Co to jest SelfKey (KEY)? | Przewodnik dla początkujących

Co to jest SelfKey?

SelfKey to samozwańcza platforma zarządzania tożsamością, która pozwala osobom i organizacjom zachować pełną kontrolę nad swoją tożsamością. Twórcy wprowadzili koncepcję znaną jako Tożsamość suwerenna (SSID).

Fundacja SelfKey zarządza projektem i planuje nim rządzić w oparciu o zasady samowystarczalnej tożsamości. Innymi słowy, głównym tematem dla użytkowników sieci jest ograniczenie ryzyka poprzez samodzielne przechowywanie wrażliwych danych i zarządzanie nimi.

Internet uczynił świat mniejszym miejscem. Za pomocą kilku słów i jednego kliknięcia możesz wysłać wiadomości na dziesiątki tysięcy kilometrów w zaledwie kilka sekund. Chociaż w oczywisty sposób oznacza to łatwiejsze życie pod wieloma względami, wprowadza również nowy zestaw problemów dla współczesnego człowieka.

Kradzież tożsamości jest coraz większym problemem na całym świecie. Wyniki Federalnej Komisji Handlu i prywatnej grupy konsultingowej Javelin ujawniają, że ofiary oszustw w USA były do 8% tylko w 2017 roku. Niedawne wycieki danych z Facebooka i Google, przez wielu uważane za ulubieńców rewolucji technologicznej, również nie pomogły.

Blockchain może być tutaj rozwiązaniem i na szczęście pojawiło się kilka startupów, które ścigają się, aby rozwiązać problem. W tym artykule omówimy jeden z popularnych projektów znanych jako SelfKey:

Jak to działa?

Proces SelfKey

Proces SelfKey

Dokumenty są udostępniane stronom trzecim za pomocą kryptografii klucza publicznego / prywatnego, podobnej do tej używanej w pionierskich projektach, takich jak Bitcoin. Gwarantuje to, że strony te mają dostęp do danych osobowych tylko wtedy, gdy użytkownicy wyraźnie przyznają im dostęp.

Ponadto SelfKey zbudował protokół roszczeń, który umożliwia udostępnianie stronom trzecim tylko niezbędnych informacji (na przykład wieku, narodowości lub płci) w razie potrzeby. Powinno to zapobiec przepełnieniu informacji między stronami, co często prowadzi do wycieków danych i potencjalnych problemów z kradzieżą tożsamości.

Szczegóły Projektu

Projekt SelfKey wyewoluował z kilku akceleratorów startupów do organizacji znanej jako KYC-Chain. Firma umożliwia organizacjom i osobom fizycznym lepsze zarządzanie procesami znania swojego klienta (KYC). Logicznym kolejnym krokiem firmy było pozyskanie funduszy na rynku ICO i tak narodził się SelfKey. KYC pozostaje gorącym tematem dla powstającej branży kryptowalut.

Drużyna


Strona zespołu jest dobrze udokumentowana i zapewnia powiew świeżości w porównaniu z wieloma innymi startupami kryptowalutowymi. Większość profili ma dołączone profile LinkedIn – dobry znak.

Sekcja zespołu rozwoju SelfKey

Sekcja zespołu rozwoju SelfKey.

Edmund Lowell jest członkiem-założycielem SelfKey, a wcześniej założył KYC-Chain, jak wspomniano wcześniej. Jego umiejętności łączą dziedziny finansów, technologii i prawa. Jednak obecnie większość czasu spędza na rekrutowaniu odpowiednich członków, aby projekt SelfKey był na właściwym kursie.

Nie będziemy tutaj analizować wszystkich profili, ponieważ zespół jest dość rozbudowany. Przedstawimy jednak tutaj migawkę głównych członków każdego z pozostałych zespołów programistycznych, prawnych i doradczych:

Sekcja zespołu projektowo-programistycznego SelfKey

Kilku kluczowych członków projektu & Zespoły programistyczne.

Sekcja zespołu prawnego SelfKey

Sekcja zespołu prawnego SelfKey.

Sekcja zespołu doradczego SelfKey

Niektóre z bardziej znanych doradców SelkKey.

