Jak kupić kryptowalutę za pomocą PayPal: przewodnik krok po kroku

Jedno z najczęstszych pytań, jakie zadają sobie nowi inwestorzy kryptowalut, brzmi: Czy mogę kupić kryptowalutę za pomocą PayPal? Prawie każdy ma konto PayPal i możliwość korzystania z tego konta do kupowania kryptowalut ułatwia pracę osobom wchodzącym w sferę kryptowalut. Jednak PayPal nie obsługuje jeszcze kryptowaluty. Firma wymienia nawet sprzedaż bitcoinów jako niezgodną z polityką firmy.

Założyciel firmy ma zwany Bitcoin oszustwo publicznie, więc nie są one do końca za kryptowalutą. Bliższe spojrzenie ujawnia, że ​​decyzja o nieobsługiwaniu bezpośrednio kryptowalut jest prawdopodobnie bardziej oparta na mechanice waluty, a nie na całkowitej nienawiści do Bitcoina.

Płatności nieodwracalne: kryptowaluta PayPal

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są nieodwracalne. Jednak PayPal działa w sposób podobny do kart kredytowych. Użytkownicy mają określone możliwości zwrotu pieniędzy w zależności od okoliczności transakcji z PayPal. W Bitcoin nie ma centrali, obsługi klienta ani nawet znanego twórcy, do którego można by wysyłać skargi. Kiedy wysyłasz Bitcoin, jest to trwałe. To sprawia, że ​​jest niezgodny z siecią PayPal.

Dowiedz się, jak kupić kryptowalutę za pomocą PayPal

Chociaż nie możesz sprzedawać swoich Bitcoinów przez PayPal, nadal możesz kupować kryptowaluty za pomocą ich platformy. Jeśli nie chcesz mieć do czynienia z zamrożonym kontem, wystarczy skorzystać z usług firmy zewnętrznej, która specjalizuje się w tego typu transakcjach. PayPal słynie z zamrażania kont. Zasady dotyczące konta im na to pozwalają zamrażać Twoje konto przez 180 dni, jeśli uważają, że naruszyłeś ich warunki.

Szybkie ostrzeżenie: oszuści

Zarówno PayPal, jak i rynek kryptowalut mają spory udział w oszustach. Kiedy połączysz te dwie opcje i nowy inwestor, możesz skończyć na niebezpiecznych wodach. Jednym z najpopularniejszych oszustw związanych z kryptowalutami, których należy unikać, jest oszustwo PayPal odkupu. Jest to również jeden z głównych powodów, dla których sprzedaż Bitcoinów jest zakazana w systemie PayPal.

W tym oszustwie ktoś kupuje od Ciebie Bitcoiny przez PayPal. Gdy Bitcoin znajdzie się na ich koncie, zwracają się do PayPal, twierdząc, że nigdy nie otrzymali krypto. PayPal cofa płatność, a oszust wychodzi ze swoimi środkami i krypto. Aby uniknąć takich scenariuszy, trzymaj się tylko renomowanych usług, takich jak te wymienione poniżej.

VirWox

VirWox wszedł na rynek w 2007 roku jako wirtualna wymiana walut cyfrowych używanych w grach wideo. Platforma umożliwia zakup Linden Dollars za pomocą PayPal lub karty kredytowej. Linden Dollars to cyfrowa waluta używana w grze wideo Second Life. Bitcoin, wraz z innymi walutami w grach, został dodany do platformy w 2011 roku.

Kupujesz Linden Dollars przez PayPal i przelewasz ich środki bezpośrednio do Bitcoin. Ponieważ, technicznie rzecz biorąc, platforma sprzedaje tylko Linden Dollars, pozwala uniknąć problemów PayPal z kryptowalutą.

Zarejestruj się

Proces rejestracji w VirWox wymaga podania linku do awatara gry. Ten krok jest konieczny, aby przelać wirtualne środki z konta VirWox. Początkowo podajesz informacje o rejestracji konta, które obejmują imię i nazwisko, adres e-mail oraz wspomniane wcześniej informacje o awatarze. Nie możesz umieścić awatara, jeśli go nie masz.

