Co to jest SingularityNET (AGI)? | Przewodnik po rynku sztucznej inteligencji

Co to jest SingularityNET?

SingularityNET to zdecentralizowany rynek Sztuczna inteligencja (AI). Wartość biznesowa sztucznej inteligencji staje się każdego dnia coraz wyraźniejsza; istnieje jednak znaczna przepaść między osobami opracowującymi narzędzia SI (naukowcami i naukowcami) a firmami, które chcą z nich korzystać. Większość organizacji potrzebuje bardziej spersonalizowanego rozwiązania niż to, co może zaoferować pojedynczy projekt AI, a projekty badawcze często mają problemy z dostępem do wystarczająco dużego zbioru danych, aby zbudować efektywne uczenie maszynowe. SingularityNET wypełnia te luki.

W tym przewodniku SingularityNET omówimy:

Jak działa SingularityNET?

SingularityNET to złożony projekt – nie ma co do tego wątpliwości. Chociaż uruchamianie platformy jako Rynek AI-as-a-Service, zespół planuje przekształcić go w całkowicie samoorganizującą się sieć AI. Ostatecznym celem jest, aby agenci sztucznej inteligencji w tej autonomicznej sieci ostatecznie wykorzystali sztuczną inteligencję do outsourcingu pracy między sobą i ewoluowali razem w celu dalszego rozwoju sieci – bardzo meta. Zacznijmy jednak od podstaw.

Rynek usług AI

Upraszczając, SingularityNET wprowadza się na rynek jako rynek usług AI. W szczególności zespół postanowił skupić się na trzech różnych obszarach sztucznej inteligencji przez pierwsze dwa lata rozwoju:

 1. Robotyka w chmurze
 2. Badania biomedyczne
 3. Bezpieczeństwo cybernetyczne

Na tym otwartym rynku programiści sztucznej inteligencji mogą wymieniać swoje narzędzia i usługi na token AGI SingularityNET, a nawet na inne narzędzia i usługi. Aby maksymalnie uprościć te transakcje, SingularityNET zapewnia interfejsy API umożliwiające włączenie standardowych usług sztucznej inteligencji, takich jak przetwarzanie obrazów i języków, do inteligentnych kontraktów.

Platforma wykorzystuje również inteligentne kontrakty, aby ułatwić inne rodzaje usług, takie jak kojarzenie korzystnych połączeń wymiany między agentami i głosowanie nad kwestiami zarządzania. SingularityNET używa Demokracja DSOC za model zarządzania.

Architektura SingularityNET

Architektura SingularityNET

Zanim przejdziemy do przodu, musimy zdefiniować agentów SingularityNET. Agenci to podmioty, które wykonują inteligentne kontrakty na platformie. Są to najczęściej węzły w sieci.


Aby zachować ważność sieci, agenci oceniają siebie nawzajem po każdej wymianie w skali 0 lub 1. Opuszczenie rankingu nie jest wymagane i można je również zautomatyzować. Jeśli agent oznaczy zadanie jako ukończone i prześle płatność, można bezpiecznie założyć, że ocena 1 jest odpowiednia.

Rankingi agentów są jednak wieloaspektowe i wykraczają poza zwykłą reputację na giełdzie. Inne czynniki, które wpływają na ogólny ranking Agenta, obejmują:

 • AGI Token Staking. Agenci tracą część swoich stawek, jeśli ich oceny w niektórych aspektach spadną poniżej określonego poziomu.
 • Ranking korzyści. Jest to ranking odnoszący się do pożytecznych zadań wykonywanych przez agenta. Są to zadania, które poprawiają ogólny ekosystem i niekoniecznie mają wsparcie finansowe.
 • Walidacja zewnętrzna. Agenci otrzymują dodatkowe premie rankingowe, jeśli udowodnią, że należą do renomowanej firmy za pośrednictwem usługi Poznaj swojego klienta (KYC).

