Co to jest platforma Waves? | Kompletny przewodnik

Co to jest platforma Waves?

Fale to platforma blockchain możesz użyć do utwórz własny token niestandardowy. Niezależnie od tego, czy chcesz sfinansować projekt, zbudować program lojalnościowy, czy stworzyć walutę w aplikacji, warto przyjrzeć się platformie Waves.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Zgodnie z ich stronie internetowej, możesz stworzyć swój własny token w ciągu zaledwie jednej minuty (ale możesz poświęcić trochę czasu i dobrze zaplanować, jak zamierzasz go najpierw użyć). Waves zawiera również zdecentralizowana wymiana (DEX) w którym możesz wymienić nowo utworzoną monetę w parze handlowej z dowolnym innym żetonem Fal.

W tym przewodniku po platformie Waves omówimy:

Jak działa platforma Waves?

Mówiąc prościej, nowe tokeny, które tworzysz i przenosisz za pomocą platformy Waves, są wykonywane tak jak załączniki do transakcji blockchain. Z tą strategią wiąże się jednak nieodłączny problem. Używając typowego protokołu blockchain, jak widać w Bitcoin, oprogramowanie klienta sieciowego musi aktualizować się przy każdym nowym typie transakcji. Ta aktualizacja jest bardziej znana jako hard fork. Jak widzieliśmy w historii blockchain, hard forki wiążą się ze znaczną liczbą zagrożeń i dużym nakładem pracy.

Aby temu zapobiec, Waves wdraża nowe typy transakcji za pomocą wtyczek jako rozszerzenia do podstawowego oprogramowania. W ten sposób, nawet jeśli klientowi brakuje wtyczki, nadal może przekazywać niestandardową transakcję przez sieć. Mogą skutecznie nadal uczestniczyć w sieci bez aktualizacji oprogramowania.

Podstawowe oprogramowanie Waves zawiera kilka funkcji:

  • Niestandardowe tokeny aplikacji (CAT)
  • Zdecentralizowana wymiana (DEX)
  • Inteligentne kontrakty

interfejs platformy fal

Interfejs platformy fal

Niestandardowe tokeny aplikacji (CAT)

Podstawowym celem platformy Waves jest tworzenie i przenoszenie niestandardowych tokenów. Możesz utwórz token bezpośrednio przez lite klient który jest dostępny w sieci jak również jedno i drugie Android i iOS.

Utworzone tokeny można kupować, sprzedawać, wymieniać i przeprowadzać bez pośredników. Ponieważ możesz dostosować monetę, mogą one reprezentować, co chcesz. Chociaż możesz nie uzyskać tak dużej funkcjonalności tokenów, jak na innej platformie, takiej jak Ethereum, korzystanie z Waves jest nieskończenie łatwiejsze i nie wymaga znajomości kodowania. Ta łatwość użytkowania sprawia, że ​​platforma Waves jest idealna do finansowania społecznościowego, prostych ICO i programów lojalnościowych.

Utworzenie niestandardowego tokena kosztuje 1 WAVE – około 2,00 USD w momencie pisania tego tekstu.

Wykorzystanie platformy znacznie wzrosło od czasu jej uruchomienia. Od grudnia 2017 r. Liczba niestandardowych tokenów wydanych za pomocą platformy Waves wzrosła z 7 000 do prawie 20 000 CAT.

Zdecentralizowana wymiana (DEX)

Zdecentralizowane giełdy zmniejszają wiele ryzyk związanych z korzystaniem z typowej, scentralizowanej wymiany.

Ponieważ Twoje fundusze są przechowywane bezpośrednio w portfelu, prawie nie ma szans na zhakowanie DEX. Ponadto decentralizacja oznacza, że ​​nie ma administratora, który zamroziłby Twoje środki lub ograniczył Twoje transakcje i wypłaty. Masz pełną kontrolę nad swoim kontem.

Fale DEX używa automatycznego dopasowywania do parowania zleceń kupna / sprzedaży i wymiany tokenów, gdy zamówienia są realizowane.

Najważniejsze cechy Waves DEX

Najważniejsze cechy Waves DEX

Jak widać, Waves DEX wyróżnia się niskimi opłatami (<0,01 USD za zlecenie handlowe) i liczne bramki. Oprócz standardowych bramek ETH, BTC i WAVES, DEX zapewnia rampy włączania / wyłączania dla ZEC, XMR i innych kryptowalut, a także niektóre opcje fiat, takie jak USD i EUR.

Możesz sprawdzić CoinMarketCap aby uzyskać pełną listę dostępnych par handlowych.

Chociaż musisz podać informacje KYC / AML, aby korzystać z bram fiat, wszystkie zamówienia krypto-krypto w DEX są całkowicie anonimowe. Aby pomóc w poprawie użyteczności, zespół Waves przeprowadził pełną aktualizację interfejsu DEX w lipcu 2017 r.

