Co to jest NavCoin (NAV)? | Przewodnik po monecie prywatności zorientowanej na użyteczność

Co to jest NavCoin?

NavCoin to kryptowaluta zaprojektowana jako anonimowa i prosta w użyciu. Założona w 2014 roku, należy do starszej klasy kryptowalut, które pojawiły się przed ostatnią falą ICO. NavCoin dobrze przetrwał próbę czasu. W ciągu ostatnich czterech lat wprowadził różne aktualizacje, funkcje i ulepszenia. Zespół jest oddany i kompetentny, dzięki czemu platforma stale się rozwija.

Jednak NavCoin nie odnotował takiego wzrostu, jak inni konkurenci w wyścigu o najwyższą monetę prywatności. Dash, Zcash i Monero wyprzedziły NavCoin pod względem adopcji i finansowania. W 2017 roku projekt powrócił, gdy zaczęto podkreślać design, użyteczność i doświadczenie. NavCoin chce, aby korzystanie z prywatnych transakcji było proste i szybkie.

W tym przewodniku NavCoin zajmiemy się:

Jak działa NavCoin?

Oryginalny kod Bitcoin jest podstawą kodu NavCoin, ale programiści zmienili kilka kluczowych cech Bitcoina. Po pierwsze, NavCoin implementuje dodatkowy podłańcuch znany jako NavTech. NavTech umożliwia anonimizację i mieszanie transakcji (patrz poniżej). Po drugie, NavCoin wymienia algorytm dowodu pracy Bitcoina na dowód stawki. Ponadto transakcje NavCoin są generalnie szybsze i tańsze niż Bitcoin. W przyszłości będą również obsługiwać zdecentralizowane aplikacje zakodowane bezpośrednio w łańcuchu bloków.

Czasy transakcji, opłaty, & Skalowalność

Od samego początku jedną z mocnych stron NavCoin były szybkie czasy transakcji. NavCoin widzi potwierdzenia bloków co trzydzieści sekund, w przeciwieństwie do dziesięciu minut Bitcoina. Jest to szybsze niż Monero (2 minuty) i Zcash (2,5 minuty). Dash również uśrednia czasy bloków około 2,5 minuty, ale jego główne węzły umożliwiają wysyłanie natychmiastowych transakcji. To powiedziawszy, NavCoin ma najszybszy standardowy czas blokowania spośród wszystkich popularnych monet związanych z prywatnością.

podstawy nav coin

Niektóre z mocnych stron NavCoin

Te szybkie transakcje też nie są drogie. Tam, gdzie waluty takie jak Bitcoin i Ethereum mają problemy z wysokimi opłatami górniczymi, NavCoin utrzymuje niskie koszty transakcji. Średnia opłata za wysłanie standardowej transakcji wynosi tylko 0,0001 NAV. Prywatne, zaszyfrowane transakcje mogą być jednak droższe.

Nav Coin również patrzy w przyszłość pod kątem problemów ze skalowalnością. Już teraz używają algorytmu potwierdzającego konsensus stawki, który zmniejsza zużycie energii związane z górnictwem. Społeczność również zagłosowała i aktywowała SegWit, zmniejszając rozmiar bloku. Przyszłe propozycje wdrożą odpowiednik Bitcoin’s Lightning Network, usuwając niektóre transakcje z łańcucha z natychmiastowymi rozliczeniami.

Anonimowość & Brak możliwości śledzenia

Społeczność zdecydowanie opisuje NavCoin jako „monetę prywatności”. Jednak powody chęci zachowania prywatności nie są szkicowe ani złośliwe. W rzeczywistości prywatność i niemożność śledzenia tokenów to ważna funkcja dla systemu finansowego i waluty. Przyczynia się to do zamienności tokena – umożliwienia każdemu zaakceptowania dowolnego tokena – ponieważ nie można prześledzić historii tokena. Każdy żeton NAV jest równie cenny i nie ma znanej historii.

W NavCoin transakcje anonimowe nie są wymagane ani nawet standardowe. Są opcjonalne. Ale jeśli zdecydujesz się włączyć anonimowe transakcje NavCoin, transakcja zostanie całkowicie oddzielona od konta wysyłającego i adresu IP w łańcuchu bloków.

szyfrowanie monet nav

NavCoin implementuje szyfrowanie asymetryczne.

