Co to jest Decentraland (MANA)? | Przewodnik dla początkujących

Co to jest Decentraland?

Decentraland jest oparty na Ethereum platforma rzeczywistości wirtualnej. W tym wirtualnym świecie kupujesz działki, po których możesz później przemierzać, budować i zarabiać. Nie ma ograniczeń co do tego, co możesz zrobić. To pierwsza platforma cyfrowa należąca w całości do użytkowników.

W tym przewodniku dla początkujących Decentraland zajmiemy się:

Jak działa Decentraland?

Podobnie jak w przypadku gier takich jak Skyrim i Fallout, Decentraland to wciągający wirtualny wszechświat. Jednak zamiast grać na dwuwymiarowym ekranie, uczestniczysz w trójwymiarowym świecie. Wydaje się, że jest to logiczny następny krok przed stworzeniem pełnowymiarowych gier opartych na sztucznej inteligencji w fizycznej przestrzeni, à la Westworld.

Co to jest LAND?

W Decentraland przestrzenie, z którymi wchodzisz w interakcję, to LAND, niewymienialne zasoby cyfrowe, które kupujesz w grze. Kiedy już jesteś właścicielem działki LAND, możesz z nią korzystać według własnego uznania. Możesz tworzyć gry, aplikacje, usługi hazardowe, a nawet dynamiczne sceny 3D. Ale dlaczego na tym poprzestać? Chociaż nie jest to jego główny cel, możesz również tworzyć usługi LAND związane z edukacją, rozwojem zawodowym, turystyką itp.

Liczba GRUNTÓW jest ograniczona, a każda działka GRUNTU ma wymiary 33 na 33 stopy, ale nie ma ograniczeń co do jej wysokości. Niedawno powstał Decentraland LAND Estates, funkcja, która pozwala na łatwiejsze zarządzanie LAND poprzez kojarzenie sąsiednich działek. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem LAND (lub po prostu chcesz zobaczyć mapę), sprawdź Rynek ziemi.

Podobne grupy na LAND obejmują Dzielnice. Dzielnice to w zasadzie społeczności, które obracają się wokół wspólnego tematu. Na przykład może istnieć dzielnica przeznaczona tylko dla entuzjastów kryptowalut z aplikacjami i usługami kryptowalutowymi. Możesz głosować w sprawach Dystryktu za pośrednictwem dApp głosowania Decentraland, Agora. Ilość LANDÓW, które posiadasz w danym okręgu, jest skorelowana z wagą twojego głosu. Decentraland stworzył Agorę, aby dać ci większą kontrolę nad tym, co dzieje się w twoich dzielnicach, i przekazywać opinie na temat całej platformy.

Co to jest MANA?

MANA to token kryptowaluty Decentraland. To token ERC20, którego używasz do kupowania działek LAND, a także do płacenia za towary i usługi na świecie.

Kiedy kupujesz LAND, Decentraland spala MANA, za pomocą którego go kupujesz. Zespół Decentraland początkowo sprzedał każdą działkę LANDU za 1000 Many. Jednak teraz, gdy istnieje rynek wtórny, ceny GRUNTÓW są różne. Obecnie najtańsza działka LANDY to 11750 MANA, podczas gdy bardziej popularne obszary mają miliony cen. Najlepiej sprzedająca się działka kosztowała 2 000 000 MANA, czyli 175 578 USD w marcu 2018 r. To było całkiem sporo jak na wirtualną działkę i dało sprzedającemu niezły zysk..

Architektura technologii

Protokół Decentraland tak trzy warstwy:

  • Warstwa konsensusu: śledzi własność i zawartość gruntów za pomocą inteligentnego kontraktu Ethereum.
  • Warstwa zawartości terenu: Wykorzystuje zdecentralizowany system dystrybucji do renderowania treści w wirtualnym świecie.
  • Warstwa czasu rzeczywistego: Zapewnia połączenia peer-to-peer dla użytkowników do interakcji między sobą.

Zespół buduje platformę rzeczywistości wirtualnej za pomocą A-Frame. Aby budować w świecie, możesz najpierw utworzyć model w programie SketchUp i / lub Blenderze, a następnie zaimportować go na platformę.

