Co to jest Cobinhood Coin (COB)? Przewodnik dla początkujących

Cobinhood – giełda kryptowalut z zerową opłatą handlową

Powiedz cześć Cobinhood, giełda kryptowalut, która pobiera zero opłat za handel. Tak, dobrze słyszałeś, zero! Z bezczelnym podejściem do tematu Robinhood, Cobinhood zdecydował się na grę w kryptowalutę z zerową opłatą.

Oczywiście handel bez opłat nie jest szczególnie nową innowacją. Giełda Robinhood z siedzibą w USA prowadzi transakcje tylko na tradycyjnych rynkach i tylko dla inwestorów z USA. Cobinhood poradził sobie z tym ograniczeniem i buduje model biznesowy z nadzieją dotarcia do traderów i inwestorów nie tylko z USA, ale z całego świata..

Cobinhood uruchomił własną monetę, COB, za pośrednictwem ICO we wrześniu / październiku 2017 r. Pomimo zamiarów oferowania wymiany fiat-to-crypto, obecnie zapewnia ona tylko wymianę krypto-kryptowalut na swojej platformie. Może się to zmienić w przyszłości w zależności od przepisów rządowych dotyczących wymiany fiat-to-crypto, która obecnie wpływa na wiele giełd na całym świecie.

Trudno jest oszacować, jaki sukces odnieśli od czasu premiery, jednak zespół Cobinhood PR zgłosił rejestracja ponad 13 000 kont pierwszego dnia działania, a więcej użytkowników wskakuje na platformę w kolejnych dniach.

Kanał Cobinhood na Twitterze

Zarejestruj się w Cobinhood First Day

Jak to działa?

COB to token ERC20 oparty na standardzie Ethereum. Możesz przechowywać swój COB jako token w portfelu Ethereum lub na samej giełdzie Cobinhood.

Kluczowe cechy

Korzyści z posiadania tokenów COB obejmują:

 • Tokeny gwarantowane przez Cobinhood będą tańsze dla posiadaczy COB
 • Oprocentowanie pożyczki handlowej 50% od marży
 • 50% zniżki na opłaty za wypłatę w przypadku płatności w COB
 • Tokeny COB uzyskane z opłat za wypłatę będą spalane kwartalnie
 • Wymagane do wzięcia udziału w konkursach handlowych
 • Wymagane do otrzymywania zrzutów

Korzyści z handlu na giełdzie Cobinhood:

 • Zero opłat transakcyjnych
 • Różnorodność par handlowych: BTC, ETH, EOS, USDT, COB, BCH
 • Obsługa klienta 24/7
 • Zdecentralizowana wymiana w rozwoju
 • Wydajny silnik dopasowywania zamówień
 • Przejrzystość dzięki portfelom online i offline do audytów publicznych
 • Bezpieczne transakcje online z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym i potwierdzeniami e-mailowymi
 • Zabezpiecz transakcje offline za pomocą portfela z wieloma podpisami i sprzętowych modułów bezpieczeństwa zlokalizowanych w różnych krajach
 • Wszystkie aktywa kryptograficzne zabezpieczone ubezpieczeniem

Cobinhood w porównaniu z innymi tokenami giełdowymi

Wydaje się, że token COB czerpie podobne korzyści z innych popularnych tokenów giełdowych, takich jak Binance Coin (BNB) i Kucoin Shares (KCS). Myślą za tym jest zwiększenie popytu na ich token w dłuższej perspektywie i na korzyść innych kryptowalut poprzez zapewnienie bardzo atrakcyjnych korzyści, jak wymieniono powyżej. Ta strategia działa jak dotąd dobrze dla Binance, ponieważ popyt na ich token BNB wzrósł. Czas pokaże, czy będzie to pozytywny rozwój również dla Cobinhood.

Limity wypłat z kaucji

Cobinhood wprowadził następujące limity wypłat, aby chronić środki użytkowników. Warto o tym pamiętać, jeśli planujesz trzymać dużą ilość COB na giełdzie:

Limity funduszu Cobinhood

Limity funduszu Cobinhood

Jeśli chcesz podnieść te limity, musisz zapewnić dodatkową weryfikację zgodnie z praktykami dotyczącymi znajomości klienta (KYC) i przeciwdziałania praniu pieniędzy (AML), które są ogólnie wprowadzane do branży wymiany.

Doświadczenie użytkownika & Berło

Interfejs handlowy jest dość zgrabny i intuicyjny oraz wykorzystuje zwykłe narzędzia potrzebne do handlu wybraną przez Ciebie kryptowalutą. W związku z tym pakiet wykresów z książką zamówień, formularzem zamówienia, historią handlu i saldem monet są standardem w tej wersji interfejsu.

Giełda obsługuje już szeroką gamę kryptowalut, w tym duże kapitały i szereg mniejszych tokenów, którymi można handlować z Bitcoinem, Ethereum, Tether i oczywiście natywnym tokenem COB.

