Co to jest Burstcoin (BURST)? | Kompletny przewodnik

Co to jest Burstcoin?

Burstcoin to jedyna moneta, która wykorzystuje puste miejsce na dysku twardym do wydobywania. Wydobywanie większości monet wymaga wyspecjalizowanych, drogich i energochłonnych maszyn do wykonywania dowodu pracy. Jednak Burstcoin wykorzystuje unikalny proces znany jako dowód pojemności ze zwykłym dyskiem twardym w celu energooszczędnego wydobywania. Wydobywanie jest tak wydajne, że możesz kopać z telefonu z Androidem lub Raspberry Pi.

Poznaj Burstcoin

Burstcoin wykorzystuje dowód zdolności do energooszczędnego wydobywania.

W tym przewodniku wyjaśniamy wszystko o Burstcoin, w tym:

Jak działa Burstcoin?

Specjalna metoda potwierdzania pojemności oznacza, że ​​„wystarczy podłączyć dysk, wykreślić go i zostawić komputer na okresowym wydobywaniu i zarabianiu monet. Im więcej miejsca przeznaczysz na wydobycie, tym wyższa nagroda. ”

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Nasz artykuł przedstawia dowody na głębsze wydobywanie pojemności.

Wydobywanie nie zaszkodzi dyskowi twardemu ani nie spowoduje zauważalnej zmiany w rachunku za prąd. Jeśli kiedykolwiek zdecydujesz się zaprzestać wydobywania, możesz usunąć informacje, które Burstcoin kreśli na dysku twardym i wykorzystać miejsce zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

Zużycie energii

Porównanie zużycia energii wydobywczej między bitcoinem a burstem

Od Burstcoin pozwala na tak łatwe wejście do górnictwa, jest naturalnie bardziej zdecentralizowane. Skuteczne wydobywanie bitcoinów wymaga ogromnego zaangażowania finansowego, ale dzięki Burstcoin możesz nawet rozpocząć wydobycie na telefonie z Androidem.


Gdy spojrzysz poza dowód wydobywania mocy, Burst będzie dość znajomy. Oferuje zdecentralizowany łańcuch bloków do śledzenia księgi publicznej. Oferuje również kilka innych zdecentralizowanych funkcji, takich jak handel aktywami i finansowanie społecznościowe. Możesz sprzedawać towary cyfrowe na rynku peer-to-peer, a nawet licytować swoje przedmioty. W przypadku wszystkich transakcji, które wykonujesz w sieci Burst, istnieje również możliwość dołączenia wiadomości.

Historia

Anonimowy użytkownik wprowadził Burstcoin na bitcointalk.org w 2014 roku. Moneta została opracowana poza platformą Nxt i dlatego oferuje wiele takich samych funkcji.

Podążając śladami Satoshi Nakamoto, twórca Burstcoin nigdy nie ujawnił swojej tożsamości. Po zniknięciu twórcy społeczność kryptowalut zorganizowała się, aby kontynuować rozwój monety. Obecnie nad projektem pracuje zespół o nazwie Proof of Capacity Consortium (PoC Consortium).

Burstcoin słynie nie tylko z dowodu na wydobycie mocy. Był to pierwszy blockchain do wdrożenia Turing zakończony inteligentne kontrakty. Najbardziej znanym zastosowaniem inteligentnych kontraktów był całkowicie zdecentralizowana loteria.

Postęp zespołu

W 2015 roku zespół był w stanie osiągnąć atomowe swapy, możliwość handlu Burstcoinami i Qora bez korzystania z wymiany stron trzecich.

Konsorcjum PoC opublikowało białą księgę „The Burst Dymaxion” 27 grudnia 2017 r. Twórcy mają nadzieję na stworzenie sieci błyskawicy dla Burst, którą nazywają „plątaniną”. Ta sieć dodałaby nowe warstwy do Burst, poprawiając skalowalność transakcji. Zespół ma nadzieję, że po pełnym wdrożeniu systemu Dymaxion „każdy nowy użytkownik dokonujący transakcji tak zwiększenie całkowitej zdolności transakcyjnej sieci ”.

Deweloperzy przyglądają się również opłatom dynamicznym, usuwając obecną minimalną opłatę 1 Burst. Jeśli obniżą teraz opłaty, może dojść do ataku spamowego w sieci. Dzięki dynamicznym opłatom mają nadzieję, że będą w stanie zmieniać opłaty w zależności od poziomu ruchu.

