Jak wydobywać Ethereum na komputerze Mac | Co musisz wiedzieć

Wydobywanie Ethereum z komputera Mac stało się coraz bardziej dostępne dzięki opracowywaniu bardziej przyjaznych dla użytkownika interfejsów. Jednak natywny sprzęt znajdujący się w większości komputerów Apple może nie wystarczyć do osiągnięcia zysku, ale nadal jest to świetny sposób na zdobycie doświadczenia w wydobywaniu.

Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy poziomy trudności w wydobywaniu: wydobywanie w chmurze, wydobywanie hobby i wydobywanie zysków. Chociaż nie wykluczają się one wzajemnie, każdy poziom wymaga różnej ilości wiedzy technicznej i praktycznego zaangażowania.

Mining Ethereum: Jaki jest Twój cel?

Wydobywanie w chmurze można uznać za najbardziej przystępne, jednak zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności przed kontynuowaniem.

Dla wielu ludzi urok kopania w chmurze wydaje się być pieniędzmi bez użycia rąk. Po prostu wypożyczasz sprzęt od kogoś innego na określony czas. Zarządzają górnikami, organizują pulę i optymalizują operacje w celu uzyskania najlepszych zwrotów z inwestycji.

Bum! Wpływa pieniądze, zyski wychodzą, prawda?

Cóż, jeśli wydaje się to zbyt łatwe, prawdopodobnie tak jest. Wydobywanie w chmurze zostało naznaczone oszustwami ze strony nieistniejących górników w celu opracowania schematów Ponzi okradających tysiące ludzi. Reputacja przemysłu wydobywczego w chmurze została zatruta przez tych złych aktorów, których oszustwa przewyższają liczbę legalnych operacji o sto do jednego.

Jeśli nie masz ochoty na eksplorację w chmurze, przeprowadź swoje badania. Rynki wyszukiwania w chmurze, takie jak NiceHash, są obiecującym rozwiązaniem dla przemysłu objętego konfliktem i zdecentralizowana iteracja może również wkrótce pojawić się.

Wydobywanie hobby jest prawdopodobnie koszykiem, w którym masz aspiracje, aby dowiedzieć się więcej i prawdopodobnie rozbudować swój sprzęt w przyszłości. Wydobywanie hobby to każde wydobywanie, które możesz wykonać, wiedząc, że nie osiągniesz aktywnego zysku.

Nie trzeba wiele, aby rozpocząć wydobywanie hobby, w rzeczywistości prawie każdy komputer może wydobyć przynajmniej monetę przyjazną dla procesora, taką jak Monero lub Ethereum. Wydobywanie hobby jest często ograniczone do sprzętu, który masz w pobliżu, na przykład starego komputera lub dysku twardego (w przypadku wydobywania Storj).

Wydobywanie hobby odbywa się głównie za pomocą niespecjalistycznego sprzętu, takiego jak procesory lub procesory graficzne, ponieważ można je łatwo przekształcić w koparki. Na przykład gracze na PC mogą chcieć używać starych lub zapasowych GPU do wydobywania Ethereum zamiast zbierać więcej strzałów w głowę w Call of Duty.

Wydobywanie zysków to kolejna logiczna ewolucja, gdy podejdziesz do operacji bardziej poważnie. Jak sama nazwa wskazuje, celem jest tutaj zmniejszenie nakładów i zwiększenie wydajności. Jeśli chodzi o wydobycie, twoje nakłady to czas, zapasy i koszty operacyjne, takie jak energia elektryczna. Twoje wyniki to monety, które wydobywasz. Jeśli wartość nakładów jest mniejsza niż wartość wyników, wówczas masz zysk!

Trudno będzie znaleźć dochodowego górnika, który używa procesorów jako podstawowego sprzętu. Dochodowe wydobywanie procesorów dawno minęło, ekosystem górnika wyewoluował poza to. Wydobywanie na GPU jest jednak z pewnością opłacalne przy odpowiednim zarządzaniu danymi wejściowymi.

