Co to jest IKONA (ICX)? Przewodnik po globalnej zdecentralizowanej sieci

Co to jest ikona?

Według jego strony internetowej, projekt ICON chce „połączyć świat za pomocą hiperłącza” poprzez „zbudowanie jednej z największych zdecentralizowanych sieci na świecie”.

Aby to zrobić, zespół buduje ogromną platformę, która pozwala różnym łańcuchom bloków na interakcję ze sobą za pośrednictwem inteligentnych kontraktów. Istniejące w ramach tego, co programiści tworzą ICON Republic, społeczności łączą się ze sobą za pomocą technologii pętli projektów. Gra końcowa ma zapewnić platformę, na której gracze z branży finansowej, bezpieczeństwa, ubezpieczeniowej, opieki zdrowotnej, edukacyjnej i handlowej oraz spoza niej mogą współistnieć i przeprowadzać transakcje w jednej sieci.

ICONsmart

Ten projekt ma być jedną z największych zdecentralizowanych sieci na świecie.

ICON jest rozwijany od dwóch lat. Została założona przez Dayli Financial Group, koreańską firmę Fintech wycenianą na 4 miliardy dolarów, która jest również właścicielem popularnej koreańskiej wymiany Coinone.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Wejdźmy w sam środek tego, dobrze?

Jak działa IKONA

Korzystając ze swojej platformy loopchain, ICON łączy ekosystem społeczności blockchain za pośrednictwem ICON Republic. Jak sama nazwa wskazuje, Republika działa jako szef federacji niezależnych organów blockchain. Możesz wyobrazić sobie Republikę ICON, taką jak Stany Zjednoczone, gdzie każda społeczność ICON reprezentuje stan.

Społeczności są połączone z Republiką w ogóle poprzez przedstawicieli społeczności (C-Reps), którzy łączą się z Nexusem, blockchainem opartym na pętli, który stanowi podstawę ICON Republic. C-Reps działają jako portale dla społeczności do interakcji z Nexusem, a co za tym idzie z innymi społecznościami za pośrednictwem ICON Republic. Blockchainy korzystające z ICON mogą wymieniać waluty za pomocą zdecentralizowanej giełdy platformy (DEX).

ICONnexus

Zilustrowany przykład z białej księgi pokazujący, w jaki sposób społeczności łączą się w sieci za pośrednictwem swoich przedstawicieli C-Rep


Społeczności ICON

Mówiąc najprościej, społeczność ICON to indywidualny łańcuch bloków lub protokół z własnym systemem zarządzania. Węzły społeczności (węzły C) obejmują infrastrukturę każdej społeczności. Węzły C są odpowiedzialne za zarządzanie i utrzymywanie łańcucha bloków swojej społeczności. Każda społeczność działa według własnych zasad i własnego algorytmu konsensusu, co oznacza, że ​​sam projekt nie ma kontroli nad tym, w jaki sposób członkowie społeczności prowadzą swoje programy poza ICON Republic.

Węzły obywatelskie to bramy dla przeciętnego użytkownika do łączenia się z siecią ICON. Możesz używać tych węzłów do tworzenia transakcji i korzystania z DAPP. Ale nie mają władzy rządzącej ani w swojej rodzimej społeczności blockchain, ani w całej ICON Republic.

C-Reps działają jako wybrani urzędnicy w swoich społecznościach. Każda społeczność wybiera własnego przedstawiciela, a każdy C-Rep jest odpowiedzialny za kwestie regulacyjne, takie jak weryfikacja transakcji i inne, w Republice ICON. Podobnie jak delegaci w systemie DPoS (patrz Ark), C-Reps otrzymują wynagrodzenie za swoją pracę w postaci ICX, waluty krajowej.

ICONconnect

Wycinek z białej księgi przedstawiający różne połączenia w sieci

ICON Republic

Wspierana przez loopchain, ICON Republic jest centrum skupiającym poszczególne społeczności, które współistnieją na platformie.

