Ethlend vs Salt: co jest lepszą platformą pożyczkową kryptowalut

Wcześniej w tym roku omówiliśmy dwóch ekscytujących nowych uczestników w dziedzinie pożyczek zabezpieczonych kryptowalutami. Ethlend i SALT zostały uruchomione mniej więcej w tym samym czasie pod koniec 2017 r. A teraz, gdy część pyłu opadła z ich odpowiednich ICO, trwają odpowiednie prace nad rozwojem..

Po prawie roku działalności postanowiliśmy ponownie odwiedzić te platformy i zobaczyć, jak sobie radzą na tym ewoluującym rynku: Ethlend vs SALT.

Wszystkie obszary tradycyjnego finansowania wkraczają do kryptowalut. Jednak pożyczki kryptowalutowe oferują szczególnie interesującą możliwość dla inwestorów, którzy chcą utrzymać swoje aktywa na blockchainie. Zacznijmy od kilku definicji, które pozwolą Ci pozostać w grze:

Zabezpieczenie (n): Składnik aktywów przyrzeczony w momencie zaciągania pożyczki; aktywa przepadają, jeżeli pożyczkobiorca nie może spłacić pożyczki.

Wskaźnik wartości zadłużenia (n): Termin finansowy używany przez pożyczkodawców do określenia stopnia ryzyka pożyczki. Kwota pożyczki podzielona przez kwotę zabezpieczenia daje procentowy wskaźnik.

Co to jest Ethlend?

Ethlend to zdecentralizowana platforma pożyczek kryptowalutowych. Prawdziwe piękno Ethlend tkwi w jego sieci pożyczek peer-to-peer. Chociaż oznacza to, że nie będzie zgodny z większością przepisów krajowych, stanowych i prowincjonalnych, tworzy jednak znacznie bardziej dostępny system dla ludzi na całym świecie. I to jest naprawdę sedno rewolucji kryptowalutowej.

Logo Ethlend

Ponieważ Ethlend działa wyłącznie za pośrednictwem inteligentnych kontraktów Ethereum, Ethlend nigdy nie posiada żadnych pieniędzy. Ponadto oznacza to, że pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy mogą korzystać tylko z aktywów opartych na etyce i etyce, takich jak OmiseGo i Augur, gdy zobowiązują się do zawarcia umowy.

Jest to prawdopodobnie największa wada ekosystemu opartego wyłącznie na kryptowalutach. Większość z nas nadal prowadzi transakcje w codziennym życiu za pomocą papierowej waluty i najprawdopodobniej będzie chciała pożyczki USD, Euro lub w innej lokalnej walucie. Oczywiście musimy pamiętać, że wprowadzając bramę fiat do równania zawsze istnieje jakiś element centralizacji. Jest to więc dobra lub zła rzecz, w zależności od twojego punktu widzenia.

Proces pożyczki jest dość prosty. Dwie strony zainicjują inteligentny kontrakt i uzgodnią warunki dotyczące stawek, zabezpieczenia i tak dalej. Pożyczkobiorcy zazwyczaj publikują swoje tokeny oparte na Ethereum i pożyczają swoje Ethereum. Gdy wszystko zostanie potwierdzone, sieć Ethlend przekaże Ethereum pożyczkobiorcy, który będzie zobowiązany do regularnego spłacania pożyczkodawcy w Ethereum (wraz z odsetkami).

Podstawowy proces dla pożyczkobiorców i pożyczkodawców na platformie wygląda następująco:

Ethlend vs SALT. Proces Ethlend

Proces Ethlend


Aby dokładniej przyjrzeć się Ethlend, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po Ethlend.

Co to jest pożyczanie soli? Logo SALT

SALT to scentralizowana platforma pożyczek kryptowalutowych. Główną kartą kredytową dla pożyczkobiorców SALT jest możliwość pożyczania zimnej, twardej gotówki w zamian za ich aktywa kryptograficzne. Jest to o wiele bardziej praktyczne dla człowieka na ulicy.

Sieć ma jednak bardziej rygorystyczne wymagania, jeśli planujesz podróżować tą trasą. Na początek obsługiwani są tylko klienci w niektórych stanach USA, Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii:

Ethlend vs sól. Ograniczone obszary pożyczek dostępne za pośrednictwem soli

Ograniczone obszary pożyczek dostępne za pośrednictwem platformy Salt

Chociaż stwarza to pewne zabezpieczenia dla użytkowników, oczywiście brak dostępnych lokalizacji spowoduje, że użytkownicy na całym świecie będą szukać alternatywnych rozwiązań.

