Co to jest NULS? | Przewodnik po modułowym łańcuchu bloków

Co to jest NULS?

NULS to modułowy blockchain który implementuje dowód uznania (POC) protokół konsensusu. Zespół, który za tym stoi, ma misję zapewnienia infrastruktury blockchain na poziomie przedsiębiorstwa, z naciskiem na możliwość podłączania i dostosowywania. Planują to zrobić za pomocą konfigurowalnych modułów, które obejmują między innymi inteligentne kontrakty, podłańcuchy i konsensus między łańcuchami. Zagłębmy się.

W tym przewodniku opisujemy:

Jak działa NULS?

Projekt NULS składa się z dwie funkcjonalne części:

  • Plik mikrojądro jest podstawą sieci. Renderuje podstawowe mechanizmy projektu.
  • Plik moduły funkcjonalne są przedziałami typu plug-and-play w łańcuchu bloków. Mają niskie sprzężenie między sobą, więc możesz je wymieniać i wkładać według własnego uznania.

Struktura modułowa

Z poziomu menedżera modułów zasilanego mikrojądrem możesz podłączyć różne moduły do ​​swojego łańcucha blokowego. Na przykład masz konfigurowalną kontrolę nad inteligentnymi umowami, pamięcią masową, konsensusem i kontami. Pomyśl o związku między modułami a łańcuchem bloków jako o czymś podobnym do związku między wtyczkami WordPress a Twoją witryną.

Architektura modułowa NULS

Architektura modułowa NULS

System wielu łańcuchów

Zamiast hostować wszystkie aplikacje w głównym łańcuchu, sieć wykorzystuje podłańcuchy w systemie wielołańcuchowym. W celu weryfikacji bloków podłańcuchy raportują do głównego łańcucha, który z kolei weryfikuje ich nagłówki bloków. Dlatego system wymaga komunikacji między łańcuchami.

NULS C3D

NULS C3D


Aby przeprowadzić weryfikację międzyłańcuchową, NULS ma międzyłańcuchową domenę konsensusową (C3D). Mówiąc najprościej, każdy podłańcuch ma zestaw węzłów specyficznych dla siebie. Mają również zestaw węzłów, które komunikują się między łańcuchami z głównym łańcuchem bloków. Węzły, które biorą udział w konsensusie międzyłańcuchowym, muszą ładować moduły, które działają w obu łańcuchach.

Konsensus dotyczący dowodu kredytu (POC)

Chociaż możesz ustawić konsensus swojego podłańcucha na cokolwiek chcesz, główny łańcuch NULS wykorzystuje konsensus POC. Podobnie jak dowód stawki (PoS), POC wymaga zablokowania określonej liczby tokenów, aby uruchomić węzeł sieci. Projekt implementuje również masternody.

Potrzebujesz 2000 NULS, aby głosować na masternody i 20000 monet, aby utworzyć węzeł. Jeśli twój węzeł otrzyma 200 000 głosów, stanie się głównym trybem.

Otóż, idea węzłów / masternodów nie jest niczym nowym. Jednak NULS jest wyjątkowy pod względem stosowania obok nich ratingu kredytowego. Sieć oblicza współczynnik kredytowy dla każdego węzła, który określa ich nagrodę konsensusu. Obliczenie jest następujące:

Kardynalność kredytowa = Współczynnik wydajności + współczynnik obciążenia

Współczynnik pojemności: Obliczane na podstawie liczby bloków wygenerowanych w przeszłości

Współczynnik cła: Obliczane na podstawie przypadków naruszeń i dokładności wygenerowanych bloków

Każdego roku do obiegu trafia pięć milionów tokenów, a całkowita podaż rozpoczęła się od 100 milionów w momencie uruchomienia.

Zespół i postęp

NULS zespół jest zaskakująco duża jak na obecną kapitalizację rynkową projektu, obejmującą ponad 30 członków. Projekt kierowany przez CEO Liesę Huang i COO Isaaca Kima ma współpracowników z całego świata, w tym członków zespołu z Chin, Anglii, Francji, Ameryki i Australii.

Zespół kierowniczy

Zespół kierowniczy

Niestety, mapa drogowa na stronie internetowej projektu jest nieco nieaktualna. Wygląda jednak na to, że zespół uruchomił sieć główną w lipcu 2018 r. Teraz pracują nad NULS 2.0.

Ta następna iteracja obejmuje moduły wielojęzyczne, funkcjonalność międzyłańcuchową i lepsze interfejsy w powiązanych produktach. Wersja 2.0 przechodzi obecnie testy alfa i powinna być dostępna w sieci testnet w drugim kwartale 2019 roku.

Konkurencja

Zasadniczo NULS jest zdecentralizowaną platformą aplikacji (dapp), więc konkuruje z podobnymi projektami. Ethereum to najbardziej znany konkurent w kosmosie. Podobnym projektem jest Lisk wykorzystujący łańcuchy boczne. Ponadto NEO i Cardano budzą poważny sprzeciw.

Unikalną propozycją wartości NULS jest jego modułowa konstrukcja i implementacja mechanizmu konsensusu Proof of Credit.

Handlowy

Od momentu wprowadzenia na rynek w październiku 2017 roku, NULS podążał za rynkiem aż do chwili obecnej. Cena monety w dolarach amerykańskich osiągnęła najwyższy w historii poziom ponad 8,00 USD podczas szczytu hossy na kryptowalutach w styczniu 2018 r. Następnie cena stale spadała. Mimo to, w maju 2018 r. Osiągnął rekordową cenę BTC wynoszącą około 0,0006 BTC. Cena najwyraźniej spadła do 0,40 USD (~ 0,0001 BTC)..

Podobnie jak większość altcoinów, przyjęcie ma kluczowe znaczenie dla pozytywnych ruchów cen. Jednak w przypadku NULS może to zająć trochę czasu. Mapa drogowa projektu wymienia cel, jakim jest zaledwie 15 aplikacji opartych na NULS jako kolejny kamień milowy. Więc prawdopodobnie nie powinieneś spodziewać się skoku cen w najbliższym czasie.

Gdzie kupić NULS

Większość wolumenu obrotu NULS występuje na Bit-Z, jako para z Bitcoinem. Zalecamy jednak, aby zamiast tego zajrzeć do Binance, ponieważ jest to bardziej popularna opcja dla większości innych monet. Na platformie możesz handlować Bitcoin, Ethereum, Tether i Binance Coin za NULS.

Możesz także zarabiać monety, obsługując węzeł i głosując w ekosystemie projektu.

Gdzie przechowywać NULS

Zespół NULS zapewnia oficjalny portfel dla systemów operacyjnych Windows, Linux i Mac. Co więcej, stworzyli lekki portfel, który umożliwia przechowywanie monet bez konieczności pobierania całego łańcucha bloków.

Jeśli szukasz portfela mobilnego, zespół NULS sugeruje portfel AnyBit innej firmy.

Końcowe przemyślenia

Modułowa struktura NULS jest niewątpliwie wyjątkowa w przestrzeni platformy dapp. Mimo że projekt nie uzyskał jeszcze akceptacji ani rozpoznawalności, aby zasłużyć na sukces, zespół programistów nadal przekazuje kod do repozytorium Github i publikuje regularne aktualizacje.

Uruchomienie NULS 2.0 i zmiana na rynku mogą być tym, czego ten projekt potrzebuje, aby umieścić go w centrum uwagi. Mimo że znajduje się nisko w rankingach kapitalizacji rynkowej, może być czymś, na co chcesz mieć oko.

Dodatkowe zasoby

Stronie internetowej

Telegram

Świergot

Github

Średni

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map