Co to jest Skycoin (SKY)? | Przewodnik dla początkujących

Co to jest Skycoin?

Skycoin to kompletny ekosystem oparty na innowacyjnej technologii blockchain nowej generacji. Skycoin rozwija się nieprzerwanie od prawie 7 lat, a pierwsze zobowiązanie zostało podjęte w 2013 roku przez wczesnych programistów Bitcoin i Ethereum.

Zrzut ekranu pierwszego zatwierdzenia Github Skycoin 25 grudnia 2013 r

Pierwsze wydanie oficjalnego Github Skycoin rozpoczęło się 25 grudnia 2013 roku

Mają własny algorytm konsensusu, znany jako Obelisk, napisany i opublikowany przez wczesnego twórcę Ethereum. Obelisk to nie energochłonny algorytm konsensusu oparty na koncepcji zwanej „dynamiką sieci zaufania”, która jest zupełnie inna niż PoW, PoS i ich pochodne.

Głównym celem Skycoin jest promowanie faktycznego wykorzystania kryptowaluty zamiast spekulacji. Skywire, flagowa aplikacja Skycoin, ma ambitny cel decentralizacji Internetu na poziomie sprzętowym i wkrótce rozpocznie testnet w kwietniu. Jest to jednak tylko jeden z wielu aspektów ekosystemu Skycoin. Skywire zapewni nie tylko zdecentralizowaną przepustowość, ale także pamięć masową i obliczenia, uzupełniając świętą trójcę towarów niezbędnych dla nowego Internetu.

Skycoin ma również własną platformę ICO o nazwie Fiber, własny deterministyczny język programowania CX, wywodzący się z Golang, prywatnego zdecentralizowanego systemu komunikacyjnego o nazwie Sky-Messenger oraz zdecentralizowanej platformy mediów społecznościowych BBS.

Oto inny sposób myślenia o Skycoin: Internet o otwartym kodzie źródłowym, należący do społeczności, oparty na sprzęcie peer to peer, zaprojektowany od podstaw i wykorzystujący system motywacyjny blockchain.

Co więcej, w przeciwieństwie do większości ICO, które widzisz obecnie, nie proszą o pieniądze z obietnicą opracowania czegoś w przyszłości. Jest to projekt rozwijany przez 7 lat, a sieć testowa ich pierwszego flagowego projektu niedługo zostanie uruchomiona.

Skycoin (SKY)

Skycoin (SKY), kryptowaluta trzeciej generacji, jest paliwem dla całego ekosystemu. Obsługuje 300 TPS, bezpłatne transakcje z czasem transakcji krótszym niż 2 sekundy, jest odporny na 51% ataków, jest utrzymywany w sposób zrównoważony bez energochłonnego wydobywania, ma domyślne transakcje prywatne z protokołem CoinJoin i wypłaca formę dywidend w innej walucie znane jako godziny monet (pomyśl NEO / GAS). To wszystko jest możliwe dzięki nowatorskiemu algorytmowi konsensusu o nazwie Obelisk.

Skywire

Flagowy projekt Skywire będzie decentralizował Internet za pomocą motywowanej sieci węzłów. W przyszłości, instalując siatkową siatkę anten, możesz przestać korzystać z istniejącej infrastruktury. Skywire jest oparty na słynnym projekcie sieciowym typu open source cjdns oraz protokół otwartego przepływu (znany również jako sieci oparte na oprogramowaniu). Mówi się, że prędkość Skywire będzie drastycznie szybsza niż jakiejkolwiek istniejącej sieci VPN i samego Internetu z możliwością łączenia kanałów i DNS opartym na kluczach publicznych / prywatnych.


Zostało to już zademonstrowane w protokole cjdns spoza łańcucha bloków („zaszyfrowana sieć IPv6 wykorzystująca kryptografię klucza publicznego do przydzielania adresów i rozproszonej tablicy skrótów do routingu”) opracowanym przez społeczność protokołów sieciowych typu open source od początku 2011 r..

Zrzut ekranu referencji z Github cjdns

Referencje pochodzą z serwisu Github firmy cjdns.

Godziny monet

Trzymanie 1 monety Skycoin w portfelu Skycoin daje 1 godzinę monety na godzinę. Godziny monet będą walutą, której używasz do transakcji związanych z przepustowością i innymi usługami w ekosystemie SKY. To skutecznie sprawia, że ​​Skycoin jest kryptowalutą wspieraną przez przepustowość.