Po drugie, możesz zostać pożyczkodawcą tylko wtedy, gdy jesteś akredytowanym inwestorem. W Stanach Zjednoczonych oznacza to, że musisz udowodnić wartość netto w wysokości co najmniej 1 miliona USD. Wreszcie SÓL będzie wymagać KYC / AML Weryfikacja (Poznaj swojego klienta / Przeciwdziałanie praniu pieniędzy), zanim będziesz mógł tworzyć umowy w ich sieci.

Proces pożyczki SALT różni się od Ethlend jedynie zabezpieczeniem w postaci kryptowalut kontra fiat zamiast czystej kryptowaluty. Po ustaleniu i zatwierdzeniu warunków pożyczki pożyczkodawca wpłaci np. USD na koncie bankowym pożyczkobiorcy, podczas gdy inteligentny kontrakt blokuje krypto pożyczkobiorcy. Pożyczkobiorca będzie zobowiązany do regularnego dokonywania wpłat w USD, aw przypadku niewywiązania się z płatności jego aktywa zostaną przekazane pożyczkodawcy.

Na tym etapie jako zabezpieczenie obsługiwane są tylko Ethereum lub Bitcoin. Aby zapoznać się z opisem SOLI, zapoznaj się z naszym szczegółowym przewodnikiem po SÓL.

Korzyści

Wykorzystanie zasobów kryptograficznych

Być może największą korzyścią z używania krypto jako zabezpieczenia jest długoterminowa aprecjacja ceny w stosunku do waluty fiducjarnej. Potencjalnie zbliża się kolejny światowy kryzys finansowy, a trzymanie się solidnych aktywów kryptograficznych, takich jak Bitcoin i Ethereum, ma sens w przypadku takiego zdarzenia.

Czasami potrzebujesz gotówki w krótkim czasie, jest to nieuniknione – awaria samochodu, nagły wypadek medyczny lub przyjaciel potrzebuje Twojej pomocy. Teraz niekoniecznie musisz sprzedawać swoje kryptowaluty, aby otrzymać gotówkę. Oczywiście dotyczy to tylko SALT na razie, ale w przyszłości, jeśli kryptowaluty są używane do codziennych wydatków, spodziewaj się, że Ethlend zyska na popularności..

Odroczenie podatku

Podatek związany z kryptowalutami jest raczej trudną kwestią w wielu krajach. Inwestorzy nadal nie mają jasności w wielu przypadkach, a organy regulacyjne wciąż zastanawiają się, jak radzić sobie z tą nieoczekiwaną nową klasą aktywów. Ponadto mają tendencję do poświęcania czasu na standaryzację rzeczy dla ogółu społeczeństwa.

Pożyczki na aktywa wirtualne pozwalają odroczyć podatek od zysków kapitałowych, dopóki faktycznie nie będziesz musiał sprzedać krypto na giełdzie fiducjarnej. Oczywiście płacisz odsetki od pożyczki, więc pójście tą drogą bez autentycznej potrzeby pożyczki nie ma sensu samo w sobie.

Niektóre potencjalne zagrożenia

Ryzyko kursowe

Każda pożyczka kryptograficzna wymaga dwóch różne aktywa, aby inteligentny kontrakt był ważny. Wydaje się zatem, że w okresie kredytowania istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo ryzyka kursowego.

Zilustrujmy to przykładem: użytkownik musi pożyczyć 500 dolarów na wypadek nagłej potrzeby. Ma 2 Eth, które można wykorzystać jako zabezpieczenie (obecnie kosztuje (275 USD za Eth) stosunek wartości kredytu do wartości = 500 USD / 550 USD (275 USD na Et) = 90,9%.

Jeśli wartość Ether spadnie dramatycznie po zawarciu kontraktu iw konsekwencji stosunek przekroczy poziom 90%, zostaniesz poproszony o dokonanie wezwanie do konserwacji zabezpieczenia. Innymi słowy, będziesz musiał zapewnić więcej zasobów blockchain lub spłacić większą część pożyczki, aby ponownie obniżyć ten poziom.

