Co to jest Po.et (POE)? | Pełnoprawny przewodnik

Co to jest po.et?

Po.et to oparta na Ethereum, uniwersalna księga przeznaczona do śledzić własność i atrybucję dla światowych cyfrowych zasobów kreatywnych.

W dzisiejszych czasach natychmiastowej wymiany informacji procesy licencjonowania i akredytacji stały się ogromnym problemem dla twórców treści cyfrowych. Jednym kliknięciem każdy może skopiować Twoje zdjęcie lub akapit i ponownie opublikować jako własne. Jeśli szukają odpowiednich licencji, może to być bardzo pracochłonne zadanie, wymagające wielu e-maili i wielu prawników. Często kończy się to tym, że ten proces po prostu nie jest tego wart w przypadku artykułu, którego napisanie dziennikarzowi zajęło zaledwie kilka godzin.

Firma Po.et postawiła sobie za cel rozwiązanie tego problemu, tworząc pierwszą platformę, która wykorzystuje blockchain do cyfrowego oznaczania czasu i służy jako pojedyncze źródło informacji licencyjnych.

W tym przewodniku omówimy następujące kwestie:

Jak to działa?

Unikalny „odcisk palca”

Dowód istnienia

Platforma Po.et używa protokołu „Proof of Existence”.

Po.et używa „Proof of Existence”, the pierwszy wniosek pozafinansowy łańcucha bloków. Kiedy dodajesz coś do rynku Po.et, otrzymuje on swój własny unikalny „odcisk palca”. Po przypisaniu ten odcisk palca jest niezmienny. Dzięki łańcuchowi bloków „odcisk palca” nie ma pojedynczego punktu awarii, a dostęp do treści nie wymaga żadnej strony trzeciej ani wydawcy.

Rynek cyfrowy

Oprócz oferowania niezmiennego certyfikatu własności, Po.et ma być również platformą umożliwiającą odkrywanie twórców. Możesz dodawać treści cyfrowe do różnych rynków, aby były prezentowane i odpowiednio licencjonowane. Platformy handlowe używają tokena Po.et, POE, aby w wyjątkowy sposób zachęcić członków do dodawania i sprawiedliwego oceniania odpowiednich treści.

Aby dodać zawartość do rynku, musisz najpierw postawić swoje monety. Jeśli członkowie rynku uważają, że treść pasuje, zaakceptują ją. W przeciwnym razie odrzucają go i konfiskują twoje monety.


Jako członek platformy Po.et możesz stworzyć swój własny rynek i uczynić go tak szerokim (np. Fotografia, wiersze, memy) lub specyficznym według własnego uznania (np. Zdjęcia morsów w urodzinowych czapkach, piosenki o wspinaczce po skałach) Kolorado itp.). Następnie możesz określić warunki głosowania, wymagania i liczbę nowych współtwórców POE, którzy muszą postawić stawki, aby ubiegać się o dołączenie. Im więcej wysokiej jakości treści na rynku, tym cenniejszy staje się rynek. W konsekwencji zachęca to członków do akceptowania tylko jakościowych, istotnych zgłoszeń i odrzucania tych, które nie pasują.

Proces obstawiania Po.et powinien zachęcić Cię do przesyłania tylko odpowiednich treści, ponieważ w przeciwnym razie stracisz monety. Dlatego nie przesyłaj zdjęć „psów w kapeluszach przeciwsłonecznych” do „morsów w kapeluszach urodzinowych” – społeczność ich nie zaakceptuje.

Dodatkowo na Po.et możesz „zakwestionować” każde zgłoszenie, jeśli uważasz, że zawiera plagiat. Korzystając z unikalnych odcisków palców przypisanych do każdego dokumentu, członkowie mogą głosować za przyjęciem lub odrzuceniem wyzwania. Jeśli większość członków zaakceptuje wyzwanie, nowa zawartość zostanie usunięta z rynku.

Otwarte API

Po.et opracowuje również otwarte API dla wydawców o nazwie Frost, które umożliwi integrację z innymi platformami i aplikacjami. Korzystanie z Frost oznacza, że ​​wydawcy mogą łatwo uzyskać dostęp do funkcji Po.et za pośrednictwem innych aplikacji, bez za każdym razem zajmowania się infrastrukturą klucza prywatnego.

Konkurencja i zróżnicowanie

Istnieją inne projekty blockchain ukierunkowane na treści i przypadki użycia praw autorskich, w tym przykłady takie jak Publica (książki), KodakOne lub Binded (obrazy) i Animecoin (anime). Jednak Po.et ma kilka kluczowych czynników różnicujących; oferowanie użytkownikom możliwości tworzenia rynków i mechanizmu obstawiania. Po.et ma również szerszy zakres w wielu formatach treści.

Token POE

POE to waluta ERC20 używana na rynku Po.et. W momencie premiery ma trzy główne zastosowania, opisane przez zespół Po.et, to:

  1. Wykorzystaj efekty sieciowe Po.et, tworząc w ten sposób społeczność zaangażowanych zainteresowanych stron i wydawców
  2. Pozyskaj środki na długofalowy rozwój Fundacji Po.et, oraz;
  3. Zapewnij mechanizm motywujący i nagradzający pierwszych użytkowników oraz pozytywny wkład w sieć Po.et

Wraz z dojrzewaniem sieci założyciele mają nadzieję, że POE może służyć jako bodziec ekonomiczny stojący za potrzebą Po.et promowania wysokiej jakości, wyselekcjonowanych treści na ich platformie bez zaufania.