Te anonimowe transakcje odbywają się przy użyciu podłańcucha NavTech. To unikalne rozwiązanie umożliwia użytkownikowi wysłanie NAV do odbiorcy za pośrednictwem podłańcucha głównego łańcucha blokowego. Transakcja jest szyfrowana, a nadawca przesyła NAV dla transakcji do podłańcucha NavTech, zamiast wysyłać ją bezpośrednio do odbiorcy. Podłańcuch NavTech obejmuje wiele serwerów i warstw szyfrowania przekazujących transakcję. Następnie NavTech wysyła końcową płatność do odbiorcy z puli tokenów, którą zarządza umowa NavTech. Oryginalne tokeny od nadawcy nie są tym samym, co tokeny, które otrzymuje odbiorca.

navtech

Transakcje prywatne są kierowane przez podłańcuch NavTech.

Warstwowe szyfrowanie i mieszanie w zarządzanej puli tokenów to metoda ochrony prywatności firmy NavCoin. Zapewnia, że ​​nikt nie może śledzić transakcji NavTech do jej ostatecznego miejsca przeznaczenia. NavCoin planuje stale wdrażać jeszcze solidniejsze środki ochrony prywatności, takie jak fałszywe transakcje i fałszywe konta, które zwiększają przepływ NAV w podłańcuchu NavTech, dodatkowo zaciemniając ślad prawdziwych transakcji.

Platforma walencyjna

Oprócz środków ochrony prywatności w przygotowaniu, NavCoin ma również projekty w fazie rozwoju, które zmienią go w coś więcej niż tylko walutę. Platforma Valence jest siostrzanym projektem NavCoin. Zasila podłańcuch NavTech, a także zapewnia funkcjonalność do wielu innych zastosowań. Valence stara się być pierwszą anonimową platformą dla zdecentralizowanych aplikacji.

Jednak w przeciwieństwie do innych zdecentralizowanych platform aplikacji Valence nie korzysta z maszyny wirtualnej. Zamiast kodować w środowisku hostowanym w łańcuchu bloków, Valence ma na celu umożliwienie programistom kodowania bezpośrednio w łańcuchu bloków. Jest to trudna propozycja i zespół programistów ma do czynienia z różnymi problemami dotyczącymi bezpieczeństwa. Valence, oczywiście, obsługuje oddzielny łańcuch bloków od NavCoin. Jednak mają interfejs.

łańcuch walencyjny

Struktura łańcucha walencyjnego

Valence nie został jeszcze wydany, więc nie mamy pełnych informacji o tym, jak dokładnie to działa. Nie trzeba dodawać, że jest to duże wyzwanie, ale może to być fascynujące rozwiązanie, które zapewnia programistom wyjątkowe wrażenia, gdyby zespół NavCoin je wykonał.

Dowód kopania udziałów

NavCoin Network Stats (25.02.19)

NavCoin Network Stats (25.02.19)

Podczas gdy większość innych kryptowalut wykorzystuje jakąś formę dowodu wydobycia pracy, NavCoin był jednym z pierwszych, który wdrożył dowód stawki. Dowód stawki polega na tym, że użytkownicy wystawią część swoich aktywów NAV w celu uzyskania możliwości utworzenia nowego bloku. Jeśli sieć ratyfikuje nowy utworzony przez Ciebie blok, otrzymasz nagrodę. Jeśli Twój blok jest zły lub zawiera oszukańcze transakcje, algorytm weryfikacji stawki usuwa wszystkie postawione monety. To zachęca do uczciwego tworzenia bloków.

Dzięki NavCoin można zarobić pięć procent odsetek od obstawiania wartości aktywów netto. Jednak aby to zrobić, musisz obsługiwać węzeł do tyczenia w sieci. Możesz to zrobić na swoim komputerze, pobierając klienta NavCoin Core i ustawiając kwotę NAV, którą chcesz postawić. Alternatywnie możesz kupić Raspberry Pi i skonfigurować go do uruchamiania węzła do obstawiania. Klient Arduino dla tej aplikacji nazywa się Nav Pi. Raspberry Pi zużywa mniej energii do obstawiania monet i zawsze może być włączone. Nie zużywa też baterii ani mocy obliczeniowej głównego komputera, tak jak robi to klient Core.

Token NavCoin (NAV)

NAV został uruchomiony w 2014 roku i od tego czasu jest publicznie notowany na giełdach. Możesz użyć tokena NAV jako formy transferu wartości, podobnie do sposobu, w jaki używałbyś Bitcoin.

Podział majątku NAV (25.02.2019)

Podział majątku NAV (25.02.2019)

Sieć NAV jest jednak nadal dość mała. Tylko 100 portfeli zawiera około 60 procent wszystkich tokenów NAV. 1000 portfeli mieści prawie 80 procent, co oznacza, że ​​liczba użytkowników NAV jest wciąż dość mała.

Zespół NavCoin & Postęp

Za NavCoin i Valence stoi Encrypt S Ltd. Jest to jednak projekt open source. W związku z tym zdobyli dużą społeczność, a każdy może wnieść swój wkład.

