Co to jest Arka? | Przewodnik po ekosystemie All-in-One Blockchain

Co to jest Ark?

Ark jest zdecentralizowany ekosystem zaprojektowany, aby zwiększyć przyswajanie przez użytkowników technologii blockchain. The Ark Crew, samozwańczy zespół programistów, jasno przedstawił to w swoich biały papier że planują wprowadzić blockchain do mas, budując „Szybką, bezpieczną technologię podstawową” z „Praktycznymi usługami dla prawdziwych ludzi”.

Mówiąc prościej, załoga tworzy ekosystem piaskownicy, w którym firmy i inni użytkownicy mogą tworzyć własny łańcuch bloków z klona Arki za pomocą kilku kliknięć. Aby uczynić ten ekosystem jak najszerzej dostępnym, koncentrują się głównie na zapewnieniu dobrego wrażenia użytkownika oraz włączeniu jak największej liczby innych łańcuchów bloków i języków kodowania.

W tym przewodniku omówimy:

Jak działa Ark?

The Crew buduje kilka ważnych funkcji do ekosystemu – wszystko w ramach ujednoliconego, podstawowego celu, jakim jest uczynienie łańcucha blokowego bardziej dostępnym dla świata:

  • SmartBridges
  • Alternatywne języki programowania
  • Rozmieszczalne łańcuchy blokowe za pomocą przycisku

SmartBridges łączą oddzielne łańcuchy bloków razem przez platformę rdzenia Ark. Zasadniczo Ark staje się pośrednikiem między różnymi łańcuchami, pozwalając im komunikować się ze sobą i wywoływać zdarzenia w łańcuchach – coś, co obecnie nie jest możliwe.

Włączenie SmartBridges w łańcuchu jest tak proste, jak wstawienie fragmentu kodu.

Giełdy, takie jak Coinbase i Shapeshift, również mogą skorzystać na SmartBridges. Te platformy mogą używać zakodowanych słuchaczy działać jako medium dla transakcji SmartBridge, jednocześnie pobierając normalne opłaty transakcyjne.

ARK SmartBridges i zakodowane nasłuchiwania

Ark SmartBridges i Encoded Listeners

Dzięki integracji alternatywne języki programowania, Prawie każdy programista powinien czuć się komfortowo, budując w oparciu o Ark. Platforma obsługuje 18 różnych języków programowania

Możesz użyć Pchać rozmieszczane za pomocą przycisku łańcuchy bloków łatwo rozwidlić Ark i stworzyć własny projekt. Te widelce są idealne dla start-upów i są dostarczane z pakietem funkcji od razu po wyjęciu z pudełka. Co więcej, łańcuchy, które wdrażasz za pomocą tej funkcji automatycznie wyposażone w SmartBridges.


Delegowany dowód stawki

Ark działa przy użyciu algorytmu konsensusu Delegated Proof of Stake (DPoS). W przeciwieństwie do Bitcoin, w którym górnicy zabezpieczają transakcje sieciowe, delegaci zabezpieczają sieć Ark. Istnieją setki potencjalnych delegatów, ale posiadacze tokenów stale głosują na 51, którzy stają się aktywnymi, fałszującymi delegatami.

Jako posiadacz tokenu możesz głosować tylko na jednego delegata naraz. Plik opłata za głosowanie / wycofanie głosu to tylko 1 ARK planuje wkrótce obniżyć tę opłatę do 0,02. Więc. dobrze jest przynajmniej raz zagłosować na delegata, którego popierasz. Im więcej posiadasz żetonów ARK, tym potężniejszy jest Twój głos.

Renomowani delegaci mają pisemne propozycje w którym dokumentują sposób ich działania. Wiele popularnych obejmuje dzielenie się zyskami z nagród, które otrzymują, gdy wykuwają nowe bloki. Jeśli głosujesz na delegata z udziałem w zyskach, z czasem skutecznie otrzymasz dywidendy.

Inni delegaci biegną z zamiarem finansowania projektów rozwojowych, przekazywania wyborcom udziałów w kapitale lub świadczenia usług w zakresie aplikacji, które w przeciwnym razie mogą być nieopłacalne. Twój wybór należy wyłącznie do Ciebie.

Sieć została uruchomiona z 125 milionów ARK w bloku genezy (pierwszym). Delegaci otrzymują 2 ARK za każdy wykuwany blok, a jeden blok jest wykuwany co około 8 sekund.

