Co to jest Bytecoin (BCN)? | Kompletny przewodnik po poprzedniku Monero

Co to jest Bytecoin?

Bytecoin to niewykrywalna kryptowaluta który wykorzystuje podpisy pierścieniowe CryptoNote do zapewniania anonimowych transakcji. Jako system płatności typu peer-to-peer (p2p), Bytecoin ma wiele takich samych zastosowań, jak Bitcoin.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Utworzony w 2012 roku Bytecoin jest jednym z najwcześniej opracowane kryptowaluty. Do niedawna zespół stojący za monetą zachował anonimowość. Teraz jednak otworzyli wiele kanałów komunikacji, usunęli niektóre warstwy anonimowości, a nawet stworzyli kilka lokalnych społeczności.

Moneta ma długą historię z Monero, kolejną popularną monetą prywatności i widelcem Bytecoin.

W tym przewodniku Bytecoin dla początkujących omówimy:

Jak działa Bytecoin?

Z podobną funkcjonującą monetą zespół Bytecoin pracuje nad poprawą wielu problemów, które pojawiły się w Bitcoin – w szczególności tego, który go otacza Prywatność. Poza tym zespół ma nadzieję, że moneta będzie bardziej skalowalna i elastyczna w ciągle zmieniającej się atmosferze finansowej.

Identyfikowalność

Transakcje Bitcoin znajdują się w księdze publicznej, dzięki czemu możesz łatwo śledzić transfery między portfelami. Jedynym sposobem na zachowanie anonimowości transakcji jest użycie zaufanego tumblera innej firmy do mieszania transakcji. Chociaż istnieją plany poprawy funkcjonalności prywatności Bitcoin, wydaje się, że wciąż są daleko.

Bytecoin na podstawie CryptoNote aby Twoje transakcje były niemożliwe do wykrycia i połączenia. Każda transakcja używa pliku jednorazowy klucz publiczny nawet jeśli istnieje wiele transakcji z tym samym odbiorcą. Z natury rzeczy eliminuje to problem ponownego wykorzystywania adresów i zmniejsza możliwość śledzenia transakcji.

Schemat klucza Cryptonote

Schemat klucza Cryptonote

Aby wyeliminować możliwość tworzenia powiązań między transakcjami a uczestnikami transakcji, Bytecoin wykorzystuje jednorazowe podpisy pierścieniowe. W podpisie pierścieniowym Twój podpis wysyłania środków miesza się z innymi możliwymi kontami w sieci.


Masz kontrolę nad poziomem anonimowości swojego podpisu dzwonka. Gdy uwzględniasz więcej danych wejściowych, twoja transakcja staje się bardziej niejasna, ale musisz również zapłacić wyższe opłaty transakcyjne.

Dowód pracy (PoW)

Algorytm konsensusu Bitcoin PoW silnie faworyzuje górników, którzy używają potężnych maszyn GPU i ASIC, w stosunku do tych, którzy próbują kopać z procesorami. Powoduje to centralizację sieci wokół potężniejszych górników.

Bytecoin próbuje wypełnić lukę między tymi dwiema klasami kopaczy za pomocą nowego algorytmu, Egalitarny dowód pracy (PoW).

Egalitarian PoW używa wersji skrypt, funkcja proof of work podobna do funkcji hashcash używanej przez Bitcoin. Różnica między nimi polega na tym, że skrypt nie jest powiązany z pamięcią. Z tego powodu możesz tanio produkować wysoce wydajne platformy do wydobywania procesorów. Jednak procesory graficzne zawsze będą około 10 razy bardziej wydajne.

Funkcja skrypt pomaga zrównoważyć dynamikę mocy, ponieważ drogie procesory graficzne mogą być tylko liniowo lepsze niż ich odpowiedniki z procesorami – a nie wykładniczo, jak poprzednio.

Emisja monet

Nagrody za wydobywanie bitcoinów zmniejszają się o połowę co około 4 lata. W przeszłości powodowało to gwałtowny spadek wartości hashratu sieci bezpośrednio po jego wystąpieniu. Przy niższej wartości hashrate sieć jest bardziej podatna na złośliwe działania, takie jak ataki podwójnego wydawania pieniędzy.

Bytecoin zmniejsza nagrodę za blok z każdym blokiem. Pozwala to na płynniejsze zmniejszenie nagród blokowych niż funkcja odcinków używana przez Bitcoin.

Nagroda jest zgodna z równaniem:

BaseReward = (MSupply – A) / 218

MSupply równa się (2 ^ 64) – 1 jednostce atomowej, najmniejszej podzielnej jednostce BCN. ZA to liczba monet, które zostały wcześniej wygenerowane.