Związki partnerskie

SelfKey ma już rosnącą liczbę partnerów, w tym znaczące wzmianki z uznanych projektów, takich jak Kyber Network i Polymath. Warto jednak podkreślić, że ich współpraca ze Standardem & Chartered Bank z Singapuru jest tym, co skłoniło ludzi z branży do wstania i zauważenia. Razem zarządzają KYC do sprzedaży tokenów i startupami Fintech na całym świecie.

Mapa drogowa

Wydaje się, że przed ICO nie przedstawiono żadnego oficjalnego planu działania. Istnieje jednak sporo aktualizacji i śledzenia postępów na ich stronie w celu przygotowania mapy drogowej od początku 2018 r. Poza aktualizacjami od firmy Lowell, potencjalni inwestorzy będą chcieli mieć na oku pozostałe cele na 2018 r., W tym giełdę kryptowalut, Funkcjonalność tokenów kluczowych, rozszerzenie przeglądarki SelfKey i rynek integracji.

Cele i aktualizacje planu działania

Cele i aktualizacje planu działania

Historia handlowa & Sentyment

Recenzja i nastroje społeczności w Internecie pozostają mieszane. Niektóre posty na Reddicie sugerują, że projekt może być niczym innym jak schematem typu „pump-and-dump”. Z drugiej strony, wiele innych wątków Reddit określa go jako innowacyjne rozwiązanie, które może całkowicie zmienić charakter krajobrazu zarządzania tożsamością..

Szczególnie trudno jest określić wartość takich projektów na wczesnym etapie rozwoju. Dodajmy do tego bessę, która trwała od początku roku 2018 i można się zastanawiać nad długoterminową rentownością SelfKey.

Token KEY był notowany na giełdach na początku tego roku i niestety radził sobie dość słabo na tle innych aktywów. Po wiadomościach SelfKey o notowaniu Binance w lipcu, ceny gwałtownie wzrosły. Od tego czasu ceny spadły do ​​jeszcze niższych poziomów niż przed notowaniem.

Wielu inwestorów będzie chciało zobaczyć stałą siłę kupujących przed dodaniem tokena do swojego portfela kryptowalut.

Gdzie kupować i przechowywać

KEY Token

Token KEY obsługuje ekosystem SelfKey i był używany jako podstawowy sposób finansowania projektu. Token umożliwia weryfikację dokumentów, dostęp do sieci i zakup dodatkowych usług za pośrednictwem rynku SelfKey. Jest notowany na kilku renomowanych giełdach, w tym Binance, KuCoin i OKEx. Jest to ważna kwestia, ponieważ większość nowych handlowców / inwestorów będzie znajdować się w tych miejscach zakupu.

Symbol: KLUCZ

Specyfikacja: ERC20

Sieć: Ethereum

Podaż w obiegu: 2,400,000,000 KEY

Całkowita podaż: 6,000,000,000 KEY

Podobnie jak w przypadku większości nowych tokenów, na razie nie będzie można ich kupić na giełdach typu fiat-to-crypto. Musisz więc najpierw zdobyć trochę Bitcoin lub Ethereum, a następnie przenieść się na giełdy wymienione powyżej, zanim złapiesz trochę.

Portfel tożsamości

SelfKey stworzył własne rozwiązanie do przechowywania, znane jako portfel tożsamości SelfKey, które umożliwia użytkownikom przechowywanie, zarządzanie i autoryzację dokumentów. Portfel zapewnia również dodatkowe funkcje, takie jak zarządzanie kryptowalutami i rynek dla typowej administracji – rzeczy takie jak konta bankowe, zakładanie firmy lub kontrola paszportowa.

Portfel SelfKey w akcji

Portfel SelfKey w akcji

Zalety

Bezpieczeństwo

Decentralizacja zarządzania tożsamością to ogromny krok naprzód w zapobieganiu fałszowaniu tożsamości. Scentralizowane prowadzenie dokumentacji może być naprawdę marnotrawne i czasochłonne w przypadku tradycyjnych metod papierowych. Ważniejsze jest jednak usunięcie z równania możliwości tzw. „Miodawki”.

