Co to jest Ethereum Classic (ETC)? | Przewodnik po oryginalnym łańcuchu blokowym Ethereum

Co to jest Ethereum Classic?

Ethereum Classic to oryginalny blockchain Ethereum, który umożliwia wdrażanie zdecentralizowanych aplikacji i inteligentnych kontraktów. Projekt zrodził się z niezachwianej wiary w podstawowe zasady. Symbolizuje znaczenie tego, czy kryptowaluta jest wymienna, a jej łańcuch blokowy niezmienny.

Łańcuchy bloków Ethereum i Ethereum Classic były identyczne aż do bloku 1920000. Ale potem niesławny DAO na zawsze zmienił blockchain i kryptowalutę. W tym przewodniku omówimy wszystko, co musisz wiedzieć, w tym:

Hard Fork

Na platformie Ethereum utworzono inteligentny kontrakt, znany jako DAO (Decentralized Autonomous Organization). DAO był zasadniczo funduszem venture capital, w którym inwestorzy głosowali nad sposobem alokacji kapitału. Fundusz był tak popularny, że przyciągnął około 14 procent całego istniejącego wówczas Ether, pozyskując 150 milionów dolarów.

Zaletą i wadą inteligentnego kontraktu jest jego autonomiczna realizacja. W tym przypadku inteligentny kontrakt miał wadę projektową, która pozwoliła komuś ukraść ponad 3,6 miliona Ether z The DAO. Vitalik Buterin, twórca Ethereum, i większość społeczności chcieli wykonać hard fork, który zwróciłby blockchain z powrotem do bloku 1920000 sprzed włamania, aby można było zwrócić środki. Możesz przeczytać więcej o kontrowersjach i decyzji o hard forku Ethereum tutaj.

Po trudnym forku, aby zwrócić pieniądze ludzi, oryginalny blockchain Ethereum pozostał i jest teraz znany jako Ethereum Classic lub ETC. Społeczność, która nadal wydobywa i wspiera oryginalny blockchain, uważa, że ​​nie powinno być żadnego zewnętrznego wpływu na to, co miało być niezmiennym blockchainem. Od tego czasu Ethereum Classic przetarł własny szlak w świecie kryptowalut. Na dłuższą metę społeczność Ethereum Classic ma nadzieję, że przyjęcie zasadniczego podejścia przyniesie korzyści Kod jest prawem.

Jak działa Ethereum Classic?

Najważniejszą rzeczą, którą należy wiedzieć o Ethereum Classic, są inteligentne kontrakty. Nick Szabo wynalazł inteligentne kontrakty w 1994 roku. Jednak w tamtym czasie nie było zdecentralizowanej platformy, która mogłaby bezpiecznie przechowywać inteligentne kontrakty. Blockchain zapewnił idealną platformę. Inteligentne kontrakty są zbudowane na bazie łańcucha bloków Ethereum Classic i automatycznie egzekwują zasady umowy. Inteligentne kontrakty mogą pewnego dnia wyeliminować niezliczone usługi pośrednictwa w bankowości, przechowywaniu plików, ubezpieczeniach, usługach dotyczących tożsamości i reputacji itp.

Ethereum Classic – kompletny Turing Maszyna wirtualna Sputnik wykonuje inteligentne kontrakty. Kompletna maszyna Turinga może symulować maszynę Turinga. Hipotetyczna maszyna Alana Turinga polega na manipulowaniu ciągiem jedynek i zer w celu symulacji dowolnego algorytmu komputerowego. Nigdy nie zostało udowodnione, że komputer może faktycznie zrobić więcej niż maszyna Turinga, a zatem Sputnik Virtual Machine może uruchomić dowolny program komputerowy zakodowany na niej. Ideą Ethereum Classic jest nie tylko zdecentralizowanie waluty, ale stworzenie zdecentralizowanego komputera świata.

Węzły ETC mają motywację do finansowego uruchamiania maszyny wirtualnej. Węzły otrzymują opłaty ETC za obsługę transakcji związanych z kontraktami. Inteligentne kontrakty są w stanie wypłacić ludziom w Ether classic.