Zespół wybił łącznie 3 141 592 653 (cyfry liczby pi!) POE podczas ICO w sierpniu 2017 r. Następnie zespół sprzedał społeczności 50% poprzez sprzedaż tokenów, zbierając łącznie 10 milionów dolarów. Następnie pozostałe alokacje tokenów były równe następuje:

  • 8% Zespół założycielski
  • 10% Anioł Biznesu
  • 10% Partnerzy integracyjni
  • 22% Fundacja
  • 50% Sprzedaż tokenów

Alokacja sprzedaży tokenów Po.et ICO

Przydział tokena POE

Zespół Po.et

Po.et jest odgałęzieniem BTC Media, firmy wydawniczej i marketingowej, która koncentruje się na przestrzeni blockchain. Współzałożyciel BTC Media, Tyler Evans, był sfrustrowany pracochłonnym procesem związanym z licencjonowaniem treści i przypisywał to w dużej mierze „brakowi ani jednego źródła prawdy na temat informacji licencyjnych”.

Zespół Po.et składa się z 16 członków, w tym CEO Jarroda Dickera, który był byłym prezesem ds. Innowacji i strategii handlowej w The Washington Post.

Mapa drogowa

Rozwój Po.et jest podzielony na fazy.

Era Rosetty

Era Rosetty rozpoczęła się w czerwcu 2017 roku. Przede wszystkim w tym czasie Po.et wydał ICO i zebrał 10 milionów dolarów ze sprzedaży tokenów. Wykorzystując te fundusze i swoją rundę zalążkową, Po.et był w stanie uruchomić swoją publiczną sieć testową i zintegrować swoich pierwszych wydawców z platformą. Użytkownicy WordPressa mogli oficjalnie oznaczać czas i prowadzić aktualny dziennik całej swojej pisemnej pracy.

Era Gutenberga

Po.et oficjalnie wszedł w „Erę Guttenberga”, która dzieli się na dwie odrębne fazy. Zgodnie z ich mapą drogową Po.et pracuje obecnie nad fazą pierwszą, która obejmuje takie aspekty ich sieci głównej, jak automatyzacja przepływu pracy i prywatne przeglądy bezpieczeństwa.

Faza druga obejmuje między innymi aktywację haszowania sieci głównej, dołączanie użytkowników i przegląd bezpieczeństwa publicznego. W fazie drugiej zostanie również udostępniony kod źródłowy otwartego interfejsu API Frost, dzięki czemu programiści zewnętrzni będą mogli rozpocząć pracę nad integracją.

Po.et nie podał jeszcze daty uruchomienia sieci mainnet, chociaż blog zawiera szczegółowe comiesięczne aktualizacje postępów, dzięki czemu możesz śledzić postępy.

Handlowy

Uruchomiony w sierpniu 2017 roku POE jest nadal stosunkowo nowym tokenem. Chociaż doznał poważnych ciosów w ogólnym cofnięciu się rynku kryptowalut na początku 2018 r., Zespół nadal koncentrował się na swoim produkcie i planie działania.

Wartość POE zanotowała krótki wzrost pod koniec kwietnia, co najprawdopodobniej ma związek z tym, że Po.et w tym czasie wypuścił wtyczkę WordPress. Cena ponownie spadła pod koniec czerwca i od tego czasu jest dość stabilna.

Biorąc pod uwagę, że następnym wielkim kamieniem milowym jest uruchomienie sieci głównej, może się zdarzyć, że cena ponownie wzrośnie, gdy zespół ogłosi datę lub gdy sama sieć główna zostanie uruchomiona.

Gdzie kupić POE

Dziś tokeny Po.et POE można kupić na wielu popularnych giełdach, w tym Binance, Bittrex, OKex i EtherDelta.

Gdzie przechowywać POE

Ponieważ POE to token ERC20, musisz przechowywać go w portfelu z obsługą ERC20. Zalecaną opcją jest portfel sprzętowy, taki jak Ledger Nano S..

Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na portfel sprzętowy, możesz użyć portfela Exodus za darmo.

Wniosek

Po.et to wspólna, uniwersalna księga przeznaczona do śledzenia własności i atrybucji cyfrowych zasobów kreatywnych na świecie. Chociaż projekt jest jeszcze bardzo młody, udało im się już zaistnieć w ekosystemie blockchain. W wyniku serii pozytywnych rekrutacji kluczy oraz dobrze przemyślanej i jak dotąd dobrze wykonanej mapy drogowej, ten zespół wydaje się być gotowy, aby posunąć Po.et daleko. Jeśli zespołowi się powiedzie, jego celem jest wprowadzenie mediów i branży wydawniczej do Internetu wartości jutra.

Dodatkowe zasoby

Znajdź Po.et na:

Świergot

Reddit

Telegram

Github

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Sarah Rothrie 1 listopada 2018 r. W celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map