Wskaźnik inflacji ARK

Wskaźnik inflacji ARK

Zakładając, że 8-sekundowy blok nie ulegnie zmianie, planowana inflacja ARK wyniesie 6,31% w pierwszym roku, 5,93% w drugim i będzie nadal spadać do 4,02% w dziesiątym roku. To znacznie mniej dramatyczny spadek niż Lisk i Ethereum.

8-sekundowy czas blokowy stawia Ark na szybszym końcu czasu transakcji dla kryptowalut. Dla porównania, Bitcoin ma 10-minutowe czasy bloków, Litecoin to 2,5 minuty, a transakcje Ethereum zwykle trwają 14 sekund.

Wcześniej sieć Ark mogła przetwarzać 50 transakcji na blok (TPB). Jednak wydanie Core v2 zwiększyło TPB do 150, więc obecnie sieć może przetwarzać 18,75 transakcji na sekundę.

Opłaty

Aby wysłać ARK, początkowo musiałeś zapłacić opłatę transakcyjną w wysokości 0,1 ARK. Wraz z wydaniem Core v2 sieć korzysta z dynamiczny system opłat. Aby zarejestrować się jako delegat, musisz zapłacić 25 ARK i jak wspomniano wcześniej, oddanie głosu na delegata kosztuje obecnie 1 ARK.

Wszystkie opłaty są uiszczane na rzecz delegata, który przetwarza blok zawierający te opłaty.

Historia

Ark został uruchomiony w październiku 2016 roku przez 27 członków rozsianych po całym świecie. Z członkami zespołu zlokalizowanymi wszędzie od Kalifornii po Bułgarię – drużyna jest naprawdę zdecentralizowany. Obecnie składa się z 23 głównych członków.

The Crew był jednym z bardziej aktywnych zespołów programistycznych w społeczności kryptowalut. Od początku 2016 roku osiągnęli całkiem sporo. Wydali wersję testową Ark w grudniu 2016 r., Pierwszą wersję głównej sieci w marcu 2017 r., A drugą wersję głównej sieci uruchomili w listopadzie 2018 r.. Core v2 żyje na zupełnie innej bazie kodu i zawiera takie funkcje, jak dynamiczne opłaty, zwiększone transakcje na sekundę (i transakcje na blok) oraz system wtyczek i wiele innych rzeczy.

Plik mapa drogowa nadal wiele zostało. Dalej na horyzoncie: wtyczka do płatności, łańcuchy blokowe z przyciskiem i maszyna wirtualna Ark (dla inteligentnych kontraktów).

Konkurencja

Infrastruktura Ark jest w dużej mierze wzorowana na trzech starszych projektach: Bitshares, Crypti i Lisk. W rzeczywistości niektórzy deweloperzy Ark byli wcześniej programistami przy niektórych z tych projektów. Francois-Xavier (FX) Thoorens, CTO, był głównym programistą w firmie Lisk w 2016 roku.

Podstawowym podobieństwem, jakie ma Ark do poprzednich projektów, jest użycie formatu Algorytm konsensusu DPoS.

Ponieważ Ark intensywnie koncentruje się na interoperacyjności, projekt konkuruje z takimi firmami jak ICON i Wanchain. Jednak podejście zespołu do korzystania z SmartBridges znacznie różni się od podejścia tych dwóch pozostałych.

Handlowy

Cena większości kryptowalut zależy od kamieni milowych w rozwoju produktu, zapowiedzi o strategicznym partnerstwie i ogólnej kondycji rynku. ARK nie jest inny.

ARK doświadczył kilku znaczących wzrostów cen od czasu jego lCO w 2016 r. Pierwszy skok cen miał miejsce w kwietniu 2017 r., Kiedy zespół programistów udostępnił bibliotekę Obsługa języka Java na platformie. Java jest jednym z najpopularniejszych języków programowania, a dodatkowe wsparcie najprawdopodobniej ucieszyło wielu programistów Java, którzy wcześniej byli wykluczeni z korzystania z platformy. Odnotowano również mniejsze podwyżki cen z każdym dodatkowym językiem, który został dodany w 2017 r.

Największy wzrost ceny tokena ARK (w BTC) zbiegł się w czasie z dwoma powiązanymi zdarzeniami. We wrześniu 2017 The Crew wydała aktualizację portfela na komputery stacjonarne, która naprawiła wiele błędów zauważonych przez użytkowników. Aktualizacja obejmowała również współpracę z Ledger – jednym z najpopularniejszych i najbardziej zaufanych dostępnych portfeli sprzętowych.