Gdy duża liczba rekordów jest przechowywana w jednym miejscu, naturalnie przyciąga to uwagę złodziei, którzy chcą zdobyć duże punkty. W zdecentralizowanym scenariuszu hakerzy musieliby włamać się na wiele indywidualnych kont, aby uzyskać tę samą wypłatę. W większości przypadków nie jest to warte zachodu.

Jednorazowy KYC

Poznaj swojego klienta to dość irytujący wymóg w dziedzinie kryptowalut. Handlowcy i inwestorzy często mają konta na kilku giełdach. Konieczność weryfikacji każdego z nich może być niezwykle czasochłonnym procesem. Przypomnij sobie koniec 2017 roku, kiedy giełdy odwracały klientów z powodu dużego popytu i ograniczonych zasobów klientów.

SelfKey skutecznie wyeliminowałby to, tworząc proces weryfikacji raz. Gdy certyfikator zweryfikuje początkowe roszczenie KYC, użytkownicy mogą zweryfikować ten dowód niemal wszędzie za pomocą kilku kliknięć myszą. Taka skalowalność będzie konieczna w przyszłości. Prognozuje się, że rynki kryptowalut będą się rozwijać, a więcej osób udostępni swoje tożsamości online niż kiedykolwiek wcześniej.

Ryzyka

Wąskie gardło pośrednika

Według SelfKey sieć jest w dużym stopniu zależna od zewnętrznych certyfikatorów w celu weryfikacji oświadczeń tożsamości. Działa to prawie dokładnie tak samo, jak robimy to dzisiaj, z wyjątkiem usprawnienia procesu w łańcuchu bloków. Jak zwykle, prawnicy, bankierzy, księgowi i organy rządowe mogą być certyfikatorami.

To jednak tak naprawdę nie rozwiązuje problemu decentralizacji, który jest fundamentalny dla budowania każdego projektu z technologią blockchain. Innymi słowy, te jednostki certyfikujące nadal są pośrednikami i potencjalnym wąskim gardłem systemu. Niestety, jednostki certyfikujące nadal mają nadmierną moc, którą można wykorzystać do nadużycia systemu. Można to zilustrować niedawnym aresztowanie starszego prawnika w sprawach imigracyjnych i celnych (ICE) w Seattle.

Certyfikaty nadal stanowią wąskie gardło. Tego rodzaju systemy będą działać tylko wtedy, gdy będą dostępne do publicznego audytu. Jest to jedno z największych wyzwań przy próbie połączenia zdecentralizowanych rozwiązań blockchain z tradycyjnymi scentralizowanymi procesami.

Brak prostoty

Witryna SelfKey i oficjalny dokument nie są łatwe do śledzenia. Jeśli użytkownicy mają ufać możliwościom przyszłego łańcucha bloków, musimy ułatwić im zrozumienie i przyjęcie technologii. Zawsze możesz w łatwy sposób wyjaśnić świetne usługi. Wiele projektów kryptowalut cierpi jednak na bardzo techniczne przykłady i zawiłe wyjaśnienia. Do tej kategorii należy niestety SelfKey.

Końcowe przemyślenia

Nikt nie powinien zaprzeczyć, że zarządzanie tożsamością to dziedzina współczesnej epoki, która wymaga poważnej uwagi. Anonimowość internetu sprawia, że ​​trolle, hakerzy, oszuści i oszuści mogą bardzo łatwo atakować z odległości wielu kilometrów. To nasuwa pytanie, jak jurysdykcje na świecie będą funkcjonować w przyszłości.

Władze centralne mogą nie mieć wielu opcji, ponieważ tego rodzaju problemy przekraczają granice międzynarodowe. Blockchain nie kończy się jednak na granicy. SelfKey jest w doskonałej pozycji, aby wykorzystać tę przewagę. Ma jednak już poważną konkurencję ze strony takich jak Civic i The Key. Kto wyjdzie na szczyt? Podobnie jak reszta z nas, będziesz musiał zostać, aby się dowiedzieć.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na następujących kanałach:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map