Co to jest Karmacoin? (KARMA)

Co to jest Karmacoin?

Zainicjowany 7 maja 2014 r. Karmacoin zmarł jako projekt w 2015 r. Karmacoin (KARMA) reprezentował cyfrową walutę Karmashares LLC, zarejestrowany w stanie Wyoming. Karmashares zaproponował stworzenie długoterminowej wartości dla inwestorów poprzez rozwój różnorodnych produktów i usług.

Krótko mówiąc, Karmashares miał służyć jako coś w rodzaju spółdzielni. Członkowie kupowali akcje i teoretycznie otrzymywali zyski kwartalnie. Do członkostwa kwalifikowali się wyłącznie obywatele Stanów Zjednoczonych i cudzoziemcy niebędący rezydentami Stanów Zjednoczonych. Organizacja poinformowała użytkowników, że monety wymieniane na członkostwo nie stanowią „inwestycji”. Karmashares oferował członkostwo wyłącznie na zasadzie prywatnej, a nie publicznie.

Aby promować koncepcję „czynienia dobra”, Karmashares umożliwił członkom inwestowanie swoich zarobków w Fundusz Karma i reprezentowane w nim cele.

Jak działa Karmacoin?

Spółdzielnia Karmashares planowała sfinansować różnorodne projekty przynoszące zysk, a następnie wynagradzała członków spółdzielni poprzez zyski.

Gonić cienie

Jednym z takich projektów była wyszukiwarka internetowa o nazwie Lill. Członkowie zdobyli nagrody za pomocą wyszukiwarki, a reklama generowała przychody.

Inne projekty obejmowały Hireplex (witryna wideo z rozmowami kwalifikacyjnymi), Wespond (witryna wideo zawierająca pytania i odpowiedzi) oraz FABRIK (internetowy sklep z odzieżą i akcesoriami). Osoby poszukujące pracy korzystają z Hireplex za darmo, ale pracodawcy wnoszą opłatę. Wespond planował umożliwić użytkownikom publikowanie pytań i odpowiedzi w serwisie społecznościowym. System pozwalał respondentom pobierać opłaty za odpowiedzi. FABRIK miał na celu sprzedaż artykułów sygnowanych marką Karma, takich jak koszulki i czapki.

Nie ma dowodów na to, że którykolwiek z tych projektów stał się czymś więcej niż tylko rozmową.

Najwyraźniej Karmashares naruszył amerykańską Komisję Bezpieczeństwa i Wymiany (SEC), a strona internetowa Sekretarza Stanu w Wyoming podaje status firmy Karmashares jako „Nieaktywne – rozwiązane administracyjnie (podatek)” na dzień 9 lipca 2015 r., a witryna opisuje status podatkowy firmy jako „Zaległe płatności”.

Karmiczny kameleon

Kanadyjsko-amerykański Antoine Sorel Néron stworzył Karmashares i twierdzi, że jest to pierwsza pierwsza oferta monet (ICO). W tamtym czasie wyrażenie Initial Public Offering for Coins (IPOCO) zastępowało to, co teraz nazywamy ICO. Pan Sorel również występuje pod pseudonimem „Kosmost” i Tony Sorel.

obraz karmacoin

Jego biografia online co najmniej sprawia, że ​​czytanie jest kolorowe. Przytacza „bogate doświadczenie w prowadzeniu dużych projektów informatycznych dla dużego miasta (1999)”, ale nigdy nie identyfikuje miasta. „Przedsiębiorca od ośmiu lat, pracował także dla kilku największych firm na świecie…”

Następnie, w wieku 20 lat, Néron osiadł na stanowisku pracy w finansowej firmie public relations o nazwie Financial Relations Board, „gdzie szybko awansował, by zostać najmłodszym dyrektorem w historii firmy”. LinkedIn pokazuje, że Rada ds. Relacji Finansowych to firma licząca mniej niż 20 osób.

Rości sobie zaszczyt „włączenia do Standard and Poor’s Register of Corporations, Directors and Executives jako najmłodszy członek ”. Przeszukiwanie rejestru nie ujawnia żadnego wpisu na temat Antoine Sorel Néron.

W końcu przeniósł się do Hongkongu i twierdzi, że założył „kilka wartych wiele milionów dolarów biznesów internetowych, korzystając z własnych środków”.

Goodomy, Spawn of Karmashares

Na początku 2018 roku pan Néron założył firmę Goodomy używając wielu takich samych pojęć jak Karmashares. Goodomy oznacza „dobrą ekonomię”, a token DOBRY jest obecnie sprzedawany za około 0,001924 USD przy całkowitej podaży 888 000 000 żetonów DOBRYCH.

obraz karmacoin

Social Blockchain firmy Goodonomy twierdzi, że działa na czymś, co nazywają platformą OTOL, którą twierdzą, że jest „pierwszym na świecie„ silnikiem akcji ”. Na tej platformie twierdzą, że zapewniają aplikację Shopomy, aplikację mobilną do przeprowadzania transakcji biznesowych bez opłat.

