Co to jest Elastos (ELA)? | Przewodnik dla początkujących

Co to jest Elastos?

Elastos to Internet oparty na technologii blockchain w którym masz pełną kontrolę nad swoimi zasobami cyfrowymi. Jako twórca obejmuje to Twoje książki, filmy, gry itp. Lub nawet, jeśli jesteś przeciętnym użytkownikiem, Twoje dane.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Zespół projektu uważa, że ​​Ethereum i inne platformy DApp napotykają ograniczenia na dużą skalę. Twierdzą, że świetnie sprawdzają się w przypadku inteligentnych kontraktów, ale są powolne, nieelastyczne i niewygodne w przypadku pełnych aplikacji. Na podstawowym poziomie Elastos to platforma dla zdecentralizowanych aplikacji (DApps), która rozwiązuje te problemy.

W tym przewodniku zajmiemy się wszystkim, co musisz wiedzieć o projekcie, w tym:

Jak działa Elastos?

Oprócz zapewnienia pełnej własności swoich zasobów cyfrowych Elastos zapewnia, że ​​nie musisz (lub nie możesz) uzyskać dostępu do Internetu podczas korzystania z DApps. Zamiast tego wszystkie DApps działają w Smart Web. Ta separacja chroni Cię przed złośliwym oprogramowaniem i innymi atakami cyfrowymi, które narażają Cię na kradzież danych i / lub treści.

Dodatkowo platforma jest przyjazna dla urządzeń mobilnych. Możesz też uruchamiać sieciowe DApps na prawie każdym systemie operacyjnym (Android, iOS, PC itp.). Przyjrzyjmy się infrastrukturze, która to umożliwia.

Cztery filary

Elastos składa się z cztery filary które umożliwiają separację sieci i elastyczność platformy. Te filary to Blockchain, Runtime, Carrier i Software Development Kit (SDK).

Blockchain

Elastos Blockchain oddziela funkcjonalność aplikacji między głównym łańcuchem a łańcuchami bocznymi dla każdej aplikacji. Główny łańcuch zajmuje się podstawowymi transakcjami i płatnościami transferowymi, podczas gdy każdy łańcuch boczny wykonuje inteligentne kontrakty DApps.

Łańcuchy boczne mają również kilka innych zalet. Jako klient możesz dostosować swój mechanizm konsensusu na każdym łańcuchu bocznym, a także rozprowadzać tokeny sidechain. Ponadto użytkownicy mogą przenosić te tokeny przez łańcuchy boczne i do głównego łańcucha.

Runtime


Typowe platformy DApp wykonują inteligentne kontrakty i uruchamiają powiązane aplikacje bezpośrednio w łańcuchu bloków. Ta strategia jest problematyczna, gdy próbujesz użyć DApp na urządzeniu mobilnym. Z drugiej strony Elastos uruchamia DApps w środowiskach uruchomieniowych, nadal korzystając z łańcucha bloków, aby włączyć inteligentne kontrakty.

Elastos Runtime zapewnia elastyczność uruchamiania DApps poza systemem operacyjnym Elastos. Sieć obejmuje środowiska uruchomieniowe dla systemów Android, iOS, Windows i Ubuntu Linux. Mimo że DApps działają w tych systemach operacyjnych, nie mają dostępu do zasobów cyfrowych, co pozwala zachować Twoją własność.

Infrastruktura Elastos

Architektura Elastos

Nośnik

Elastos Carrier to zdecentralizowana usługa internetowa typu peer-to-peer projektu. Podobnie jak w przypadku innych zdecentralizowanych projektów internetowych, możesz dzierżawić swoją moc obliczeniową i możliwości pamięci masowej innym użytkownikom.

Ten filar jest podstawą DApps sieci.

Zestaw do tworzenia oprogramowania (SDK)

Elastos SDK łączy aplikacje z Smart Web, co jest szczególnie korzystne w przypadku aplikacji innych niż Elastos. Korzystając z SDK, aplikacje te mogą otrzymać swój identyfikator i uzyskać dostęp do Smart Web bez konieczności korzystania z maszyny wirtualnej Elastos.

Token Elastos (ELA)

ELA to waluta sieci Elastos. Możesz ich używać do dowolnej czynności w systemie, takiej jak inwestowanie w aktywa cyfrowe, handel lub uiszczanie opłat – to tylko kilka z nich.

Ekonomika i dystrybucja tego tokena są złożone. Zespół wybił 33 miliony ELA w bloku Genesis, a duża ich część została zablokowana przez inwestorów w celu uzyskania odsetek. Te nagrody wahają się od 4 do 6 procent w zależności od czasu trwania blokady. Zespół zarezerwował również połowę zapasów tokenów, aby nagrodzić ludzi, którzy wnoszą wkład w ekosystem.

Ponadto sieć tworzy ELA przy 4% rocznej stopie inflacji w procesie zwanym połączonym wydobyciem.

Połączone górnictwo

W kopaniu połączonym zarówno łańcuchy bloków Bitcoin, jak i Elastos osiągają konsensus blokowy w tym samym czasie. A Bitcoin działa jako łańcuch macierzysty Elastos. Ten rodzaj wydobycia jest korzystny dla górników, którzy mogą teraz przesłać dowód pracy do obu łańcuchów bez konieczności korzystania z dodatkowej mocy obliczeniowej.

