Jak wydobywać IOTA bez instalowania pełnego węzła

Nauka wydobywania IOTA wymaga trochę badań i cierpliwości. Dzieje się tak, ponieważ kryptowaluta jest wyjątkowa pod wieloma względami. W przeciwieństwie do większości kryptowalut, IOTA nie wykorzystuje sieci blockchain ani nie wymaga od górników walidacji transakcji. Ponadto nigdy nie płacisz opłat transakcyjnych. Wszystkie te czynniki i nie tylko sprawiają, że IOTA jest atrakcyjną opcją zarówno dla inwestorów kryptowalutowych, jak i górników. Jedynym problemem jest to, że potrzeba trochę wysiłku, aby nauczyć się wydobywać IOTA bez poświęcania całego komputera.

Krótka historia IOTA

IOTA oficjalnie weszła do przestrzeni kryptowalut w 2015 roku. Dyrektorem projektu jest Fundacja IOTA. Ta organizacja non-profit jest odpowiedzialna za ciągły rozwój sieci, w tym za tworzenie partnerstw strategicznych. Do tej pory firma stworzyła Związki partnerskie z jednymi z największych firm na świecie, w tym Fujitsu, Samsung, Bosch i Volkswagen.

Internet przedmiotów

Jedną z najbardziej niesamowitych rzeczy w IOTA jest to, że nie wymaga sieci blockchain ani kopaczy, aby zachować bezpieczeństwo sieci. Zamiast tego sieć monety składa się z Internetu przedmiotów. Internet rzeczy to sieć miliardów internetowych urządzeń elektronicznych. Urządzenia te obejmują oprogramowanie, czujniki, siłowniki, urządzenia domowe, a nawet pojazdy.

Tangle, sieć monety, zawiera stosunkowo nową formę konsensusu zwaną skierowanym grafem acyklicznym (DAG). W sieci IOTA nadawca obsługuje mechanizm konsensusu. Nadawcy aktywnie uczestniczą, weryfikując poprzednie dwie transakcje w sieci przed sprawdzeniem własnej transakcji. W porównaniu z protokołem PoW Bitcoina ta forma konsensusu wydaje się być bardziej opłacalna, skalowalna, zdecentralizowana, a co najważniejsze, transakcje są bezpłatne.

Skalowalność

Konsensus Tangle DAG eliminuje wiele problemów napotykanych przez kryptowaluty. W przeciwieństwie do Bitcoin, im więcej użytkowników jest obecnych w sieci IOTA, tym szybciej transakcje są zakończone. Raport opublikowany przez analityka Gartner szacuje, że w 2017 r. było w użyciu około 8,4 miliarda urządzeń IoT. Ten sam raport szacuje, że do 2020 r. wykorzystanie IoT osiągnie 20,4 miliarda. Ten wzrost może pochwalić się pozytywnym rozwojem sieci IOTA w przyszłości.

Dzięki integracji mechanizmu konsensusu z protokołem nadawcy, IOTA całkowicie eliminuje potrzebę wydobywania. Więc prawdopodobnie zastanawiasz się w tej chwili nad kilkoma rzeczami, na przykład, jeśli IOTA nie używa górników, jak mogę wydobywać IOTA?

Cóż, technicznie rzecz biorąc, wydobycie IOTA jest niemożliwe, ponieważ wszystkie IOTA zostały sprzedane podczas premiery monety. Możesz uruchomić pełny węzeł i otrzymać trochę MIOTA dla swoich usług, ale to nie to samo, co wydobywanie kryptowalut. Na szczęście przy odrobinie kreatywności i pomocy kilku unikalnych platform wydobywczych możesz z drugiej ręki wydobywać tę jedyną w swoim rodzaju kryptowalutę.

Wydobywanie nieuchwytnej monety

Koncepcja wydobycia IOTA to ekscytująca perspektywa, która przyciągnęła uwagę entuzjastów kryptowalut, odkąd ta moneta bez łańcucha blokowego weszła na rynek na początku 2015 roku. W 2017 roku użytkownik Reddit o nazwisku u / czechcryptomania opublikował alternatywną metodę osiągnięcia IOTA za pośrednictwem platformy wydobywczej.

