Co to jest Siglo? | Protokół Blockchain do wymiany danych na potrzeby łączności mobilnej

Siglo jest protokół blockchain w którym wymieniasz dane osobowe i zwracasz uwagę na mobilny dostęp do Internetu. Zespół, który za tym stoi, jest skierowany na rozwijające się rynki, na których popularność smartfonów rośnie. Smartfony zapewniają obywatelom tych krajów dostęp do usług, takich jak bankowość, które wcześniej były niedostępne. Ale nadal stoją przed blokadą drogową.

Dane dotyczące łączności są drogie i ograniczone, co zmusza ludzi w tych krajach do korzystania z telefonów przedpłaconych i kupowania krótkoterminowych dopłat do transmisji. Tak więc, chociaż telefony są łatwo dostępne, dobro, które czyni je cennymi, czyli Internet, jest nadal ograniczone.

Kluczowe szczegóły ICO

Serce: SGL

Typ tokena: ERC20

Cena tokena ICO: 1 SGL = 0,009 USD

Cel zbierania funduszy: 8 mln USD (miękki limit), 25 mln USD (twardy limit)

Łączna liczba tokenów: 8 000 000 000

Dostępne do sprzedaży tokenów: 2 880 000 000 (36,0%)

Poznaj swojego klienta (KYC): tak

Akceptuje: ETH

Jak to działa?

Siglo używa inteligentnych kontraktów Ethereum do ułatwiać wymiany danych do łączności między użytkownikami, dostawcami Internetu, markami i zdecentralizowanymi aplikacjami (DApps). Zarysujmy te byty dalej.


Użytkownicy są klientami końcowymi w sieci. Otrzymują tokeny Siglo (SGL) w zamian za udostępnienie swoich anonimowych danych i informacji demograficznych. Mogą wydawać te tokeny na produkty, wymieniać je lub, co najważniejsze, wymieniać je na uzupełnienia danych.

Dostawcy prawie trzymają się ich nazwy. Ułatwiają dopłaty za czas antenowy dla aplikacji i użytkowników Siglo. Farrow jest pierwszym dostawcą w sieci.

Marki kupują dane generowane przez użytkowników, aby mogli tworzyć lepsze kampanie reklamowe i marketingowe. Siglo daje im możliwość kierowania i śledzenia wcześniej niedostatecznie reprezentowanej bazy klientów.

DApps zintegrować protokół Siglo, aby umożliwić swoim użytkownikom zarabianie na danych. Mogą korzystać z SGL lub utworzyć własny token w aplikacji.

Istnieją minimalne opłaty za wszystkie transakcje protokołu.

Ekosystem Siglo

Ekosystem Siglo

DApp Coins

Chociaż protokół Siglo działa przy użyciu SGL, DApps w infrastrukturze może zaimplementować własny token. Rozdzielenie ekonomii tokenów między te dwa typy daje DApps możliwość stworzenia większej stabilności we własnym ekosystemie.

To oddzielenie jest również korzystne w przypadku aplikacji, które mają już własną walutę. Posiadając konkretną monetę DApp, unikają konieczności przechodzenia na coś nowego, co mogłoby zmylić ich istniejącą bazę klientów.

Aby dokładniej wyjaśnić, przyjrzyjmy się pierwszej DApp Siglo, Pig.gi.

W aplikacji Pig.gi zarabiasz monety Pig.gi za interakcję z markami. Następnie możesz wymienić te monety na mobilne bilety lotnicze lub bilety do kina. Inteligentne kontrakty i usługi depozytowe łączą monety Pig.gi z łańcuchem bloków Siglo. Są one wspierane przez aktywa bazowe (tj. Dopłaty do czasu antenowego) protokołu. W związku z tym zawsze będzie taka sama lub mniejsza ilość monet Pig.gi niż powiązanych z nimi dopłat, aby zapewnić wypłacalność.

Siglo Token (SGL) & Szczegóły sprzedaży

SGL to token ERC20 o całkowitej podaży ośmiu miliardów. Możesz wymienić te tokeny na określone produkty w sieci, w szczególności na dopłaty za czas antenowy.

