Recenzja programu Bitstamp Exchange

Bitstamp to szanowana giełda, która jest uznawana za jedną z najbardziej niezawodnych giełd z jednymi z najniższych opłat transakcyjnych.

Giełda lepiej nadaje się dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych użytkowników inwestujących z większym kapitałem i może być nieco zbyt skomplikowana dla początkujących. Istnieją ograniczone metody płatności, a Bitstamp pobiera dość wysokie opłaty depozytowe od niewielkich kwot pieniędzy.

Informacje o kluczu Bitstamp

Bitstamp jest jedną z najstarszych giełd Bitcoin i istnieje od 2011 roku. Oznacza to, że Bitstamp widział wiele spadków w świecie kryptowalut i był w stanie dostosować w razie potrzeby.

Jedyną rzeczą, która naprawdę powstrzymuje Bitstamp od bycia znacznie bardziej konkurencyjnym pod względem popularności, jest to, że interfejs użytkownika nie jest tak intuicyjny jak jego konkurenci, a także brak wygodnych metod płatności.

Jeśli chcesz handlować większymi kwotami pieniędzy, Bitstamp jest dla Ciebie doskonałym narzędziem. Pamiętaj, aby skorzystać z przelewu bankowego, aby nie zjadać tyle opłat, co na innych podobnych giełdach.

Przegląd Bitstamp

Bitstamp został pierwotnie założony jako giełda europejska i alternatywa dla Mt. Gox, która była wówczas najpopularniejszą giełdą.

Jeśli nie znasz Mt. Gox, była to ogromna giełda z siedzibą w Tokio, która obsługiwała około 70% wszystkich transakcji bitcoinowych w jednym momencie. Mt. Historia Gox zakończyła się niesławą, gdy ponad 850 000 bitcoinów (o wartości wówczas 450 milionów dolarów) nagle zaginęło z powodu włamania.

W każdym razie warto zrozumieć cały Mt. Sytuacja Gox, ponieważ pomaga nam docenić wymiany takie jak Bitstamp.

Bitstamp z siedzibą w Luksemburgu umożliwia handel między USD a EUR dla różnych kryptowalut, w tym Bitcoin, Litecoin, Ethereum i Ripple.

Jako giełda europejska Bitstamp cieszy się popularnością wśród wielu europejskich handlowców kryptowalut. Wpłacanie euro jest bardzo wygodne dla europejskich użytkowników.

Bitstamp oferuje również swoje API, aby umożliwić użytkownikom tworzenie niestandardowego oprogramowania w celu uzyskania dostępu do ich kont i korzystania z nich.

Opinia publiczna


Sąd opinii publicznej rzuca dość pozytywne światło na Bitstamp. Ponieważ istnieje już od jakiegoś czasu, przyjrzeliśmy się niektórym z najnowszych recenzji, aby narysować bardziej współczesny obraz.

Pozytywny: Ludzie uwielbiają niskie opłaty transakcyjne w wysokości 0,25% lub niższe. Europejczycy wolą używać Bitstamp, ponieważ możesz wpłacać euro za pomocą SEPA za darmo. Nie musisz również wnosić opłaty transakcyjnej przy wypłacie BTC. Istnieją twierdzenia, że ​​obsługa klienta Bitstamp jest znacznie lepsza niż na wielu innych giełdach, ale nadal może być bardzo powolna. Po wprowadzeniu transakcji jest to niezwykle szybkie. Analizy są porównywane z typowymi analizami parkietu. Dodatkowo Bitstamp jest licencjonowany.

Negatyw: Wpłacanie pieniędzy za pomocą karty kredytowej może być nieprzyzwoicie kosztowne. Jest to dość standardowe wśród większości giełd kryptowalut. Unikaj używania karty kredytowej na jakiejkolwiek giełdzie lub jedz dość wysokie opłaty. Proces weryfikacji może zająć trochę czasu, ale jest to głównie spowodowane masowym napływem handlowców kryptowalut. Ilość tokenów jest nieco ograniczona (BTC, LTC, XRP i ETH) w porównaniu z niektórymi bardziej zróżnicowanymi giełdami. Kilka osób się wścieka, że ​​przelewanie pieniędzy z Bitstamp do europejskich banków może być uciążliwe, ponieważ wiele europejskich banków nie zezwala na transakcje z firmami powiązanymi z Bitcoinem. To nie tyle wina Bitstampa, ale wciąż mają za to trochę ciepła.

Czy Bitstamp jest bezpieczny?

Bitstamp to jedna z najbezpieczniejszych giełd.

Chociaż Bitstamp jest uważany za wyjątkowo renomowany i niezawodny, nie obyło się bez niefortunnych zdarzeń. Ważne jest, aby przyjrzeć się, jak Bitstamp poradził sobie z tymi wydarzeniami, ponieważ branża wymiany kryptowalut przebyła dość wyboistą drogę.

W lutym 2014 r. Bitstamp musiał zawiesić wypłaty na kilka dni ze względu na groźby ataku DDOS ze strony hakerów. Hakerzy rzekomo wysłali prezesowi Nejcowi Kodričowi okup, żądając 75 bitcoinów.

