Jak kupić kryptowalutę IOTA | Przewodnik krok po kroku

Pomimo tego, że jest to jedna z największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, obecnie istnieje bardzo ograniczona liczba giełd, na których można kupić IOTA. Mając to na uwadze, pokażę Ci najpopularniejsze obecnie używane opcje i wyjaśnię proces zakupu monet IOTA.

Jak kupić IOTA

Obecnie istnieją tylko dwie giełdy o znacznym wolumenie transakcji IOTA, z których żadna nie przyjmuje depozytów w walucie fiducjarnej (USD, EUR itp.). Jeśli nie masz jeszcze innej kryptowaluty i chcesz kupić IOTA, najpierw musisz kupić Bitcoin lub Ethereum. Następnie możesz wysłać swoje Bitcoiny lub Ethereum na jedną z poniższych giełd i wymienić je na IOTA:

  • Bitfinex – Z siedzibą w Hongkongu, Bitfinex konsekwentnie ma jedne z największych dziennych obrotów ze wszystkich giełd kryptowalut. Niestety dla inwestorów z USA Bitfinex ostatnio to zrobił zaprzestano obsługi klientów indywidualnych w USA.
  • Binance – Binance to bardzo nowa giełda. Firma zebrała 15 milionów dolarów za pośrednictwem swojej pierwszej oferty monet (ICO) w zaledwie 3 minuty 3 lipca 2017 r. Niecałe dwa tygodnie później giełda została uruchomiona 14 lipca. Chociaż z pewnością rozsądne jest zachowanie ostrożności w przypadku takiej nowej giełdy, Binance bardzo szybko zbudował bazę użytkowników, teraz konsekwentnie plasuje się w pierwszej dziesiątce dziennych obrotów na wszystkich giełdach kryptowalut.

Poniżej pokażę, jak wykorzystać każdą giełdę do zakupu IOTA. Pamiętaj, że musisz najpierw posiadać inną kryptowalutę (taką jak Bitcoin lub Ethereum), aby zdeponować i handlować za IOTA.

Jak kupić IOTA na Binance

Kupowanie IOTA przy użyciu Binance jest dość łatwe. Oto przewodnik krok po kroku, który pokaże Ci dokładny proces.

1) Zarejestruj konto Binance

Pierwszym krokiem jest utworzenie konta Binance. Używając formularz rejestracyjny znajdujący się tutaj, musisz podać swój adres e-mail i hasło. Jak zawsze, wybierz silne, unikalne hasło. Po rejestracji otrzymasz wiadomość e-mail w celu zweryfikowania adresu e-mail.

Zarejestruj konto na Binance

2) Zaloguj się

Po kliknięciu linku w wiadomości e-mail wysłanej do Ciebie z Binance, Twoje konto powinno zostać aktywowane. Kliknij łącze do logowania.

Konto Binance zostało aktywowane

Zaloguj się na swoje konto.

Zaloguj się na Binance


3) Kontynuuj konfigurowanie konta

Po zalogowaniu się zostaniesz przeniesiony do swojego Binance strona konta.

Zawsze zalecamy włączenie 2-Factor Authentication (2FA) na każdej giełdzie używanej do handlu kryptowalutą, aby poprawić bezpieczeństwo swojego konta. W szczególności zalecamy korzystanie z aplikacji Google Authenticator, ponieważ SMS 2FA ma wiele luk w zabezpieczeniach. Z Google Authenticator można korzystać bezpłatnie zarówno z Sklep Google Play i Sklep Apple IOS.

Początkowo limity wypłat na Twoim koncie będą ustawione na równowartość 2 BTC co 24 godziny, ale możesz podnieść te limity, wypełniając Uwierzytelnianie tożsamości Binance.

Weryfikacja tożsamości Binance

4) Wpłać kryptowalutę na Binance

Istnieje wiele kryptowalut, na które można zdeponować Binance, chociaż pary handlowe są denominowane w Bitcoin, Ethereum i USDT (uwięź). Na przykład wpłacę Ethereum.

Niezależnie od wybranej kryptowaluty kliknij wpłać, a następnie wyślij środki na podany adres.

