Co to jest Blockfolio? W jaki sposób działa śledzenie portfela kryptowalut?

Blockfolio to rozwiązanie do śledzenia portfela kryptowalut dostępne na Androida i iOS. Liczba altcoinów stale rośnie, a kupującym, handlowcom i hodowcom na całym świecie coraz trudniej jest zarządzać wszystkimi swoimi inwestycjami. Wiele monet jest rozmieszczonych na różnych giełdach, a sprytni użytkownicy przechowują swoje monety offline w portfelach sprzętowych, takich jak Trezor lub Nano S.Jak entuzjasta kryptowalut ma to wszystko zarządzać?

Blockfolio

Strona główna Blockfolio.

Oczywiście śledzenie portfela. W ostatnich latach pojawiło się kilka rozwiązań, a Blockfolio szybko zyskało dobrą reputację w tej branży. Do tej pory firma przyciągnęła ponad 4,5 miliona użytkowników i wykazuje dobry wzrost. Teraz w piątym roku działania aplikacja śledząca zawiera informacje o ponad 6000 monetach i ponad 300 giełdach kryptowalut.

funkcje

Darmowy & Prywatny

Aplikację można pobrać całkowicie za darmo i nigdzie nie ma żadnych niepożądanych reklam. Ten projekt nie jest oparty na blockchain, co oznacza, że ​​wszystkie dane są przechowywane gdzieś centralnie na serwerze. Na szczęście nie stanowi to problemu, ponieważ nie wymaga rejestracji ani przekazywania jakichkolwiek danych osobowych. W świecie, w którym prawie każda inna usługa chce rejestrować Twoje dane osobowe, jest to ogromna korzyść.

Wykresy & Alerty cenowe

Aplikacja do tworzenia wykresów jest dość sprytna i pozwala użytkownikowi wycenić kryptowaluty według średniej globalnej lub określonej giełdy, jeśli masz tendencję do korzystania z jednej giełdy w szczególności do handlu. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku tego rodzaju aplikacji możesz również śledzić całe portfolio w oparciu o różne ramy czasowe.

Śledź swoje wyniki

Śledź swoje wyniki

Kolejną fajną funkcją są alerty cenowe. Jest to szczególnie przydatne dla osób ze wstępnie zdefiniowanymi celami, które nie chcą oglądać wykresów przez cały dzień. Niektóre giełdy lub aplikacje do tworzenia wykresów jeszcze tego nie oferują. Niezależnie od tego, czy jesteś inwestorem jednodniowym, czy długoterminowym, warto być powiadamianym tylko wtedy, gdy naprawdę tego potrzebujesz.

Blockfolio Signal

Signal to stosunkowo nowa funkcja, która łączy twórców i posiadaczy tokenów za pośrednictwem aplikacji. Nowatorskim pomysłem stojącym za Signal jest odfiltrowanie wielu szumów, które można znaleźć na innych kanałach ICO, takich jak Telegram i Discord, gdzie ogromna liczba użytkowników szybko przekracza platformę.


Signal to jednokierunkowy system powiadomień push, który umożliwia posiadaczom tokenów uzyskiwanie odpowiednich aktualizacji z ich ulubionych projektów podczas ich aktualizacji. Jednokierunkowa jest tutaj kluczowa fraza, ponieważ przeszukiwanie linii i stron z emotikonami, trollowaniem i śmieciowym tekstem w celu znalezienia odpowiednich informacji może być prawdziwym problemem.

Sygnał Blockfolio, smak powiadomień token push

Sygnał Blockfolio, smak powiadomień token push

Blockfolio ma ponad 300 zespołów na platformie nadających ponad dwa razy w tygodniu. Niektóre z projektów, które już przeszły, obejmują takie jak Augur, Civic, Zcash, Ark i Neo.

I więcej

  • Agregator wiadomości. Wszystko w jednym miejscu od wszystkich Twoich ulubionych dostawców wiadomości o kryptowalutach, w tym CoinCentral!
  • Personalizacja monet. Upewnij się, że śledzisz tylko monety istotne dla Twojego portfela
  • Duża liczba walut krajowych, dzięki czemu możesz śledzić swój portfel w walucie, z którą aktualnie pracujesz na co dzień.