Kodrič zdecydował się na władzę i odmówił okupu, argumentując, że jego firma nie negocjuje z terrorystami. Po przywróceniu usługi Bitstamp zawiesił wypłaty ze względów bezpieczeństwa.

W styczniu 2015 r. Bitstamp zdecydował się zawiesić swoją usługę na około tydzień po tym, jak został zhakowany za 19 000 bitcoinów. Nie idealne, ale na pewno nie w pobliżu kataklizmicznego 850 000 bitcoinów, które zostały zhakowane z Mt. Gox.

Możesz spojrzeć na te wydarzenia i poczuć się trochę nieswojo, ale pamiętaj, że z każdym zagrożeniem bezpieczeństwa przychodzi nowa fala środków ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom. Od czasu włamania w 2015 r.Bitstamp jest stosunkowo gładki.

Bitstamp przechowuje około 98% wszystkich swoich monet w zimnych portfelach i przechowuje fundusze swoich klientów offline w bezpiecznych skarbcach. Reszta jest przechowywana do handlu na żywo za pośrednictwem giełdy.

Bitstamp wyznacza standardy najlepszych praktyk bezpieczeństwa dzięki w pełni ubezpieczonej chłodni, uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu (2FA) i obowiązkowym wiadomościom e-mail z potwierdzeniem. Bitstamp oferuje powiadomienia e-mail i SMS. Używa również szyfrowania danych PGP (Pretty Good Privacy) do uwierzytelniania wszystkich przesłanych plików.

Opłaty handlowe Bitstamp

Opłaty depozytowe i handlowe Bitstamp znajdują się w dolnej części opłat pobieranych przez giełdy.

Międzynarodowe wpłaty za pomocą przelewu mają 0,05% opłaty, ale nie mniej niż 7,50 USD / EUR. Trwają one od 2 do 5 dni.

Międzynarodowe wypłaty bankowe podlegają prowizji 0,09%, ale nie mniej niż 15,00 USD / EUR. Minimalna kwota, jaką możesz wypłacić przelewem międzynarodowym, to 50 USD / EUR, z około 2-5 dniami roboczymi.

Minimalna kwota transakcji to 5 USD. Opłaty za handel bitcoinami kosztują 0,25% przy miesięcznych wolumenach poniżej 20 USD, przy czym procent spada wraz ze wzrostem wolumenu do 0,10% przy miesięcznym wolumenie 20 mln USD. Oto kilka opłat:

.24% za mniej niż 100 000 USD

.22% za mniej niż 200 000 USD

.20% za mniej niż 400 000 USD

.15% za mniej niż 600 000 USD

.14% za mniej niż 1000000 USD

Jak widać, Bitstamp jest lepszy dla inwestorów o dużym wolumenie, więc zwróć uwagę na to, ile planujesz handlować. Aby zobaczyć pełne zestawienie ich opłat handlowych, Spójrz na to.

Godną uwagi cechą Bitstamp jest to, że nie musisz płacić opłat transakcyjnych przy wypłacie BTC. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcesz handlować alternatywnymi monetami na różnych giełdach, ponieważ te małe opłaty za wypłatę BTC zjadą twoje marże. Bitstamp osiąga to, łącząc twoją płatność z wieloma innymi płatnościami, a następnie pokrywają opłatę za ciebie.

Obsługa klienta

Wygląda na to, że obsługa klienta to naprawdę kłopot dla wielu giełd kryptowalut. Niektórzy twierdzą, że ich problemy zostały rozwiązane w ciągu kilku godzin, podczas gdy inni twierdzą, że odebranie wiadomości e-mail zajęło im tygodnie.

Najlepszym rozwiązaniem jest upewnienie się, że w 100% wiesz, co robisz przy wpłacie środków i znasz wszystkie opłaty i limity, aby nie znaleźć się w sytuacji, w której musisz skontaktować się z obsługą klienta.

Gdy zostaniesz członkiem, możesz znaleźć obsługę klienta Bitstamp tutaj.

Uwagi końcowe – Podsumowanie recenzji programu Bitstamp Exchange

Ogólnie rzecz biorąc, Bitstamp jest dość dobrą opcją dla średniozaawansowanych i zaawansowanych handlowców wysokiego poziomu, szczególnie tych mieszkających w Europie.

Jeśli dopiero zaczynasz, Bitstamp może nie być dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Opłaty związane z transakcjami o mniejszym wolumenie sprawiają, że Bitstamp jest droższą giełdą, a przy tak wysokich opłatach lepiej byłoby, gdybyś kupił giełdę, która oferuje prostszy i łatwiejszy do zrozumienia interfejs użytkownika.

Przed założeniem konta zapoznaj się z zasadami i opłatami Bitstamp oraz obejrzyj kilka samouczków, jak z niego korzystać. W ten sposób można uniknąć interakcji z obsługą klienta, która jest jedną z głównych przyczyn bólu w wielu zastosowaniach.

Poza wadą obsługi klienta, Bitstamp to całkiem niezła wymiana.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map