Co to jest osiągnięcie (ACT)? | Przewodnik dla początkujących

Chiny są nieustannym źródłem innowacji w blockchain, dzięki projektom takim jak NEO i innowacyjnym inicjatywom, takim jak skupione na blockchainie inteligentne miasto Xiong’An. Achain (ACT) to kolejny chiński projekt blockchain, który dostarcza innowacji. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o technologii widełek Achain, a także o misji tego projektu, funkcjach technicznych, ekosystemie i nie tylko.

Misja projektu

Achain został założony w 2015 roku i jest projektem opartym na technologii blockchain, którego celem jest zbudowanie nieograniczonego świata blockchain. Zasadniczo Achain ma na celu wykorzystanie rozwiązań technicznych do rozwiązania wielu problemów, z którymi borykają się obecne łańcuchy bloków. Oprócz skupienia się na czynnikach, takich jak transakcje na sekundę, projekt pracuje również nad poprawą interoperacyjności między łańcuchami bloków. Ta interoperacyjność łączy zarówno świat blockchain, jak i świat nie-blockchain w sposób dostępny dla głównych użytkowników.

Według opracowanie projektu, Achain zapewnia najnowocześniejsze projekty, takie jak maszyna wirtualna, inteligentna piaskownica, protokół wymiany wartości i mechanizm rozwidlenia. Te i inne czynniki sprawiają, że Achain jest w stanie osiągnąć, a nawet przekroczyć 1000 TPS.

Szczegóły algorytmu konsensusu

Achain wykorzystuje zmodyfikowany DPoS, zwany delegowanym dowodem stawki (RDPoS), aby ustanowić konsensus węzła. Ten mechanizm konsensusu ma wiele możliwych zalet w porównaniu z innymi. Jest w stanie osiągnąć lepszą efektywność energetyczną, a ponadto cechuje się częstszymi wyborami, co znacznie ułatwia proces wyrzucania złych aktorów niż w przypadku tradycyjnych algorytmów. Achain’s RDPoS ma być lepszy niż DPoS z jednego głównego powodu: podczas gdy DPoS pozwala tylko jednemu walidatorowi na wygenerowanie bloku, RDPoS umożliwia wszystkim z 99 najlepszych walidatorów uczestniczenie w weryfikacji transakcji w niektórych przypadkach w razie potrzeby.

grafika ze statystykami dotyczącymi liczby transakcji, kont użytkowników itp.

Aktualne statystyki dotyczące transakcji Achain (ACT) można znaleźć na Witryna przeglądarki.

Achain Fork: Teoria i implementacja

Chociaż istnieje wiele innowacji technicznych oferowanych przez ten projekt, widelec Achain (inaczej sieć widełkowa) jest bez wątpienia najbardziej oczekiwany. Dzięki Achain możesz łatwo rozwidlać wiele nowych łańcuchów bloków. Możesz nawet ciągle rozwidlać z nowo utworzonego łańcucha bloków.

Dlaczego technologia widelca Achain jest ważna? Wszystkie rozwidlone łańcuchy bloków są równe, co oznacza, że ​​nie są hierarchiczne z technicznego lub ekonomicznego punktu widzenia. Ponadto projekt oferuje rozwiązanie typu blockchain as a service (BaaS), które wykorzystuje wiele języków programowania i wizualizację programowania, aby zmniejszyć trudność przyjęcia. Oznacza to, że programiści z różnych środowisk programistycznych mogą potencjalnie stworzyć rozwidlenie Achain.

Od października 2018 obsługa języków programowania dla rozwoju Achain obejmuje Lua, Solidity, Java i C #.

Ekosystem kropli i równoległych łańcuchów

Innym problemem, z którym borykają się dziś łańcuchy bloków, jest sposób rozwijania odpowiednich ekosystemów. W przeważającej części Ethereum jest najwyraźniej wiodącą platformą (pod względem aktualnej adaptacji użytkowników) dla osób, które chcą opracować dapps i tokeny narzędziowe. Jednak Achain już całkiem nieźle rozwinął swój ekosystem w ciągu ostatnich kilku lat.


Ekosystem Achain dzieli się na dwie główne kategorie: dapps i równoległe łańcuchy. Chociaż obecnie istnieje tylko jeden równoległy łańcuch (SelfSell), dostępnych jest siedemnaście różnych dappsów, które obejmują osiem różnych kategorii. Klasyfikacje te obejmują wymianę, rozrywkę, finanse, płatności, sieć, rynek, usługi i protokół. W porównaniu do zdecydowanej większości blockchainów, Achain poczynił spory postęp w budowaniu swojego ekosystemu.

Przykłady Achain Dapps

Heluss ma na celu wprowadzenie zakłóceń w branży ubezpieczeniowej. Po pierwsze, projekt koncentruje się na oferowaniu technologii, takich jak zarządzanie szkodami oparte na sztucznej inteligencji i inteligentne kontrakty w zakresie ubezpieczeń turystycznych. Wraz z rozwojem społeczności zespół projektowy planuje następnie wprowadzić rozwiązania ubezpieczeniowe również dla samochodu, domu i pożyczki.

