Co to jest Populous (PPT)? | Pomocny przewodnik po platformie finansowania faktur P2P

Co to jest ludność?

Populous to platforma peer-to-peer (P2P) która wykorzystuje blockchain, aby zapewnić małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) bardziej efektywny sposób uczestniczenia w finansowaniu faktur.

Posiadanie stałego przepływu środków pieniężnych jest poważnym problemem dla wielu MŚP. Opóźnione płatności faktur kosztują małe firmy w Wielkiej Brytanii ponad 2 miliardy dolarów rocznie opłat i utraconych szans. Korzystając z finansowania faktur, firmy mogą sprzedawać swoje zaległe faktury z rabatem, aby szybko uwolnić trochę gotówki. Osoba kupująca fakturę skutecznie ją przejmuje i otrzymuje pieniądze, gdy klient płaci.

Populous korzysta z technologii blockchain, danych XBRL i formuły Altman Z-score (więcej na ten temat później), aby rozszerzyć finansowanie faktur na całym świecie i stworzyć ogólnie ulepszony system.

W tym przewodniku Populousa poruszymy:

Jak działa Populous?

W Populousie kupujący i sprzedający wymieniają faktury na aukcjach przy użyciu inteligentnych kontraktów. Aby sprzedać fakturę, musisz najpierw zarejestrować swoją firmę. Twoje konto jest wtedy wstrzymane do czasu uzyskania zgody administratora Populous.

Gdy administrator zatwierdzi Cię jako sprzedawcę, możesz przesłać fakturę i ustawić minimalny cel sprzedaży. To również wymaga zgody administratora.

XBRL (eXstensible Business Reporting Language)

Populous analizuje ryzyko kredytowe faktur, korzystając z formuły Altman Z-score w czasie rzeczywistym Dane XBRL. Dane te są publicznie dostępne i obejmują informacje biznesowe, takie jak wartość dłużnika, kwota gotówki w kasie oraz wierzyciele wymagalni w ciągu roku.

Formuła Z-score Altmana

Z wyodrębnionymi danymi XBRL i Wzór Altmana Z-Score, zespół Populousa stworzył własne wewnętrzny system ratingów kredytowych. Dzięki temu nie potrzebują zewnętrznej agencji kredytowej, co pozwala im zaoszczędzić znaczną ilość czasu i pieniędzy.

Altman Z-score Formula to narzędzie do modelowania finansowego, które określa trzy czynniki ryzyka:


  1. Prawdopodobieństwo, że firma zbankrutuje w ciągu dwóch lat
  2. Czy firma nie wywiąże się ze zobowiązań
  3. Środek kontroli trudnej sytuacji finansowej

Oprócz oceny faktur, Populous wykorzystuje te dwa zestawy danych do kierowania reklam do firm potrzebujących przepływu gotówki i odfiltrowania kandydatów na firmy, którzy nie pasują do platformy.

To, czy administrator odrzuca, czy zatwierdza zapytanie o sprzedaż faktur, zależy od oceny kredytowej Altman Formula.

Aukcja faktur rozpoczyna się po zatwierdzeniu faktury i trwa 24 godziny. Aukcja może się zakończyć na trzy sposoby:

  1. Następuje udana aukcja, a stawka odpowiada Twojemu celowi sprzedaży w okresie 24 godzin.
  2. Mijają 24 godziny i żadna oferta nie spełnia wymagań celu sprzedaży. W takiej sytuacji możesz zaakceptować najlepszą dostępną ofertę, anulować aukcję lub wznowić aukcję.
  3. Kończysz aukcję wcześniej. W ten sposób możesz całkowicie anulować aukcję lub zaakceptować najlepszą dostępną ofertę.

Po pomyślnym zakończeniu aukcji sprzedający otrzymuje od kupującego środki pieniężne w postaci Pokens, cyfrowa waluta na platformie Populous. Sprzedawcy mogą następnie wymienić je na fiat, jeśli chcą.

