Co to jest TenX?

TenX to portfel cyfrowy i karta fizyczna których możesz użyć do wydania kryptowalut w dowolnym sklepie – nawet jeśli nie akceptują kryptowalut.

Być może zauważyłeś, że zgromadziłeś wszystkie te monety, ale nie masz wielu dostępnych miejsc, aby je wydać. Oprócz Nadmiar zapasów a może sklep lub dwa w mieście, twoje opcje są dość ograniczone.

TenX ma misję, aby to zmienić.

W tym przewodniku TenX omówimy:

Jak działa TenX?

Misją zespołu TenX jest stworzenie „wszelkie aktywa blockchain do natychmiastowego wydania.„W tym celu zbudowali portfel i system kart na bazie Sieć COMIT – protokół routingu, który umożliwia płatności w łańcuchach bloków.

Portfel TenX

Portfel TenX jest dostępny na Android, iOS i internet. Ten portfel wielowalutowy obsługuje obecnie tylko Bitcoin, Ethereum i Litecoin, a planowane jest wsparcie większej liczby altcoinów w przyszłości.

Portfel iOS TenX

Portfel iOS TenX

Na razie nie możesz uzyskać dostępu do kluczy prywatnych swojego portfela. Zamiast tego, TenX przechowuje je w mieszaninie rozwiązań do przechowywania na gorąco (online) i na zimno (offline), które są zgodne ze standardami branżowymi. Gdy portfel zostanie zintegrowany z siecią COMIT, będziesz mieć pełną kontrolę nad swoimi kluczami prywatnymi. Ta integracja była pierwotnie planowana na koniec 2017 r. Jednak jeszcze nie nastąpiła. Zespół TenX stwierdza teraz również w uzupełniający raport że rozważają jedynie przekazanie użytkownikom swoich kluczy prywatnych.

Transakcje TenX

Możesz dokonywać transakcji za pomocą TenX aplikacja lub fizyczną kartę debetową TenX. W przeciwieństwie do innych kart kryptograficznych, wszystkie Twoje aktywa w postaci monet pozostają kryptograficzne aż do momentu faktycznego dokonania transakcji.

Portfel TenX & amp; Karta

Portfel TenX & Karta

Zdecentralizowane inteligentne kontrakty bezpieczeństwa (DSS)

Korzystając z DSS, możesz ustawić zasady wydatków dla swojej karty i mieć większą kontrolę nad swoimi środkami. Możesz ustawić limity zakupów, dzienne limity wydatków i limity wypłat.

Możesz także wybrać portfel monet do wykorzystania na wydatki. Na przykład możesz ustawić, że każdy zakup zostanie podzielony na 50% Bitcoin, 25% Ethereum i 25% Litecoin.

Platforma płatności TenX

Ostatecznie TenX udostępni narzędzia programistyczne dla start-upów, firm i handlowców, aby połączyć się z siecią COMIT. Pomoże to TenX wyjść poza karty debetowe i eksperymentować z innymi klasami aktywów, takimi jak Fundusze ETF i instrumenty pochodne.

Platforma płatności TenX

Platforma płatności TenX

Publiczne udostępnienie platformy COMIT zaowocuje również nowymi usługami, takimi jak wymiany i programy pożyczkowe. Oryginalna mapa drogowa ma tę funkcję dostępną do trzeciego kwartału 2018 r., Ale zespół również nie trafił w cel.

Sieć COMIT

TenX jest zintegrowany z siecią COMIT (Cryptographically-safe Off-chain Multi-asset Instant Transaction). Chociaż został stworzony przez te same osoby, które stoją za TenX, plik Sieć COMIT ma zupełnie inną stronę internetową i biały papier.

Celem sieci COMIT jest umożliwienie każdemu nowemu łańcuchowi bloków połączenia z istniejącym łańcuchem bloków za pomocą rozszerzenia Protokół routingu COMIT (CRP) – zestaw standardów, który określa, w jaki sposób różne łańcuchy bloków komunikują się ze sobą. Jest to podobne do połączenia z Internetem na całym świecie za pośrednictwem protokołu TCP / IP.

Dzięki udanej implementacji sieci COMIT będziesz mógł wymienić jeden zasób na inny (krypto-do-krypto lub krypto-fiat) natychmiastowo za prawie zero opłat transakcyjnych.

Aby łańcuch bloków był kompatybilny z siecią COMIT, musi mieć następujące atrybuty:

  • Ochrona podwójnych wydatków
  • Multisig
  • Timelocks
  • Funkcja skrótu

Większość renomowanych łańcuchów bloków już obejmuje wszystkie te wymagania.