Jeśli chcesz używać Skywire, musisz najpierw zostać węzłem w sieci. Węzły, które przekazują ruch, kierują ruch zaszyfrowany, nie wiedząc, dokąd ostatecznie trafią zaszyfrowane pakiety. Znasz tylko jeden węzeł przed i za węzłem. Jednocześnie zaszyfrowane pakiety uniemożliwiają przeglądanie danych. W międzyczasie za przekazywanie pakietów otrzymujesz zapłatę w godzinach w monetach. Plik można odblokować i wyświetlić tylko za pomocą prywatnego klucza żądającego, gdy osiągnie docelowy klucz publiczny.

Możesz myśleć o tym jako o sieci torrent peer to peer, w której dane są zaszyfrowane i są widoczne tylko dla pijawki. W międzyczasie seedery, a raczej łączące się węzły seederów, będą opłacane przez przepustowość, którą zasiewają. Nie będziemy już mieć ludzi, którzy po prostu wysysają i nigdy nie sadzą (przyznaj się, wszyscy to zrobiliśmy). Teraz wszyscy są zachęcani do bycia tym samotnym szlachetnym siewcą, który od lat samodzielnie wysiewa pękniętą wersję Roller Coaster Tycoon.

6 lat przed premierą tego odcinka Doliny Krzemowej, Skycoin był już w fazie rozwoju.

Błonnik

Istnieje wiele powodów, dla których zespół zdecydował się zaprojektować cały internet przed zbudowaniem nowej wizji blockchain 3.0. Pozwoliło to usunąć luki bezpieczeństwa widoczne w innych protokołach blockchain na poziomie sieci. Zachęcając zdecentralizowaną sieć sprzętu za pomocą protokołu konsensusu nie wymagającego intensywnych obliczeń, aplikacje blockchain w Skycoin będą mogły skalować się w poziomie w nieskończoność.

Fibre to architektura blockchain stojąca za Skycoin, a wszystkie przyszłe ICO (obecnie 30 w przygotowaniu) będą korzystać z tej technologii open source. Zespół uważa, że ​​umieszczenie światowych aplikacji dApps w jednym łańcuchu bloków nigdy nie umożliwi skalowania potrzebnego do prawdziwej masowej adopcji. Zamiast tego każda firma będzie miała własny modułowy łańcuch bloków i może dostosować go do swoich potrzeb, czy to jako prywatny łańcuch z zezwoleniami, czy też publiczny łańcuch bez pozwolenia. W konsekwencji, zapewnienie każdemu własnego, spersonalizowanego łańcucha bloków zapobiega sytuacjom, w których pojedynczy dApp zatyka całą sieć, jak CryptoKitties w Ethereum.

Aby rozwiązać problem opłacalności między niekończącą się walką między „wydajnością, bezpieczeństwem i decentralizacją”, Fibre pozwala każdej firmie decydować o stopniu decentralizacji potrzebnej do ich konkretnych zastosowań..

Możesz się zastanawiać: „Jak zdecentralizować wszystkie te indywidualne łańcuchy bloków?”

Dobre pytanie!

Zespół opracował Skyminer, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Zdjęcie oficjalnego Skywire Miner

Jeden z nielicznych projektów blockchain z produktem sprzętowym.

Skywire Miner

Twórcy Skycoin zbudowali Skyminer z najbardziej odpowiednią kombinacją taniego, ale wydajnego sprzętu potrzebnego do zaprojektowania Fiber.

Co więcej, fundacja Skycoin zachęca do budowania górników DIY (Do It Yourself) z niezwykle entuzjastyczną społecznością DIY.

Należy zauważyć, że algorytm konsensusu Obelisk nie wykorzystuje konwencjonalnej koncepcji wydobywania w celu zapobieżenia centralizacji kopaczy, które widzimy dzisiaj w Bitcoin. Nie ma nagród blokowych za wybicie bloku. „Wydobywanie” w kontekście Skycoin odnosi się do udziału przepustowości, obliczeń i pamięci masowej w sieci w zamian za Skycoin i Coin Hours.

Zdjęcie górnika DIY.

Górnik DIY stworzony przez społeczność.

Specyfikacje Skywire Miner

Lista sprzętu Skyminer pierwszej generacji przedstawia się następująco:

 • Niestandardowe płytki PCB
 • 16-portowy router OpenWRT
 • 16 GB pamięci RAM (8 x 2 GB DDR3)
 • Procesor ARM Cortex-A53
 • 8 x 16 GB Class-10 A1 Micro SD
 • Sześciordzeniowy procesor graficzny Mali450
 • Przepustowość sieci LAN: 8 x 1000 Mb / s
 • Gigabit Ethernet, przełącznik 8 + 1 portów
 • 64-bitowy Linux (Alpine Linux)

Zasadniczo 8 Orange Pis, router, kable Ethernet i zasilacz (całkowity koszt 600 USD). Korzystanie z taniego, ale wydajnego i łatwo dostępnego sprzętu zapobiega problemom, takim jak centralizacja wydobycia ASIC. Jednocześnie zapewnia sprzęt potrzebny do nieskończonego skalowania poziomego.

