Pełne węzły Bitcoin: czym są i jak je skonfigurować

Co to jest pełny węzeł Bitcoin?

Sieć Bitcoin to zbiór komputerów na całym świecie obsługujących oprogramowanie Bitcoin Core, które weryfikuje transakcje i bloki. To właśnie dystrybucja tych „węzłów” (termin oznaczający komputer podłączony do sieci) i fakt, że każdy może go skonfigurować, sprawia, że ​​Bitcoin jest „zdecentralizowany”. Oznacza to, że każdy w dowolnym miejscu może skonfigurować węzeł Bitcoin, o ile ma dostęp do komputera z wymaganą mocą i połączeniem internetowym. A jeśli nawet jeden węzeł jest uruchomiony, Bitcoin żyje dalej.

Mapa węzłów bitcoin 2016

Większość węzłów Bitcoin działa również jako klient Bitcoin, co umożliwia przesyłanie transakcji do sieci. Oznacza to, że węzeł działa jako Twój osobisty interfejs z całą siecią Bitcoin. Uruchomienie węzła zapewnia, że ​​transakcje Bitcoin są weryfikowane i wysyłane do każdego, z kim przeprowadzasz transakcje. Daje to możliwość wysyłania nieocenionych pieniędzy na cały świat lub przez ulicę w Twoje ręce i przyczynia się do bezpieczeństwa i siły samej sieci Bitcoin..

Uruchamianie węzła różni się od wydobywania bitcoinów, które polega na uruchamianiu specjalnego oprogramowania, które rozwiązuje lub uzupełnia nowe bloki w sieci, udostępniając określoną liczbę bitcoinów komputerom odpowiedzialnym za dodanie bloku do łańcucha bloków. Podczas gdy wydobywanie Bitcoin stało się dość zasobochłonne, a większość prac wydobywczych jest wykonywana przez duże firmy z centrami danych przeznaczonymi na ten proces, uruchomienie pełnego węzła jest dostępne dla każdego.

Ok, rozumiem…. Dlaczego powinienem uruchomić pełny węzeł?

Istnieje wiele powodów, dla których warto samodzielnie skonfigurować pełny węzeł:

 1. Wierzysz w Bitcoin i chcesz, aby sieć się rozwijała i odnosiła sukcesy. Każdy węzeł dodany do sieci przybliża nas do przyszłości, w której wszyscy dokonują transakcji w sieci Bitcoin i żadne rządy ani inne strony trzecie nie mogą zrobić nic, aby to powstrzymać.
 2. Zamierzasz używać sieci Bitcoin do wielu transakcji i chcesz mieć pewność, że Twoje transakcje są weryfikowane. Ideą Bitcoin jest usunięcie zaufania z systemu monetarnego: nie musisz ufać bankowi, aby zatrzymać lub wysłać swoje pieniądze. Ale dopóki nie prowadzisz własnego węzła, nadal ufasz komuś, kto JEST zarządzający węzłem, że zweryfikuje tę transakcję w odpowiednim czasie. Wzięcie życia finansowego w swoje ręce daje siłę.
 3. Możesz powiedzieć wszystkim swoim znajomym, że nie tylko posiadasz Bitcoin, JESTEŚ Bitcoinem… przynajmniej część tego &# 128578;

Jestem przekonany! Jak mogę skonfigurować pełny węzeł?

Obecnie istnieją 3 metody konfiguracji własnego węzła Bitcoin, od dość technicznych i czasochłonnych po naprawdę łatwe, ale trochę droższe. Wraz z rozwojem i wdrażaniem technologii Bitcoin proces ten będzie tylko łatwiejszy i tańszy. Jeśli jednak chcesz wyprzedzić grę i wskoczyć do akcji już teraz, możesz to zrobić na jeden z następujących sposobów:

 • Konfigurowanie węzła na własnym komputerze (lub Raspberry Pi lub dowolnej maszynie z wymaganym sprzętem) lub
 • Konfiguracja węzła w chmurze za pomocą usług hostingowych, takich jak Amazon Web Services, Digital Ocean lub dowolnej liczby innych dostawców lub
 • Zakup samodzielnego urządzenia typu „węzeł w pudełku”, które automatycznie konfiguruje węzeł (przejdź na dół, aby usłyszeć o tej opcji)

Jestem gotowy do węzła, przejdźmy do tego!

Chociaż pierwsze dwie metody są bardzo podobne pod względem procesu, istnieją rozważania dla każdej z nich.

 1. Wybierz swoją maszynę!

Będziesz musiał skonfigurować węzeł na komputerze, który ma następujące minimalne wymagane specyfikacje sprzętowe:

 • Najnowsza wersja systemu operacyjnego macOS, Linux lub Windows
 • 145 GB wolnego miejsca na dysku
 • 2 GB pamięci RAM
 • Szybkie łącze internetowe (co najmniej 50 kB / s)
 • Nieograniczone lub bardzo wysokie limity wysyłania / pobierania (węzeł może przesyłać ~ 200 GB i pobierać ~ 20 GB miesięcznie)

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z chmury i skonfigurować na serwerze wirtualnym, upewnij się, że wypożyczana maszyna ma te same specyfikacje! Najtańszą opcją, jaką znalazłem, była Scaleway, gdzie można kupić maszynę wystarczająco mocną, aby uruchomić węzeł za około 8 USD / miesiąc. Aby to zrobić, musisz:


 • zmierzać do https://www.scaleway.com/
 • zapisz się do instancji C1 (ich najniższa opcja)
 • dodaj 3 woluminy o pojemności 50 GB, aby upewnić się, że masz wystarczająco dużo miejsca na cały łańcuch bloków Bitcoin.