Transakcja COMIT

Aby dokonać transakcji, a Użytkownik (U) musi korzystać z portfela podłączonego do sieci COMIT. Plik Biznes (B) tam, gdzie Użytkownik wydaje swoje środki, musi mieć również dostawcę płatności podłączonego do sieci COMIT.

Gdy Użytkownik dokonuje transakcji w zatwierdzonej firmie, transakcja jest przekazywana przez sieć Dostawcy płynności (LP) aby określić, który LP ma najlepszy kurs wymiany.

LP działa w łańcuchach bloków i zapewnia płynność giełdom między różnymi walutami.

Routing sieciowy COMIT

Routing sieciowy COMIT

Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, jak działa sieć COMIT, zapoznaj się z biały papier.

Opłaty TenX & Nagrody

TenX ma brak opłat transakcyjnych. Zostaje naliczona tylko jednorazowa opłata w wysokości 15 USD za fizyczną kartę i 1,50 USD za kartę cyfrową. Jest także brak opłaty rocznej korzystać z karty, chyba że wydasz mniej niż 1000 USD w ciągu roku. Jeśli nie osiągniesz tego minimum, zapłacisz 10 USD.

Oryginalna biała księga nakreśliła program nagród dla posiadaczy i użytkowników TenX. Stwierdzono, że masz dwa sposoby na zdobycie nagród:

  1. Trzymanie żetonów PAY
  2. Korzystanie z karty TenX

Posiadacze tokena PAY otrzymaliby Ethereum przy każdej transakcji w sieci TenX. Firma wypłacałaby miesięcznie 0,5% całkowitego wolumenu transakcji posiadaczom PAY. Wraz ze wzrostem sieci i wolumenu transakcji płatności te pojawiałyby się częściej, a celem byłyby wypłaty co godzinę.

Podobnie jak w przypadku większości kart kredytowych, otrzymasz również plik 0,1% nagrody za każdym razem, gdy używasz karty TenX. Otrzymasz tę nagrodę w tokenach PAY, które możesz zatrzymać, aby otrzymać wspomnianą wcześniej nagrodę lub sprzedać na otwartym rynku.

AKTUALIZACJA NAGRÓD: Ten program nagród już nie istnieje, a zespół nigdy go nie wdrożył. W październiku 2018 r ogłosił zespół że ponownie przemyśleli program nagród. W chwili pisania tego tekstu nie mają żadnych publicznych planów dotyczących tego, co to będzie. Może obejmować całkowicie oddzielny token. Kilku członków społeczności jest zdenerwowanych tą decyzją, ponieważ kupili projekt z oczekiwaniem otrzymania nagród zgodnie z powyższą strukturą.

Historia TenX

TenX zespół wydali ostatni raport i rozpoczęli sprzedaż tokenów pod koniec czerwca 2017 r.

Zespół z siedzibą w Singapurze został założony przez Toby Hoenisch, Dr. Julian Hosp, Michael Sperk, i Paul Kitti. Hoenisch, Dr. Hosp i Kitti również pracowali razem nad opracowaniem biały papier dla sieci COMIT.

Fenbushi Capital, duża firma typu venture capital blockchain, której Vitalik Buterin jest komplementariuszem, jest inwestorem w TenX.

Założyciele TenX

Zespół założycielski TenX

Podróż TenX była po prostu interesująca. Zespół uruchomił pierwszą kartę we wrześniu 2016 r. W Singapurze we współpracy z wydawcą OneBit. W czerwcu 2017 r. Europejscy klienci zaczęli otrzymywać swoje karty.

Jednak na początku 2018 roku sytuacja się pogorszyła. W styczniu TenX został zmuszony do znalezienia nowego wydawcy karty i jeszcze nie był w stanie tego zrobić. Z tego powodu wdrażanie kart jest wstrzymane do czasu rozpoczęcia współpracy z nowym wydawcą.

Zespół nadal pracuje nad zamrożeniem kart, rozwijając je w sieci COMIT i portfelu. W kwietniu 2018 roku TenX nawiązał współpracę z Litecoin Foundation, aw czerwcu przeprowadził pierwszą atomową wymianę między BTC i ETH na COMIT. Kolejne kroki dla firmy obejmują znalezienie wydawcy karty, uruchomienie kart kryptograficznych i dodanie obsługi większej liczby kryptowalut.

