Co to jest Red Pulse (PHX)? | Przewodnik dla początkujących

Red Pulse to platforma wywiadowcza oparta na blockchain, obejmująca chińską gospodarkę i rynki kapitałowe. Ma na celu uproszczenie i usprawnienie ogromnej ilości wiadomości i informacji krążących po chińskich rynkach. Po wymianie tokenów w 2018 r.natywnym tokenem systemu jest teraz PHX.

W tym przewodniku omówimy:

Co to jest czerwony puls?

Red Pulse to zasadniczo platforma do zarządzania treścią, ze szczególnym naciskiem na badania i informacje na temat chińskich rynków. Wykorzystuje sztuczną inteligencję i teorię gier, aby zapewnić najbardziej aktualne usługi informacyjne analitykom finansowym i badaczom.

Strona główna Red Pulse

Strona główna Red Pulse

W sektorze danych i informacji z rynków finansowych istnieje niewielka liczba globalnych graczy świadczących „usługi terminalowe”. W instytucjonalnych organizacjach inwestycyjnych znajdziesz terminal komputerowy w 100% przeznaczony do generowania zbiorczych wiadomości i informacji ze światowych rynków finansowych. Terminale te są dostarczane przez serwisy informacyjne, takie jak Bloomberg czy Thompson Reuters.

Założyciel Red Pulse zdał sobie sprawę, że na rynku chińskim dominacja dużych graczy na rynku informacji nie jest skuteczna. Chiny to ogromny i wysoce rozwinięty technologicznie kraj z rozległymi, szybko zmieniającymi się i złożonymi rynkami. Z tego powodu ogromna ilość wiadomości i informacji pochodzi z chińskich rynków. Na przykład plotka może pojawić się rano, a po południu jest podawana jako fałszywa informacja. Co więcej, może się to zdarzyć kilka tysięcy razy dziennie.

Teraz wyobraź sobie analityka finansowego, który siedzi przed terminalem Bloomberga, którego zadaniem jest przedstawienie znaczących informacji, które pomogą w podejmowaniu decyzji inwestycyjnych. Problem staje się oczywisty.

Ekonomia współdzielenia dla badań

Red Pulse ma na celu rozwiązanie tego nadmiaru informacji. Opiera się na założeniu, że jest „ekonomią współdzielenia badań”, ze szczególnym uwzględnieniem chińskiej gospodarki i rynków kapitałowych. Eksperci branżowi, badacze i analitycy rynku mogą wnosić swoje spostrzeżenia i informacje do platformy. Zgłoszenia są nadzorowane przez połączenie algorytmów uczenia maszynowego, procesorów języka naturalnego i analityków. Platforma używa ponad 4000 metatagów do kategoryzowania i sortowania danych.

Red Pulse był pierwszą aplikacją uruchomioną na blockchainie NEO, początkowo pod tickerem RPX. Jednak tokeny PHX zastąpiły RPX po znaczącej aktualizacji w 2018 roku o nazwie Phoenix.

Jak działa Red Pulse?

Kiedy ktoś przekazuje informacje lub badania na platformie, Red Pulse przypisuje mu ocenę wiarygodności. Ten wynik jest oparty na dokładności ich zgłoszeń określonej przez czytelników, zespół Red Pulse i ogólną popularność ich wkładu. Dostawcy otrzymują tokeny PHX za swoje zgłoszenia.

Każdy, kto uzyskuje dostęp do informacji na temat Red Pulse, płaci w tokenach PHX. Ponadto, jeśli badacz chce dowiedzieć się więcej o konkretnym rozwoju rynku, może złożyć wniosek na platformie. Wtedy każdy, kto wie, może odpowiedzieć na żądanie i zarobić tokeny PHX za swoje wysiłki.

Podaż monet i mechanizm obstawiania

Nie możesz wydobywać tokenów PHX. Zamiast tego platforma obsługuje mechanizm obstawiania dla posiadaczy węzłów. Nie daj się zmylić z dowodem stawki, ponieważ Red Pulse korzysta z algorytmu konsensusu delegowanego przez NEO bizantyjskiej tolerancji błędów (dBFT).

Każdy, kto posiada żetony PHX (Phoenix), może zostać stakerem. Aby to zrobić, muszą przekonwertować swoje PHX na tokeny PHF (Phoenix Fire) w panelu użytkownika. Konwersja odbywa się w stosunku 1: 1. Red Pulse nazywa to „rozpaleniem”.