Burst Roadmap

Burst Development Team Plany na 2018 rok

W czerwcu 2018 roku Burst zaimplementował hard fork, który stworzył zarówno dynamiczne rozmiary bloków, jak i dynamiczne opłaty transakcyjne. Burst może teraz dostosować opłaty i rozmiary bloków, aby odzwierciedlić poziom ruchu.

Chociaż Wydanie Dymaxion był zaplanowany na II-III kwartał 2018 roku, zespół jeszcze go nie zakończył. Ich Github pozostaje jednak aktywny, więc wkrótce powinniśmy się spodziewać premiery.

Wydobywanie z dyskami twardymi

Szacunki na koniec 2017 roku, obliczone dla każdego terabajta miejsca na dysku twardym, które przydzielisz do sieci, pozwolą Ci wydobywać średnio 21 Burstcoinów tygodniowo. W tym czasie było już po wszystkim 150 000 terabajtów pamięci masowej poświęcony sieci. Dziś liczba ta wzrosła do ponad 270 000 terabajtów.

Internetowy Burstcoin portfel przeprowadzi Cię również przez proces tworzenia wykresu dysku twardego, abyś mógł od razu rozpocząć wydobycie. Burst ma być monetą przyjazną dla górników, aby zapewnić decentralizację łańcucha blokowego.

Podaż monet i zrównoważony rozwój

Twórcy Burst wstępnie wydobyli zero monet, kontynuując motyw decentralizacji. Nagrody blokowe zaczęły się od 10 000 na blok, ale co miesiąc zmniejszają się o pięć procent, aż do wypuszczenia wszystkich 2 158 812 800 Burstcoinów. Burstcoin dynamicznie dostosowuje trudność wydobycia, aby średni czas bloku wynosił cztery minuty.

Historia handlowa

Cena Burstcoin pozostawała niezmienna przez większość swojej historii, dopóki John McAfee nie zwrócił uwagi na zalety Burstcoin szerszej publiczności, powodując gwałtowny wzrost ceny.

Moneta dnia: BURST – Pierwsza prawdziwie zielona moneta i najczęściej pomijana moneta. Zużywa 400 razy mniej energii niż Bitcoin. Super bezpieczny i prywatny. Obejmuje inteligentne kontrakty, szyfrowane wiadomości, zdecentralizowany portfel, libertyński łańcuch bloków. Najbardziej niedowartościowana moneta. https://t.co/vOJOtNYLXp

– John McAfee (@officialmcafee) 22 grudnia 2017

https://platform.twitter.com/widgets.js

Wraz z wydaniem białej księgi The Dymaxion i naciskiem na skalowanie sieci Burst, cena Burstcoin wzrosła od czasu tweeta McAfee, aż do momentu, gdy rynki kryptowalut zaczęły spadać na wiosnę. Obecnie cena siedzi niewiele wyżej niż przed tym gwałtownym wzrostem. Być może premiera Dymaxiona, zaplanowana na jeszcze w tym roku, przyniesie wzrost ceny.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serv / v3 / coin / chart? fsym = BURST&tsyms = USD, EUR, CNY, GBP ”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”) >= 0? „&”:„? ”) +„ App = ”+ nazwa_aplikacji;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Gdzie można kupić Burstcoin?

Możesz po prostu wydobyć Burstcoin ze swojego dysku twardego. Możesz go jednak również kupić na kilku popularnych giełdach, takich jak Upbit, Bittrex czy Poloniex.

Gdzie możesz przechowywać Burstcoin?

Możesz pobrać portfel online tutaj, gdzie można również uzyskać dostęp do wielu zdecentralizowanych funkcji zapożyczonych z Nxt.

Portfel Burstcoin

Interfejs Burst Wallet

Mobilny portfel Burstcoin jest obecnie dostępny tylko dla Androida i można go pobrać tutaj.

Podsumowanie

Bitcoin otrzymał już krytykę zmarnowana energia, Burst oferuje bardziej przyjazny dla środowiska sposób wydobywania i prowadzenia zdecentralizowanego łańcucha bloków. Jeśli chcesz wydobywać kryptowalutę, ale zastraszyły Cię głośne i drogie maszyny, możesz sprawdzić dowód pojemności i rozważyć wydobycie Burstcoin. Lub jeśli po prostu chcesz sprawiedliwie rozproszonej zdecentralizowanej kryptowaluty z aktywnym zespołem programistów, miej oko na tę monetę.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Rachel Lantz 29 października 2018 r. W celu odzwierciedlenia ostatnich zmian projektu.

Dodatkowe zasoby

Świergot

Reddit

Github

Telegram

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map