Co to jest Nexus (NXS)? | Kompletny przewodnik po łańcuchu blokowym 3D

Co to jest Nexus?

Nexus to sieć peer-to-peer co poprawia szybkość, skalowalność, bezpieczeństwo i dostępność obecnych protokołów blockchain. Projekt osiąga to głównie dzięki zastosowaniu odpornego na kwantowo łańcucha bloków 3D w połączeniu z satelitami komunikacyjnymi w kosmosie. W ten sposób założyciel Nexusa, Colin Cantrell, dąży do „zdecentralizowania decentralizacji”, pozbawiając ją jakiejkolwiek kontroli rządowej lub monopoli kopalnianych.

Trzymajcie się swoich czapek, ludzie. To jeden z bardziej ambitnych projektów, więc przejdźmy od razu.

W tym przewodniku po Nexusie omówimy:

Łańcuch trójwymiarowy (3DC)

Nexus używa nie jednego, nie dwóch, ale trzy mechanizmy konsensusu aby utworzyć trójwymiarowy łańcuch bloków. Zespół twierdzi, że posiadanie trzech różnych mechanizmów ogranicza centralizację kopalń i umożliwia bardziej wydajne skalowanie w łańcuchu.

Prime Channel

Prime Channel to Kanał Proof of Work. W tym kanale górnicy wyszukują 308-cyfrowe gęste klastry pierwsze metodą prób i błędów. Gęste kopanie w klastrach głównych jest bardziej odporne na ASIC niż tradycyjne wydobywanie mieszania. Dlatego nawet jeśli masz tylko procesor, możesz kopać na tym kanale.

Poza kryptowalutą, wydobycie na kanale Prime dostarcza danych, które mogą być dalej wykorzystywane w badaniach liczb pierwszych w fizyce kwantowej.

Hashing Channel

Hashing Channel jest również Proof-of-Work, ale używa Hashcash zamiast gęstych skupisk pierwszych. Jest to podobne do algorytmu wydobywania Bitcoina, z tym wyjątkiem, że górnicy wyszukują skróty SHA-3 (ze Skeinem), podczas gdy górnicy Bitcoinów znajdują SHA-256. Wartość skrótu bloku Nexusa jest 4x większa niż wartość skrótu bloku Bitcoin.

Podczas wydobywania na tym kanale powinieneś używać GPU.

Dowód posiadania

Trzeci i ostatni kanał wykorzystuje Dowód posiadania aby zabezpieczyć sieć. Zasadniczo jest to to samo, co metoda konsensusu Proof of Stake stosowana przez monety takie jak NEO. Zarabiasz nowo wybite monety Nexus (NXS), trzymając tylko te, które już masz.

Cztery atrybuty określają, jaki będzie twój zwrot, gdy postawisz swoje monety:

  • Oprocentowanie – roczny procent Twojego salda, jest to stopa, po której otrzymujesz nowe monety. Zaczyna się od 0,5% rocznie i wzrasta do maksimum 3,0% rocznie po 12 miesiącach.
  • Waga zaufania – To jest wskaźnik zaufania twojego węzła. Zaczyna się od 5%, ale szybko osiąga 100% maksimum już po miesiącu.
  • Waga bloku – Ten atrybut resetuje się do 0% za każdym razem, gdy otrzymasz transakcję typu staking. Następnie powoli wzrasta do 100% w ciągu 24 godzin. Jeśli waga Twojego bloku kiedykolwiek osiągnie 100%, Twój klucz zaufania wygasa, a wszystkie atrybuty zostaną zresetowane. Wyzwalacz resetowania zapewnia, że ​​stale pracujesz nad utrzymaniem sieci.
  • Waga stawki – Wartość tego jest z grubsza określona przez średnią wagę twojego zaufania i wagę bloku. Im wyższa wartość, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz transakcję.

Sprzęt Nexus

Nexus ma trójbiegunowy rozproszony system telekomunikacyjny, który dodatkowo zdecentralizuje sieć.

Sieci kratowe

Ponieważ sieć zapewnia trzy różne możliwości wyszukiwania, prawie każdy na świecie może obsługiwać węzeł i uczestniczyć w bezpieczeństwie sieci. Wszystkie węzły w sieci kratowej współpracują ze sobą, aby rozwiązać blok, zamiast konkurować ze sobą. Służy to do dystrybucji danych w sieci bardziej niż inne systemy.