Niestety, ponieważ Bytecoin istnieje tak długo, może nie być tak opłacalny, jak inne monety PoW. Ponad 99% monet jest już w obiegu.

Parametry

Bitcoin ma kilka zakodowanych na stałe stałych w swoim kodzie źródłowym, których nie można łatwo zmienić. W nieustannie zmieniającym się świecie, w którym prawie niemożliwe jest przewidzenie przyszłych potrzeb systemu, stanowi to problem. Widzieliśmy już tego przykład podczas wielkiej debaty na temat rozmiaru bloku.

Zespół Bytecoin określił trzy parametry, do których dodali elastyczność:

  • Trudność
  • Limity rozmiaru
  • Kara za nadmierny rozmiar

Plik trudność wydobycia zmienia się z każdym blokiem Bytecoin wraz ze wzrostem i spadkiem hashrate sieci. Utrzymuje to stałą szybkość blokowania nawet w przypadku gwałtownego wzrostu ruchu w systemie lub gwałtownego spadku liczby górników.

Każdy użytkownik Bytecoin może głosować na rozmiar łańcucha bloków, a każdy górnik ustala własny miękki limit dla wielkość bloków że są moje. Sztywny limit rozmiarów bloków jest ustawiony na dwukrotność mediany wszystkich poprzednich bloków. Limity te pozostawiają miejsce na rozrost bloków, jeśli jest to konieczne, wraz z rozwojem sieci.

Rozmiary transakcji nie są ograniczone, o ile jesteś skłonny uiścić związaną z nimi opłatę.

Aby zapobiec tworzeniu przez górników zbyt dużych rozmiarów bloków i nadużywania łańcucha bloków, Bytecoin wprowadza kara za nadmierny rozmiar. Kara zmniejsza nagrodę za blok z dużych bloków za pomocą następującego równania:

NewReward = BaseReward * ((rozmiar bloku / MN ) – 1) ^ 2

Gdzie MN jest medianą wielkości bloku poprzednich bloków. Nie jest to najprostsze równanie, ale spełnia swoje zadanie.

Zespół Bytecoin & Postęp

Projekt Bytecoin był dość zepsuty od czasu jego rozpoczęcie w lipcu 2012 r. Wcześniej nad projektem pracowało kilka odizolowanych zespołów, które pozornie nie komunikowały się ze sobą. Doprowadziło to do powstania wielu widelców i wersji monety.

W lipcu 2017 zespół zdecydował się na to zmienić swój wizerunek i zapewnić społeczności większą przejrzystość. Zespół nadal pozostaje pseudo-anonimowy, podając tylko nazwiska i zdjęcia w głowę na swojej stronie internetowej – bez biogramów ani linków do mediów społecznościowych. Ale trudno oczekiwać więcej od projektu, który koncentruje się na prywatności.

AKTUALIZACJA: Witryna nie zawiera już żadnych członków zespołu. Zawiera jednak stronę kontaktową z kilkoma środkami komunikacji, w tym adresem e-mail i nazwiskiem menedżera społeczności.

Na początku 2018 roku zespół pracował nad refaktoryzacją kodu i wydał nowy publiczny interfejs API w marcu 2018 r. Kontynuując osiąganie kamieni milowych projektu, zespół wszedł również na rynek azjatycki w pierwszym kwartale 2018 r. Wygląda na to, że wejście na rynki Bliskiego Wschodu i Afryki zostało nieco opóźnione..

mapa drogowa bytecoin

Mapa drogowa Bytecoin na 2018 rok

Plan działania na 2018 r. Zbiegł się w czasie ze znacznym wzrostem marketingu i rozwoju biznesu. Nawiązali nowe partnerstwa z firmami, organizacjami społeczności lokalnych i bardziej aktywnymi kanałami komunikacji.

Pod koniec sierpnia 2018 roku zespół programistów wykonał hardfork w sieci, aby zapewnić dynamiczne opłaty. Mapa drogowa na pozostałą część 2018 r. I początek 2019 r. Obejmuje Aktualizacja Amethyst, który zawiera między innymi portfele HD, adresy, których nie można powiązać i portfele z możliwością audytu.

Mapa drogowa Bytecoin

Mapa drogowa Bytecoin

Konkurencja

Koncentrując się na prywatności, Bytecoin konkuruje z innymi monetami prywatności, takimi jak Monero, Zcash i Dash. Monero to w rzeczywistości widelec z oryginalnego kodu Bytecoin. Zwolennicy Monero twierdzą, że oryginalne Bytecoins (>80%) mogło być wstępnie wydobyty przez 2 lata przed publicznym wydaniem, ale jest to nadal przedmiotem dyskusji obu stron.