Samoorganizująca się sieć AI

Długoterminową wizją zespołu SingulairtyNET jest zbudowanie sieci złożonych interakcji z agentami AI, głównie przy użyciu zasobów z OpenCog Foundation. Aby przyjrzeć się temu dokładniej, przyjrzyjmy się ich własnemu robotowi humanoidalnemu, Sophii.

Sophia używa kombinacji agentów AI, które obejmują zarówno przetwarzanie języka naturalnego, jak i fizyczne sterowanie silnikami, aby ją obsługiwać (nią?). Każesz Zofii podsumować film, który jest umieszczony na stronie internetowej. Aby to zrobić, Sophia wysyła żądanie do agenta A. Dzięki swojej sztucznej inteligencji agent A wie, że agent B specjalizuje się w analizie i transkrypcji wideo, podczas gdy agent C specjalizuje się w streszczaniu tekstu.

Agent A płaci agentowi B i agentowi C za wykonanie tych zadań, a Sophia płaci agentowi A za koordynację. W międzyczasie każdy agent aktualizował swoją własną sztuczną inteligencję informacjami sieciowymi uzyskanymi podczas wykonywania tych zadań i łączy je z wcześniejszymi doświadczeniami i wiedzą. Dlatego zbiorowa sztuczna inteligencja systemu rośnie szybciej niż jakikolwiek pojedynczy agent.

Stając się jeszcze bardziej science fiction, agenci sztucznej inteligencji będą w końcu w stanie tworzyć nowych agentów sztucznej inteligencji na podstawie informacji, które uzyskają w nadgodzinach. Ta sieć rozwija się i organizuje automatycznie.

AGI Token

Token AGI SingularityNET jest tokenem ERC20, ale nie zawsze tak jest. Głosowanie za pomocą wspomnianego wcześniej modelu zarządzania określi, czy / kiedy platforma zostanie przeniesiona z Ethereum na inną platformę lub nawet do własnej sieci.

Agenci używają AGI głównie do dokonywania płatności za usługi AI. Jednak tokeny dają również agentom możliwość głosowania w przypadku niektórych decyzji, które mają wpływ na platformę.

Kontrakt SingularityNET Genesis wybił 1000000000 tokenów AGI w czasie ICO. Zostały one odpowiednio rozdzielone:

 • 500 000 000: uczestnicy sprzedaży tokenów
 • 200 000 000: pula nagród
 • 180 000 000: założyciele
 • 80 000 000: Fundacja SingularityNET
 • 40000000: zwolennicy kampanii (tj. Nagrody)

Zespół wydaje tokeny puli nagród agentom uczestniczącym w sieci po uruchomieniu przez dziesięć lat. Po upływie tego czasu będą głosować, czy utworzyć nową pulę nagród, czy też wybrać inny rodzaj mechanizmu.

SingularityNET Team & Postęp

Zespół SingularityNET liczy ponad 50 członków z ponad 10 doktoratami. Dr Ben Goertzel kieruje grupą jako dyrektor generalny i główny naukowiec. Jest także przewodniczącym Fundacji OpenCog i Towarzystwa Sztucznej Inteligencji Ogólnej, a także głównym naukowcem w Hanson Robotics, firmie partnerskiej pomagającej ożywić SingularityNET.

Dr David Hanson, założyciel Hanson Robotics, pełni funkcję lidera w dziedzinie robotyki. Najsłynniejsze jest to, że Hanson Robotics zbudował Sophię, najbardziej ekspresyjnego robota humanoidalnego do tej pory. Sophia jest również dumnym członkiem zespołu SingularityNET.

Zespół SingularityNET

Na początku 2018 roku zespół wydał wersja alfa platformy. Nie ogłosili dokładnej daty premiery wersji beta, ale zgodnie z ich mapa drogowa, powinno to nastąpić wkrótce. Inne funkcje i usługi, które są obecnie w przygotowaniu, obejmują (ale nie są do nich ograniczone):

 • Rejestr SingularityNET – Rejestr organizacji, usług AI i repozytoriów typów w ekosystemie
 • Service Daemon – Pakiet API dla programistów AI
 • Analiza danych biomedycznych – Wiele narzędzi do analizy genomicznej, proteomicznej i klinicznej
 • Chatboty napędzane przez DUCHA – Agenci zdolni do interakcji werbalnych i niewerbalnych

W styczniu 2018 roku SingularityNET nawiązał współpracę z Nexusem, aby pomóc im osiągnąć cel, jakim jest zbudowanie trójwymiarowego łańcucha bloków.