Aby pójść dalej, Nexus może produkować specjalistyczne anteny, które możesz kupić do obsługi sieci lokalnych.

satelita Nexus

Nexus dąży do zapewnienia autonomicznej infrastruktury internetowej za pośrednictwem sieci satelitarnej Low Earth Orbit.

Satelity kostki

Nexus nawiązał współpracę z Vector Space Systems (Vector), aby stworzyć niską orbitę okołoziemską (LEO) Sieć satelitarna węzłów. Satelity, w połączeniu z naziemną siecią kratową, będą obsługiwać sieć Nexus, a także wszelkie zdecentralizowane aplikacje (DApps) zbudowane na niej. Co więcej, sieć satelitarna zapewni zdecentralizowany Internet na całym świecie, oferujący usługi tym, którzy wcześniej nie mieli dostępu do własnego.

Stacje naziemne

Stacje naziemne Nexus łączą naziemne sieci kratowe z siecią satelitarną w przestrzeni kosmicznej. Uruchamiają operacje łącza w górę / w dół, w tym definiowanie trasy punktu końcowego adresu i buforowanie naziemne. Uruchamiają również własną instancję Daemon, komponentu oprogramowania systemu Nexus.

Nexus Coin (NXS)

Moneta Nexus (NXS) to waluta sieci. Nie ma ograniczeń co do ilości NXS, które zostaną wybite. Zamiast tego, moneta ma 10-letni okres dystrybucji, w którym 78 milionów NXS zostanie rozprowadzonych do 23 września 2024 roku. Po tym czasie podaż będzie zwiększać się każdego roku maksymalnie o 3 procent za pośrednictwem kanału rezerwowego i 1 procent przez kanały główne i mieszające.

Węzły tworzą bloki średnio co 50 sekund, a transakcja NXS wymaga 6 potwierdzeń. Obecnie większość transakcji kosztuje 0,01 NXS. Jednak po zbudowaniu 3DC i zakończeniu 10-letniej dystrybucji opłaty transakcyjne znikną. Zamiast tego system pochłonie opłaty poprzez inflację.

Nexus nie miał początkowej oferty monet (ICO). Zamiast tego projekt ma fundusz deweloperski, który pobiera niewielką prowizję od nagród wydobywczych. Prowizja ta zaczynała się od 1,5 procent i rośnie do 2,5 procent w ciągu 10 lat. Ponadto 20 procent nagród blokowych jest przeznaczanych na marketing, a także produkcję i uruchomienie sieci satelitarnej Nexus.

Zespół Nexusa & Postęp

Colin Cantrell, znany również jako Videlicet, jest założycielem i główny programista firmy Nexus. Po raz pierwszy nazwał projekt Coinshield (CSD) we wrześniu 2014 roku. Oryginalny kod zawierał tylko główny kanał; zespół dodał kanał hashowy w październiku 2014 r. W kwietniu 2015 r. zespół zmienił nazwę na Nexus, aw lipcu 2015 r. dodał Proof-of-Holdings.

Oprócz współpracy z Vector w sieci satelitarnej, Nexus połączył również siły z SingularityNET, aby zapewnić architekturę 3DC zdecentralizowanej sieci AI projektu.

Idąc dalej, Nexus wydaje ważne aktualizacje zgodnie ze strategią mapy drogowej TAO (Tritium, Amine, Obsidian). Wydania obejmują między innymi 3DC, portfele mobilne, opór kwantowy i sieć satelitarną.

Zarys Nexusa TAO

Mapa drogowa Nexus TAO

Zespół Nexus pracuje obecnie nad Faza trytu mapy drogowej. Oprócz wprowadzenia łańcuchów sygnatur i równoległych kanałów przetwarzania, w tej fazie wdrażana jest również aktualizacja Proof of Stake, Tritium Trust. Tritium Trusts opiera się na obecnym systemie Nexus Proof-of-Stake z dodatkiem klucza zaufania i wagi zaufania, które określają Twoje szanse na sukces obstawiania.

Programiści Nexusa nie ogłosili, kiedy Tritium będzie gotowy, ale dają aktualizacje wykazujące stały postęp.