Zestaw deweloperski oprogramowania Emerald (SDK)

Opracowanie unikalne dla Ethereum Classic wyprodukowało Emerald Software Developer Kit, zestaw narzędzi do tworzenia dappsów. Zestaw SDK zawiera inne składniki dla programistów, takie jak interfejs użytkownika, biblioteki i narzędzia do kompilacji. Ponieważ Ethereum Classic jest platformą, ostatecznym celem jest, aby jak najwięcej programistów budowało na blockchainie. ETC ma na celu skupienie się na internecie rzeczy, często nazywanym IoT. W wywiad, Deweloper ETC, Igor Artamonov, powiedział: „Inteligentne kontrakty w łańcuchu bloków idealnie nadają się do prostych umów między maszynami działającymi w [a] sieci rozproszonej, protokole maszyna-maszyna, a IoT jest [] najbardziej oczywistą aplikacją do tego. ”


Geth

Geth, używając języka programowania Go, zapewnia „uniwersalne narzędzie wiersza poleceń, które uruchamia pełny węzeł Ethereum Classic”. Geth zawiera ponad 40 procent nowego kodu od czasu hard forka z Ethereum, demonstrując aktywny rozwój zespołu ETC. Plik program pozwala Ci na wydobywaj ETC, przelewaj środki między portfelami, twórz inteligentne kontrakty i zarządzaj kontami.

Historia

Ethereum Classic kontynuował oryginalny blockchain i oddzielił się od Ethereum w lipcu 2016 r. Przewidywano, że oryginalny łańcuch po prostu zniknąłby po rozwidleniu, ale wydobycie i handel były kontynuowane. Ostatecznie Poloniex notował ETC, a cena osiągnęła jedną trzecią ETH.

Po zaciekłych atakach na różnych subredditach Ethereum, ETC zrobiło „Deklaracja Niepodległości”Stwierdzając,„ wierzymy w zdecentralizowany, odporny na cenzurę i pozbawiony zezwoleń łańcuch bloków. Wierzymy w oryginalną wizję Ethereum jako światowego komputera, którego nie można wyłączyć, obsługującego nieodwracalne inteligentne kontrakty ”.

Z podstawowych zasad ich Deklaracji Niepodległości:

„Kod to prawo; nie będzie żadnych zmian w kodzie Ethereum Classic, które naruszałyby właściwości niezmienności, zamienności lub świętości księgi; transakcji lub historii księgi nie można z jakiegokolwiek powodu cofnąć ani zmodyfikować. ”

Oczywiście zasady te nie były zgodne z Ethereum i dlatego ETC nie jest już powiązany z Fundacją Ethereum.

W końcu złodziej wyrzucił na rynek ETC z hackowania DAO, ale, co zaskakujące, cena ETC pozostała dość stabilna. Po całym chaosie Ethereum Classic był w końcu w stanie zebrać zespół programistów i ruszyć własną ścieżką.

Zespół Ethereum Classic

Pierwotnie zespół Ethereum Classic, ETCDEV, celowo miał niższy profil. Brak czołowego lidera jest zgodny z ich podstawową filozofią zdecentralizowanej ETC i wolnej od potężnych wpływów ludzkich. Jednak ta drużyna nie jest już aktywna.

Obecnie rozwój Ethereum Classic jest prowadzony przez ETC Labs i zespół IOHK Grothendieck.

Zespół liderów Ethereum Classic

Poprzedni zespół kierowniczy ETCDEV

Podaż monet i zrównoważony rozwój

ETC znacznie różni się od ETH, jeśli chodzi o wydobycie i podaż monet. Ethereum ma wbudowaną bombę trudności, która sprawia, że ​​wydobycie z dowodem pracy jest z czasem trudniejsze. To ostatecznie zmusi wszystkich górników do przejścia na dowód stawki. ETC wstrzymuje tę bombę trudności i zamierza trzymać się dowodów swojej pracy.

Średnio trwa 10-14 sekund bloków z nagrodą w wysokości pięciu ETC na blok. Ponieważ czasy blokowania są tak krótkie, opłaty transakcyjne są stosunkowo niskie, ze średnią opłatą wynoszącą około jednego centa.

Ethereum Classic jest inflacyjne dzięki nagrodom blokowym do roku 2025, kiedy to podaż monet zostanie ograniczona do 210 milionów monet. Ethereum nie ma limitu i planuje na razie pozostać inflacyjnym. ETC uważa, że ​​ta polityka pieniężna sprawia, że ​​Classic jest bezpieczniejszą inwestycją, ponieważ wartość monet nie spadnie z czasem z powodu niekończącego się wzrostu podaży.