Ponieważ historia się powtarza, nie ma dowodów na to, że OTOL i Shopomy istnieją jako coś innego niż tylko rozmowa. Goodomy ma 5 obserwujących na LinkedIn.

Kod Karmacoin

Karmashares stworzył jednego Repozytorium GitHub za kod źródłowy oprogramowania. Jedyny programista związany z tym projektem nosi nazwisko Leo Ribeiro z Fort Lauderdale na Florydzie. Projekt tam znaleziony składa się zasadniczo z jednego pliku C ++ zawierającego 135 wierszy, w tym spacje. Aby to ująć w kontekście, oznacza to mniej więcej rozmiar zadania domowego studenta z programowania. Dla porównania, projekt Bitcoin obejmuje setki plików, i składa się z około stu tysięcy wierszy kodu.

Zapewnia również zespół Karmacoin inne repozytorium GitHub za swój projekt. Ten projekt obejmuje również tylko jednego programistę, ale nie zawiera nazwy programisty. Zapewnia to znacznie bardziej obszerną kolekcję kodu. Ostatnia aktualizacja tego kodu miała miejsce w lutym 2014 roku. Wygląda na to, że ten kod został sklonowany zarówno z projektu Bitcoin, jak i projektu Litecoin.

Podobnie jak Litecoin, projekt Karmacoin miał być lekką wersją Bitcoina.

Sala luster

Natychmiastowa Karma cię dopadnie, a odróżnienie Karmacoin od dowolnej liczby podobnie nazwanych kryptowalut okaże się wyzwaniem. Token ERC-20 o nazwie Karmatoken (KTN) używa tej samej retoryki co Karmashares. Produkt o nazwie Karma Koin udostępnia wirtualną walutę na karcie debetowej do płacenia za gry online. A inny produkt o nazwie Karma (KRM) zapewnia zdecentralizowany, transgraniczny ekosystem pożyczek peer-to-peer.

Podaż i zrównoważony rozwój Karmacoin

W ramach projektu Karmacoin planowano nagradzać górników na wczesnych etapach rozwoju bardziej korzystnie niż późniejszych, bez wątpienia po to, aby zachęcić do wczesnej adopcji. Planowali wydobyć maksymalnie 92 miliardy monet. Proces wydobywania obejmował protokół X11. Protokół X11, po raz pierwszy wprowadzony przez Dasha, obiecuje zwiększyć bezpieczeństwo.

Historia handlowa

CoinMarketCap obecnie wymienia Karmacoin około 0,001074 USD, więc za każde 10 posiadanych karmacoinów masz jednego grosza. CoinMarketCap umieszcza znaki zapytania na kapitalizacji rynkowej i podaży monety w obiegu. W konsekwencji pozostają tajemnicą. Ale działalność handlowa istnieje. Ktoś wydaje się rozładowywać swoje monety najlepiej, jak potrafi.

obraz karmacoin

Gdzie można kupić Karmacoin?

Gdzie możesz kupić martwy sen o minionych czasach?

Co zaskakujące, można znaleźć giełdy, które nadal wymieniają Karmacoin.

Jeden nazywa się YObit.net.

Podobnie giełda o nazwie Duży wydaje się, że kontynuuje handel Karmacoin w zamian za EOS.

Wreszcie, OTCBTC sprzedaje również Karmacoin na rzecz EOS.

Gdzie można przechowywać Karmacoin?

Plik Repozytorium kodu źródłowego zespołu Karmacode zawiera oprogramowanie do tworzenia portfela w ramach projektu.

Kliknięcie hiperłącza udostępnionego przez CoinMarketCap prowadzi do witryny internetowej Portfel Atomic. Jednak Karmacoin nie pojawia się na Lista aktywów portfela Atomic jako jedna z obsługiwanych kryptowalut. Możliwe, że Atomic Wallet służy jako domyślne miejsce docelowe dla linków do portfela CoinMarketCap, lub też możliwe, że Atomic Wallet obsługiwał Karmacoin w przeszłości.

Biała księga Karmashares zawiera hiperłącza do „Portfela Windows”, „Portfela Mac” i „Portfela Linuksa”. Ale jeśli klikniesz te linki, zostaniesz przekierowany na stronę z animowanymi grami pornograficznymi. Cóż, organizacja musi w jakiś sposób generować dochody.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map