Interfejs Cobinhood

Interfejs Cobinhood

Kryptowaluta jest zjawiskiem globalnym i Cobinhood rozumie to, zapewniając obsługę 13 różnych języków. Angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, koreański, holenderski, portugalski, rosyjski, turecki, wietnamski, tradycyjny & Obsługiwany jest uproszczony język chiński. Handel na Cobinhood jest dostępny za pośrednictwem interfejsu internetowego, a także przez urządzenia mobilne na iOS i Androida.

Kompleksowa dokumentacja na różne tematy (od handlu po bezpieczeństwo konta i tak dalej) jest również dostępna, jeśli potrzebujesz szczegółowych samouczków. Ponadto Cobinhood ma na celu zapewnienie całodobowej obsługi klienta online i zespołu ds. Sukcesu klienta, który odpowie na zapytania w ciągu jednego dnia.

Zespół Cobinhood

Założyciel Popo Chen i współzałożyciel Wei-Ning Huang założył firmę w 2017 roku z siedzibą w Tajpej na Tajwanie. Głównym doradcą projektu jest Tony Scott, były federalny dyrektor ds. Informacji w USA.

Główną wizją Cobinhood jest platforma handlowa bez opłat, która maksymalizuje zyski dla traderów zarówno na rynku transakcji natychmiastowych, jak i margin trading.

Cobinhood Press

Zdjęcie dzięki uprzejmości Cobinhood

Popo Chen, założyciel

Chen Tai Yuan nazywa siebie seryjnym przedsiębiorcą. Po ukończeniu studiów na wydziale elektrotechniki współtworzył popularną usługę przesyłania strumieniowego na żywo na rynek azjatycki. 17 Transmisje na żywo są podobne do Periscope i mają ponad 5 milionów aktywnych użytkowników dziennie.

Wei-Ning Huang, współzałożyciel

Wei-Ning pracował w przestrzeni open source przez kilka lat i aktywnie uczestniczył w projektach open source. Następnie w latach 2014–2017 objął stanowisko inżyniera oprogramowania w Google. Specjalizuje się w dużych aplikacjach internetowych, które wymagają dużej przepustowości. Dzięki 5-letniemu doświadczeniu w technologii blockchain doskonale orientuje się w tej technologii.

Doradca wspólnoty

Tony Scott, doradca

Tony był trzecim federalnym dyrektorem ds. Informacji w USA w latach 2015-2017. W tym okresie był zaangażowany w szereg projektów o tematyce blockchain, a także w poprawie cyberbezpieczeństwa rządu. Obecnie kieruje grupą Tony Scott świadczącą usługi konsultingowe i doradcze IT dla sektora publicznego i prywatnego.

Podaż monet, alokacja funduszy & Zrównoważony rozwój

O ile nam wiadomo, zespół wyciągnął białą księgę (opisującą symboliczną ekonomikę projektu) ze strony internetowej. W Post na Reddicie, Przedstawiciel Cobinhood wyjaśnił, że biała księga ICO nie ma już zastosowania i że przygotowywana jest zaktualizowana wersja.

Inwestorzy wnieśli 13 milionów dolarów do ICO. Ci uczestnicy otrzymali 50% w tokenach, a 40% trafiło do zespołu. Pozostałe 10% trafiło do oferty prywatnej.

Zaopatrzenie w monety Cobinhood

Alokacja tokenów ICO

Wszystkie fundusze zebrane dla zespołu Cobinhood zostaną przeznaczone na następujące kanały:

 • 40% – rozwój produktu
 • 20% – eksploatacja
 • 20% – Marketing
 • 10% – audyt & Zgodność z bezpieczeństwem
 • 10% – sprawy prawne

CoinMarketCap podaje całkowitą podaż 1 miliarda COB (1 000 000 000). Podaż w obiegu (w momencie publikacji) wynosi około 362 milionów lub 36% wszystkich monet.

Historia handlowa

Zespół programistów uruchomił giełdę Cobinhood 18 grudnia 2018 r. Wraz z możliwością pierwszego handlu COB online. COB wystartował w okolicach poziomu 0,33 USD, po czym osiągnął rekordowy poziom 1,50 USD na szczycie bańki spekulacyjnej w zeszłym roku (2017). Ogólnie rynek kryptowalut nadal się wyprzedaje, odkąd w grudniu osiągnął najwyższy poziom w historii. W momencie publikacji cena COB wynosiła około 0,04 USD.

Obecnie na rynek wpływa wiele czynników. COB nie ma tak ugruntowanej pozycji, jak konkurenci z Azji. Ale jeśli i kiedy nastąpi kolejna hossa kryptowaluty, może bardzo dobrze pojawić się cała nowa grupa traderów gromadząca się w Cobinhood, aby skorzystać z tych zerowych opłat.

Wykres Cobinhood

Wykres dzięki uprzejmości CoinMarketCap

Gdzie można kupić Cobinhood Coin?