Zespół Decentraland & Postęp

Zespołem Decentraland kierują Ari Meilich (kierownik projektu) i Esteban Ordano (kierownik techniczny). Ordano wcześniej pracował w Bitpay jako inżynier oprogramowania i założył Smart Contract Solutions, Inc. Obaj założyciele współpracowali również przy tworzeniu Stremium i Bitcore.

założyciele decentraland

Decentraland istnieje dłużej, niż myślisz. Zespół osiągnął swój pierwszy kamień milowy w rozwoju, Stone Age, w czerwcu 2015 r. Była to prosta, pikselowana siatka, która przydzielała piksele użytkownikom za pomocą algorytmu sprawdzającego pracę. Niedawno zorganizowali Terraform Event, na którym sprzedali LAND w nowym świecie 3D.

Zespół nawiązał również współpracę z district0x, Aragon i imToken świadczenia niektórych usług.

Decentraland jest dość wyjątkowy w świecie blockchain bez dużych, bezpośrednich konkurentów. Wysoka wierność i Sansar oba zapewniają przestrzenie do tworzenia i sprzedawania doświadczeń wirtualnej rzeczywistości, ale nie są oparte na blockchain. ZAZNACZ PRZESTRZEŃ wydaje się być najbardziej podobnym projektem; jednak jest daleko w tyle za Decentraland zarówno pod względem rozwoju, jak i rozgłosu.

Handlowy

Cena MANA była relatywnie stagnacja aż do eksplozji rynkowej z grudnia / początku stycznia. Od tego czasu moneta radziła sobie stosunkowo dobrze w porównaniu z resztą rynku altcoinów, utrzymując około 75% swojej wartości Bitcoin w późniejszym spadku..

W styczniu 2018 roku MANA osiągnęła najwyższy poziom w historii na poziomie 0,26 USD, osiągając dwa kolejne szczyty w maju i lipcu, odpowiednio 0,18 USD i 0,14 USD. Od lipca 2018 roku MANA nadal spada, odzwierciedlając trendy na rynkach kryptowalut.

Ponieważ obecnie jedynym zastosowaniem MANA jest zakup LAND, trudno przewidzieć, co wpłynie na cenę. Wzrost popytu na LAND może prowadzić tylko do wzrostu ilości MANA, którą potrzebujesz do zakupu – nie do wzrostu samej wartości MANA. Cena MANA powinna jednak wzrosnąć, gdy będziesz mógł kupić za nią więcej rzeczy.

Gdzie kupić MANA

Możesz kupić MANA na większości głównych giełd za pomocą Bitcoin lub Ethereum. Binance i OKEx mają największy wolumen obrotu na giełdach.

Jeśli nie posiadasz żadnej z tych dwóch monet i nie wiesz, od czego zacząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem po zakupie Bitcoin lub przewodnikiem po zakupie Ethereum.

Gdzie przechowywać MANA

MANA to token ERC20, więc masz do wyboru wiele opcji portfela. Zalecamy korzystanie z portfela sprzętowego, takiego jak Trezor lub Ledger Nano S. Dzięki temu Twoje fundusze są w trybie offline i są mniej podatne na złośliwe oprogramowanie.

MyEtherWallet to kolejna popularna opcja, jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na portfel sprzętowy.

Wniosek

Decentraland to platforma rzeczywistości wirtualnej, na której można kupić grunty. Korzystając z wyobraźni graczy i przedsiębiorców na całym świecie, możesz robić, co chcesz z ziemią, którą kupujesz.

To wyjątkowy projekt na w dużej mierze niesprawdzonym rynku. Popularność gier „alternatywnego życia” to dobry znak, ale trudno powiedzieć, czy przeniesie się to do przestrzeni 3D i blockchain. Jeśli jednak Decentraland zyska popularność, na którą liczą jej zwolennicy, możemy po prostu zobaczyć całkowicie nowy ekosystem biznesów i rozkwitać na naszych oczach.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Rachel Lantz 25 października 2018 r. W celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby Decentraland

Niezgoda

Średni

Świergot

RocketChat

Github

Reddit

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map