Wszystkim kupującym, którzy przegrali aukcję, zostaną zwrócone środki. Anulowane aukcje skutkują również zwrotem środków dla kupujących.

System zaludniony

Ekosystem zaludniony

Kupujący faktury

Jeśli planujesz kupować faktury, przed rozpoczęciem musisz również uzyskać zgodę administratora. Kupując faktury, musisz podać informacje KYC.

Jako kupujący możesz samodzielnie ustalać oferty lub uczestniczyć w aukcji grupa licytacyjna. Grupy licytacyjne składają się z indywidualnych oferentów, którzy wchodzą do aukcji jako jeden podmiot do składania ofert.

Poken vs. PPT vs. PXT

Populous ma trzy żetony i dość łatwo jest je wszystkie pomylić.

Pokens

Pokens są wewnętrzną walutą platformy Populous. Każdy Poken jest powiązany bezpośrednio z równoważną kwotą waluty fiducjarnej (np. w Wielkiej Brytanii 1 GBP Poken to 1 GBP). Tych tokenów ERC-20 używasz do kupowania faktur.

pokens

Pokeny są powiązane z walutą fiducjarną.

Możesz kupować Pokeny bezpośrednio na Populous za GBP, USD, EUR i jen. Inne waluty zostaną przeliczone na GBP po kursie London Stock Exchange przed zakupem Pokensów. Możesz także używać obsługiwanych kryptowalut, takich jak Bitcoin i Ethereum, do kupowania Pokenów.

Pokeny to token ERC-20, dzięki czemu można je przechowywać w dowolnym portfelu obsługującym tokeny ERC-20.

PPT (token platformy Populous)

PPT tokeny były dystrybuowane podczas Populous ICO i są używane głównie jako narzędzia inwestycyjne. Tylko o 53 miliony PPT zawsze będzie w obiegu.

Oprócz ich posiadania możesz użyć swojego PPT do inwestowania w faktury Pule płynności.

Kiedy inwestujesz w fakturę za pomocą PPT, Twoje tokeny są stawiane jako zabezpieczenie inwestycji. W zamian otrzymujesz Pokeny, których Populous używa automatycznie do zakupu faktury. Po spłaceniu faktury otrzymasz zysk Pokeny i Twoja oryginalna inwestycja PPT.

PXT (token Populous XBRL)

PXT jest nowością w Populous. Jest to token ERC20, który wydajesz, aby uzyskać dostęp do danych Business Intelligence (BI) na platformie Populous XBRL (PXP). PXP zapewnia dostęp do ponad jednego petabajta (czyli jednego biliarda bajtów) danych biznesowych przechowywanych w sieci. Możesz wykorzystać te dane do tworzenia niestandardowych raportów dotyczących między innymi wyników kredytowych, kondycji finansowej firmy, analiz SWOT i potencjalnych klientów.

Zespół Populousa & Postęp

Projekt Populous ma siedzibę w Londynie i jest prowadzony przez Stephena Williamsa. Williams założył wcześniej Olympus Research, firmę zajmującą się danymi handlowymi i analizami dla firm.

Zespół Populousa

Zespół Populousa

Populous rozpoczął się w 2017 r. Firma uruchomiła wersję beta 1.0 w lutym 2018 r., A publiczną wersję beta w maju tego samego roku. W październiku zespół udostępnił publicznie PXP w trybie otwartej kompilacji. Nie opublikowali mapy drogowej.

Konkurencja

Wygląda na to, że w przestrzeni blockchain nie ma żadnych głównych konkurentów Populousa. Największym wyzwaniem stojącym przed Populous jest skłonienie klientów do przejścia z tradycyjnych kanałów finansowania faktur, takich jak MarketInvoice na ich platformę.

