QLC Chain (dawniej Qlink) i The Quest to Reimagine Telecommunications

Co to jest łańcuch QLC (Qlink)?

QLC Chain buduje platformę dla telekomunikacji rozproszonej. Zamiast odbierać usługi telefoniczne od dostawcy bezprzewodowego, QLC Chain wyobraża sobie system, w którym kupujesz łączność od swoich rówieśników. Może to oznaczać dzierżawę dostępu do czyjegoś Wi-Fi, odbieranie sygnału komórkowego ze stacji bazowej w czyimś domu lub sprzedaż niewykorzystanych danych od operatora komórkowego innym użytkownikom.

Mówiąc szerzej, projekt dotyczy budowy infrastruktury Network-as-a-Service, która wdraża inteligentne kontrakty w celu usprawnienia funkcji sieciowych, funkcji i dApps.

Projekt ma siedzibę poza Chinami i jest oparty na łańcuchu blokowym NEO. W zeszłym roku zebrał ponad 19 milionów dolarów w pierwszym ICO. Od tego czasu uruchomiła aplikację mobilną do udostępniania dostępu Wi-Fi i VPN. Jeszcze w tym roku Qlink ma nadzieję uruchomić swój mainnet.

Dzisiejszy problem z telekomunikacją

Dostawcy telekomunikacyjni wydają dużo pieniędzy na instalację infrastruktury dla danego obszaru usług. Wieże komórkowe i linie telefoniczne nie są tanie w instalacji. Jest to szczególnie prawdziwe na dużych obszarach, w dużych miastach lub podczas prób łączenia społeczności wiejskich. Z tego powodu dostawcy usług telekomunikacyjnych chcą mieć pewność, że osiągną zysk ze swojej początkowej inwestycji.

Firmy te stały się znane z tego, że są nieelastyczne, drogie i monopolistyczne. Często proszą gminy o wyłączny dostęp do swoich obywateli, aby uniknąć konkurencji i umożliwić wyższe ceny. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych wieloletnie umowy z usługodawcą są częścią normy. Może się wydawać, że jesteś zamknięty bez wielu opcji.

Jak działa QLC Chain

QLC Chain / Qlink ma na celu rozwiązanie tych problemów poprzez decentralizację rynku telekomunikacji i łączności. Ideą Qlink jest to, że każdy może obsługiwać małą stację bazową z domu, która zapewnia usługi komórkowe w okolicy. Kiedy użytkownik Qlink używa stacji bazowej do połączenia, niewielka część jego płatności trafia do operatora stacji bazowej.

Ponadto każdy może zaoferować swoją łączność Wi-Fi na platformie. Użytkownik może zapłacić za ograniczony czasowo dostęp do Wi-Fi, a inteligentne kontrakty Qlink zarządzają łącznością i płatnościami. Jeśli o to chodzi, możesz sprzedawać dostęp do dowolnych usług telekomunikacyjnych. Jednym z przypadków użycia, które proponuje Qlink, jest sprzedaż niewykorzystanych wiadomości SMS firmom korporacyjnym, aby mogły wysyłać SMS-y do swoich klientów.

Platforma integruje również reklamodawców, którzy mogą płacić za dodanie swoich treści do sieci Qlink. Gdy konsument przegląda te treści, obciąża reklamodawcę, a nie konsumenta, za dane, których użył konsument.


Oczywiście firmy telekomunikacyjne należą do największych i najpotężniejszych na świecie. Zlikwidowanie pośrednictwa w branży telekomunikacyjnej to ogromne wyzwanie. Do pewnego stopnia plan Qlink wymaga, aby firmy telekomunikacyjne poszły w parze z tą decentralizacją, a oczekiwanie, że Qlink odniesie sukces, może być naiwnością. Niemniej jednak programiści Qlink tworzą ważne technologie łączenia sprzętu, łączności i łańcucha bloków.

Architektura dwóch łańcuchów

Zdecentralizowana sieć telekomunikacyjna wymaga rejestru dla wszystkich urządzeń i użytkowników. Potrzebuje również możliwości przeprowadzania transakcji i udostępniania informacji między tymi użytkownikami i urządzeniami. Aby ułatwić te interakcje, Qlink wykorzystuje rozwiązanie dwułańcuchowe.