Inteligentne kontrakty

We wrześniu 2018 roku zespół Waves wdrożył pierwszy zestaw funkcjonalność inteligentnych kontraktów na platformie. Nowe funkcje obejmują „adresy z wieloma sygnaturami, zamrażanie tokenów, atomowe zamiany, głosowanie i Wyrocznie”. Inteligentne kontrakty wykorzystują nowy język programowania RIDE, stworzony specjalnie na potrzeby projektu.

W przeciwieństwie do inteligentnych kontraktów Ethereum, te w Waves nie rób wymagają gazu do wykonania. Zamiast tego sieć pobiera minimalną, stałą opłatę.

Żeton fal & Architektura

Waves różni się nieco od tradycyjnej struktury architektonicznej, z której korzystają inne firmy blockchain. Aby zapobiec problemom ze skalowaniem, platforma używa pliku architektura dwuwarstwowa z zarówno lekkimi, jak i pełnymi węzłami utrzymującymi sieć. Różni się to od podejścia opartego na pełnym węźle, które preferują puryści Bitcoin.

Architektura dwupoziomowa

Lekkie węzły fal nigdy nie pobierają łańcucha blokowego. Zamiast tego zależą od pełnych węzłów w zakresie potwierdzania transakcji i interakcji w sieci.

Strategia jest pobierana z Klient lite SuperNET który został pomyślnie zweryfikowany przez projekt NXT.

Aby ułatwić zaufanie między lekkimi i pełnymi węzłami, Waves używa rozszerzenia Platforma Scorex. Zamiast pobierać pełną historię transakcji, lekkie węzły używają rozszerzenia aktualny stan sieci. Następnie używają tego stanu do ustanowienia uproszczonych procesów weryfikacji płatności.

Leasing Proof-of-Stake (LPoS)

W obiegu jest 100 000 000 żetonów Fal, FAL.

Platforma wykorzystuje odmianę tradycyjnego algorytmu konsensusu Proof of Stake w celu utrzymania integralności sieci. W System Leasing Proof of Stake (LPoS), możesz postawić swoje żetony przez „leasing”Do pełnych węzłów obsługujących sieć. Koszt leasingu 0,002 FALI.

Potrzebujesz 1000 FAL do uruchomić pełny węzeł tyczenia. Liczba ta uległa zmianie i jest znacznie niższa niż początkowe wymaganie 10000 WAVES. Jeśli nie masz tylu monet, nadal możesz uczestniczyć w obstawianiu, wynajmując swoje WAVES do publicznej puli wydobywczej. Sprawdź pełna lista węzłów Waves aby znaleźć ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Żeton nagrody górnika (MRT)

Jako pełny węzeł do obstawiania, zdobywasz żetony Miner Reward (MRT) wraz z nagrodami WAVES. Otrzymujesz 60 MRT za pierwsze 70 bloków, które utworzysz w ciągu dnia, a następnie otrzymasz 30 MRT za blok. MRT to token platformy Waves, więc możesz swobodnie handlować nim na DEX na dowolną inną obsługiwaną kryptowalutę.

Historia platformy fal

Wielu członków założycielskiego zespołu Waves wcześniej pracowało razem nad projektem NXT. Słaba początkowa dystrybucja monet, rotacyjne zespoły programistyczne i kontrowersyjne decyzje dotyczące rozwoju były czynnikami, które skłoniły ich do rozpoczęcia własnego projektu – Waves.

Zamiast rozwidlać się od NXT, zespół postanowił zacząć zupełnie od zera. Główną różnicą między tymi dwiema platformami jest nacisk położony na Waves nieodłączna integracja fiat.

Firma ma we współpracy z Deloitte aby świadczyć klientom usługi ICO, a także współpracuje z Rosyjski Krajowy Depozyt Rozliczeniowy (Moskiewska Giełda Papierów Wartościowych), aby potencjalnie opracować platformę blockchain do dystrybucji aktywów cyfrowych.

W październiku 2018 roku platforma Waves ustanowił rekord do przetwarzania większości transakcji dowolnego projektu blockchain w ciągu jednego dnia. Sieć zrealizowała 6,1 miliona transakcji, przewyższając poprzedniego rekordzistę EOS, który miał 5,4 miliona.

Mapa drogowa fal

Ukończ mapę drogową fal

Konkurencja

Nie brakuje konkurencji w przestrzeni inteligentnych kontraktów. Ethereum to obecnie wielka nazwa, jeśli chodzi o ICO i dapsy, ale jest też wystarczająco dużo miejsca na inne projekty. NEO, EOS, Lisk i Stratis również konkurują o klientów korzystających z inteligentnych kontraktów.