Podczas gdy oddzielne społeczności mogą podążać za swoimi własnymi mechanizmami konsensusu, ICON Republic działa na algorytmie konsensusu Loop Fault Tolerance (LFT). LFT działa podobnie jak DPoS, w którym przedstawiciele C działają jako delegaci dla swoich społeczności w większym rządzie ICON. Jako przedstawiciele, węzły C-Rep są odpowiedzialne za głosowanie nad polityką wydawania i wynagradzania waluty ICON Republic, rozwiązywanie rozbieżności transakcji na DEX i utrzymywanie integralności sieci. Ponownie, ICON Republic działa wyłącznie jako kanał komunikacji dla społeczności ICON, a grupa C-Reps, która się z nią składa, nie ma kontroli nad poszczególnymi społecznościami blockchain.

DEX IKONY

ICON posiada własną zdecentralizowaną wymianę. Ten DEX ustala rezerwy walutowe dla każdej społeczności blockchain, tak aby społeczności mogły wymieniać wartość w czasie rzeczywistym za pośrednictwem Republiki ICON. W ten sposób DEX uzupełnia portale C-Rep, ustanawiając kolejną bramę dla społeczności do łączenia się z Republiką.

Zamiast skupiać się na zarządzaniu, jak to ma miejsce w przypadku C-Reps, DEX koncentruje się na wartości i transferze walutowym. Giełda umożliwia transakcje i handel w sieciach blockchain połączonych z Republiką ICON. Rezerwa DEX ustala kursy wymiany dla tych transakcji przy użyciu sztucznej inteligencji. model analityczny. Dodatkowo rodzima moneta ICX jest używana jako waluta pośrednicząca w tej wymianie.

AKTUALIZACJA: W listopadzie 2018 r. DEX nie został jeszcze uruchomiony. Obecnie nie ma dostępnych informacji, kiedy to może się zdarzyć. Podobnie nic nie wskazuje na to, że nie jest jeszcze planowane wydanie w przyszłości.

Dodatkowe funkcje

  • A.I. i IISS: ICON wdraża sztuczną inteligencję do zarządzania wartościami rezerw i kursami wymiany, ale używa również sztucznej inteligencji. do obliczenia systemu punktacji zachęt (IISS) sieci. W oparciu o rozwiązanie finansowe DAVinCI A.I., IISS jest odpowiedzialny za określenie nagrody ICX węzła za jego wkład w sieć. Według biały papier, IISS oblicza nagrody w oparciu o następujące czynniki: „węzeł 1) zamrożony ICX, 2) status C-Rep, 3) wolumen wymiany ICX, 4) wolumen wymiany ICX całej społeczności, jeśli ma jeden, 5) wolumen ICX, za pośrednictwem którego DEX, jeśli ma jeden i tak dalej. ” Jeśli i kiedy DEX zostanie uruchomiony, członkowie społeczności będą mogli handlować walutami, które obsługuje rezerwa DEX, bez konieczności korzystania z publicznych giełd, takich jak Bittrex, Binance lub Bitfinex.
  • DAPP: Podobnie jak w przypadku Ethereum, każdy może używać ICON do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji (DAPP) za pośrednictwem swojego kanału publicznego Nexus. Te aplikacje są następnie wymienione w sklepie ICON DAPP, a każdy, kto ma węzeł Citizen, może je pobrać i używać.

Historia handlowa

ICO zakończyło się w październiku 2017 r., A giełdy zaczęły wymieniać je pod koniec tego samego miesiąca. Istnieje już od ponad roku i stale plasuje się wśród 50 najlepszych monet na świecie Kapitalizacja rynkowa monet.

Wartość monety ICX wzrosła w styczniu 2017 r., Kiedy uruchomiono sieć główną, osiągając najwyższą w historii wartość ponad 12 USD. Odkąd rynek kryptowalut się ochłodził, generalnie postępował według podobnego schematu do innych kryptowalut. Jednak wartość ICX osiągnęła kolejny skok w maju, mniej więcej w tym samym czasie wiadomości zerwały z partnerstwem ICON z Line Plus, najpopularniejszą aplikacją do przesyłania wiadomości w Japonii.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = ICX&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Od tego czasu ICON pozornie spadł, handlując poniżej 0,50 USD przez dwa miesiące do listopada 2018 r. Firma zakończyła swap tokenów w październiku, gdzie można było wymienić swoje początkowe tokeny ERC20 ICX na te wydane w sieci głównej.