Połączone wydobycie również przynosi Elastosowi znaczne korzyści. W miarę jak coraz więcej górników Bitcoin przechodzi na łączenie BTC i ELA, moc mieszania w sieci Elastos wzrasta, czyniąc ją mniej podatną na 51-procentowy atak. Zwiększenie mocy mieszania jest szczególnie ważne w przypadku nowszych projektów, które mogą jeszcze nie mieć znacznej liczby górników w sieci.

Zespół & postęp

Elastos powstał jako dzieło współzałożyciela Chen Ronga w 2000 roku, kiedy opuścił Microsoft USA i powrócił do Chin. Chociaż platforma początkowo nie była powiązana z blockchainem, Rong nadal wyobrażał sobie platformę, na której jej aplikacje i usługi nie łączyłyby się bezpośrednio z Internetem.

Dopiero w czerwcu 2017 r. Jihan Wu, dyrektor generalny Bitmain, został aniołem-inwestorem, a projekt zaczął naprawdę przybierać kształt platformy opartej na blockchain, jaką jest dzisiaj.

Od tego czasu ponad 50-osobowy zespół utworzył liczne partnerstwa i rozbudował części Elastos Carrier. W grudniu 2017 roku uruchomili także sieć główną, ale nie jest ona jeszcze dostępna dla publiczności.

Zespół ściśle współpracuje z NEO i Bitmain również tworząc „G3 of China”. Celem jest wspólna praca nad stworzeniem całkowicie zdecentralizowanej gospodarki i inteligentnej sieci.

Patrząc na Elastos ściśle jako platformę DApp, najbardziej bezpośrednio konkuruje z EOS i Ethereum. Elastos i EOS zawierają zestawy SDK do integracji tradycyjnych aplikacji z łańcuchem bloków. Ale EOS nie ma własnego środowiska wykonawczego. Dla drugiego porównania Ethereum ma pojedynczy łańcuch, w którym wykonuje wszystkie inteligentne kontrakty, podczas gdy Elastos ma strukturę głównego łańcucha / łańcucha bocznego opisaną powyżej.

Aelf to mniejszy projekt, który ma wiele cech wspólnych z Elastos. Starając się być „Linuksem Blockchains”, Aelf używa również łańcuchów bocznych dla każdej platformy DApp. Używa jednak innego algorytmu konsensusu – Delegated Proof-of-Stake (DPoS).

Handlowy

Handel ELA rozpoczął się dopiero na początku tego roku. W przypadku kryptowaluty cena pozostawała stosunkowo stabilna przez ostatnie cztery miesiące. Krótko po ICO cena wykazywała typową krótkoterminową zmienność, zanim pod koniec lutego osiągnęła rekordowy poziom 91,56 USD (~ 0,00879 BTC). Najprawdopodobniej nastąpił ten wzrost, ponieważ 22 lutego został zamknięty termin wypłaty odsetek. Po tym odcięciu znaczna ilość monet opuściła obiegową podaż, wymuszając presję na wzrost cen.

Następnie cena systematycznie spadała do marca. Jednak od kwietnia do dziś ELA stale rośnie do obecnego poziomu 41,43 USD (~ 0,00555 BTC).

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = ELA&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Podobnie jak w przypadku większości kryptowalut, udane etapy rozwoju i ogłoszenia o partnerstwie mogą mieć pozytywny wpływ na cenę. Uważaj jednak. Mimo że okresy blokady trwają od 1 do 3 lat, te tokeny ponownie wchodzące do obiegu spowodują pewną presję na obniżenie ceny. 4% stopa inflacji zrobi to samo.

Gdzie kupić ELA

W tej chwili Twoje opcje zakupu ELA są ograniczone. Możesz go kupić za USDT, BTC lub ETH na Huobi. Ale to jest o tym.

Jeśli nie wiesz, jak zdobyć te monety, najpierw zapoznaj się z naszymi przewodnikami dotyczącymi kupowania Bitcoinów i Ethereum.

Gdzie przechowywać ELA

Zespół Elastos stworzył plik oficjalny portfel że powinieneś zachować ELA. Jest obecnie dostępne tylko przez internet, ale działa mobilnie, więc nadal możesz z niego korzystać na telefonie.

Wniosek

Elastos to zdecentralizowana platforma internetowa i DApp, która zapewnia kontrolę nad zasobami cyfrowymi. Zespół chyba najlepiej to opisuje:

Elastos = Godna zaufania księga + Inteligentne kontrakty + generujące przychody DApps i zasoby cyfrowe

formuła elastosu

Pracując nad poprawą skalowalności i elastyczności innych sieci, sieć jest wyraźnie zbudowana pod kątem wydajności DApp. Aby to osiągnąć, wykorzystuje głównie łańcuchy boczne i środowiska wykonawcze do optymalizacji mobilnej.

Jest jeszcze trochę czasu, zanim zobaczymy, jak cała wizja Elastos dojdzie do skutku. Ale partnerstwo z NEO i Bitmain wydaje się zwiastować pozytywne wiadomości i znacznie szersze plany na przyszłość.

Dodatkowe zasoby

Świergot

Telegram

Reddit

Github

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map