Wydaje się, że fale rzeźbi niszę, koncentrując się na masowe przyjęcie dzięki prostocie. W żetonach, które możesz utworzyć za pomocą Waves, brakuje niektórych funkcji dostępnych na innych platformach, ale są one śmiesznie łatwe do wykonania. Jednak w miarę jak zespół nadal dodaje funkcje inteligentnych kontraktów, luka funkcji będzie się dalej zmniejszać.

Waves mierzy się również ze znaczną konkurencją na froncie DEX. IDEX jest jednym z czołowych konkurentów, a protokoły takie jak 0x i Kyber Network sprawiają, że stosunkowo łatwo jest uruchomić nowy DEX. Zespół Waves koncentruje się na użyteczności i szybkości transakcji, aby oddzielić wymianę od pakietu.

WAVES Trading

Waves zakończyło swoje ICO w czerwcu 2016 r ponad 16 milionów dolarów. Niemal natychmiast po ICO cena WAVES spadła o 80% i ustabilizowała się na poziomie około 0,20 USD (0,0003 BTC).

Cena pozostała stosunkowo stabilna, zanim wzrosła w lipcu 2017 r. Ten wzrost był najprawdopodobniej spowodowany opublikowaniem ich mapy drogowej, a także ogłoszenie o partnerstwie z ICO Hub na wyzwanie przed ICO.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = WAVES&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Przez resztę 2017 roku cena powoli spadała, po czym w grudniu osiągnęła nowy rekord wszechczasów (w USD) w wysokości 17,06 USD (~ 0,000899 BTC). Wśród innych czynników, ta bycza była najprawdopodobniej spowodowana twierdzeniem zespołu, że Waves wkrótce będzie najszybszy blockchain na świecie. Wraz z problemami ze skalowaniem Bitcoina, prędkość staje się coraz większym czynnikiem przy ocenie wartości kryptowaluty.

Oprócz skoków cen w lutym i kwietniu 2018 r., WAVES spadły wraz z resztą rynku w tych okresach bessy. nie jest jasne, co spowodowało rozpoczęcie lutego, ale możemy założyć, że kwietniowy wzrost był spowodowany wdrożeniem funkcji inteligentnego kontraktu.

Przez ostatnie kilka miesięcy moneta osiągała stabilny kurs około 2,00 USD. Dalsze korzystanie z funkcji wydawania tokenów, DEX lub nowych innowacji w zakresie inteligentnych kontraktów powinno mieć pozytywny wpływ na cenę.

Gdzie kupić WAVES

Masz dwie opcje zakupu WAVES:

  • Wymiany
  • DEX

Wymiany

Liczne giełdy, takie jak Binance i Bittrex, udostępniają WAVES do handlu. Aby wymienić na WAVES na tych platformach, musisz najpierw kupić Bitcoin lub Ethereum. Po zakupie prześlij swoje środki na jedną z wcześniej wymienionych giełd i wymień je na WAVES.

Możesz także skorzystać z usługi takiej jak Changelly lub Shapeshift, aby uzyskać WAVES.

DEX

Możesz także użyć DEX do wymiany na WAVES. Token jest jednak dostępny do handlu z BTC, USD i EUR transakcje z Bitcoinem mają znacznie większy wolumen niż pozostałe dwa. Zwykle im wyższy wolumen, tym łatwiej jest handlować.

Gdzie przechowywać WAVES

Najlepszym miejscem do przechowywania WAVES jest klient z portfelem lite dostarczone przez firmę. Przechowywanie środków na giełdzie naraża je na ataki hakerów i pozostawia pod kontrolą strony trzeciej.

macha klientem

Klient portfela Waves Lite

Jak wspomniano wcześniej, klient Lite jest dostępny w Internecie, na Androida, iOS lub jako wtyczka Chrome.

Pamiętaj, aby wydzierżawić swoje tokeny podczas ich przechowywania, aby móc wesprzeć sieć i zdobyć te fajne nagrody za obstawianie.

Wniosek

Waves zapewnia łatwy sposób na stworzenie własnego tokena i skorzystanie z prostej funkcjonalności blockchain. Platforma jest dobra dla osób, które chcą uruchomić fundusz społecznościowy lub stworzyć prostą monetę lojalnościową dla swojej firmy. Dzięki dodatkowej funkcjonalności inteligentnych kontraktów platforma staje się również bardziej konkurencyjna w stosunku do bardziej popularnych platform dapp (np.Ethereum).

Wartość fal tkwi w jej prostocie. Każdy może utworzyć niestandardowy token za pomocą kilku kliknięć i niewielkiej wiedzy na temat podstawowej technologii. Oprócz prostego tworzenia tokenów, Waves obsługuje również zdecentralizowaną wymianę.

Jeśli zespół będzie nadal wprowadzać znaczne ulepszenia w zakresie szybkości i użyteczności sieci, możliwe jest, że platforma zyska znacznie większą popularność.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 10.23.18 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby platformy Waves

Facebook

Świergot

Luźny

Blog

Reddit

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map