Co to jest World Wi-Fi / WeToken (WT)? | Przewodnik dla początkujących

Jak działa światowa sieć Wi-Fi?

Światowe Wi-Fi to projekt blockchain czyli tokenizowanie dostępu do prywatnych routerów bezprzewodowych. Koncepcja tego projektu jest prosta. Istnieje wiele prywatnych sieci Wi-Fi (w tym wiele domowych), które są niedostępne dla publiczności. Z tego powodu większość dostępnej przepustowości zwykle marnuje się.

Korzystając z platformy World Wi-Fi, właściciele mogą bezpiecznie dzielić się dostępem do routerów i zarabiać w zamian za kryptowalutę. Osoby, które chcą korzystać z dostępnych routerów, mogą bezpłatnie łączyć się z Internetem. Jedynym wymogiem jest to, że muszą obejrzeć krótki film reklamowy na początku sesji przeglądania.

Według World Wi-Fi: „Użytkownik-gość nie płaci już za dostęp do Internetu, właściciele routerów generują przychody, dzieląc się swoimi zasobami, a reklamodawcy docierają do docelowych odbiorców”.Ekonomia World-Wifi

Wczesny sukces rynkowy i plany na przyszłość

Zespół projektowy World Wi-Fi odniósł wiele sukcesów jeszcze przed ogłoszeniem sprzedaży tokenów. Zespół ma już ugruntowaną pozycję w tej przestrzeni. W 2016 roku założyli firmę HotSpot o nazwie Radius Wi-Fi, aw 2017 roku zespół przedstawił Adrentę, agencję reklamową zajmującą się reklamą Wi-Fi.

Od początku 2018 roku Adrenta ma już ponad 14 000 otwartych sieci i ponad 100 partnerów franczyzowych. Firmy te działają w 80 miastach i zwiększyły łączną liczbę punktów dostępowych Wi-Fi Adrenta o 784% w 2017 roku.

Celem jest posiadanie na platformie 20 milionów aktywnych routerów, czyli około 5% prywatnych routerów na świecie. Zespół dąży również do uzyskania 1 miliarda wyświetleń reklam dziennie do marca 2021 roku.

Światowe routery Wi-Fi

Informacje o WeToken (WT)

Światowe Wi-Fi zebrało już 3,951 mln USD (stan na 8 marca 2018 r.), Przekraczając ich miękki limit w wysokości 3,5 mln USD. Twardy limit wynosi 25 milionów dolarów. Sprzedaż tokenów oficjalnie odbywa się między 18 marca a 18 kwietnia, a 33% tokenów będzie dostępnych do kupienia podczas wyprzedaży.

Typ tokena to ERC223. W sprzedaży tokenów nie mogą brać udziału również inwestorzy z Singapuru i Chin.

WeToken (WT)

WeToken (WT) to kryptowaluta narzędziowa używana w projekcie World Wi-Fi. Kurs wymiany po sprzedaży tokena wyniesie 1 WT = 30 wyświetleń reklamy w World Wi-Fi = 0,10 USD. Podczas sprzedaży tokenów wartość wyniesie 1 WT = 10 wyświetleń reklamy w World Wi-Fi = 0,10 USD. Daje to potencjalnym inwestorom, którzy chcą uczestniczyć w sprzedaży tokena, premię o wartości trzykrotności ceny sprzedaży po-tokenie. Zespół spali wszystkie niesprzedane WeTokeny. Całkowita podaż wynosi 600 000 000 WT.


Zespół World Wi-Fi prognozuje, że wartość WT będzie nadal rosła, ponieważ liczba osób posiadających prywatne routery bezprzewodowe oraz liczba osób chcących uzyskać dostęp do Internetu stale rośnie. Z kolei reklamodawcy będą kupować więcej WeTokensów, aby móc prowadzić swoje kampanie reklamowe w światowej sieci Wi-Fi.

Kluczowe cechy technologii

Światowe Wi-Fi ma kilka kluczowych funkcji, które pomagają reklamodawcom lepiej docierać do odbiorców.

Po pierwsze, ma wielowarstwową strukturę, która umożliwia wielu stronom otrzymywanie opłat za reklamy. Pomaga to zachęcić partnerów sieci Wi-Fi do podłączania większej liczby punktów dostępu do sieci.