Krytycy

Finansowanie

Według raportu z Fortuna, Dyrektor generalny Ed Moncada mówi, że aplikacja nie zarabia obecnie, chociaż od 2015 roku wyświetlała trzy reklamy. Następnie powiedział, że firma odrzuciła wielu potencjalnych reklamodawców, w większości z ICO. Ma to sens, biorąc pod uwagę, ile platform traci użytkowników z powodu botów, spamu i nadmiernej liczby reklam. Rodzi jednak pytanie, w jaki sposób firma planuje zarabiać pieniądze.

W październiku ubiegłego roku Blockfolio otrzymało ogromną sumę 11,5 miliona dolarów w ramach zbiórki funduszy z serii A. To wyjaśnia, w jaki sposób zespół może nadal rozwijać swój flagowy produkt. Zebranie funduszy było prowadzone przez Pantera Capital, znany fundusz hedgingowy w dziedzinie kryptowalut. Dodatkowymi inwestorami byli między innymi Bitmex, Huobi i DCM Ventures. Reputacja Pantery powinna nadal dawać Blockfolio dodatkowy poziom wiarygodności.

Jak planuje zarabiać pieniądze?

Prowadzi to wielu krytyków do przekonania, że ​​jedynym sposobem zarabiania pieniędzy w przyszłości może być sprzedaż danych użytkowników. Pomysł nie jest trudny, biorąc pod uwagę, ile reklamodawcy płacą obecnie za tego rodzaju dane. Obecnie nie wydaje się to stanowić problemu, ponieważ nie ma możliwości powiązania portfela użytkownika z faktycznymi monetami, które mogą posiadać. Dopóki użytkownicy nie muszą przekazywać danych osobowych, nie powinno to stanowić problemu.

Konkurencja

Blockfolio ma wyjątkową ocenę w sklepach z aplikacjami, uzyskując wynik 4,8 na 5 dla iOS i 4,7 z możliwych 5 dla Androida. Jak wspomniano wcześniej, istnieje kilku innych konkurentów, takich jak Delta, CryptoCompare i CoinTracking. Jednak Delta jest prawdopodobnie jedyną osobą, która jest bliska, przynajmniej jeśli chodzi o opinie użytkowników.

Wniosek: Blockfolio

Blockfolio ma prawdopodobnie najseksowniejszy interfejs spośród głównych programów śledzących portfolio. To może nie jest najważniejszy element jakiejkolwiek przyzwoitej usługi, ale ludzie są istotami wizualnymi, a eleganckie interfejsy z pewnością przyciągają masy. Na szczęście aplikacja tworzy kopie zapasowe tego interfejsu z dobrą funkcjonalnością poprzez świetne wykresy, statystyki portfela i alerty cenowe, aby wymienić tylko kilka.

blockfolio

To naprawdę świetna aplikacja, biorąc pod uwagę, że jest bezpłatna. Jeśli dodasz do tego fakt, że do jego pobrania nie są potrzebne żadne dane osobowe, możesz się zastanawiać, czy to wszystko brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe. Finansowanie z pewnością pomaga, ale wielcy inwestorzy, tacy jak Pantera Capital, nie finansują projektów z dobroci serca. Oni również chcą zobaczyć zwrot z inwestycji.

Obecnie nie jest jasne, w jaki sposób Blockfolio będzie zarabiać na swojej aplikacji w przyszłości. Według członka zespołu Blockfolio, Blockfolio bardzo poważnie traktuje ochronę danych użytkowników i nigdy nie miało, nigdy nie będzie i nigdy nie planuje zarabiać ani sprzedawać danych użytkowników. To sprawia, że ​​Blockfolio jest doskonałym wyborem dla osób, które troszczą się o swoją prywatność i powinno pozostać ulubionym menedżerem portfolio przez wiele lat..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map