Zachęta dla sprzedawców faktur do zmiany jest pozornie prosta: Populous jest tańszy w użyciu. Kupujący faktury są zachęcani do zmiany platform ze względu na wewnętrzny system oceny zdolności kredytowej. Populous sprzedaje ten system jako znaczne ulepszenie obecnie dostępnych metod ratingowych.

Handlowy

Zespół Populousa przeprowadził ICO w lipcu 2017, w którym się wychował ponad 10 milionów dolarów. Po ICO cena PPT pozostawała na stosunkowo stałym poziomie między 2,00 a 4,00 USD (~ 0,0005-0,0007 BTC) do listopada. Przez pozostałą część 2017 r. (I początek 2018 r.) Wzrosła do historycznego maksimum około 68,91 USD (~ 0,00595 BTC).

Wydawało się, że kilka ważnych komunikatów spowodowało wzrost cen. Zespół ogłosił współpracę z Luxure Global Citizen, firmą sprzedającą absurdalnie drogie przedmioty, takie jak Lamborghini. Ogłoszenie sugerowało, że doprowadziłoby to do dość wysokich faktur. Oczekiwano również, że beta Populous będzie dostępna przed końcem roku, pomagając podnieść cenę. Na koniec zespół ogłosił zrzut nowego tokena PXT.

OSTRZEŻENIE: Od czasu pierwszej publikacji tego artykułu wyszło na jaw kilka kwestii. Luxure najwyraźniej zerwał współpracę z Populous w lutym i stwierdził że nigdy nie autoryzowali ogłoszenia. Ponadto zespół Populous usunął od tego czasu ogłoszenia o współpracy i zrzutach PXT z Medium. Te i inne działania sprawiły, że wielu członków społeczności twierdziło, że Populous jest w rzeczywistości, oszustwo.

Po okresie przygotowawczym w styczniu 2018 r. Cena PPT spadała przez prawie całą pozostałą część 2018 r. Moneta odnotowała jeden skok w kwietniu, ale nie jest jasne, co mogło to spowodować. Teraz wynosi około 1,50 USD (~ 0,000415 BTC).

Bez zmian na rynku lub poważnych partnerstw jest mało prawdopodobne, aby cena PPT znów się poprawiła.

Gdzie kupić PPT

PPT jest nieco trudniejszy do zakupu niż większość innych kryptowalut o dużej kapitalizacji rynkowej. Możesz go jednak zdobyć na Binance jako parę handlową z Bitcoinem i Ethereum.

Aby uzyskać pełną listę giełd, na których dostępny jest PPT, przejdź do CoinMarketCap.

Gdzie przechowywać PPT

Ponieważ PPT jest tokenem ERC-20, masz kilka opcji, gdzie go przechowywać. Dwie popularne opcje przechowywania to MetaMask i MyEtherWallet.

Jeśli szukasz większego bezpieczeństwa (a kto nie?), Powinieneś rozważyć użycie portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger Nano S. Oba portfele obsługują wszystkie tokeny ERC-20, w tym PPT.

Wniosek

Populous to młody projekt, który ma wiele do udowodnienia. Zespół nie ma dużego doświadczenia z technologią blockchain, a kontrowersje wokół projektu powinny wzbudzić pewne sygnały ostrzegawcze.

Ponadto obecna kapitalizacja rynkowa projektu jest znacznie wyższa niż w przypadku innych projektów kryptowalut, które są skierowane do znacznie większych baz klientów. Jednak uruchomienie PXP jest mocnym posunięciem, które może pomóc w poszerzeniu ich zasięgu rynkowego.

Z ceną PPT na najniższym w historii poziomie, projekt jest punktem zwrotnym dla zespołu Populousa. Miejmy nadzieję, że wkrótce uda im się zdobyć godne uwagi partnerstwa lub wykazać się znaczącą adopcją, aby udowodnić swoją legitymację. Jeśli nie, przeciwnik może jednak mieć ostatnie słowo.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 12.05.2018 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby Populousa

Stronie internetowej

Świergot

LinkedIn

Github

Telegran

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map