Architektura dwułańcuchowa Qlink

Pierwsza sieć to publiczna sieć zbudowana na szczycie NEO. Sieć publiczna będzie przechowywać wszystkie informacje o tożsamości cyfrowej i rejestracji zasobów. Będzie mógł udostępniać te informacje zainteresowanym stronom za pośrednictwem bramek (np. Operatorów telekomunikacyjnych). NEO korzysta z delegowanego konsensusu bizantyjskiego odpornego na błędy, aby szybko i ostatecznie przetwarzać tysiące transakcji.

Drugi łańcuch to zastrzeżony łańcuch. Obsługuje transakcje i dane między użytkownikami i właścicielami aktywów (np. Dane rozliczeniowe i dane dotyczące użytkowania). Jest to również podstawa inteligentnych kontraktów, które regulują relacje w sieci. Ten zastrzeżony łańcuch będzie wykorzystywał model konsensusu typu Proof of Shannon typu Proof of Shannon. Proof of Shannon jest nadal opracowywany i testowany pod kątem ważności.

Aby zapewnić zintegrowane rozwiązanie, oba łańcuchy będą oczywiście wymagały zdolności cross-chain. Oba będą oparte na protokołach NEO. Jednak nie ma jeszcze zbyt wielu informacji o tej architekturze międzyłańcuchowej, ponieważ prace nad nią wciąż trwają.

Bramy Qlink

Qlink nie ma złudzeń co do natychmiastowego lub całkowitego zastąpienia gigantów telekomunikacyjnych. Infrastruktura, którą zbudowali, jest zbyt cenna i niezbędna. Zamiast tego w białej księdze zaproponowano system, w którym obecne firmy telekomunikacyjne mogą uczestniczyć w rozproszonym rynku Qlink. Operatorzy ci mogą dostarczać zasoby i usługi bezpośrednio użytkownikom Qlink za pośrednictwem bram łączących się z publicznym blockchainem.

Stamtąd użytkownicy mogą wybrać, od kogo mają korzystać z usług. Po wybraniu dostawcy inteligentne kontrakty określają warunki i umowę o świadczenie usług dla nowej umowy. Te same inteligentne kontrakty automatyzują płatności i zapewniają działanie usług.

Pytanie brzmi, dlaczego giganci telekomunikacyjni mieliby uczestniczyć w planie Qlink? Zarabiają dużo pieniędzy na obecnym systemie. Nowy protokół może być bardziej wydajny i promować otwarty rynek. Trudno jednak wyobrazić sobie firmy telekomunikacyjne uczestniczące lub pozwalające swoim klientom na udział. To jest jedno pytanie, na które Qlink nie udzielił odpowiedniej odpowiedzi w swoich materiałach.

Model biznesowy

Istnieje kilka sposobów zarabiania pieniędzy w sieci Qlink. Każdy zależy od podaży i popytu innych użytkowników Qlink w Twojej okolicy.

Pierwszym jest udostępnianie Wi-Fi, a ta funkcja jest obecnie dostępna w sieci testowej. Zasadniczo możesz wynająć swoje Wi-Fi innym użytkownikom w zamian za QLC. Umieść swoje wifi w aplikacji, a inteligentne kontrakty zajmą się resztą. Będą zarządzać połączeniami i upewnić się, że otrzymasz zapłatę. Możesz ustawić limity dla użytkowników i jak długo inni mogą uzyskać dostęp do twojego Wi-Fi.

Możesz zrobić podobne rzeczy, udostępniając nieużywane dane mobilne lub tworząc hotspot. Ponadto możesz sprzedawać niewykorzystane wiadomości SMS klientom korporacyjnym, którzy chcą wysyłać SMS-y do swoich klientów. Te inne funkcje nie zostały jeszcze zaimplementowane i zobaczymy, jak skuteczne będą. Przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, gdzie nieograniczone SMS-y i nieograniczone dane są coraz powszechniejsze, te oferty mogą nie mieć znaczenia.

Aplikacja WinQ

Qlink wydał na początku tego roku aplikację o nazwie WinQ, dostępną w Google Play. To jedna z pierwszych aplikacji mobilnych zintegrowanych z łańcuchem blokowym NEO. Obecnie aplikacja działa w sieci testnet. Jeśli posiadasz prawdziwe QLC, nie próbuj ich używać w aplikacji ani w sieci testowej. Wysyłanie tokenów mainnet na adresy testnet spowoduje utratę środków.

aplikacja winq

Aplikacja WinQ dApp umożliwia użytkownikom rejestrowanie statusów Wi-Fi i VPN jako zasobów sieciowych. Te rekordy trafiają do łańcucha blokowego NEO i stają się częścią sieci usług. Korzystając z WinQ, użytkownicy mogą zdobyć QLC za udostępnianie swojego Wi-Fi. Część środków zarobionych w testnet zostanie zamieniona na fundusze mainnet po uruchomieniu.

