Recenzja xCoins: Czy naprawdę możesz kupić Bitcoin za pomocą PayPal?

xCoins nie jest typową giełdą Bitcoin. To giełda, która koncentruje się na łączeniu pożyczkodawców z kupującymi. Zgadza się, pożyczkodawcy.

Pożyczkodawcy zasilają swoje konto Bitcoinem, a następnie wybierają oprocentowanie. Na drugim końcu transakcji kupujący wybierają z szeregu pożyczek, wybierają ten z warunkami, które lubią (alternatywnie mogą być automatycznie dopasowani do pożyczki), a następnie płacą preferowaną metodą płatności (karta kredytowa, PayPal lub przelew ACH).

Nazywają proces wykorzystywania pieniędzy jako zabezpieczenia pożyczką zabezpieczoną. Zgodnie z ich FAQ możesz spłacić pożyczkę Bitcoin za pomocą Bitcoin w dowolnym momencie w przyszłości, a następnie otrzymać zwrot pieniędzy pomniejszony o wszelkie mniejsze opłaty.

Każdy zainteresowany xCoins może zadać sobie kilka pytań. Najbardziej palącym pytaniem, jakie otrzymaliśmy, jest to, czy witryna jest rzeczywiście legalnym sposobem kupna i sprzedaży Bitcoinów.

Odpowiedź: xCoins nie jest idealną usługą do kupowania i sprzedawania Bitcoinów, ale spełnia swoje zadanie.

Kluczowe informacje o xCoins

Strona główna xcoins

Na stronie jest zaskakująco mało dostępnych informacji o firmie. Nie mają strony „Informacje” ani żadnych publicznie dostępnych informacji na ich temat. Na szczęście podają prawdziwy adres na swojej stronie internetowej. Brakuje im jednak numeru telefonu.

Chociaż nie jest to skomplikowane, nie sugerowałbym xCoins dla całkowicie początkujących w świecie Bitcoin. Zamiast tego rozważ użycie CoinBase do zakupu Bitcoinów.

Opinia publiczna na temat xCoins

xCoins nie ma najlepszej reputacji w społeczności Bitcoin. W ciągu ostatniego roku, w którym działali, otrzymali sporą liczbę skarg. Należy pamiętać, że praktycznie każda witryna wymiany zwykle zawiera pokaźny zestaw negatywnych recenzji, ale każda recenzja zwykle odzwierciedla ogólną platformę lub usługę.

Prawie każda skarga dotycząca xCoins pochodzi od pożyczkowej strony ich działalności. Typowe skargi znalezione na Bittrust i forach BitcoinTalk to:

 • Konto PayPal zawieszone. Najczęstszą skargą ze strony pożyczkodawców jest to, że ich konto PayPal zostało zamrożone na 180 dni z powodu potencjalnej nieuczciwej działalności. Widzisz, pożyczkodawcy są opłacani przez PayPal, niezależnie od metody płatności wybranej przez kupujących. Jeśli udzielasz dużej ilości pożyczek, powoduje to przypływ aktywności na Twoim koncie. PayPal widzi to i podejrzewa oszustwo.

  Ta skarga jest na tyle powszechna, że ​​zniechęca wielu do korzystania z tej usługi jako pożyczkodawcy. O ile mogłem znaleźć, xCoins nie wspomniało o tym i prawdopodobnie nie ma na to rozwiązania. To fundamentalna wada platformy xCoins, którą zespół xCoins powinien odwiedzić w najbliższej przyszłości.

 • Brak odpowiedzi od obsługi klienta. Kiedy usługa została otwarta po raz pierwszy, w xCoins brakowało personelu. Otrzymali spory rozgłos, co w naturalny sposób spowodowało boom biznesowy. Kiedy ludzie mieli problemy, zwracali się do obsługi klienta. Niektórzy nie otrzymali odpowiedzi, więc udali się do Bittrust i BitcoinTalk, aby wyładować swoją frustrację.

  Na wszystkich kontach problem ten został rozwiązany poprzez zatrudnienie większej liczby przedstawicieli obsługi klienta. Istnieją również odpowiedzi na stronach z recenzjami i na forach od pracowników xCoins, pokazujące, że próbowali rozwiązać problem.