Zespół się generuje 36 proc tokenów podczas Token Generation Event (TGE) za około 0,0009 $ za SGL. Resztę SGL rozłożą w następujący sposób:

  • 30% – przyszła wersja, w której wydadzą 1 token dla każdego użytkownika, gdy sieć osiągnie 10 milionów użytkowników
  • 19% – rezerwa
  • 15% – Zespół i doradcy

Siglo przeznaczy środki, które zgromadzi podczas TGE na rozwój produktów (45%), narzuty operacyjne (30%) i marketing (25%).

Zespół nie wyznaczył jeszcze daty sprzedaży tokenów.

Szczegóły sprzedaży tokenów Siglo

Szczegóły sprzedaży tokenów Siglo

Konkurencja

Siglo jest stosunkowo wyjątkowa w przestrzeni blockchain. Jeśli chodzi o handel danymi dotyczącymi łączności mobilnej, projekt wydaje się być samodzielny. Istnieje jednak kilka innych zespołów blockchain, które koncentrują się na zapewnieniu kontroli finansowej nad Twoimi danymi.

Projekty takie jak Basic Attention Token (BAT) i AdEx mają na celu umożliwienie użytkownikom zarabiania pieniędzy na ich nawykach przeglądania online. Brakuje im jednak punktu centralnego dla urządzeń mobilnych / aplikacji, które ma Siglo.

Siglo Team

Bracia Joel i Isaac Phillips założyli Siglo w październiku 2017 r. Wcześniej bracia Phillips stworzyli Pig.gi, pierwszą aplikację integrującą protokół Siglo. Zespół rozrósł się do ponad dziesięciu pełnoetatowych członków rozsianych po całym świecie.

Zespół ma garstkę doradców, z których najbardziej znani to Anish Mohammed (doradca Ripple, Exosphe.re Dean of Blockchain) i Jeffrey GuyBone (inwestor w Coinbase).

Profesjonaliści

  • Unikalny produkt. Siglo nie ma dużej konkurencji w tym, co robią. Co więcej, w momencie premiery będą już mieć plik milion silnych baza użytkowników z ich pierwszego DApp, Pig.gi
  • Niedoceniony rynek. Zespół początkowo koncentruje się na rynku Ameryki Łacińskiej, który jest często ignorowany w projektach blockchain.
  • Doświadczenie w sieci danych. Dzięki Farrow Ventures Inc. i Pig.gi bracia Phillips mają odpowiednie kontakty i doświadczenie w kontaktach z dostawcami sieci, aby zapewnić stabilne relacje w sieci..

Wady

  • Brak doświadczenia w technologii blockchain. Techniczni członkowie zespołu mają duże doświadczenie w tworzeniu aplikacji mobilnych, ale brakuje im komponentu blockchain.
  • Tylko jeden DApp. W tej chwili Pig.gi, własna firma założycieli Siglo, jest jedynym DApp zaangażowanym w protokół.
  • Brak produktu. Zespół nadal pracuje nad protokołem. Jak w przypadku każdej inwestycji, projekt będący produktem wstępnym zawsze wiąże się z ryzykiem.

Końcowe przemyślenia

Siglo ma być potencjalnie lukratywną okazją inwestycyjną. Zespół wkracza na niedostatecznie obsługiwany rynek z nadchodzącym produktem, który ma niewielką konkurencję (w porównaniu z innymi obszarami blockchain).

Chociaż nie mają dużego doświadczenia w dziedzinie blockchain, założyciele Siglo mają bogatą wiedzę na temat mobilnej łączności i danych. Wprowadzenie ponad miliona użytkowników Pig.gi do sieci może zapewnić projektowi szybki wzrost przewagi nad konkurencją.

Ostatecznie sukces Siglo sprowadza się do tego, jak dobrze potrafią oni wykonać, budując łatwy w użyciu protokół i jak szybko mogą uzyskać więcej DApps, korzystając z tego, co stworzyli.

Dodatkowe zasoby

Świergot

Telegram

Średni

GitHub

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map