Co ciekawe, każde Orange Pi będzie działać jako węzeł tylko dla jednej aplikacji w Skywire. Poddanie każdej aplikacji kwarantannie we własnym łańcuchu bloków usunie systemowe ryzyko stale rosnącego, masowego, globalnego łańcucha bloków.

Obrazowe przedstawienie równoległego skalowania w porównaniu do Bitcoin i Ethereum.

Wysokopoziomowa reprezentacja skalowania równoległego.

Ostatecznie, współzałożyciel Ark and Bitseed, Mike Doty, będzie masowo produkować następną generację górników Skywire. Zapewni to wystarczającą ilość sprzętu dla rozwijającego się ekosystemu Fiber.

Siatka anten bezprzewodowych wyeliminuje potrzebę odłączania się od istniejącej infrastruktury internetowej. Ostatecznie górnik Skywire zapewni zdecentralizowaną przepustowość, obliczenia i pamięć masową w Skywire.

Fundacja Skycoin będzie dotować prowadzenie Skyminerów na początkową fazę projektu, dopóki nie osiągną samowystarczalności.

Zespół, doradcy i pierwsi inwestorzy

 • Synth (założyciel), wczesny programista Bitcoin, który zasiada w radach doradczych wielu kryptowalut
 • Huowu Chen (założyciel), jeden z pierwszych programistów odpowiedzialny za implementację Ethereum w Pythonie opracował konsensus Obelisk
 • Steve Leonard (założyciel), długa historia zaangażowania w kryptowalutę od pierwszych dni Bitcoina. Steve opracował większość oryginalnego oprogramowania Skycoin
 • Mike Doty (doradca), współzałożyciel Ark and Bitseed
 • Michael Terpin (doradca), Założyciel serii konferencji CoinAgenda i szef komitetu ICO funduszu Alphabit
 • Patrick Dai (inwestor), założyciel Qtum i wczesne zaangażowanie w Vechain

Uwaga: to nie jest wyczerpująca lista.

Dostawa monet

W sumie jest 100 milionów Skycoinów, a w obiegu jest już 7,7 miliona Skycoinów. Zakładając taki sam poziom dystrybucji jak w ciągu ostatnich 3 lat, Skycoin prawdopodobnie osiągnie 25 milionów monet w 2022 roku. Fundacja Skycoin rozprowadzi maksymalnie 5 milionów Skycoin rocznie, gdy podaż w obiegu osiągnie 25 milionów.

Historia handlowa

Skycoin osiągnął rekord wszechczasów 49 USD na początku stycznia. Od tego czasu spadł do najniższego poziomu 8 USD wraz z resztą rynku kryptowalut.

Gdzie kupić SKY

Obecnie Skycoin można kupić w Kryptopia, C2CX, i Iquant.

Ponadto funkcja obejścia OTC jest również dostępna na ich stronie internetowej, gdzie można bezpośrednio kupić Skycoin. W przyszłości funkcja obejścia OTC będzie dostępna bezpośrednio w portfelu.

Gdzie przechowywać SKY

Możesz użyć oficjalny portfel na biurko, portfel internetowy i wkrótce zostanie zwolniony portfel mobilny do przechowywania SKY.

Wniosek

Zespół Skycoin opracował całkowicie przekonujący argument dotyczący słabości istniejących głównych monet na rynku. W międzyczasie przygotowali zestaw atrakcyjnych rozwiązań rozwiązujących te słabości. Wydaje się, że do tej pory byli w stanie sprostać swoim roszczeniom na froncie technologicznym. Jednak decentralizacja Internetu nie jest łatwym zadaniem, nie mówiąc już o rozpoczęciu od poziomu sprzętu. Co więcej, ich zdolność do skutecznego komunikowania skomplikowanej wizji z pewnością będzie ciągłym wyzwaniem.

Nie można powiedzieć, czy Skycoin będzie w stanie zrealizować swoją ogromną wizję, ale z pewnością będzie to ekscytująca moneta, na którą należy uważać w przyszłości.

Dodatkowe zasoby

Stronie internetowej

Telegram

Średni

Świergot

Youtube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map