Przyszłe projekty i mapa drogowa

W 2018 roku zespół programistów wydał Portfel Emerald Desktop, pierwszy portfel zaufania ETC. Usunęli też trudności z bombą zegarową, o której wspominaliśmy wcześniej, i rozpoczęli prace nad wdrożeniem łańcuchów bocznych w celu zwiększenia skalowalności.

Nad następne dwa lata, zespół Ethereum Classic pracuje nad poprawą kompatybilności z łańcuchem Ethereum, ulepszeniem maszyny wirtualnej Sputnik i wdrożeniem łańcuchów bocznych z Proof of Authority (PoA).

Klasyczna mapa drogowa Ethereum (2019-2020)

Klasyczna mapa drogowa Ethereum (2019-2020)

Konkurencja

Nie ma wątpliwości, że ETC mierzy się z jakąś zaciętą konkurencją. Istnieje nie tylko oczywisty konkurent Ethereum, ale także każdy inny dostawca inteligentnych kontraktów. W szczególności NEO wyrobił sobie markę w obszarze inteligentnych kontraktów. Jednak ETC „społeczność pozostaje mniej skoncentrowana na innych technologiach konkurujących ze sobą… a bardziej na partnerstwach i rozwiązaniach uzupełniających.„Warto zauważyć, że porównując platformę z innymi dostawcami inteligentnych kontraktów, ETC z pewnością przoduje pod względem decentralizacji.

Historia handlowa

ETC konsekwentnie plasuje się w pierwszej dwudziestce pod względem ogólnej kapitalizacji rynkowej. Po konferencji deweloperów w Hongkongu cena wzrosła do 20 dolarów. Następnie moneta odnotowała skok do ponad 30 dolarów po pierwszej fazie nowej polityki pieniężnej mającej na celu usunięcie inflacji.

ETC osiągnęło rekordowy poziom USD na szczycie hossy 2017/2018, osiągając 45,50 USD (~ 0,00316 BTC). Od tego czasu cena nadal spada. Obecnie waha się w okolicach 4,50 USD (~ 0,00115 BTC).

Podczas gdy większość rozwoju i zainteresowania dotyczy twardego widelca Ethereum, interesujące będzie obserwowanie skutków centralizacji i inflacji na monetę na dłuższą metę.

Gdzie kupić ETC

Możesz handlować na ETC z BTC i ETH na Binance i Bittrex. Możesz również kupić ETC bezpośrednio za pomocą USD na Coinbase, najłatwiejszej w użyciu opcji.

Poza zakupem ETC możesz także kopać. Projekt zawiera obszerną listę plików baseny wydobywcze na swojej stronie internetowej.

Gdzie przechowywać ETC

Masz wiele opcji przechowywania swoich tokenów ETC. Najlepiej byłoby użyć dostarczonego Ethereum Classic Portfel Emerald. Jeśli ci się to nie podoba, jest ich mnóstwo Dodatkowe opcje zalecane przez zespół ETC.

W przypadku portfela mobilnego Jaxx obsługuje ETC.

Jednak dla maksymalnego bezpieczeństwa możesz użyć portfela sprzętowego Ledger Nano S lub Trezora.

Końcowe przemyślenia

Dzięki ETC wiesz, że inwestujesz w zaangażowanie w niezmienny łańcuch bloków. Ich zespół ma nadzieję, że na dłuższą metę warto trzymać się twoich zasad. W przypadku ETH istnieje precedens, że mogą ponownie hard fork w oparciu o wpływ człowieka. Należy pamiętać, że kryptowaluty powstały z popiołów upadku bankowego. Satoshi Nakamoto pierwotnie zaprojektował zdecentralizowane łańcuchy bloków, aby przeciwdziałać korupcji w sektorze finansowym. „Niezmienny łańcuch bloków miał być wolny od ludzkiej skłonności do korupcji”. Kradzieże kryptowalut zdarzały się już wcześniej i będą się powtarzać. Gdzie narysujemy granicę tego, co wymaga twardego widelca? ETH zatarło tę linię, podczas gdy ETC wyraźnie narysowała swoją ziemię w piasku.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 2.20.19 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby

Świergot

Github

Reddit

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map