Niedawno nastąpił nagły 18-procentowy wzrost liczby tokenów ICX w obiegu, co doprowadziło do oburzenia społeczności na temat pompowania. IKONA rozwiązał problem oświadczając, że tokeny zostały zwolnione w ramach planowanego harmonogramu nabywania uprawnień.

Gdzie kupić ICX

ICONwallet

Jak działa portfel

Binance dominuje na rynku handlowym ICON, odpowiadając za nieco ponad 60% jego 24-godzinnego wolumenu. ICON można również kupić na OKEx i Huobi.

Gdzie przechowywać ICX

Od czasu wymiany tokenów w 2018 r. Nie można już przechowywać Twojego ICX w portfelu ERC20. Zespół ICON uruchomił teraz własny portfel internetowy, oprogramowanie i portfel na Androida. Portfele Ledger, takie jak Ledger Nano S, również obsługują ICX.

Zespół ICON i mapa drogowa

Zespół ICON składa się z osób z różnych branż, sztucznej inteligencji, inżynierii, łańcucha bloków i marketingu. Wśród jego doradców są Don Tapscott, kanadyjski dyrektor biznesowy, który zbudował swoją karierę na wspieraniu innowacji technologicznych i adopcji oraz Jason Best, jeden z 10 największych organizatorów finansowania społecznościowego w rankingu Forbes..

Ostatnio w firmie zatrudniony został Ricky Dodds jako dyrektor ds. Rynków instytucjonalnych i relacji z dostawcami. Łączy z doświadczeniem na rynku bankowości inwestycyjnej i badań akcji.

Zespół projektowy nie opublikował żadnej formalnej mapy drogowej od lata 2018 r, krytyka rysowania od członków społeczności Reddit. szczególnie biorąc pod uwagę, że niektórzy uważali, że proces wymiany tokena był powolny po styczniowym uruchomieniu sieci głównej. Zespół ostatnio wydał post na blogu biorąc pod uwagę fakt, że musieli być bardziej komunikatywni. Jednak formalna mapa drogowa jest nadal niedostępna.

Konkurencja

Istnieje kilka innych projektów skupionych na znalezieniu rozwiązania dla interoperacyjności blockchain, chociaż ICON obecnie wyprzedza je wszystkie pod względem rankingu. Jego najbliżsi konkurenci to obecnie AION i Wanchain, a ARK nie jest daleko w tyle.

Dwa podobne projekty, które jeszcze nie uruchomiły sieci głównych, to Polkadot i Cosmos. Nadal nie jest jasne, czy którykolwiek z tych projektów okaże się poważnym konkurentem.

Końcowe przemyślenia

Jeśli ten projekt może funkcjonować równie dobrze w świecie rzeczywistym, jak na papierze, ta sieć może być kluczem szkieletowym, który odblokowuje interoperacyjność blockchain i łączy te usługi z istniejącymi branżami. W opracowaniu projektu opisano, w jaki sposób ICON pasowałaby do ugruntowanych branż, w tym opieki zdrowotnej, edukacji, biznesu, ubezpieczeń, rynków kapitałowych itd..

Osoby fizyczne i podmioty mogą nie tylko używać ICON do przesyłania danych i transakcji pieniężnych, ale mogą również używać identyfikatora blockchain. na platformie do weryfikacji tożsamości i ulepszonych środków bezpieczeństwa.

To powiedziawszy, postęp w tym roku był albo powolny, albo był ograniczony do wielu aktualizacji zaplecza sieci głównej, które nie przyniosły żadnych od razu oczywistych skutków dla ogólnego przypadku przyjęcia. Chociaż projekt pozostaje jednym z ciekawszych w przestrzeni, a jego wartość utrzymuje się w porównaniu z innymi altami, to, czy osiągnie wszystkie pierwotne cele, dopiero się okaże.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Sarah Rothrie 15 listopada 2018 r. W celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby

Stronie internetowej

Średni

Świergot

Github

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map