Proces obstawiania nagród jest trochę skomplikowany. Całkowita podaż PHX rośnie każdego roku o 10%. Nowo utworzone monety są dzielone w proporcji 50/50 między nagrody dla dostawców danych i nagrody dla stakerów. Nagrody dla stakerów są obliczane na podstawie modelu warstwowego, w którym gracze, którzy obstawiają najwięcej, otrzymują największe nagrody. Wszyscy uczestnicy zarabiają podstawową stawkę 5% rocznie. Różnica między tą wypłatą a nowo wybitymi monetami zarezerwowanymi na obstawianie nagród trafia do puli. Stakery otrzymują udział w tej puli zgodnie z ich poziomem.

Poniższy wykres ilustruje rodzaj nagród, które stakery mogą zdobyć na różnych poziomach w zależności od liczby zaangażowanych stakerów.

Nagrody za obstawianie Red Pulse

Łączna podaż wynosi 1,36 miliarda tokenów PHX, z 829 milionami w obiegu w momencie pisania.

Historia i zespół

Firma Red Pulse została założona przez Jonathana Ha w 2015 roku. Miał wizję rozwiązania niezliczonych problemów na rynkach danych finansowych w Chinach. Był współzałożycielem firmy ze Stanleyem Chao i Peterem Alexandrem. Wszyscy trzej mają doświadczenie w zarządzaniu i doradztwie IT.

Założyciele Red Pulse

Założyciele Red Pulse

Doradcami projektu są Hongfei Da z NEO i Tony Tao z NEO Global Capital Fund.

Firma przeszła pierwsze ICO w 2017 roku, zbierając 15 milionów dolarów. To było znacząca aktualizacja w 2018 o nazwie Phoenix, która wprowadziła ulepszoną funkcjonalność inteligentnych kontraktów. To uaktualnienie obejmuje dowód tworzenia i posiadania treści, a także zgodność z przepisami i ochronę własności intelektualnej. W tym czasie projekt zamienił początkowy token RPX na token Phoenix (PHX).

Red Pulse włożył znaczny wysiłek marketingowy w aktualizację, przeprowadzając roadshow w różnych krajach azjatyckich.

Historia handlowa

Cena Red Pulse jest podobna do większości kryptowalut, a jej największy wzrost miał miejsce podczas gwałtownego wzrostu cen Bitcoinów pod koniec 2017 roku. ulepszenia Feniksa.

Analiza konkurencji

Red Pulse to jedyny tego rodzaju projekt skupiony całkowicie na badaniu i analizie rynków w Chinach. Z punktu widzenia czystej kuracji treści, Steem jest podobną platformą. Istnieją inne projekty mające na celu analizę finansową, ale zwykle koncentrują się na rynkach kryptowalut, takich jak Cindicator.

Gdzie kupić PHX

Oczywiście PHX jest dostępny na dużych giełdach azjatyckich, więc możesz go kupić za pośrednictwem Binance, Huobi i Kucoin.

Gdzie przechowywać PHX

Do przechowywania w chłodni możesz przechowywać swoje żetony PHX w Ledger Nano S. oficjalna strona NEO oferuje również kilka portfeli na tokeny NEO, w tym PHX.

Wniosek

Red Pulse jest pierwszą firmą, która wprowadziła się na potencjalnie bardzo lukratywny rynek. Inwestorzy instytucjonalni są gotowi zapłacić za informacje i spostrzeżenia rynkowe. Dlatego rynek jest gotowy na zakłócenia.

Biorąc pod uwagę skalę i tempo rozwoju chińskiej gospodarki, jest to doskonały początek. Chociaż firma Red Pulse nie dała jeszcze żadnych wskazówek, że planuje rozszerzyć swój zasięg geograficzny, jeśli jej strategia odniesie sukces w Chinach, to są wszelkie szanse, że odniesie sukces na innych rynkach. Ten potencjał w połączeniu z solidnym istniejącym modelem biznesowym i godnym zaufania zespołem oznacza, że ​​Red Pulse jest niewątpliwie tym, na którego warto zwrócić uwagę w 2019 roku..

Dodatkowe zasoby

Witryna internetowa Phoenix

Github

Świergot

Telegram

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map