Metody wpłat na Binance

Będziesz mógł zobaczyć oczekujące wpłaty, czekając na potwierdzenie transakcji.

Oczekująca wpłata Ethereum na Binance

Kiedy Twoja wpłata zostanie w pełni potwierdzona, zobaczysz ją teraz w dostępnych saldach.

Binance zakończona wpłata Ethereum

5) Kup IOTA z Bitcoinem lub Ethereum

Po zakończeniu wpłaty nadszedł czas, aby wymienić zdeponowaną kryptowalutę na IOTA. Kliknij przycisk „Wymiana” w menu.

Binance zlokalizuj giełdę

IOTA jest przedmiotem obrotu na rynkach Bitcoin i Ethereum. Zlokalizuj IOTA na rynku, na którym chcesz handlować.

Binance Zlokalizuj IOTA

Złóż zlecenie Kup IOTA używając limitu lub zlecenia rynkowego. Binance pobiera opłatę w wysokości 0,1% za transakcje. Dla uproszczenia kupiłem 300 IOTA na zlecenie rynkowe. Jeśli składasz zlecenie rynkowe, możesz wybrać procent swojego salda Ethereum (lub Bitcoin), którego chcesz użyć do zakupu IOTA.

Zamówienie Market kupi maksymalną kwotę IOTA dostępną za kwotę Ethereum, którą wybrałeś do wydania. Będzie kupować najtańszą dostępną IOTA, dopóki nie wypełni tej kwoty.

Zamówienie Binance IOTA

Po zrealizowaniu zamówienia zostanie ono pokazane w dostępnym saldzie IOTA. Następnie możesz wycofać swoją IOTA z Binance do wybranego portfela.

Fundusze i wypłaty Binance IOTA

Kupowanie IOTA na Bitfinex

Proces zakupu IOTA na Bitfinex jest bardzo podobny do procesu na Binance. Z tego powodu poprawiłem nieco zarys Bitfinex.

1) Zarejestruj się i zweryfikuj adres e-mail

Oczywiście pierwszy krok to załóż konto Bitfinex i zweryfikuj swój adres e-mail.

Rejestracja w Bitfinex

Możesz włączyć 2FA w sekcji bezpieczeństwa swojego konta, aby było bezpieczniejsze.

Bitfinex 2FA

2) Wpłać kryptowalutę do Bitfinex

Kliknij zakładkę wpłaty i wybierz kryptowalutę, którą chcesz wpłacić. Podobnie jak Binance, Binfinex handluje IOTA na rynkach Bitcoin i Ethereum.

Depozyt Bitfinex

Po raz kolejny zdecydowałem się zdeponować Ethereum.

3) Kup IOTA za pomocą Bitcoin lub Ethereum

Znajdź parę handlową, na której chcesz handlować Bitfinex. W tym przykładzie będę handlował na rynku IOTA / ETH.

Bitfinex Zlokalizuj IOTA Market

Podobnie jak na Binance, istnieje wiele typów zleceń, z których najprostszym jest zlecenie rynkowe. Aby Bitfinex automatycznie kupił maksymalną kwotę po cenie rynkowej, kliknij zielone kółko pokazane na poniższym obrazku, a następnie kliknij „Kup giełdę”.

Bitfinex Kup IOTA z eterem

Po zrealizowaniu zamówienia Twoja IOTA będzie dostępna w Twoim portfelu wymiany IOTA.

Saldo IOTA

Podsumowanie

Chociaż IOTA nie jest jeszcze obsługiwana przez tak wiele giełd, jak inne altcoiny, nadal jest stosunkowo łatwo ją kupić. Pamiętaj tylko, że jeśli nie masz jeszcze kryptowaluty do handlu na IOTA, będziesz musiał kupić ją za walutę fiducjarną na innej giełdzie niż ta, na której możesz kupić IOTA.

Warto również zauważyć, że obecnie dostępna jest ograniczona liczba portfeli IOTA. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z urzędnika Klient portfela GUI IOTA, jeśli chcesz zatrzymać swoje monety na giełdzie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map