Recenzja Xapo: Czy Xapo to legalne miejsce do kupowania bitcoinów?

Chcesz, ale nie wiesz, komu ufać. Pozornie jest nieskończona liczba miejsc, w których można kupić Bitcoin za ciężko zarobioną walutę fiducjarną. Skąd wiesz, która firma jest bezpieczna i godna zaufania?

xapo home

Cóż, Xapo to jedna z najbardziej renomowanych firm w świecie Bitcoin. Niedawno zebrali 40 milionów dolarów finansowania od różnych inwestorów, co pomaga pokazać ich zasadność.

Xapo oferuje również kartę debetową Bitcoin, która jest powiązana z Twoim portfelem Bitcoin, dzięki czemu możesz wydawać Bitcoin łatwiej niż większość innych usług.

W tej recenzji Xapo zagłębimy się w ich firmę i zbadamy ich reputację, aby sprawdzić, czy są warte szumu, czy też byłoby lepiej, gdybyś miał inną giełdę.

Kluczowe informacje Xapo

Xapo rozpoczęło swoje życie w Palo Alto w Kalifornii w 2014 roku. Niedługo potem zaczęło się szybko rozwijać, a zespół przeniósł się do Szwajcarii ze względu na stabilność regulacyjną i międzynarodową neutralność. Obecnie Xapo jest zarejestrowane w Hongkongu i działa na całym świecie z biurami w Hongkongu i Palo Alto w Kalifornii.

Prezesem Xapo jest Wences Casares, który jest międzynarodowym przedsiębiorcą z ponad 20-letnim doświadczeniem w budowaniu i sprzedaży firm technologicznych. Założył pierwszego dostawcę usług internetowych w Argentynie, mając 20 lat. Następnie założył Patagon, internetową firmę maklerską, którą sprzedał za 750 milionów dolarów. Zasadniczo ten facet tworzy i sprzedaje firmy przez większość swojego życia.

Prezesem Xapo jest Ted Rogers, który wnosi do Xapo ponad piętnastoletnie doświadczenie w biznesie i finansach. Dyrektor operacyjny Xapo, Federico Murrone, całe życie skupiał swoją karierę na technologii. Pracował jako CTO w Patagon.

Co to wszystko oznacza dla Ciebie? Xapo jest obsługiwany przez legalnych biznesmenów i przedsiębiorców. Mają długą historię budowania firm, które odnoszą sukcesy. Dodatkowo, cała ich reputacja jest na szali z Xapo. Udostępnili się do publicznej kontroli. W świecie, w którym wiele firm i giełd ma bardzo mało publicznie dostępnych informacji o zespołach, warto o tym wspomnieć.

Jak używać Xapo do kupowania Bitcoinów

xapo zarejestruj się

Proces rozpoczyna się od wypełnienia powyższego formularza rejestracyjnego. Następnie odpowiesz na kilka pytań o sobie (musisz też wyłączyć AdBlock). Aby korzystać z Xapo, musisz mieć ukończone 18 lat. Oczywiście otrzymasz e-mail weryfikacyjny.


xapo zweryfikuj

Jak widzisz, musisz zweryfikować numer telefonu komórkowego, zanim będziesz mógł cokolwiek zrobić z portfelem. Po podaniu numeru telefonu możesz zaznaczyć pole wyboru włączenia 2FA w „Ustawieniach zabezpieczeń”.

Teraz, zanim będziesz mógł faktycznie kupić Bitcoin za pomocą nowego konta, musisz przesłać prawo jazdy i dowód zamieszkania. Jeśli informacje w Twoich dokumentach się nie zgadzają, zostaniesz odrzucony.

Po uzyskaniu akceptacji będziesz mógł kupować Bitcoiny za pomocą łatwego w użyciu interfejsu z walutą FIAT.

Czy Xapo jest bezpieczny?

Jeśli chodzi o omówienie bezpieczeństwa usługi opartej na Bitcoinie, należy wziąć pod uwagę trzy czynniki: legalność firmy, bezpieczeństwo środków i bezpieczeństwo konta osobistego:

Legitymacja firmy. Xapo ma doskonałą reputację w świecie Bitcoinów. Mają siedzibę w Hongkongu i mają biura na całym świecie. Chociaż istnieją pewne skargi na Bittrust dotyczące obsługi klienta, wydaje się, że jest to legalna firma.

Przechowywanie funduszy. Xapo twierdzi: „Połącz wygodę codziennego portfela Bitcoin z bezpieczeństwem głębokiego skarbca”. Co to dokładnie oznacza? Chodźmy do Xapo FAQ za odpowiedź:

„Głęboka chłodnia to rodzaj chłodni, w której nie tylko bitcoiny są przechowywane w trybie offline, ale także system, który przechowuje bitcoiny, nigdy nie był online ani nie był podłączony do żadnej sieci. Klucze prywatne związane z tym systemem zostały wygenerowane w systemach offline, a proces podpisywania transakcji odbywa się również w systemach offline. Systemy używane w tego typu magazynach nigdy nie dotykają Internetu; są tworzone w trybie offline, są przechowywane w trybie offline i są w trybie offline podczas podpisywania transakcji ”.