Konkurencja

Nexus może być jednym z najbardziej ambitnych projektów w przestrzeni kryptowalut. Przede wszystkim projekt próbuje zdetronizować Bitcoin jako najważniejszą walutę peer-to-peer. Dzięki zdecentralizowanemu internetowi wytwarzanemu z kosmicznej sieci satelitów Nexus konkuruje również z Substratum.

Handlowy

Podobnie jak większość rynku kryptowalut, Nexus był stosunkowo cichy do 2017 roku. W ciągu tego roku cena wzrosła z 0,026 USD (~ 0,000027 BTC) do 3,34 USD (~ 0,00087 BTC) do września. Niedługo potem cena spadła z powrotem do około 1 USD, po czym osiągnęła rekordowy poziom 13,33 USD (~ 0,0008 BTC) w styczniu 2018 r..

Ten znaczący wzrost ceny można najprawdopodobniej przypisać ogłoszeniu partnerstwa Vector w połączeniu z sukcesem całego rynku w tamtym czasie. Od tego czasu cena drastycznie spadła, osiągając w momencie pisania tego tekstu około 0,30 USD (~ 0,000083 BTC). Wydaje się, że wiadomości o partnerstwie SingularityNET nie miały wpływu na cenę.

Zespół nie opublikował mapy drogowej z dokładnymi datami, więc trudno jest przewidzieć ceny na najbliższą przyszłość. Jednak podobnie jak w przypadku większości projektów kryptowalut, ważne wersje rozwojowe powinny mieć pozytywny wpływ na cenę. Biorąc pod uwagę zakres tego projektu, prawdopodobnie należy uznać go za długoterminowy.

Gdzie kupić NXS

Możesz kupić NXS na Bittrex lub Binance za pomocą BTC. Jeśli obecnie nie posiadasz żadnego BTC, zapoznaj się z naszym przewodnikiem, jak je kupić.

Jak wspomniano wcześniej, możesz również zdobyć NXS poprzez wydobywanie. Sprawdź Nexusa strona wyszukiwania aby pobrać koparkę, która najlepiej pasuje do Twojej strategii. Przypominamy, że powinieneś kopać z rozszerzeniem Prime Channel jeśli używasz normalnego procesora i powinieneś sprawdzić Hashing Channel jeśli planujesz używać dedykowanej platformy górniczej, takiej jak ASIC.

Raz przynajmniej trzymasz 1000 NXS, możesz również postawić, aby zarobić dodatkowe monety. Technicznie rzecz biorąc, można postawić mniej niż minimum, chociaż będziesz miał trudności z utrzymaniem wagi zaufania.

Gdzie przechowywać NXS

Nexus ma rozszerzenie oficjalny portfel dla komputerów stacjonarnych z systemem Windows, Mac i Linux. Wszystkie trzy systemy operacyjne mają wersję portfela z interfejsem wiersza poleceń (CLI), podczas gdy tylko Windows i Mac mają łatwiejszy w użyciu portfel z interfejsem graficznym.

Chociaż możesz trzymać swoje NXS na giełdzie, zdecydowanie zalecamy przeniesienie ich do portfela. Możesz postawić swoje monety tylko wtedy, gdy znajdują się w portfelu Nexusa.

Wniosek

Nexus buduje nowy typ łańcucha bloków z trzema oddzielnymi mechanizmami zabezpieczania sieci. Ponadto zespół wysyła satelity węzłowe w kosmos, aby stworzyć zdecentralizowany Internet i sieć poza kontrolą żadnej jednostki. Ogólną misją jest stworzenie ulepszonego Bitcoina z szybszymi transakcjami, niższymi opłatami i mniejszą centralizacją kopaczy.

Nexus to jeden z niewielu projektów, które naprawdę zajmują się opornością kwantową i innymi potencjalnymi przyszłymi problemami. Jeśli te problemy staną się tak duże, jak uważa zespół, i uda im się wypełnić swoją wzniosłą misję, Nexus może być tylko jednym z niewielu projektów, które wciąż trwają 20 lat później.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 2.11.19 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby Nexusa

Stronie internetowej

Świergot

Luźny

Telegram

Reddit

Niezgoda

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map