Co to jest Aragon (ANT)? | Kompletny przewodnik

Co to jest Aragon?

Aragon to zdecentralizowana aplikacja (dApp) w łańcuchu bloków Ethereum, która umożliwia każdemu tworzenie zdecentralizowanej organizacji i zarządzanie nią. Projekt ma charakter open source i jest prowadzony przez Fundację Aragon. Zawiera również token ANT, który daje prawo głosu przy podejmowaniu decyzji o kierunku przyszłego rozwoju. Zespół ma nadzieję, że ostatecznie projekt będzie w pełni zdecentralizowaną, autonomiczną organizacją, a dApp będzie neutralną jurysdykcją dla każdego, kto stworzy organizację w łańcuchu bloków.

Tradycyjne organizacje mają znaczny budżet na funkcje ogólne i administracyjne. Ponadto, gdy zawierają transakcje z innymi organizacjami, opłaty, opóźnienia i pośrednicy mogą się kumulować. Zwiększa to tarcie w całej gospodarce. Wizją Aragona jest usunięcie tego tarcia ze zdecentralizowanymi organizacjami, które działają na wspólnej platformie.

https://files.coinmarketcap.com/static/widget/currency.js

Prawie wszystkie organizacje mają kilka wspólnych podstawowych funkcji administracyjnych. Muszą zapewnić kapitał inwestorom, umożliwić akcjonariuszom głosowanie nad decyzjami dotyczącymi ładu korporacyjnego, zbierać pieniądze, płacić pracownikom i kontrahentom oraz wdrażać kontrolę dostępu do celów księgowych i związanych z ryzykiem. Te funkcje są standardem (patrz „Funkcjonalność po wyjęciu z pudełka” poniżej) jako część aplikacji Aragon dApp dla każdej nowej organizacji zbudowanej w sieci.

Wizją zespołu jest uproszczenie i ułatwienie konfiguracji i obsługi organizacji w łańcuchu bloków. Wykorzystując narzędzia open source i bezpieczeństwo łańcucha bloków Ethereum, projekt ma na celu zwiększenie korporacyjnego przyjęcia technologii blockchain do praktycznych zastosowań. W tym artykule zbadamy, jak to działa w następujących obszarach, i będziesz mógł samodzielnie zdecydować, czy Aragon jest przełomem w zakresie wdrażania łańcucha bloków.

Blockchain Barriers to Entry

Wiele firm jest zainteresowanych testowaniem rozwiązań blockchain dla interesariuszy, płatności i zarządzania. Istnieje jednak kilka przeszkód, które utrudniają firmom zrobienie pierwszego kroku.

Największą z tych przeszkód jest brak wiedzy. Większość firm nie zatrudnia ekspertów ds. Technologii blockchain. W związku z tym nie wiedzą, od czego zacząć tworzenie inteligentnych umów, dApps i zdecentralizowaną organizację.

cechy aragonu

Funkcje Aragon pozwalają spełnić Twoje specyficzne potrzeby

Istnieją również większe problemy, które są nieodłącznie związane z blockchain i powodują nerwowość organizacji. Idea niezmiennej księgi jest potężna, ale jest też przerażająca, gdy błędów nie można szybko poprawić. W przypadku tworzenia inteligentnych kontraktów zawsze istnieje prawdopodobieństwo wprowadzenia błędów do kodu. W związku z tym oprogramowanie musi być łatwe do aktualizacji i powinien istnieć mechanizm zgłaszania błędów, aby zachęcać do znajdowania i naprawiania błędów. Aragon pracuje nad tymi rozwiązaniami.

Ponadto Aragon zajmuje się subiektywizmem w naruszaniu inteligentnych umów. Z każdą inteligentną umową możesz zakodować wiele możliwych naruszeń umowy. Jednak są też przypadki bardziej subiektywne, zwłaszcza w złożonych związkach. Aragon ustanawia system arbitrażu dla konfliktów, które nie są wyraźnie opisane w kodzie inteligentnej umowy.

Funkcjonalność po wyjęciu z pudełka


Po wyjęciu z pudełka Aragon oferuje kilka podstawowych funkcji. Posiada moduł do zarządzania tożsamością i ściśle powiązane moduły do ​​kontroli własności i dostępu. Inne moduły obejmują głosowanie akcjonariuszy, pozyskiwanie funduszy poprzez generowanie tokenów, wdrażanie HR i listy płac oraz zobowiązania / należności. Podsumowując, podstawowa funkcjonalność Aragona obejmuje krytyczne aspekty rachunkowości, ładu korporacyjnego i tożsamości, które sprawiają, że nowoczesne firmy działają.

aragon ui

Jak widać, moduły te składają się na większość funkcji administracyjnych, których wymaga nowoczesna firma lub organizacja. Należy podkreślić, że te moduły można indywidualnie włączać i wyłączać, zapewniając natychmiastowe dostosowanie do potrzeb firmy. Ponadto cały kod Aragon jest open source. Zespół programistów firmy może edytować je w razie potrzeby, aby spełnić wymagania firmy.