GymChain to dapp w ekosystemie Achain, w którym można używać inteligentnych urządzeń do noszenia opartych na sztucznej inteligencji, aby zbierać informacje o stanie zdrowia i sprawności i przesyłać je do zdecentralizowanego łańcucha bloków. To rozwiązanie umożliwia tworzenie niestandardowych planów ćwiczeń na podstawie analiz danych.

WeatherBlock to projekt wykorzystujący technologię blockchain i czujniki IoT jako sposób na poprawę szczegółowych danych na poziomie i prognozowania pogody w oparciu o lokalizację.

logo uczestników w ekosystemie Achain

Ekosystem Achain obejmuje obecnie siedemnaście dappsów i jeden równoległy łańcuch.

Analiza cen i wymiany

Podobnie jak w przypadku innych kryptowalut, cena Achaina ulegała znacznym wahaniom w czasie. Najwcześniejsze dostępne dane z sierpnia 2017 r. Wskazują, że cena wynosiła około 0,20–0,23 USD. Jednak w przeciwieństwie do innych kryptowalut, cena Achain spadła znacznie we wrześniu 2017 r. Do cen niższych niż 0,04 USD. Cena Achaina osiągnęła najwyższy w historii poziom 1,34 USD w styczniu 2018 r. Od sierpnia ceny wahały się nieco powyżej i poniżej 0,03 USD.

Achain (ACT) ma kilka godnych uwagi notowań giełdowych, szczególnie z popularnymi giełdami azjatyckimi, takimi jak Huobi, OKEx i KuCoin. Pod względem wolumenu wymiany handlowej, CoinEgg wydaje się być najpopularniejszym, za nim plasują się Bitforex i Huobi. Pary handlowe różnią się na różnych giełdach. Niektóre przykłady obejmują kryptowaluty, takie jak BTC, ETH i USDT, a także waluty fiducjarne, takie jak USD, TRY i IDR.

grafika notowań giełdowych Achain

Achain jest dostępny na wielu popularnych giełdach kryptowalut.

Zespół i partnerzy

Na witryna projektu, wymienione są tylko informacje o CEO Tony’m Cui. Cui ma kilka znaczących osiągnięć, w tym zdobycie nagrody Future Star od Zhongguancun Alliance i umieszczenie na liście 30 poniżej 30 lat w CYZONE, słynnym magazynie venture capital. Na LinkedIn 51 osób jest wymienionych jako pracownicy w Achain. Większość zespołu ma siedzibę w Pekinie.

Achain ma również kilku kluczowych partnerów branżowych. Jest nawet współorganizatorem otwartego kursu technologii Blockchain z Uniwersytetem Tsinghua, który jest powszechnie uznawany za jeden z najlepszych uniwersytetów na świecie.

grafika partnerów Achaina

Achain ma kilku znanych partnerów.

Jak przechowywać ACT

Ponieważ Achain ma swój własny blockchain, niektóre z bardziej popularnych opcji portfela kryptowalutowego obecnie nie obsługują ACT. Zgodnie z różnymi dyskusjami online nadal istnieje kilka dobrych opcji do wyboru. Na przykład możesz utworzyć własny portfel internetowy ACT w witrynie Achain Browser. Dodatkowo, Kcash to popularny wybór, który obsługuje ACT, a także setki innych kryptowalut w dziewięciu najpopularniejszych publicznych łańcuchach bloków.

Mapa drogowa

Mapa drogowa rozwoju Achain jest dość szczegółowa. Jednak większość wymienionych celów jest zorientowana na rozwój, a nie marketing lub projektowanie. Mimo to należy zauważyć, że skupienie się na zapewnieniu interoperacyjności protokołu i zbudowaniu technologii, która będzie bardziej dostępna do powszechnego przyjęcia, również można uznać za zorientowaną marketingowo część tego projektu.

Istnieją trzy główne etapy, w których wymieniono przewidywane daty zakończenia. Należą do nich Osobliwość (ukończona w pierwszym kwartale), Galaktyka (w toku) i Kosmos (ukończona na koniec czwartego kwartału). Należy pamiętać, że daty tych faz nie są spójne między stroną główną a oficjalnym dokumentem. Może to wynikać po prostu ze scenariusza, w którym nazwy faz pozostają takie same, podczas gdy nowe cele i daty na osi czasu w tych fazach nadal się zmieniają. W styczniu 2019 r.projekt zaktualizuje stronę internetową, aby odzwierciedlić cele planu działania na nowy rok.

grafika planu rozwoju Achain z białej księgi projektu

Przygotuj plan rozwoju na podstawie białej księgi projektu

Wniosek

Patrząc na obecny krajobraz projektów blockchain, Achain z pewnością oferuje możliwość bardzo potrzebnych innowacji technicznych. Możliwość łatwego tworzenia rozwidlenia Achain, a także unikalny algorytm konsensusu protokołu RDPoS sprawiają, że jest to obiecujący projekt. Ciekawie będzie zobaczyć, w jaki sposób Achain wykorzystuje swoje osiągnięcia i jak zespół projektowy nadal rozwija długoterminową strategię poprawy możliwości technicznych protokołu i zwiększenia udziału w jego ekosystemie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map