Już widać, jaką presję wywarłoby to zarówno na pożyczkobiorcy, jak iw szczególności na pożyczkodawcy. Pożyczkodawca musi poczekać, aż zespół SALT wkroczy i poradzi sobie z pożyczkobiorcą, zanim będzie mógł przejąć zabezpieczenie. Gdyby chciała z powrotem swoją walutę fiducjarną, cóż, musiałaby poczekać na otrzymanie krypto, a następnie przenieść ją na giełdę, sprzedać i ostatecznie przelać na swoje konto bankowe. W tym czasie aktywa mogą być warte znacznie mniej niż kwota, którą pożyczyła w pierwszej kolejności.

Słaba użyteczność & Proces

Oba projekty mają słabe wyjaśnienia dotyczące korzystania z ich usług. Branża pożyczkowa zawsze była przepełniona warunkami technicznymi i niejasnymi procesami. Ethlend vs Salt nie jest tutaj inny. Wydaje się, że obie strony uruchamiają proces pożyczania bez jasnego wyjaśniania, jak działają pożyczki kryptowalutowe, tj. Jak działają one dla zwykłego człowieka! Nie ekspertem od pożyczek. Oba projekty desperacko potrzebują projektu użyteczności.

Bezpieczeństwo & Cenzura

Na tym etapie Ethlend obsługuje tylko Metamask do przenoszenia zasobów blockchain. MetaMask nie jest obecnie najbezpieczniejszą metodą przesyłania Twojej kryptowaluty. W przeszłości kilku użytkowników zostało zhakowanych lub wyłudzonych i dopóki nie będzie dostępny doskonały poziom zabezpieczeń opartych na przeglądarkach dla portfeli Ethereum, pozostaje to problem bezpieczeństwa. Społeczność wolałaby, aby zdecentralizowane rozwiązanie portfela sprzętowego używane w projektach takich jak AirSwap.

Ponadto Google ostatnio ściągnął MetaMask ze sklepu Chrome bez wyjaśnienia. Tak naprawdę nie stanowiło to większego problemu od czasu uruchomienia MetaMask. Jeśli jednak Google ma prawo do całkowitego usunięcia dodatku w dowolnym momencie, gdzie to pozostawia pożyczkobiorcę i pożyczkodawcę, gdy muszą przenieść aktywa?

Arbitraż

Teoretycznie decentralizacja może rozwiązać wiele problemów występujących w branży pożyczkowej. Jednak w przypadku sporu jakiś organ centralny lub arbiter nadal będzie musiał rozwiązać problem między dwiema stronami. Kto to będzie? Pracownicy SALT czy Ethlend? Niezależni arbitrzy? W pewnym momencie te problemy odwrócą ich brzydkie głowy. Aby system działał, oba projekty będą musiały zająć się nimi w uczciwy i przejrzysty sposób.

Ostatnie myśli: Ethlend kontra sól

SALT ma bardziej scentralizowany charakter projektu. Nie oznacza to jednak, że jest gorszy. W rzeczywistości jest to o wiele bardziej dopracowana sieć niż Ethlend, a dzięki zespołowi najwyższej jakości i doradcom do startu ma również większy rodowód. Interfejs jest zgrabny i pełen profesjonalizmu. Ale scentralizowane zarządzanie i brak lokalizacji na całym świecie, w których dostępne są pożyczki gotówkowe, spowoduje, że pożyczkobiorcy kryptowaluty będą szukać innych rozwiązań.

Z drugiej strony, Ethlend spodoba się użytkownikom na całym świecie, ponieważ jest znacznie bardziej zdecentralizowany. Aspirujący przedsiębiorcy, którzy tradycyjnie byli wykluczeni z elitarnego systemu bankowego, mogą po raz pierwszy uzyskać dostęp do kapitału. Nie byłoby zaskoczeniem, gdybyśmy usłyszeli o ludziach budujących nowe wirtualne biznesy za pomocą zaledwie kilku Ethereum i marzeń. Oczywiście projekt jest dużo mniej profesjonalny i stwarza większe zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników. Brak pożyczek zabezpieczonych fiat jest również poważną wadą.

Być może wylądowałeś tutaj w nadziei na znalezienie dokładnego rozwiązania swojego pytania: „Która platforma pożyczek kryptograficznych jest lepsza?” Niestety odpowiedź nie jest taka prosta. Po dokładnym rozważeniu wydaje się, że tak naprawdę nie ma ostatecznego wyboru. Ethlend vs Salt to stereotypowe porównanie jabłek do pomarańczy – to kwestia preferencji.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map