Modułowe funkcje niestandardowe

Modułowa konstrukcja Aragona nie kończy się na podstawowych modułach, które są w standardzie. Tak jak firmy mogą edytować istniejące moduły, mogą również swobodnie opracowywać zupełnie nowe modele. Mogą również rozwijać się na danych i strukturach istniejących modeli w celu zwiększenia funkcjonalności.

kontrakt z aragonem

Fundacja Aragon przewiduje, że oprogramowanie Core może znaleźć zastosowanie również poza prowadzeniem tradycyjnych firm. Możliwe, że pojawią się zupełnie inne przypadki użycia:

  • Głosowanie wyborcze i sondaże krajowe: inteligentne kontrakty mogą ułatwić model prognozowania, który sprawdza, czy wybrani urzędnicy dotrzymują obietnic wyborczych i nagradzają ich zwolenników, gdy to zrobią.
  • Płatność wykonawcy: zatrudniaj osoby fizyczne lub nawet inne firmy jako podwykonawcy i opłacaj je na zasadzie niezależności.
  • Ulepszona analityka i księgowość: Dodaj wizualizację danych i warstwy analizy do informacji o rachunkowości, tożsamości i głosowaniu, które generuje Twoja organizacja.

Modułowy charakter Aragon w połączeniu z etosem open source oznacza, że ​​mogliśmy zobaczyć cały ekosystem darmowych modułów, które zwiększają pojemność dla organizacji na platformie.

Jurysdykcja cyfrowa

Aragon wyraźnie ma na celu stworzenie cyfrowej jurysdykcji. Podobnie jak kraje mają jurysdykcję nad swoimi obywatelami, jeśli chodzi o sądy, Aragon chce stworzyć pierwszy cyfrowy sąd. Ten sąd nie działałby w oparciu o granice krajów. Zamiast tego pomogłoby w egzekwowaniu umów cyfrowych między organizacjami na platformie Aragon.

Aragon One

Na początku rozwoju projekt opierał się na fundacji non-profit Aragon, która zapewniała kierunek i wsparcie, gdy projekt ruszył. Aragon One był pierwszym krokiem w decentralizacji projektu, zastępując Fundację. Obejmuje zespół z Fundacji Aragon, w tym CEO Aragon One i byłego lidera projektu, Luisa Cuende. W przyszłości platforma będzie całkowicie zdecentralizowana i kierowana przez społeczność. Posiadacze tokena ANT będą mieli prawo głosu we wszystkich sprawach dotyczących projektu.

Zespół

Aragon jest projektem non-profit typu open source. Ma wielu współpracowników. Technicznie nie ma też dyrektora generalnego ani dyrektora technicznego. Zamiast tego zaczęło się od kierownika projektu. Jednak zgodnie z celami decentralizacji projektu, kierownictwo projektu ustąpiło wraz z utworzeniem Aragon One.

Projekt prowadził Luis Cuende. W 2011 roku otrzymał nagrodę „Najlepszego nieletniego europejskiego programisty” i jest uhonorowany nagrodą Forbes 30 poniżej 30 lat. Jest młodym facetem, ale ma umiejętności przywódcze i techniczne. Doradzał Wiceprzewodniczącemu Komisji Europejskiej i jest laureatem nagrody MIT Innovators Under 35. Założył kilka startupów i stworzył pierwszą dystrybucję Linuksa z logowaniem przez twarz.

Ostatecznym celem projektu jest jednak to, aby Aragon nie potrzebował już zespołu. Deweloperzy mają nadzieję, że zaangażowanie i wsparcie społeczności będzie motorem przyszłych inicjatyw, a Fundacja będzie odgrywać niewielką rolę w koordynowaniu wkładów.

Mapa drogowa

Aragon był zajęty w 2018 roku, wypuszczając Aragon 0.1, 0.5, a ostatnio, 30 października 2018, Aragon 0.6, co pozwala na tworzenie organizacji w sieci Ethereum’s Mainnet. Z postu zespołu na blogu poświęconego wprowadzeniu wersji 0.6 oznacza to: „Dziś zdecentralizowane organizacje stają się rzeczywistością”. Od pierwszego uruchomienia platformy utworzono ponad 15 000 organizacji.