Sprawdź źródła, takie jak VoskCoin który jest mistrzem D.I.Y. scena wydobywcza z instrukcjami i wglądem operacyjnym.


Wreszcie, górnicy ASIC to kolejna klasa wydobywania zysków, ale są w większości niedostępni dla górników detalicznych. Nie oznacza to, że sam nie mógłbyś kupić ASIC, ale kapitał potrzebny do bycia graczem na tej scenie może być zbyt duży. Wynika to głównie z braku elastyczności sprzętu ASIC i cyklu aktualizacji wymaganego, aby pozostać konkurencyjnym w stosunku do aktualizacji łańcucha bloków.

Pierwsze kroki – jak wydobywać Ethereum na komputerze Mac

Zakładając, że jesteś tutaj dla wydobywania hobby, istnieje kilka metod wydobywania Ethereum na komputerze Mac. Możliwe jest profesjonalne wydobywanie z komputera Mac, jednak bardziej ugruntowaną metodą jest użycie systemu operacyjnego Windows (OS) lub niestandardowego systemu operacyjnego Linux Ethereum, takiego jak ethOS.

Desktop Mining z Minergate

Mając to na uwadze, najbardziej przystępnym sposobem rozpoczęcia wydobywania Ethereum jest użycie górnika z graficznym interfejsem użytkownika (GUI), takiego jak Minergate. Górnicy GUI różnią się od interfejsów wiersza poleceń (CLI), które wymagają używania poleceń tekstowych w aplikacji Terminal.

Wydobywaj Ethereum na komputerze Mac z Minergate

Minergate GUI

GUI (czasami wymawiane jako „goo-ee”) czyni wszystko bardziej przyjaznym dla użytkownika, dodając znane wizualne elementy sterujące, takie jak przyciski i ikony. Aplikacja Minergate wykonuje również wszystkie konfiguracje za Ciebie. Nie ma potrzeby nawiązywania połączeń z pulami wydobywczymi ani dostosowywania kontroli sprzętu.

Pierwsze kroki z Minergate

  1. Pobierz aplikację z ich strony internetowej.
  2. Zarejestruj konto w Minergate za pomocą swojego adresu e-mail.
  3. Zaloguj się do aplikacji na komputerze za pomocą konta Minergate.
  4. Bezpośrednio wybierz, aby wydobywać ETH z karty „Górnik”.

Niestety, Minergate sprawiło, że „wydobywanie GPU [niedostępne] na platformach Mac OS” nie może być już obsługiwane. Jeszcze bardziej popularni kopacze CLI mają problemy z obsługą macOS poza wersją 10.11 (El Capitan).

Pomocne narzędzie: smcFanControl 2.6 to aplikacja do pomiaru temperatury procesora, która może kontrolować prędkość obrotową wewnętrznych wentylatorów i monitorować bieżącą temperaturę w urządzeniu. Użyj go, aby ustawić minimalną prędkość wentylatora i obserwuj swój sprzęt, zanim coś się przegrzeje.

Wniosek

Obecnie istnieją ograniczone sposoby wydobywania Ethereum na komputerze Mac, ponieważ trudność polega na przekroczeniu ograniczeń procesora. Bardziej bezpośrednim rozwiązaniem byłoby wykorzystanie procesora komputera Mac do wydobywania innych altcoinów, które są bardziej przyjazne dla procesora.

Aplikacje takie jak Honeyminer i Minergate umożliwiają to poprzez optymalizację pod kątem wydobywania najbardziej dochodowej monety w danym momencie. Możesz zamienić kopane monety na Ethereum na dowolnej nowoczesnej giełdzie kryptowalut.

Na razie wydobywanie Ethereum na komputerze Mac jest ograniczone, jednak może to być dobry początek dla nowych górników. Użyj komputera Mac, aby zapoznać się z ekonomią górniczą, terminologią i różnymi społecznościami. Nie minie dużo czasu, zanim zaczniesz przeskalowywać swoją platformę i zanurzyć się głębiej w wydobywanie Ethereum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map