Cobinhood możesz kupić przede wszystkim na ich oficjalna wymiana. Jest jednak kilka alternatyw. CoinMarketCap wymienia Mercatox i zdecentralizowaną giełdę EtherDelta jako alternatywne giełdy. Wolumen na tych giełdach jest dość niski, a ponadto wielu traderów uważa EtherDelta za platformę dla zaawansowanych użytkowników. Jeśli dopiero zaczynasz handlować, oficjalna giełda Cobinhood jest prawdopodobnie najlepszą opcją.

Gdzie możesz to przechowywać?

Jak wspomniano wcześniej, COB to token ERC20. Budując na szczycie łańcucha blokowego Ethereum, Cobinhood zapewnił, że ich token był dobrze obsługiwany. Masz wiele możliwości przechowywania COB. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem po portfelu Ethereum, aby zapoznać się z niektórymi opcjami. Ledger Nano S i Trezor to popularne rozwiązania na froncie sprzętowym, podczas gdy Exodus i Jaxx to wybrane portfele po stronie oprogramowania.

Oczywiście, jeśli wolisz wygodę, możesz zostawić swoje monety na giełdzie i zaoszczędzić na opłatach za przelewy zi do zewnętrznego portfela. Należy pamiętać, że zewnętrzne portfele kryptowalut, w szczególności sprzętowe, są bezpieczniejszą opcją, gdyby Cobinhood napotkał jakiekolwiek problemy z utrzymaniem. W zależności od tego, jak często będziesz handlować, zależy Ci na bezpieczeństwie, a nie wygodzie.

Dalszy rozwój

Zespół założycielski Cobinhood niedawno (maj 2018) ogłosił uruchomienie zdecentralizowanej platformy nazwał DEXON na Blockshow Europe 2018 w Berlinie.

„DEXON to platforma kratowa oparta na algorytmie konsensusu DEXON, która zapewnia nieskończenie skalowalną, rozproszoną technologię księgi rachunkowej bez uprawnień”.

IDG Capital, firma inwestycyjna specjalizująca się w kapitale podwyższonego ryzyka, zainwestuje w uruchomienie DEXON. Ten nowy rozwój wpłynie na oryginalną oś czasu zaproponowaną przez Cobinhood od czasu ich ICO:

Mapa drogowa Cobinhood

Mapa drogowa Cobinhood Dzięki uprzejmości KimJhonUn

W wyniku ogłoszenia społeczność Cobinhood zadała kilka pytań dotyczących relacji między COB a rozwijaną platformą DEXON. Zespół wyjaśnił, że Cobinhood stanie się wyłącznym partnerem ICO dla DEXON, zapewniającym handel & Usługi ubezpieczeniowe ICO dla DEXON. W rezultacie posiadacze COB otrzymają następujące 2 świadczenia:

 • ICO uruchomione na DEXON będzie tańsze dla posiadaczy COB
 • Posiadacze COB otrzymają monetę DEXON drogą zrzutu w przyszłości. Szczegóły do ​​naśladowania bliżej uruchomienia głównej sieci.

Zdecentralizowana wymiana Cobinhood jest nadal w fazie rozwoju, ale nie jest teraz jasne, kiedy zostanie ukończona i zintegrowana z DEXON.

Użytkownicy powinni również mieć świadomość, że po uruchomieniu DEXON COB najprawdopodobniej nie będzie już obsługiwany jako token Ethereum ERC20 i zamiast tego zostanie zweryfikowany w łańcuchu bloków DEXON. Zaktualizujemy szczegóły przechowywania i implementacji w tym poście, gdy tylko je otrzymamy.

Wniosek

Obszar wymiany kryptowalut nagrzewa się i wielu graczy stara się zdobyć kawałek tortu na tym bardzo lukratywnym rynku. Przede wszystkim dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao na początku tego roku ujawnił zyski w wysokości 200 milionów dolarów za drugi kwartał 2018 roku. Liczba ta jest ogromna, biorąc pod uwagę, że Binance powstało dopiero w lipcu 2017 roku.

Nic dziwnego, że do tej branży wkracza wielu nowych graczy. Wydaje się, że wciąż istnieje wiele możliwości dla nowych giełd, ponieważ rośnie popyt na kryptowaluty. Cobinhood próbuje wypełnić niszowy rynek, zapewniając strukturę zachęt bez opłat. Handlowcy uwielbiają zerowe opłaty, ale czy zero opłat wystarcza, aby utrzymać klientów w tak konkurencyjnej przestrzeni? Dobra giełda kryptowalut jest budowana z myślą o wielu czynnikach.

Cobinhood planuje nadrobić te utracone opłaty, przyciągając dużą bazę klientów i pobierając opłaty za usługi premium, takie jak notowania ICO i niektóre zaawansowane funkcje handlowe. Tylko czas pokaże, czy takie podejście okaże się opłacalne.

Aby uzyskać więcej informacji i aktualności na temat Cobinhood, możesz śledzić je na następujących kanałach:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map