Jest wielu innych dostawców, którzy mogą obsłużyć węzeł, więc idź i zrób zakupy lub użyj swojego ulubionego, jeśli go masz. Digital Ocean i Amazon Web Services to popularne opcje, ale będą Cię nieco droższe.

Uwaga: Zwróć uwagę na ograniczenia przepustowości lub danych w dowolnym rozwiązaniu w chmurze, ponieważ wielu dostawców ograniczy Twoje połączenie po pewnym momencie.

 1. Rozpocznij konfigurację!

Jeśli planujesz uruchomić swój węzeł na komputerze lokalnie, możesz zdecydować, czy chcesz uruchomić oprogramowanie Bitcoin Core jako standardową aplikację (GUI lub graficzny interfejs użytkownika), czy też za pośrednictwem wiersza poleceń jako procesu w tle. Jeśli pracujesz w chmurze, najprawdopodobniej użyjesz metody wiersza poleceń.

Chcę uruchomić oprogramowanie GUI!

Więc lubisz interfejsy graficzne. Świetny! Oto proces:

 • Pobierz najnowszy graficzny interfejs użytkownika Bitcoin Core z Strona pobierania bitcoin.org dla wybranego systemu operacyjnego.
 • Uruchom oprogramowanie, a zostaniesz poproszony o wybranie katalogu do przechowywania danych łańcucha bloków. Jeśli nie masz konkretnych preferencji, pozostaw zaznaczoną opcję „Użyj domyślnego katalogu danych” i naciśnij OK.
 • W tym momencie na komputerach z systemem Windows może pojawić się monit zapory sieciowej z prośbą o pozwolenie na komunikację Bitcoin w Internecie. Zaznacz wszystkie pola i zezwól na te uprawnienia.
 • Oprogramowanie powinno rozpocząć pobieranie łańcucha bloków. Zajmie to od 12 godzin do kilku dni, w zależności od szybkości i przepustowości Internetu. Niech to się skończy i oficjalnie uruchomisz pełny węzeł Bitcoin! Zapoznaj się z sekcją Konfiguracja sieci poniżej, aby upewnić się, że Twój węzeł ma dostęp wymagany do prawidłowego działania.

Chcę użyć wiersza poleceń!

Więc kopiesz wiersz poleceń, czy wolisz, aby Bitcoin Core działał w tle? Słodkie! No to ruszamy:

 • Aby uprościć ten proces, zarabiaj.com (dawniej 21.co) przygotował prosty w użyciu skrypt, dzięki któremu instalacja węzła za pomocą wiersza poleceń jest bardzo prosta!
 • Otwórz wiersz polecenia (Windows) lub terminal (macOS i Linux) i wklej to polecenie:
 • Wciśnij Enter i powinieneś zobaczyć wyskakującą wiadomość powitalną (taką jak ta):
  • Pozwól procesowi przebiegać dalej! Pobierze oprogramowanie Bitcoin Core i spróbuje skonfigurować przekierowanie portów. Jeśli nie może ustawić automatycznego przekierowania portów, zobaczysz komunikat podobny do tego:

  • Powinieneś także otrzymać wiadomość o sukcesie! Twój węzeł jest zainstalowany i działa. Przejdź do sekcji Konfiguracja sieci poniżej, aby upewnić się, że wszystko jest skonfigurowane poprawnie i działa prawidłowo.
  1. konfiguracja sieci

  Niezależnie od tego, czy skonfigurowałeś węzeł za pomocą standardowego oprogramowania GUI, czy za pomocą wiersza poleceń, będzie wymagana konfiguracja sieci, aby upewnić się, że węzeł może wysyłać i odbierać połączenia z sieci Bitcoin.

  Do wykonania są dwa zadania:

  • Nadanie komputerowi statycznego adresu IP
  • Konfigurowanie przekierowania portów

  Zamiast przechodzić przez cały proces, pozwolę wspaniałym ludziom na bitcoin.org zająć się tym! Zobacz oficjalny przewodnik zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące uzyskiwania dostępu do routera i konfigurowania go do prawidłowej obsługi węzła.

  Jeśli skonfigurowałeś węzeł w chmurze, ten proces może być bardzo różny w zależności od dostawcy usług. Skontaktuj się z zespołem wsparcia dla konkretnego dostawcy lub udaj się do SuperUser (witryna z pytaniami i odpowiedziami na tego typu tematy), aby uzyskać pomoc!

  A więc… co z Node-in-a-Box?

  To zdecydowanie najłatwiejszy sposób skonfigurowania teraz pełnego węzła. Prosty dekoder typu plug and play, który można podłączyć do routera internetowego tak jak dekoder telewizji kablowej. Pozwala to na uruchomienie dedykowanego węzła bez instalowania czegokolwiek na komputerze lub innym komputerze. Nadal jednak będziesz musiał wykonać kroki konfiguracji sieci opisane w sekcji powyżej!

  Jedyny projekt, który wydaje się obecnie dostępny, to Bitseed. Bitseed jest obecnie dość drogi i kosztuje około 360 USD, ale z recenzji wynika, że ​​działa zgodnie z reklamą i sprawia, że ​​wszystko jest bardzo proste. Z stolarki na pewno szybko wyjdą konkurenci, więc miej oko na dojrzewanie przestrzeni.

  Zysk!

  Gdy oprogramowanie jest uruchomione, łańcuch bloków jest całkowicie zsynchronizowany, a ustawienia sieci są prawidłowe, gotowe! Oficjalnie jesteś członkiem wspierającym sieci Bitcoin. Witamy w przyszłości pieniędzy.

  Podsumowanie

  Bitcoin jest zasilany przez węzły.

  Więcej węzłów = silniejszy Bitcoin.

  Powinieneś uruchomić węzeł. Może dwa.

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map