Kolejne kroki projektu to dalsza decentralizacja i ostateczne pełne zarządzanie platformą przez społeczność.

Token ANT

Jak wspomniano wcześniej, token ANT reprezentuje część zarządzania Aragonią. Przyznaje prawa głosu w sprawie propozycji rozwoju. Ilość posiadanych ANT określa siłę twojej siły głosu.

Historia handlowa

Token ANT został uruchomiony z ICO w maju 2017 r. W tamtym czasie był to jeden z najbardziej udanych ICO w historii. W piętnaście minut udało się zebrać 24 miliony dolarów.

baseUrl = „https://widgets.cryptocompare.com/”;

var scripts = document.getElementsByTagName („skrypt”);

var embedder = scripts [scripts.length – 1];

(funkcja () {

var appName = encodeURIComponent (window.location.hostname);

if (appName == ””) {appName = ”local”;}

var s = document.createElement („skrypt”);

s.type = „text / javascript”;

s.async = true;

var theUrl = baseUrl + ’serve / v3 / coin / chart? fsym = ANT & tsyms = USD, EUR, CNY, GBP”;

s.src = theUrl + (theUrl.indexOf („?”)> = 0? „&”: „?”) + „app =” + appName;

embedder.parentNode.appendChild (s);

}) ();

Cena ANT nie odnotowała tak dużego wzrostu, jak w przypadku innych kryptowalut. Od momentu premiery ANT leciał pod radarem. Obecnie znajduje się w pierwszej 200 kryptowalut według kapitalizacji rynkowej.

ANT osiągnął szczyt z resztą rynku kryptowalut w styczniu 2018 r. Na poziomie 7,73 USD, ale ostatnio w maju 2018 r. Osiągnął kolejny szczyt na poziomie 4,88 USD. Nie jest jasne, co mogło spowodować wzrost cen od kwietnia do maja. Po tym, jak wartość ANT nadal spadała, ustabilizowała się w ciągu ostatnich kilku miesięcy wokół 0,75 USD, znaczący spadek nawet w porównaniu z ceną ICO.

Zaskakujące jest, że uruchomienie głównej sieci Aragon miało niewielki wpływ na cenę. Ten brak ruchu może być oznaką, że czasy inwestowania spekulacyjnego dla społeczności kryptowalut dobiegły końca. Idąc dalej, jedyną rzeczą, która może pozytywnie wpłynąć na cenę, jest po prostu adopcja.

Jak kupić token Aragon (ANT)

ANT jest dostępny na wielu głównych giełdach kryptowalut. Jednak nie ma bezpośredniej bramki do zakupu ANT. Jeśli chcesz kupić ANT, musisz najpierw kupić BTC lub ETH, ponieważ są to najpopularniejsze pary handlowe dla ANT.

Możesz znaleźć ANT na Bittrex, Liqui, HitBTC, EtherDelta, i IDEX, pośród innych.

Jak przechowywać token Aragon (ANT)

Ponieważ Aragon jest aplikacją opartą na łańcuchu blokowym Ethereum, token ANT jest tokenem kompatybilnym z ERC-20.

W związku z tym możesz przechowywać ANT za pomocą dowolnego portfela kompatybilnego z Ethereum. MyEtherWallet portfele papierowe to popularna opcja zapewniająca łatwe i bezpieczne przechowywanie. Aby zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, rozważ portfel sprzętowy, taki jak Trezor albo Ledger Nano S.

Jeśli Twój portfel ma trudności z rozpoznaniem tokenów ANT po ich przesłaniu, sprawdź EtherScan aby uzyskać adres umowy i cyfry po przecinku, aby wskazać portfel we właściwym kierunku.

Wniosek

Ułatwienie tworzenia organizacji w łańcuchu bloków i zarządzania nimi jest ważnym krokiem w zwiększaniu użyteczności łańcucha bloków. Aragon poczynił kroki naprzód w swojej misji, aby wprowadzić wiele organizacji na swoją platformę, a efekty sieciowe dla transakcji i wydajności między organizacjami mogą być ogromne. Będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy zostanie osiągnięta pełna decentralizacja i jakie będą skutki premiery Aragon 0.6.

Uwaga redaktora: ten artykuł został zaktualizowany przez Rachel Lantz 3 listopada 2018 r. W celu odzwierciedlenia ostatnich zmian w projekcie.

Dodatkowe zasoby

Świergot

Reddit

Github

Blog

“>

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map