 • Nie można wypłacić środków. Chociaż nie jest to najczęstsza skarga, niektórzy kupujący skarżyli się, że nie mogą wycofać swojego Bitcoina. Na szczęście te skargi zostały rozpatrzone przez pracowników xCoins i naprawione.

xCoins ma przed sobą długą drogę do zbudowania znakomitej reputacji w społeczności Bitcoin. Będą musieli znaleźć sposób, aby zapobiec zamrożeniu kont PayPal, jeśli coś takiego jest w ogóle możliwe. Ponadto będą musieli skupić się na obsłudze klienta.

Co to jest proces xCoins?

proces xcoins

Istnieją dwie strony xCoins: kupowanie i pożyczanie. Obie strony mają swój własny proces.

Proces zakupu:

 1. Załóż konto.
 2. Określ, ile Bitcoinów chcesz kupić i dokonaj płatności preferowaną metodą (karta kredytowa, karta debetowa, ACH, eCheck, PayPal).
 3. Otrzymuj Bitcoiny do swojego portfela xCoins, który możesz następnie (i powinieneś) przelać do własnego portfela.

Podczas rejestracji odbywa się proces weryfikacji tożsamości, dlatego najlepiej jest zarejestrować się w godzinach pracy w dni powszednie, aby pracownicy mogli Cię zweryfikować.

Proces wypożyczenia:

 1. Załóż konto. Będziesz także potrzebować konta PayPal.
 2. Wpłać kwotę Bitcoin, którą chcesz pożyczyć do swojego portfela xCoins. Minimalna kwota to 20 USD wartości Bitcoin.
 3. Utwórz swoją aukcję. Ty dyktujesz oprocentowanie pożyczki.
 4. Poczekaj na kupujących, a następnie odbierz płatność na swoje konto PayPal.

Ostrzegam, Twoje konto PayPal może być zamarznięty ze względu na liczbę i charakter złóż.

Mimo że cały proces nazywa się pożyczką zabezpieczoną, technicznie chodzi o kupno i sprzedaż. Istnieje wiele możliwych powodów, dla których można nazwać to pożyczką zamiast sprzedaży, z których jednym jest dopuszczenie PayPal jako metody płatności.

Nie wydaje się, aby ludzie spłacali swoje pożyczki Bitcoin za pomocą Bitcoin w przyszłości. Jest to jednak opcja, którą mają wszyscy kupujący. W takiej sytuacji skontaktowaliby się z pożyczkodawcą, aby zwrócić Bitcoin i otrzymać zwrot pieniędzy. Daje mi to spokój, ponieważ myślę, że powinien istnieć przynajmniej wbudowany system spłaty.

Jakie są opłaty za kupowanie i pożyczanie?

Kupujący mogą przeglądać różne stawki, które są ustalane przez pożyczkodawcę. Stawki wynoszą od 15% do 30% całkowitej kwoty pożyczki. Jest to niezwykle wysokie w świecie Bitcoinów.

xcoins kroki

Pożyczkodawcy ustalają własne oprocentowanie, a xCoins pobiera nieujawnioną kwotę stopy procentowej. Tak więc pożyczkodawcy nie płacą żadnych opłat, ale mają potrącane opłaty, gdy ich Bitcoin jest pożyczany.

Ostatnie przemyślenia na temat xCoins

xCoins to świetny pomysł w teorii, ale w praktyce pozostawia wiele do życzenia.

Przede wszystkim fakt, że PayPal zamraża konta pożyczkodawców z zaskakującą regularnością. To wystarczający problem, aby uniemożliwić mi pożyczenie mojego Bitcoina na ich platformie – cenię swoje konto PayPal.

Jednak xCoins to całkiem dobra platforma do kupowania Bitcoinów za pomocą PayPal. Jest tylko kilka usług, które to oferują, a nazywanie sprzedaży pożyczką jest jednym z powodów, dla których są w stanie zaakceptować PayPal.

Biorąc to pod uwagę, istnieje kilka czynników, o których powinieneś wiedzieć po obu stronach transakcji, aby z pewnością użyć xCoinów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map