Co to jest Santiment (SAN)? | Wszechstronny przewodnik

Co to jest Santiment?

Santiment to źródło danych o kryptowalutach dla inwestorów. Celem zespołu Santiment jest zostanie Bloombergiem na rynku kryptowalut.

Obecny krajobraz inwestycyjny jest pełen dezinformacji, a weryfikowalne zasoby są bardzo nieliczne. Ponieważ branża jest w dużej mierze nieuregulowana, musisz często radzić sobie z manipulacjami na rynku poprzez fałszywe zlecenia kupna / sprzedaży, nikczemne promocje, wykorzystywanie informacji poufnych i cykle informacyjne, które podnoszą cenę monety do niezrównoważonego poziomu lub miażdżą projekt przez FUD ( Strach, niepewność i wątpliwości). Trudno jest znaleźć renomowane źródła, z których można by pobrać dane i informacje.

Santiment chce pomóc zarówno początkującym, jak i doświadczonym inwestorom, dostarczając obiektywne dane rynkowe, analizę nastrojów i aktywność blockchain. Wszystko to w nadziei, że pomoże Ci podejmować bardziej świadome decyzje inwestycyjne w branży, która może dojrzeć dzięki BS.

W tym przewodniku po Santimencie omówimy:

Jak działa Santiment?

Platforma Santiment obejmuje kilka różnych centra informacyjne abyś miał dostęp do obiektywnych i wiarygodnych informacji. Informacje w tych centrach są nadzorowane przez ekspertów w dziedzinie technologii blockchain i pochodzą tylko z najdokładniejszych danych.

Strumienie treści

Santiment strumienie treści zawierać regularne, aktualne treści rynkowe podobne do newslettera. Treść obejmuje analizę ICO i główne monety, a także światowe przepisy i badania rynkowe. Jako inwestor możesz wybrać, które treści chcesz subskrybować.

Ponieważ tego typu informacje mogą łatwo wpaść w pułapkę subiektywności, Santiment wykorzystuje zebrane analizy ekspertów branżowych, aby ujawnić dostawców treści o wątpliwych zamiarach.

Baza danych Santiment (SANbase)

Plik SANbase to oparta na crowdsourcingu baza projektów kryptowalut. Zawiera istotne informacje o projekcie, takie jak historia zespołu i ekonomia stojąca za monetą. Platforma zapewnia również zestaw narzędzi ułatwiających analizę.

Chociaż baza SAN jest pozyskiwana w ramach crowdsourcingu, Santiment ponownie korzysta z panelu ekspertów, aby upewnić się, że informacje są dokładne. Z biegiem czasu zespół ma nadzieję znaleźć sposób na dalszą decentralizację tych informacji bez poświęcania ich jakości.


Źródła danych

Ostatnim elementem układanki Santiment jest źródło danych. Santiment łączy informacje rynkowe z wielu źródeł w trzy źródła danych:

  • Źródła danych o opiniach: te źródła danych służą do pomiaru opinii całej społeczności na temat różnych monet. Jest to główna siła napędowa cykli „szylingu” i „FUD” powszechnie obserwowanych w projektach.
  • Źródła danych Blockchain: Te kanały monitorują aktywność w różnych łańcuchach bloków. Możesz ich użyć, aby zobaczyć, które monety mają największy wolumen, a także śledzić ruch dużych „wielorybów” inwestycyjnych.
  • Źródła danych pozyskiwane z tłumu: Wszystkie pozostałe typy pasz należą do tej kategorii. Te kanały umożliwiają użytkownikom przekazywanie informacji, które mogły być wcześniej niedostępne publicznie.

Architektura Santimentu

Architektura Santiment Datafeed

Santiment Network Token (SAN)

W sumie istnieje 83.337.000 tokenów SAN, a obecnie w obiegu jest nieco ponad 62 500 000. Większość tokenów (72%) trafiła do przedsprzedaży i współpracownicy crowdsale podczas ICO. SAN to token ERC20.

Tokeny SAN pełnią w sieci trzy funkcje:

  • Zapłata. Aby uzyskać dostęp do źródeł danych, musisz zapłacić SAN. Robisz to za pośrednictwem usługi subskrypcji lub aukcji danych.
  • Stawka. Jako posiadacz SAN możesz również postawić swoje monety, aby uzyskać dostęp do niektórych usług Santiment. Zachęca to partnerów instytucjonalnych do stawiania dużych ilości sieci SAN i zapewniania dostępu do własnej bazy użytkowników, dodatkowo rozwijając ekosystem.
  • Nagroda. Jeśli udostępnisz dane w sieci, w nagrodę otrzymasz SAN. To właśnie napędza crowdsourcing danych.