Istnieje również inteligentne ustawienie, które umożliwia reklamodawcom w sieci prowadzenie ukierunkowanych statystyk reklam wszystkich podłączonych punktów dostępu. Dzięki tej funkcji reklamodawcy mają dane, których potrzebują, aby zrozumieć, jak skuteczne są ich reklamy na platformie. Pozwala im także podejmować mądrzejsze decyzje biznesowe. Na przykład reklamodawcy mogą zmieniać ustawienia związane z tym, komu są wyświetlane reklamy oraz minimalną cenę zaakceptowanej reklamy.

Kolejną ważną cechą jest model CPA / CPM, który daje reklamodawcom dwa rodzaje umów: Koszt za milę (CPM) i Koszt działania (CPA). CPM opiera się na tym, ile reklamodawca płaci za wyświetlenie reklamy. CPA opiera się na tym, ile reklamodawca płaci za działanie podjęte przez gościa łączącego się z siecią bezprzewodową (tj. Za kliknięcie na witrynę reklamową).

Technologia Blockchain

Wciąż nie ma zbyt wielu szczegółów dotyczących technologii blockchain wdrażanej w tym projekcie. Jednak z białej księgi należy zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Zespół World Wi-Fi prawdopodobnie wdroży Graphene, technologię blockchain typu open source. Grafen wykorzystuje Delegated Proof of Stake (DPoS), który jest odmianą PoS, która wykorzystuje węzły stron trzecich do tworzenia nowych bloków. Mówi się, że grafen jest 10 razy bardziej wydajny niż inne technologie propagacji blokowej. Projekty, które obecnie wykorzystują grafen, obejmują EOS, BitShares, i Steem.

Światowe Wi-Fi użyje DPoS, aby zapobiec możliwości wytwarzania danych. Będzie również w stanie zweryfikować, czy właściciele routerów są odpowiednio wynagradzani za każde wyświetlenie reklamy. Interakcja z routerem i wykrywanie P2P będą działać bez względu na zaimplementowany system przechowywania bazy danych lub typ łańcucha bloków.

World Wi-Fi zaoferuje program nagród dla delegatów. Delegaci będą mogli przechowywać ważne informacje o każdym użytkowniku w sieci i powielać je jako bazę danych. Przechowywane informacje będą obejmować informacje o użytkowniku, takie jak współrzędne geograficzne routerów, liczba użytkowników, wiek i zainteresowania. Delegaci będą również przechowywać informacje o kampaniach reklamowych, takie jak zwrot z inwestycji i współczynniki konwersji.

Schemat światowego łańcucha bloków Wi-Fi

Skalowalność

W białej księdze stwierdzono, że ten projekt nie powinien mieć problemu ze skalowalnością. Operacje są przetwarzane w centrach danych projektu (rozproszona sieć dostępna dla partnerów World Wi-Fi). Transakcje potwierdzane są za pomocą kilku węzłów, co umożliwia szybszą realizację.

System jest już zaprojektowany do obsługi dziesiątek transakcji na sekundę. Ponieważ reklamodawcy będą głównie kupować i sprzedawać WeTokens, nie ma potrzeby posiadania takiej skalowalności, jakiej wymagają projekty takie jak Ethereum lub Bitcoin.

Jedna transakcja to jedna kampania reklamowa. Światowe Wi-Fi będzie w stanie utrzymać skalowalność i szybkość łańcucha bloków bazy danych, ponieważ operacje wejścia / wyjścia o dużym obciążeniu nie będą działać bezpośrednio z komponentem blockchain.

Światowa mapa drogowa Wi-Fi

Jak pokazano na poniższej grafice, ten projekt ma ambitne plany, aby stać się platformą globalnego, zdecentralizowanego, bezpłatnego Wi-Fi.

Światowa mapa drogowa Wi-Fi

Gdzie kupić WeToken

Podczas przedsprzedaży i sprzedaży tokenów WeToken można kupić tylko w witryna projektu. BTC lub ETH można wykorzystać do zakupu WT. Więcej informacji można znaleźć w World Wi-Fi Średnia strona.

Końcowe przemyślenia

Pomysł stworzenia tokenizowanej, globalnej infrastruktury internetu bezprzewodowego to koncepcja, która wydaje się bardzo obiecująca i może przynieść korzyści milionom ludzi na całym świecie. To, że założyciele World Wi-Fi udowodnili już, że mogą działać na tym rynku z Radius Wi-Fi i Adrentą, to dobry znak.

Ciekawie będzie zobaczyć, jak World Wi-Fi skaluje swój model biznesowy i zapewnia bezpłatny dostęp Wi-Fi do nowych lokalizacji na całym świecie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map