W tym procesie dostarczasz moc obliczeniową do puli wydobywczej Monero. Nagrody za twoje wysiłki są następnie obliczane i przekazywane do ciebie w IOTA. Zaletą jest to, że nie musisz inwestować w żadne drogie materiały wydobywcze, a Twoje wysiłki są wykorzystywane przez moc obliczeniową całej puli wydobywczej.

Pule kopalniane to najlepszy sposób na uzyskanie wyników z normalnego komputera. Jeśli spróbujesz wydobyć monetę solo, mogą minąć lata, zanim zobaczysz jakiekolwiek zwroty. Pracując w basenie wydobywczym, każdy łączy swoje wysiłki i odpowiednio dzieli zyski.

Mój bez uruchamiania pełnego węzła

Krok pierwszy, przejdź do IOTA GitHub strona. Przewiń w dół, aż zobaczysz IOTA Wallet 2.5.7.dmg (MAC) i IOTA.Wallet.Setup.2.5.7.exe (Windows). Pobierz odpowiedni dla swojego systemu operacyjnego.

Konfiguracja portfela IOTA przez GitHub

Konfiguracja portfela przez GitHub

Po zakończeniu pobierania rozpocznij instalację portfela. Podczas instalacji portfela zostaniesz zapytany, czy chcesz uruchomić węzeł pełny, czy lekki. Wybierz opcję węzła światła. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie frazy początkowej IOTA. To wyrażenie dowodzi, że posiadasz portfel IOTA.

Jeśli masz już portfel IOTA, możesz użyć tego materiału siewnego. W przeciwnym razie możesz wygenerować nowe ziarno tutaj. Tworzenie nowego ziarna IOTA wymaga poruszania myszą, aż wskaźnik procentowy osiągnie 100 procent. Podobnie jak klucze prywatne z Bitcoinem, musisz wykonać kopię swojego seeda i przechowywać go w bezpiecznym miejscu. Jeśli ktoś uzyska dostęp do twojego seeda, będzie miał dostęp do twojej kryptowaluty.

Dołącz do Tangle

Teraz możesz dołączyć do IOTA. Robisz to, klikając Dołącz do Tangle przycisk znajdujący się bezpośrednio pod kodem kreskowym 3D. Spowoduje to utworzenie adresu. Skopiuj adres.

Teraz, gdy masz już adres, możesz iść do kranu IOTA stronie internetowej. Ta strona płaci w IOTA za twoje wysiłki związane z wydobyciem Monero. Będziesz musiał wkleić skopiowany adres w odpowiednim miejscu i kliknąć Zatwierdź.

Wydobywanie IOTA przez IOTA Faucet

Wydobywanie za pośrednictwem IOTAFaucet

Twój komputer wyświetli monit o weryfikację. Sprawdź, czy chcesz kopać, i pow, teraz wydobywasz. Będziesz chciał dostosować platformę kranów IOTA, aby zapobiec problemom z komputerem. Dzięki odpowiednim ustawieniom możesz wydobywać tysiące IOTA podczas wykonywania normalnych czynności na komputerze.

Wycofaj swoje monety

Aby wypłacić pieniądze za swoje wysiłki wydobywcze, musisz kliknąć przycisk wypłaty znajdujący się po prawej stronie ekranu. Spowoduje to umieszczenie Cię w kolejce płatności. Nie ma minimalnej kwoty wypłaty i możesz skorzystać z funkcji wypłaty w dowolnym momencie. Możesz sprawdzić, czy Twoja płatność jest realizowana za pomocą Tangle Explorer.

Jak nie pogmatwać mocy komputera

Ten proces wydobywania IOTA jest jedną z najłatwiejszych i najbardziej opłacalnych dostępnych metod. Nie musisz inwestować w drogi sprzęt do kopania. Nie musisz nawet całkowicie poświęcać swojego komputera procesowi wydobywania. Teraz możesz cieszyć się stałym strumieniem IOTA do swojego portfela przez (miejmy nadzieję) nadchodzące lata.

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map