NavCoin posiada bardzo aktywny zespół programistów. Nowe aktualizacje pojawiają się regularnie, zwykle co tydzień. Głównym inżynierem pochodzącym z Nowej Zelandii jest Craig MacGregor. Jest również prezesem Encrypt S Ltd.

Nav jest również jedną z najpiękniejszych, łatwych do zrozumienia monet na świecie. Jest to w dużej mierze zasługą ich zespołu marketingowego i kreatywnego. NavCoin koncentruje się na stylu, brandingu i komunikacji, co wyróżnia ich w przestrzeni blockchain. Użyteczność jest ważna dla przyjęcia każdego projektu na wczesnym etapie i miło jest widzieć, że NavCoin poważnie traktuje ten element platformy.

Od momentu powstania w 2014 roku zespół NavCoin osiągnął całkiem sporo. Wdrożyli SegWit, utworzyli fundusz społeczności i stworzyli OpenAlias, otwarty standard, który przekształca adresy portfela w łatwe do odczytania i zapamiętania nazwy.

Następny główny kamień milowy dla Navcoin jest realizacja poufnych transakcji (CT) z Bulletproofs. Ten dodatek poprawia prywatność transakcji w łańcuchu bloków bez znaczącego zwiększania rozmiarów transakcji.

Historia handlowa

Historia handlu NavCoin, podobnie jak wielu innych altcoinów, była ostatnio niefortunna. W ciągu prawie pięciu lat istnienia cena NAV miała trzy niemal pionowe skoki. Jednak były krótkotrwałe.

Pierwszy miał miejsce we wrześniu 2016 r., Ale był rzekomo wynikiem manipulacji na rynku. Pod koniec sierpnia 2017 roku cena wzrosła o prawie 600 procent w ciągu jednego tygodnia, osiągając rekordowy poziom BTC ~ 0,000366. Prawdopodobnie możesz przypisać ten monumentalny bieg wzrostowi popularności monet prywatności w tamtym czasie, a także zaktualizowanej mapie drogowej NavCoin.

Ostatni duży okres zwyżkowy dla NavCoin zbiegł się z boomem rynkowym pod koniec 2017 roku. W tym czasie cena NAV osiągnęła rekordowy poziom ponad 4,60 USD. Cena od tego czasu znacznie spadła i obecnie znajduje się na poziomie około 0,15 USD (~ 0,00004 BTC).

Po prostu NavCoin wymaga większej adaptacji, zanim cena zacznie spadać. Ponieważ inne, bardziej popularne monety dotyczące prywatności już zaimplementowały niektóre elementy z mapy drogowej NavCoin, wydaje się, że nadchodzące wydania produktów nie wystarczą, aby podnieść cenę.

Gdzie kupić NAV

NAV to uznana moneta i jako taka można ją znaleźć na większości głównych giełd.

Binance prowadzi ponad 70 procent wszystkich transakcji NAV. Następny jest Bittrex z około pięcioma procentami. Możesz handlować BTC na NAV na obu tych platformach. Binance obsługuje również transakcje NAV z ETH i BNB.

Gdzie przechowywać NAV

Aby przechowywać monety, musisz założyć portfel NAV. Po prostu odwiedź NavCoin’s stronę portfeli zaczynać.

portfel na monety nav

Portfel papierowy NAV

Istnieje opcja portfela papierowego, jeśli zamierzasz tylko przechowywać NAV. Możesz szybko utworzyć portfel papierowy za pomocą interfejsu internetowego.

Jeśli jednak chcesz zarabiać na obstawianiu, musisz uruchomić klienta NavCoin Core. Możesz je pobrać na komputery PC, Mac, Linux i Raspberry Pi na stronie pobierania, do której link znajduje się powyżej.

Wreszcie NavCoin ma również lekki portfel NavPay do dokonywania płatności w ruchu. NavPay jest dostępny dla telefonów komórkowych i sieci.

Wniosek

NavCoin istnieje już od jakiegoś czasu, robi postępy i wykonuje interesującą pracę w zakresie prywatnych płatności i anonimowej przestrzeni DApps. Jednak nadal poruszają się stosunkowo pod radarem, a kapitalizacja rynkowa jest znacznie niższa niż podobne projekty dotyczące prywatności, mimo że powstały mniej więcej w tym samym czasie co one. Ostatecznie przeprowadź własne badania, aby zdecydować, czy ten projekt jest niedoceniany, czy też konkurenci wyprzedzili go w wyścigu o prywatność.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 2.25.19 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby NavCoin

Stronie internetowej

Niezgoda

Reddit

Świergot

Średni

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map