Konkurencja

Istnieje kilka innych firm, które próbują zbudować systemy kart kryptowalutowych, w tym Znak i Monako (niedawno przemianowane na Crypto). Każda karta ma inną strukturę nagród, z korzyścią dla różnych typów zastosowań. TenX jest wyjątkowy, ponieważ jako jedyny korzysta z sieci COMIT i płatności wielokanałowych COMIT.

Tak jak mamy wiele opcji kart kredytowych i debetowych w tradycyjnym systemie finansowym, tak samo jest miejsce na wiele opcji w obszarze kryptowalut z różnymi zaletami i wadami dostosowanymi do różnych typów wydawców.

Dostawa żetonów

Obecnie jest trochę poniżej 110 milionów tokenów PAY krążących na rynku. Stanowi to 51% tokenów, które kiedykolwiek będą istnieć na rynku.

Dodatkowe 29 procent (lub ~ 59,5 miliona) wejdzie na rynek w ciągu najbliższych 4 lat, aby sfinansować inicjatywy społeczne, rozwój biznesu i badania naukowe w celu dalszego ulepszenia produktu.

Z ostatnich 20 procent połowa zostanie zarezerwowana jako aktywa w firmie, podczas gdy druga połowa zostanie wykorzystana na wynagrodzenie założycieli i pracowników TenX w ciągu 4-letniego okresu nabywania uprawnień.

Poza nimi nie zostaną utworzone żadne inne tokeny.

Handlowy

Token TenX PAY osiągnął najwyższy w historii poziom 5,60 USD (0,00147972 BTC) w sierpniu 2017 r. Dramatyczny wzrost ceny był spowodowany wydaniem dużej partii kart debetowych, a także tokenem PAY, który w końcu znalazł się na giełdzie Yunbi – jedna z największych giełd kryptowalut w Chinach.

Następnie cena powoli i systematycznie spadała do poziomu Zakres 1,50 USD – 2,00 USD z niewielkimi pozytywnymi ruchami pod koniec listopada. Jak prawie każdy inny altcoin, PAY osiągnął kolejny szczyt na początku stycznia 2018 r. Cena szybko wzrosła do około 5,00 USD (~ 0,00035 BTC), zanim spadła do końca 2018 r..

Bessa, w połączeniu z brakiem wydawania kart, powoduje obniżenie ceny. Obecnie wynosi około 0,30 USD (~ 0,00007 BTC).

Wygląda na to, że inwestorzy każdego dnia tracą zaufanie do tego projektu, ponieważ brakuje wydawcy karty. Nawet ogólny zwrot na rynku może mieć niewielki wpływ na TenX, jeśli firma nie może wyprodukować kart kryptograficznych. Miej oko na ukończenie sieci COMIT, a także wszelkie ogłoszenia o partnerstwie z emitentami. Te dwie rzeczy są głównymi katalizatorami, które mogą wpłynąć na cenę.

Gdzie kupić PAY

Możesz kupić PAY za pomocą Bitcoin, Ethereum lub Tether na kilku głównych giełdach, takich jak Bittrex i Huobi.

Jedną ze strategii jest najpierw zakup Bitcoina na GDAX lub Gemini, a następnie przeniesienie go do Bittrex.

Możesz to sprawdzić CoinMarketCap aby uzyskać pełną listę giełd, na których dostępna jest usługa PAY.

Gdzie przechowywać PAY

Zaleca się przechowywanie tokenów PAY w portfelu sprzętowym obsługującym tokeny ERC20, takim jak Trezor lub Ledger Nano S.

Inną opcją przechowywania jest MyEtherWallet, w której możesz przenieść swoje tokeny do portfela papierowego offline.

Dziwne, nie możesz przechowywać swoich tokenów PAY w portfelu TenX.

Wniosek

TenX to projekt, który spotkał się z wysokimi oczekiwaniami, ale od tamtej pory stracił wiele zaufania społeczności kryptowalut. Ponieważ projekt jest opóźniony o ponad rok w stosunku do początkowej mapy drogowej, wielu inwestorów zastanawia się, czy zespół TenX kiedykolwiek wprowadzi kartę na rynek. To opóźnienie, w połączeniu z restrukturyzacją programu nagród, pozostawiło gorzki posmak w ustach wielu osób.

Mając to na uwadze, firma nadal dostarcza aktualizacje. Wydaje się, że zespół programistów nadal robi postępy. Jednak teraz, gdy Monaco (Crypto) wysyła karty, stracili przewagę pierwszych graczy, którą kiedyś mieli.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 12.04.2018 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby TenX

Stronie internetowej

Blog

Świergot

Facebook

Reddit

youtube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me