występuje kilka problemów z dostępem do kont.

W Google Play aplikacja Uphold ma rozszerzenie ocena 4,2 gwiazdki z 2260 recenzjami. Podobnie jak w przypadku aplikacji na iOS, niektórzy użytkownicy Androida w styczniu 2019 r. Skarżyli się na aktualizację oprogramowania i stwierdzili, że aplikacja nie jest tak łatwa w użyciu, jak kiedyś.

funkcje

On the Uphold strona główna witryny, istnieje tabela porównawcza pokazująca kategorie, w których ta giełda jest lepsza od jej głównych konkurentów: Coinbase, Robinhood i Revolut. Na przykład witryna stwierdza, że ​​Uphold umożliwia swoim użytkownikom dostęp do siedmiu różnych łańcuchów bloków. Natomiast Coinbase ma tylko pięć. Pozostali dwaj konkurenci nie mają dostępu do łańcuchów bloków. Innym obszarem, na który kładzie nacisk ta giełda, jest dostępność czterech zbywalnych towarów. Pozostali trzej główni konkurenci nie mają takiej możliwości.

Uphold ma nową wymienioną funkcję, która stwierdza, że ​​użytkownicy mają dostęp do 3-10 procent zwrotu z zasobów cyfrowej waluty. Dostępne są również dwie główne nadchodzące funkcje. Po pierwsze, użytkownicy Uphold będą mogli zaciągać pożyczki, uzyskując dostęp do tanich kredytów zabezpieczonych zasobami cyfrowej waluty. Po drugie, witryna zapewni Ci opcję tworzenia kart debetowych. Umożliwi to łatwe wydawanie środków na koncie Uphold za pomocą kart fizycznych i wirtualnych.

Tabela porównawcza między Uphold, Coinbase, Revolt i Robinhood

Uphold ma kilka kategorycznych przewag nad swoimi głównymi konkurentami.

Bezpieczeństwo: jest Uphold Safe?

Ogólnie rzecz biorąc, Uphold ma dobre wyniki w zakresie bezpieczeństwa. Jednak w listopadzie 2018 doszło do co najmniej jednego drobnego incydentu związanego z bezpieczeństwem. Wtedy Uphold rozesłał tweet informujący, że giełda nie została zhakowana. Zamiast tego przejęto jego konto w usłudze pocztowej. Uphold później napisał na Twitterze, że złożone konto było usługą strony trzeciej i nie było powiązane z własnym systemem poczty przychodzącej.

Niemniej jednak hakerzy oszukali użytkowników, wysyłając wiadomość phishingową, w której każdy mógł wysłać od 0,1 do 50 BTC na określony adres i odzyskać 15 procent więcej. Nie jest jasne, jaki sukces odnieśli hakerzy. Jeden raport stwierdza że hakerzy ukradli co najmniej 2200 dolarów z łącznie dwóch transakcji. Podczas tego wydarzenia Uphold postanowił tymczasowo zawiesić wypłaty BTC.

dodatkowo, niektórzy użytkownicy zgłosili utrata XRP na platformie.


❗️❗️❗️Uphold NIE ZOSTAŁ ZHAKOWANY. Konto usługi pocztowej Uphold mogło zostać przejęte. Badamy i zawieszamy wypłaty BTC, dopóki nie będziemy w stanie komunikować się ze wszystkimi członkami, którzy otrzymaliby e-mail phishingowy.

– Uphold (@UpholdInc) 21 listopada 2018 r

Opłaty za utrzymanie: depozyty, transakcje, wypłaty

Ponieważ Uphold oferuje obsługę wszelkiego rodzaju opcji fiat i kryptowalut, jego struktura opłat może być złożona dla nowszych handlowców. Otwarcie konta i przechowywanie środków na Uphold jest bezpłatne. Jest również bezpłatne, gdy zasilisz Uphold, wpłacając kryptowalutę lub z innego konta Uphold. Oznacza to, że wszystkie transakcje między członkami są bezpłatne. W przypadku korzystania z karty debetowej / kredytowej lub China Union Pay do zasilenia konta obowiązuje opłata w wysokości 3,99 procent.

Opłaty handlowe za waluty fiducjarne, kryptowaluty i metale są bardzo zróżnicowane. Najniższa kwota to 0,65 procent dla USD, EUR i GBP. Najwyższa kwota to 3,95 procent dla Platyny (XPT). Pełna, aktualna lista opłat można znaleźć tutaj.

Za przeniesienie funduszy fiducjarnych poza platformę przelewem bankowym opłata wynosi 3,99 USD. Mogą również obowiązywać koszty osób trzecich. Przykłady obejmują koszty przelewów bankowych w niektórych regionach lub opłaty za sieć blockchain. Opłaty za wypłatę kryptowalut mogą być rozsądne, ale tylko wtedy, gdy wypłacasz większą ilość środków. Na przykład za wypłaty kryptowalut Uphold pobiera stałą opłatę w wysokości 2,99 USD plus dodatkową opłatę za kryptowalutę, którą chcesz wypłacić. Dwa przykłady to 0,0003 BTC i 0,005 ETH. Chociaż możesz handlować towarami na giełdzie, obecnie nie możesz ich wpłacać ani wypłacać.

Opcje walutowe

Według serwisu Uphold, giełda obsługuje 23 waluty fiducjarne. Jest to obszar, w którym Uphold wyróżnia się na tle zdecydowanej większości giełd. Większość głównych giełd fiat-to-crypto nie obsługuje walut poza USD, EUR, GBP i CNY.