Zespół Santiment & Postęp

Maksim Balashevich założył Santiment w sierpniu 2016 r. Balashevich, który nie jest typowym założycielem technologii blockchain, spędził 7 lat studiując medytację, jogę i prawdopodobnie byś się tego nie domyślił, nowoczesne systemy finansowe. Chociaż żaden z członków zespołu nie ma na swoim koncie żadnych innych znaczących projektów blockchain, CTO Valentin Mihov zdobył srebrny medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej w 2004 roku.

W lipcu 2017 roku Santiment zespół zorganizowali ICO, w którym dotarli do swojego 45 000 ETH cel. Zespół na nowo wierzy w przejrzystość projektu, poświęcając nawet plik całą stronę na swojej stronie internetowej.

Mapa drogowa Santiment

Plan Santiment 2018

Santiment stworzył już aplikację mobilną alfa z historycznymi danymi cenowymi i analizą nastrojów. Uruchomili również bazę SANbase, którą możesz sprawdzić tutaj. Jest podobny do CoinMarketCap, ale zawiera dodatkowe, przydatne informacje dla każdego projektu, takie jak wydatki funduszy i aktywność deweloperów. W ubiegłym roku rozszerzyli bazę SANbase o śledzenie trendów w mediach społecznościowych, narzędzia badawcze, interfejsy API i forum do udostępniania wyników. Następną cechą ich mapy drogowej są sygnały handlowe.

Zespół współpracuje z Iconomi, Brave New Coin i Blockchain Research Lab, aby pomóc ożywić ich projekt.

Konkurencja

Kilka innych projektów zajmuje się tym samym problemem co Santiment, ale z różnymi rozwiązaniami. Sieć sygnałów polega na uczeniu maszynowym w połączeniu z danymi pochodzącymi z crowdsourcingu, aby pomóc handlowcom. Cindicator to grywalizacja prognoz w celu uzyskania efektu mądrości w tłumie. I, Enigma Catalyst pracuje nad usprawnieniem handlu ilościowego.

Handlowy

Po ICO cena Santiment pozostała na stosunkowo stabilnym poziomie około 0,20 USD. Jednak od listopada 2017 r. Tokeny SAN zaczęły drastycznie rosnąć, osiągając rekordowy poziom blisko 8,00 USD (~ 0,0005 BTC). Nastąpiło to po wzroście większości altcoinów w tym czasie.

Dzięki temu cena SAN również dramatycznie spadła w połowie stycznia 2018 r., Podobnie jak większość rynku. Od tego czasu nadal spada, odnotowując tylko dwa znaczące skoki cen po drodze w lutym 2018 i kwietniu 2018. Obecnie wydaje się, że cena osiągnęła najniższy poziom około 0,43 USD (~ 0,000069 BTC).

Teraz, gdy SANbase jest dostępny, adopcja i użycie tokenu SAN będzie miało największy wpływ na cenę. Co ciekawe, ogólny nastrój rynkowy (niedźwiedzi lub byczy) ma prawdopodobnie większy wpływ na SAN niż inne kryptowaluty. Podczas bessy cena SAN napotyka naturalną presję zniżkową i mniej osób będzie prawdopodobnie używać SANbase ze względu na mniejsze zainteresowanie handlem spowodowane przez rynek. Podczas hossy jest odwrotnie.

Biorąc to pod uwagę, nie byłoby zaskakujące, gdyby cena wzrosła z każdym wydaniem funkcji. Dodatkowe ogłoszenia o partnerstwie również powinny mieć pozytywny wpływ na cenę.

Gdzie kupić SAN

Tokeny SAN są obecnie sprzedawane z największym wolumenem na LAToken, ale możesz chcieć sprawdzić Ethfinex zamiast. Ethfinex to hybrydowa zdecentralizowana giełda obsługiwana przez firmę Bitfinex i połączona z nią. Na giełdzie możesz wymienić BTC, ETH lub USD na SAN.

Możesz również wymienić BTC, ETH lub USDT na SAN na Liqui i OK, Ex.

Gdzie przechowywać SAN

Jako token ERC20 masz wiele opcji portfela do przechowywania środków. Dla większego bezpieczeństwa użyj portfela sprzętowego, takiego jak Ledger Nano S. MyEtherWallet to świetna, bezpłatna opcja, z której możesz również korzystać. Każdy portfel z obsługą ERC20 powinien wystarczyć.

Wniosek

Santiment to kompleksowe źródło obiektywnych informacji o kryptowalutach. Zawiera bezstronne wiadomości, analizy projektów i mnóstwo innych danych. Wciąż na wczesnym etapie możesz samodzielnie sprawdzić SANbase tutaj.

Przy ilości dezinformacji i nieetycznej promocji w branży, zespół Santiment podejmuje kroki we właściwym kierunku w swojej misji, aby lepiej informować traderów na wszystkich poziomach doświadczenia.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 11.01.2018 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby Santiment

Stronie internetowej

Niezgoda

Telegram

Reddit

Świergot

Średni

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map