VirWox przez stronę główną

VirWox przez stronę główną

Potwierdzenie

Następnie otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem zawierającą tymczasowe hasło. Aby uzyskać dostęp do platformy, musisz skorzystać z podanego linku i wprowadzić swoją nazwę użytkownika oraz tymczasowe hasło. Po wejściu możesz zmienić swoje hasło.

Wpłać środki

Po wejściu na konto przejdź do przycisku wpłaty znajdującego się w prawym rogu strony, bezpośrednio w sekcji Moje konto. Ten przycisk prowadzi do przeglądu sekcji płatności. Tutaj zobaczysz opcje zakupów i czas ich realizacji. PayPal jest wymieniony jako natychmiastowa transakcja na wykresie.

Przewiń stronę w dół, aż dojdziesz do sekcji płatności PayPal Express. Znajdziesz link, który przeniesie Cię do opcji zakupów PayPal. Kliknij link PayPal i doładuj swoje konto dowolną kwotą, jaką zamierzasz wydać na kryptowalutę. Chociaż jest to szybka transakcja, musisz autoryzować transakcję w witrynie PayPal, inaczej nigdy się nie zakończy.

Instrukcje PayPal za pośrednictwem VireWox

Instrukcje PayPal za pośrednictwem VirWox

Wymiana na Bitcoin

Po utworzeniu konta możesz wymienić zakupione Linden Dollars (SLL) na słodkie Satoshi. Następnym krokiem jest kliknięcie w zakładkę giełdy, która zawiera listę BTC / SLL. Ta zakładka znajduje się po lewej stronie witryny w sekcji Moje konto. Ten przycisk przenosi Cię do strony, która powiadomi Cię, ile SLL masz dostępne na swoim koncie.

Następnie złóż zamówienie na wymianę SLL na BTC po żądanym kursie na stronie. W ciągu kilku minut otrzymasz swój Bitcoin dostarczony na adres podany podczas transakcji wymiany. Nie tak proste jak Coinbase, ale pozwala na użycie tego konta PayPal, aby zdobyć trochę Bitcoinów.

LocalBitcoins

Jeśli poprzedni proces to dla Ciebie za dużo, zawsze istnieje oryginalna metoda zakupu kryptowaluty za pomocą PayPal: LocalBitcoins. Ta platforma w rzeczywistości nie wymienia kryptowalut. Zamiast tego użytkownicy łączą się za pośrednictwem wirtualnej tablicy, a następnie spotykają się osobiście, aby obsługiwać transakcje Bitcoin. Chociaż wymaga to dodatkowych kosztów podróży i czasu, zapewnia anonimowy sposób zakupu kryptowaluty za pośrednictwem PayPal.

LocalBitcoin przez stronę główną

LocalBitcoin przez stronę główną

Nie zdziw się, jeśli osoba sprzedająca swoje cenne Bitcoiny poprosi Cię o zweryfikowanie transakcji, gdy będziesz z nią. Ma to na celu uniknięcie omawianego wcześniej oszustwa dotyczącego zwrotu pieniędzy w systemie PayPal. Podobnie jak w przypadku każdej transakcji z nieznajomym, należy zawsze zachować ostrożność, na przykład podczas spotkań w miejscu publicznym. Jeśli potrzebujesz anonimowości, to jest droga, którą należy podążać.

Kupowanie kryptowaluty za pomocą PayPal: niemożliwe

Teraz, gdy już wiesz dokładnie, jak kupić Bitcoin za pomocą PayPal, możesz rozpocząć swoją strategię inwestycyjną kryptowalut. Pamiętaj, aby przeprowadzić badania i postępować zgodnie z tymi wskazówkami, aby zwiększyć swoje portfolio kryptograficzne jak profesjonalista.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map