Uphold obsługuje również handel czterema metalami szlachetnymi: złotem (XAU), platyną (XPT), palladem (XPD) i srebrem (XAG). Obsługuje również dziewięć kryptowalut. Należą do nich BTC, ETH, DASH, LBA, LTC, BAT, BCH, BTG i XRP. W sumie Uphold ma ponad 1000 par handlowych. Jedną z innowacyjnych rzeczy w Uphold jest możliwość używania poczty elektronicznej do wysyłania Bitcoinów (BTC) do ludzi w ponad 150 krajach.

Zdjęcie interfejsu handlowego w aplikacji mobilnej Uphold

Aplikacja mobilna Uphold obsługuje handel kryptowalutami, fiatami i towarami.

Ograniczenia handlowe

Uphold jest dostępny w każdym kraju na świecie z wyjątkiem Republiki Środkowoafrykańskiej, Kuby, Iranu, Libii, Korei Północnej, Somalii, Sudanu i Syrii. W przypadku lokalizacji, w których dostępna jest Uphold, prawdopodobnie będziesz musiał przejść proces weryfikacji. Dzieje się tak, ponieważ Uphold wymaga, aby wszyscy użytkownicy zostali zweryfikowanymi członkami, gdy skumulowana wartość ich transakcji dożywotnich (z wyłączeniem dodania środków do ich kont) przekracza 1000 USD..

Podczas rejestracja, giełda zbiera informacje, takie jak data urodzenia i numer telefonu. W przypadku mieszkańców Chin musisz podać numer identyfikacyjny wydany przez rząd. Aby zostać zweryfikowanym członkiem, musisz podać następujące trzy elementy: aktualny adres zamieszkania, dowód tożsamości (paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy) oraz wyraźne zdjęcie swojej twarzy.

Minimalne limity wpłat i wypłat (i opłaty) zależą od tego, czy używasz karty debetowej / kredytowej, przelewu bankowego za pośrednictwem ACH, przelewu bankowego przez SEPA czy kryptowaluty. Jak zauważyło wielu użytkowników, niektóre metody wpłat fiducjarnych mogą być kosztowne. Jednak w przypadku depozytów kryptowalutowych nie istnieje minimum ani maksimum.

Doświadczenie obsługi klienta

Patrząc na strony takie jak Trustpilot, Uphold może pochwalić się ogólną oceną, która jest dużo lepsze niż wiele wymian. Chociaż Uphold wyróżnia się w wielu obszarach, negatywne recenzje dotyczą głównie problemów związanych z obsługą klienta. Wydaje się, że blokady konta po wypełnieniu informacji weryfikacyjnych lub zdeponowaniu środków są powszechne. Niektórzy użytkownicy zgłaszali, że rozmawiali z wieloma przedstawicielami obsługi klienta przez kilka dni lub tygodni i nie byli w stanie rozwiązać swoich problemów.

Mimo to wiele skarg wymienionych w recenzjach jest niesprawiedliwych. Na przykład niektórzy użytkownicy wystawiali złe recenzje za długi i / lub niespójny czas oczekiwania na transfer ACH. W większości przypadków ten problem jest poza kontrolą firmy Uphold ani żadnej innej giełdy. W większości scenariuszy ma to więcej wspólnego z możliwościami przetwarzania danych w banku.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo musi być najważniejszą troską w przypadku giełd kryptowalut. W odniesieniu do niedawnego skandalu giełdowego QuadrigaCX, w którym założyciel Gerald Cotton rzekomo zmarł z prywatnymi kluczami do 190 milionów dolarów, dyrektor generalny UpHold JP Thieriot powiedział:

„Chociaż jest z pewnością podejrzane, że wymiana pozwoliłaby jednemu człowiekowi posiadać 190 milionów dolarów, nie możemy być pewni, że tak się nie stało. Przy całej należytej wrażliwości na sytuację, narażenie chłodni giełdy w ten sposób na podatne na spekulacje o nadużyciach. Schemat faktów obejmujący zamrożone fundusze w wysokości 22 mln USD przez CIBC również nie jest zachęcający.

Chociaż nie możemy z całą pewnością powiedzieć, czy użytkownicy będą mogli odzyskać swoje pieniądze, nie obiecuje, że będziemy musieli polegać na uzyskaniu dostępu do konta w inny sposób niż przy użyciu klucza prywatnego. Ujawnia to ogólnie kwestię kluczy prywatnych i jest to jeden z głównych powodów, dla których dodaliśmy dziedziczenie do naszej platformy – aby umożliwić krewnym dostęp do kluczy prywatnych w takich okolicznościach.

Niestety, takie projekty nie są nowe w tej dziedzinie i nadal szkodzą reputacji giełd i zniechęcają nowych inwestorów. Jeśli chcemy zrobić krok na rynek masowy, musimy podjąć kroki, aby takie problemy nie stały się powszechne.

Universal Protocol nawiązuje do problemu systemowego, oferując możliwość odzyskania kluczy prywatnych, chociaż nigdy nie rozważaliśmy zdarzenia na taką skalę. Chociaż może to być potencjalnie optymistyczne dla BTC, większy nacisk kładzie się na to, jak te wydarzenia wpływają na branżę w dłuższej perspektywie, ponieważ wspólnie dążymy do masowej adopcji. ”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map