Aplikacja mobilna zawiera również wbudowany portfel. To jedno miejsce do wysyłania i odbierania QLC. Umożliwia również doładowanie QLC za pomocą środków NEO. W niedalekiej przyszłości pojawi się aplikacja komputerowa o podobnych funkcjach i funkcjonalności do aplikacji mobilnej.

Stacja bazowa Qlink

Każdy może obsługiwać stację bazową Qlink, która wzmacnia sygnał komórkowy od dostawców. Stacja bazowa to sprzęt składający się z dwóch urządzeń w jednym. Pierwszym jest dostawca sygnału LTE-U, który stanowi podstawę sieci komórkowej Qlink. Stacja bazowa jest również platformą do eksploracji protokołów, która może uczestniczyć w dowodzie konsensusu stawki w łańcuchu bloków.

Wizja jest skierowana do ludzi na całym świecie, aby posiadać i obsługiwać stacje bazowe, współdzieląc sygnał i zastępując stary system usług telefonii komórkowej w niektórych obszarach.

QLC Token

Token QLC to standardowy token NEP-5 oparty na NEO. Będzie to sposób płatności za transakcje na rynku. Transakcje korzystające z QLC zostaną wykonane natychmiast w łańcuchu bloków.

Qlink będzie również obsługiwał waluty fiducjarne do użytku między dostawcami usług telekomunikacyjnych a reklamodawcami. Ma to na celu ułatwienie przejścia dostawców usług na kryptowaluty. Transakcje Fiata będą przetwarzane w sposób tradycyjny, poza łańcuchem.

I CO & Trendy marketowe

Qlink uruchomił udane ICO w grudniu 2017 roku, zbierając 19,3 miliona dolarów. Gdybyś kupił ICO, podwoiłbyś swoją inwestycję w ciągu sześciu miesięcy. ICO zaakceptowało tylko NEO i wydało token NEP-5.

Po ICO QLC wzrósł wraz z resztą rynku kryptowalut w styczniu 2018 r., Zanim spadł podczas bessy. Pod koniec marca i na początku kwietnia odnotowano kilka wahań i potencjalnych pomp. Od tamtej pory wykazuje stałą tendencję wzrostową.

Jak kupić łańcuch Qlink / QLC (QLC)

QLC jest dostępne w parach handlowych z BTC, ETH i NEO. Możesz go znaleźć na następujących najlepszych giełdach:

  • Binance
  • Gate.io
  • Kucoin

Jak przechowywać łańcuch Qlink / QLC (QLC)

QLC to token NEP-5, więc możesz go przechowywać w dowolnym miejscu, w którym możesz przechowywać NEO. Prawdopodobnie najpopularniejszą opcją jest portfel oprogramowania Neon. Dla dodatkowego bezpieczeństwa rozważ portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S..

Jeśli masz problem z wyświetleniem QLC w portfelu, możesz użyć Neotracker.io, aby znaleźć adres umowy QLC i sprawdzić saldo tokena za pomocą klucza.

Zespół

zespół qlink

Qlink pochodzi z zespołu starszych programistów z Chin. Zajrzyj na Github, aby zobaczyć postępy ich prac.

qlink dodatkowy zespół

Jeśli chodzi o biznes, zespół ma głębokie doświadczenie w finansowaniu technologii bankowości inwestycyjnej.

doradcy

Doradcami firmy są inwestorzy kapitału podwyższonego ryzyka oraz współzałożyciel Alibaba.

Wniosek

Nadal istnieje wiele znaków zapytania dotyczących przyjęcia i potencjału tego projektu. Jednak obiecujące jest, że programiści robią postępy i wypuszczają prawdziwy produkt tak szybko po ICO. Jeśli projekt ustanowi właściwe partnerstwa i zmieni się zgodnie z potrzebami, może odnieść sukces. Niemniej jednak droga nie będzie łatwa w starciu z wielkim telekomunikacją.

Dodatkowe zasoby

Oficjalna strona internetowa

Biały papier

Subreddit

Medium (blog)

Świergot

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map