Konkurencja

SingularityNET jest wyjątkowy w przestrzeni blockchain. Jedynym innym godnym uwagi projektem współpracującym ze sztuczną inteligencją jest hostowany przez NEO, DeepBrain Chain. Chociaż oba projekty mają podobne długoterminowe wizje, DeepBrain Chain najpierw koncentruje się na współdzielonej mocy obliczeniowej do wykonywania zadań związanych z uczeniem maszynowym, podczas gdy SingularityNET, jak wiesz, zaczyna jako rynek sztucznej inteligencji.

W rzeczywistości oba projekty zdecydowały się na to połączyć siły w czerwcu 2018 r. Dzięki tej współpracy SingularityNET i DeepBrain Chain łączą dane i moc obliczeniową swoich sieci, tworząc jedną mega-sieć.

Handlowy

SingularityNET jest młody, a token AGI jest sprzedawany dopiero od połowy stycznia 2018 r. Krótko po wejściu na giełdy cena tokena gwałtownie wzrosła z około 0,54 USD (~ 0,000047 BTC) do historycznego maksimum wynoszącego 1,85 USD (~ 0,000147 BTC). Od tego czasu cena padła ofiarą bessy, spadając przez większość 2018 roku.

Wydaje się, że AGI znalazło cenę na poziomie około 0,035 USD (~ 0,000009 BTC) – spadek o 98% w stosunku do rekordowego poziomu.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = AGI&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Cena AGI prawdopodobnie wzrośnie wraz z uruchomieniem publicznej wersji beta i / lub wiadomościami o partnerstwach z renomowanymi firmami AI. Jednak podobnie jak w przypadku wielu altcoinów, AGI jest zdana na łaskę ogólnego stanu rynku i wahań cen Bitcoinów.

Gdzie kupić AGI

AGI jest przedmiotem obrotu z największym wolumenem jako para handlowa z Ethereum i Bitcoinem na Binance i KuCoin.

Jeśli chcesz odebrać trochę Bitcoina lub Ethereum, Gemini to świetny wybór.

Gdzie przechowywać AGI

Ponieważ AGI jest tokenem ERC20, musisz przechowywać go w portfelu z obsługą ERC20. Zalecaną opcją jest portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S..

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na portfel sprzętowy, możesz bezpłatnie korzystać z MyEtherWallet.

W przyszłości SingularityNET może opuścić łańcuch bloków Ethereum i przenieść się do własnego lub innego łańcucha platformy. Kiedy tak się stanie, najprawdopodobniej będziesz musiał przenieść swoje tokeny AGI do oficjalnego portfela SingularityNET. Wypatruj ogłoszeń od zespołu, jeśli tak się stanie.

Wniosek

SingularityNET to rynek usług AI, który wkrótce stanie się samoorganizującym się mega mózgiem AI. Chociaż projekt jest młody, już zdobył duże uznanie w społeczności dzięki ICO o wartości 36 milionów dolarów, które zostało wyprzedane w około minutę. Projekt łączy dwie najgorętsze dziedziny technologii: sztuczną inteligencję i blockchain.

Jeśli zespół osiągnie swoje wzniosłe cele, może po prostu stworzyć przyszłość skoncentrowaną na sztucznej inteligencji, na którą wszyscy mieliśmy nadzieję lub obawialiśmy się, że pewnego dnia nadejdzie.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko w dniu 28.11.2018 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby SingularityNET

Stronie internetowej

Telegram

Github

Średni

Świergot

Reddit

Podcast

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map