Cena USD osiągnęła najwyższy w historii poziom nieco ponad 9,00 USD (~ 0,000659 BTC) w styczniu 2018 r., Po czym spadła wraz z resztą rynku. Cena spędziła pozostałą część 2018 roku w swobodnym spadku. Nawet wydanie Core v2 ma niewielki wpływ na cenę. Obecnie możesz odebrać ARK za mniej niż dolara.

Ogólny rynek kryptowalut (tj. Bitcoin) najprawdopodobniej będzie musiał się zmienić, zanim ARK zobaczy jakiekolwiek pozytywne ruchy. Jednak w przypadku jakichkolwiek ogłoszeń dotyczących rozwoju lub partnerstwa należy nadal uważać na ziemię. Chociaż nie są tak skuteczne podczas bessy, te kamienie milowe mogą zapewnić niewielki wzrost.

Gdzie kupić ARK

ARK jest dostępny głównie na Bittrex i Binance jako para handlowa z Bitcoinem (BTC). Istnieją inne giełdy, które to obsługują, ale ich obroty są znacznie niższe niż te dwie platformy.

Aby kupić ARK, powinieneś najpierw kupić Bitcoin na platformie takiej jak Gemini. Następnie prześlij swój Bitcoin do Bittrex lub Binance. Stamtąd możesz kupić ARK.

Sprawdź oficjalną stronę internetową, aby zobaczyć pełna lista giełd gdzie moneta jest wymieniona.

Gdzie przechowywać ARK

Najłatwiejszym miejscem do przechowywania ARK jest jeden z portfeli udostępnionych na stronie projektu. Masz pięć opcji:

  1. Portfel na biurko
  2. Portfel papierowy
  3. Portfel Web Lite
  4. Portfel Android
  5. Portfel iOS

Bez względu na to, który portfel wybierzesz, zdecydowanie zalecamy zagłosuj na delegata. Kosztował tylko 1 ARK (mniej niż 1 $ w momencie pisania tego tekstu). Możesz użyć swojego głosu, aby wesprzeć delegata, który wypłaci dywidendy z nagród blokowych lub takiego, który pracuje nad fajnym projektem, który chcesz wesprzeć.

Portfele Ledger obsługują również ARK. Dzięki tej obsłudze możesz bezpiecznie przechowywać swoje tokeny w trybie offline, a jednocześnie nadal korzystać z portfela na komputerze.

Głosowanie delegowane

Po skonfigurowaniu portfela powinieneś zagłosuj na delegata. Do wyboru jest wiele i wszystkie proponują różne pomysły / wypłaty dla społeczności. Przejdźmy przez proces dotyczący portfela na komputer.

Najpierw musisz przelać kilka monet do swojego portfela. Wyślij ARK zakupiony na giełdzie na publiczny adres podany w Twoim portfelu.

Adres publiczny ARK

Wysyłaj środki do swojego portfela, używając swojego adresu publicznego.

Mając co najmniej 1 ARK w portfelu, przejdź do zakładki Głosy. Następnie kliknij Dodaj delegata. W wyskakującym okienku Dodaj delegata możesz wybrać jednego z 51 najlepszych delegatów do fałszowania lub wprowadzić innego, na którego chcesz głosować.

ARK Dodaj delegata

Wybierz delegata.

Po wybraniu pełnomocnika powinien pojawić się na liście pełnomocników. Upewnij się, że zaznaczyłeś pole wyboru obok pełnomocnika i kliknij Głosuj.

Lista delegatów ARK

Potwierdź swój głos.

Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić, jest wpisanie hasła i potwierdzenie głosu. Otóż ​​to. W każdej chwili możesz usunąć swój głos lub zagłosować na innego pełnomocnika. Jednak za każdym razem będziesz musiał uiścić opłatę w wysokości 1 ARK.

Wniosek

Ark stale pracuje nad zapewnieniem interoperacyjności i użyteczności w branży blockchain. The Crew zdaje sobie sprawę, że przedstawienie złożonego pomysłu, takiego jak technologia blockchain, do opinii publicznej, musi rozpocząć się od wzorowego projektu.

Jeśli nadal będą osiągać wszystko zgodnie ze swoim odważnym planem działania, nie ma wątpliwości, że ten ekosystem może być jednym z najbardziej wpływowych katalizatorów przyjęcia technologii blockchain.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Stevena Buchko 12.06.18 w celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby

Stronie internetowej

Luźny

Świergot

Facebook

Reddit

Github

Niezgoda

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map