Handlowy

Obecnie w obiegu jest nieco ponad 184 miliardy monet BCN. W miarę zmniejszania się zysków z wydobycia na rynku zawsze będzie maksymalnie 184,47 miliardów BCN. Tak więc, jak zapewne możesz stwierdzić, większość z nich została już wydobyta.

Cena BCN utrzymywała się na względnie stałym poziomie od 0,00002 USD do 0,00005 USD do maja 2017 r. W tym momencie cena gwałtownie wzrosła do ~ 0,0043 USD, a rekordowy poziom Bitcoina wynosił 0,00000198 BTC. Ten wzrost ceny zbiegł się w czasie z ogólnym zainteresowaniem rynku monetami zapewniającymi prywatność, a także ogłoszeniem, że Bytecoin wprowadzi niewykrywalne tokeny – coś, czego rynek nigdy wcześniej nie widział.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = BCN&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Po tym gwałtownym wzroście cena systematycznie spadała z krótkotrwałym wzrostem, gdy zespół ogłosił nowy nacisk na przejrzystość rozwoju i komunikację. Podobnie jak większość innych altcoinów, cena BCN miała świetny wzrost w grudniu 2017 r.

Szokująco, cena BCN przesunęła się w stosunku do spadającego rynku niedźwiedzia w maju 2018 r., Osiągając kolejny szczyt około 0,0126 USD (~ 0,00000146 BTC). Wzrost ceny zbiegł się w czasie z notowaniem na Binance i był wynikiem źródło kontrowersji w społeczności kryptowalut. Przeciwnicy twierdzą, że moneta była centrum „pompuj i wyrzucaj”, gdy była dostępna na platformie, podczas gdy zespół twierdzi, że zmienność była spowodowana błędem konsensusu sieciowego. Binance od tego czasu wycofał BCN z listy.

Wydaje się, że wszystkie monety prywatności wykazują tendencję wzrostową w tym samym czasie. Dlatego nie byłoby zaskakujące, gdyby kolejny wzrost ceny BCN zbiegał się ze wzrostem ceny Monero lub Zcash. Należy jednak pamiętać, że BCN jest teraz płaska w cenie około 0,000764 USD (0,0000002 BTC).

Gdzie kupić BCN

Mimo że w harmonogramie stwierdzono, że BCN będzie dostępny na większej liczbie giełd w trzecim kwartale 2018 r., Nadal masz stosunkowo niewiele opcji zakupu niektórych teraz.

Możesz wymienić Bitcoin na BCN na HitBTC i Poloniex. Przed rozpoczęciem handlu na tych platformach musisz najpierw kupić Bitcoin na innej giełdzie, takiej jak GDAX.

Gdzie przechowywać BCN

Ty masz trzy możliwości aby przechowywać BCN:

  • Portfel biurkowy
  • Portfel internetowy
  • Portfel mobilny

Portfel stacjonarny jest dostępny na komputery Mac, Windows i Linux, a do portfela internetowego można uzyskać dostęp z dowolnej przeglądarki internetowej.

Teraz, tylko użytkownicy Androida mogą używać rozszerzenia portfel mobilny. Zespół nie ogłosił daty premiery portfela iOS.

Korzystając z tych portfeli, należy również skonfigurować zaszyfrowane hasła i uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Te dodatkowe środki zabezpieczą Twój portfel w większym stopniu niż domyślna konfiguracja.

Wniosek

Bytecoin to jeden z najstarszych projektów blockchain i jeden z pierwszych, który koncentruje się na prywatności użytkownika końcowego.

Nawet mając na celu ulepszenie Bitcoina, zespół wyraźnie stwierdza w swoich biały papier że nie uważają Bytecoina za zamiennik Bitcoina. Zamiast tego uważają, że posiadanie wielu silnych walut jest korzystne dla wszystkich zaangażowanych.

Niedawne odrodzenie komunikacji zespołowej i przejrzystości przyniosło zaufanie do projektu, którego historia jest uważana przez niektórych za wątpliwą. Biorąc to pod uwagę, projekt nadal jest krytykowany przez społeczność za problemy takie jak rzekoma pompa i zrzut Binance.

Ponieważ rządy nadal są bardziej zaangażowane w przestrzeń kryptograficzną, zainteresowanie monetami zapewniającymi prywatność najprawdopodobniej nadal będzie rosło. Nie jest jednak jasne, czy Bytecoin będzie preferowaną monetą prywatności.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 27.11.2018 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby Bytecoin

Stronie internetowej

Github

Reddit

Świergot

Telegram

youtube

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map