Jeśli to było zbyt dużo do strawienia, oznacza to zasadniczo, że Twój Bitcoin jest niesamowicie bezpieczny, ponieważ nigdy nie jesteś online.

Bezpieczeństwo konta osobistego. Tworzysz PIN i hasło podczas tworzenia konta Xapo. Pomaga to chronić Twoje konto. Możesz także włączyć 2FA (uwierzytelnianie dwuskładnikowe), aby chronić swoje konto.

Xapo stawia przede wszystkim bezpieczeństwo ponad wszystko, co oznacza, że ​​Twoje dane osobowe, Bitcoin i waluta fiducjarna prawdopodobnie będą z nimi bezpieczne. Fakt, że ktoś musi przesłać prawo jazdy i dowód zamieszkania, aby zostać klientem, dodaje mi wiary w to, że jest firmą.

Obsługa klienta Xapo

Xapo stara się zapewnić doskonałą obsługę klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej, Twittera i Facebooka:

E-mail: [email chroniony]

Twitter: https://twitter.com/xapo

Facebook: https://www.facebook.com/xapoapp

Warto jednak zauważyć, że słaba obsługa klienta jest największym zarzutem przeciwko Xapo podczas wyszukiwania recenzji Xapo. Osoby z różnymi problemami mają problemy z uzyskaniem odpowiedniej pomocy od Xapo.

To powiedziawszy, jest to powszechne znalezisko dla prawie każdej giełdy kryptowalut. Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że jest to szybko rozwijająca się branża, w połączeniu z „najgłośniejszymi głosami złości”.

Obsługiwane kraje

Xapo działa globalnie. Zespół Xapo ciężko pracował, aby wspierać ogromną liczbę krajów i walut FIAT, od Ngultrum Bhutanu (BTN) po Zambia – Kwacha Zambijska (ZMK). Oznacza to, że Xapo obsługuje wszystko, od mniej popularnych walut fiducjarnych po popularne, takie jak USD, EUR, GBP, JPY, RUB i CNY.

Kupuj i sprzedawaj limity

Xapo nie posiada publicznie dostępnych informacji o limitach zakupów. Upewnij się, że Twoje konto jest w pełni zweryfikowane przed dokonaniem jakichkolwiek zakupów. Xapo pobiera opłatę w wysokości 1% od wszystkich zamówień zakupu, z dodatkowymi opłatami manipulacyjnymi w oparciu o metodę płatności (ujawniane podczas dokonywania zakupu).

Obecnie Xapo nie pozwala na sprzedaż Bitcoinów. Zamiast tego sugerują używanie swojej karty debetowej Xapo do wydawania bitcoinów, zamiast sprzedawać je bezpośrednio za walutę FIAT.

Wysyłanie Bitcoinów z Twojego portfela Xapo

Możesz wysłać Bitcoiny zakupione na Xapo do dowolnego portfela Bitcoin. Odbywa się to od na Twoim koncie Xapo. Istnieją jednak opłaty za wysyłanie Bitcoinów z Xapo do twojego portfela. Zamiast rozbijać ich ciągle zmieniającą się strukturę opłat, weź na podział opłat bezpośrednio.

Minimalna kwota, jaką możesz wysłać z Xapo, to 55 bitów, znana również jako 0,000055 BTC.

Otrzymywanie bitcoinów do portfela Xapo

Aby otrzymać Bitcoin na swój portfel Xapo z zewnętrznego źródła, uzyskaj adres portfela z konta Xapo. Następnie użyj tego adresu Xapo jako adresu „wyślij na” w swoim zewnętrznym portfelu. Jeśli jest to mylące, zapoznaj się z tym przewodnikiem dotyczącym wysyłania i odbierania Bitcoinów.

Xapo pobiera opłatę za otrzymywanie niewielkich ilości Bitcoinów, więc sprawdź ich stronę opłat przed wysłaniem, aby upewnić się, że nie zostaniesz obciążony dodatkową opłatą.

Podsumowanie recenzji Xapo

Xapo to renomowana firma, która stawia na bezpieczeństwo. Jeśli to jest dla Ciebie ważne (wskazówka: tak powinno być), to Xapo jest warte twojego czasu.

Większość skarg znalezionych w Bittrust i innych witrynach z recenzjami Xapo dotyczy tego, że ich obsługa klienta nie spełnia wszystkich żądań i wolno reaguje. Jednak w opinii tego recenzenta niekoniecznie jest to zła rzecz. Oznacza to, że dbają o ogólne bezpieczeństwo swojej firmy, a nie przechylanie się do tyłu dla każdego klienta.

Karta debetowa Xapo Bitcoin to unikalna funkcja, która nie jest dostępna na wielu innych giełdach i portfelach. Chociaż za zakup karty pobierana jest opłata (20 USD), stanowi to interesujący sposób na wprowadzenie Bitcoin do prawdziwego świata.

Ogólnie rzecz biorąc, Xapo jest warte twojego czasu, zwłaszcza jeśli cenisz bezpieczeństwo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map