Co to jest sieć XYO? Decentralizacja GPS i umieszczanie lokalizacji na Blockchain

Sieć XYO, skrót od XY Oracle Network, oferuje opartą na łańcuchu blokowym sieć lokalizacji opartą na ludziach. W skrócie, XYO Network to bez zaufania kryptograficzna sieć lokalizacji, która umożliwia warstwową weryfikację lokalizacji na wielu urządzeniach i protokołach. Sieć wykorzystuje do działania kryptowalutę o nazwie XYO.

XYO korzysta z łańcucha bloków Ethereum, aby umożliwić użytkownikom „wywoływanie” określonych zapytań, które dotyczą żądań lokalizacji.

Sieć XYO to projekt uruchomiony przez firmę o nazwie XY, która od 2012 roku tworzy rozwiązania w zakresie technologii lokalizacji dla autonomicznych dronów, pojazdów samojezdnych, inteligentnych miast i eksploracji kosmosu. Pierwszym wprowadzonym produktem XY jest XY Findables, sieć ponad 1 miliona osób połączonych urządzeniami Bluetooth i GPS. Urządzenia te to w zasadzie małe breloczki, które można przymocować do często gubionych przedmiotów, takich jak klucze, plecaki, obroże dla psów itp..

Jak działa sieć XYO?

Sieć XYO obejmuje cztery główne filary: strażnicy (zbieracze danych), mosty (przekaźniki danych), archiwiści (przechowujący dane) i wróżbici (agregatorzy odpowiedzi).

 1. Strażnicy zbierać informacje o lokalizacji za pomocą radia, czujników i innych metod. Pełnią rolę świadków lokalizacji.
 2. Mosty weź dane od Strażników i przekaż je archiwistom. Działają one jako transkrybenci danych lokalizacji.
 3. Archiwiści przechowywać informacje dla Diviners do ich analizy.
 4. Wróżbici służą jako wyrocznie i analizują wszystkie heurystyki lokalizacji, aby udzielać odpowiedzi na zapytania i przypisywać oceny dokładności. Wróżbici następnie przekazują te odpowiedzi z powrotem do inteligentnego kontraktu.

Sieć XYO wprowadza na rynek oryginalny algorytm konsensusu Proof of Origin w połączeniu z Transient Key Chaining, aby zapewnić, że rejestry wpływające do sieci są prawidłowe, jednocześnie uniemożliwiając fałszowanie łańcucha pochodzenia danych. Sieć XYO przechowuje informacje w publicznym łańcuchu bloków zwanym XYOMainChain.

Kto skorzystałby z sieci XYO?

Poza technicznymi wnętrznościami sieci XYO kryje się wiele zastosowań, które obejmują kilka branż.

Przykład wskazany w białej księdze dotyczy sprzedawców handlu elektronicznego, którzy używają XYO do oferowania klientom usługi premium „płatność przy odbiorze”. Sprzedawca napisałby inteligentny kontrakt (na platformie Ethereum), XYO śledziłoby lokalizację paczki na każdym etapie aż do realizacji, a dostawca otrzymuje zapłatę dopiero po jej przybyciu.

Sprzedaż tokenów XYO

XYO jest dostępne w sprzedaży tylko na arenie międzynarodowej z powodu niejasności ze strony amerykańskich organów regulacyjnych.

Inwestorzy z USA mogą jednak inwestować w XYO jako SEC Reg A + Equity. To zasadniczo pozwala inwestorom amerykańskim inwestować w spółkę macierzystą XY, pozwalając im hipotetycznie skorzystać na plusie XY, a także XYO Network.

Oto zestawienie dla inwestorów z USA.


 1. XY jest amerykańską korporacją C ze stanu Delaware, podlegającą prawu i standardom nadzorowanym przez amerykańskie papiery wartościowe & Komisja giełdowa.
 2. XY ma 850000000 tokenów XYO (około 3,5% puli tokenów). Ponadto XY zarządza funduszem rezerw kryptoekonomicznych XYO, który jest przydzielany na poziomie podstawowym 1 do 1 za każdy token XYO sprzedany w publicznej sprzedaży
 3. Do tej pory firma XY wygenerowała około 10 milionów dolarów przychodu.

Tu są Zgłoszenia i dokumentacja SEC.

Sprzedaż tokenów publicznych ma wielopoziomową strukturę cenową, która zaczyna się od 1 ETH: 100 000 XYO i kończy się przy 1 ETH: 33,333 XYO.

 • Platforma inteligentnych kontraktów: Ethereum
 • Rodzaj kontraktu: ERC20
 • Token: XYO
 • Nazwa tokenu: Token XYO Network Utility
 • Całkowita emisja: ograniczona i ograniczona do kwoty osiągniętej po sprzedaży głównej tokena
 • Przewidywany limit tokenów XYO: 48 milionów dolarów
 • Niesprzedane i nieprzydzielone tokeny: spalone po wydarzeniu sprzedaży tokenów

Po zakończeniu sprzedaży głównej nie będą generowane żadne dalsze tokeny XYO.

Cena tokena XYO

XYO obecnie handluje na IDEX, DDEX, Bitmart i kilku mniejszych giełdach, a obecnie ma kapitalizację rynkową około 12 692 705 USD.

Uwagi końcowe – „Sorta jak GPS, bez rządowego monopolu”

Oferta XYO Network wpisuje się w jedną z najpopularniejszych narracji dotyczących rewolucji blockchain i kryptowalut: usunięcie i zastąpienie pośrednika będącego stroną trzecią zdecentralizowanym i bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem w celu wzmocnienia pozycji i motywacji użytkowników końcowych. XYO ma na celu zastąpienie GPS zdecentralizowanym systemem opartym na blockchain.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z Oficjalny dokument sieci XYO i Witryna sieci XYO.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map